بازدید ۱۳۵۳۷
مرور روزنامه‌های سه شنبه ششم اردیبهشت
حیوان‌آزاری ناجوانمردانه همراه با لبخند مسئولان! خیال خوش پایان پاندمی کرونا، دومین سال خشکسالی با دست‌خالی! سیل خاک در خوزستان، رفع حصار از کوچه اختر، ردپای موساد در ناامنی‌های اخیر افغانستان، تفاهم ده بندی میان ایران و عربستان، هشدار تهران به تعلل واشنگتن، بدهی ۳۳۳ تن، معادل یارانه ۱۵ سال مردم ایران، خاموشی صدای فیلم‌های نوستالژیک و ماجرای «حصر» تا کجا ادامه دارد؟ از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
کد خبر: ۱۱۱۵۶۷۰
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۳:۵۷ 26 April 2022

به گزارش «تابناک»؛ روزنامه‌های امروز سه شنبه ششم اردیبهشت ماه در حالی چاپ و منتشر شد که برداشته شدن حصار از کوچه محل حصر میرحسین موسوی، قصه پر غصه مرگ دو حیوان کمیاب و هشدار تهران به تعلل واشنگتن درباره طولانی شدن مذاکرات در صفحات نخست روزنامه‌های امرو برجسته شده است.

در ادامه تعدادی از یادداشت‌های و سرمقاله‌های منتشره در روزنامه‌های امروز را مرور می‌کنیم:


ضرورت تحول در شیوه تغییر مدیران!

محسن پیرهادی طی یادداشتی در شماره امروز رسالت با عنوان ضرورت تحول در شیوه تغییر مدیران! نوشت: نفس تغییر و تحول در مناصب اجرایی و مدیریتی، نه خوب است و نه بد؛ اما کشور را معطل این تغییرات نگاه‌داشتن، بسیار غلط و فرصت سوز است.
یک. چندی پیش، رئیس‌جمهور محترم بر عدم به‌کارگیری بانیان وضع موجود در جایگاه‌های مدیریتی تأکید کردند که نکته به‌جایی است. وزیر محترم کار هم چندی پیش از تغییر هزار مدیر و ضرورت ادامه تغییرات گفت. روز گذشته هم سخنگوی وزارت خارجه اعلام کرده که چهل سفیر جمهوری اسلامی ایران در نوبت تغییر هستند.


دو. همان‌قدر که تغییرات یک‌باره و آنی می‌تواند خسارت‌بار باشد، طولانی شدن بازه تغییرات هم آسیب‌زاست. باید دقت کرد که عمر یک دولت، جمعا چهار سال است و تا چند ماه دیگر، یک‌چهارم این زمان به پایان می‌رسد. تحول در مدیریت امری مطلوب و مستحب و به‌ویژه پس از هشت سال دولت به‌اصطلاح تدبیر واجب هم هست، اما نمی‌توان کشور را مرتبا در معرض تحول نگاه داشت.


سه. مسئولیس که فضای کاری خود را باثبات نبیند و هر هفته منتظر تغییر باشد، عملا جسارت و انگیزه‌ای برای کار جدی نخواهد داشت. از سوی دیگر، تغییر بسیاری از مدیران در بخش‌های تخصصی و مدیریت‌های میانی، نمی‌تواند اقدامی صحیح باشد. ازاین‌روی، شاید در حوزه هر وزارتخانه، جمعا چند ده نفر از دولت قبل مانده باشند که عملا با ارتباطات سیاسی، یک جایگاه تخصصی را اشغال کرده‌اند. شاید لازم باشد شخص رئیس‌جمهور محترم و معاون اول او، شخصا بر موضوع نظارت کنند و با تعیین یک موعد مشخص (مثلا پایان بهار) تمام تغییرات لازم را تا نقطه پایان به سرانجام برسانند و پس‌ازآن، دیگر تغییرات فقط بنا به‌ضرورت و به‌صورت موردی باشد.


چهار. شرایط اقتصادی جامعه ما، فرصتی برای آزمون‌وخطا نگذاشته است. به نظر می‌رسد همین حالا هم برای تحقق برخی وعده‌های دولت همچون تک‌رقمی کردن نرخ تورم در بازه مشخص و همچنین ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی، کمی دیر شده باشد. به رئیس‌جمهور محترم پیشنهاد می‌شود که وزرا و مسئولان اجرایی را مأمور به ارائه گزارش پیشرفت در مسیر اجرایی شدن هر پروژه نمایند. شاید این روش، بهترین متر و معیار برای سنجش میزان تطابق مسئولان با وعده‌های دولت باشد. باید با شتاب اقدام کرد و حتی یک روز را هم از دست نداد.

 

فتح بابی برای گشایش حصر؟

محسن رهامی طی یادداشتی در شماره امروز اعتماد با تیتر فتح بابی برای گشایش حصر؟ نوشت: روز گذشته خبری در خصوص ایجاد برخی گشایش‌ها در روند کلی حصر منتشر شد که بازتاب‌های فراوانی در فضای عمومی کشور و شبکه‌های اجتماعی پیدا کرد. البته تا جایی که من به عنوان وکیل محصورین اطلاع دارم در حال حاضر تنها، برخی محدودیت‌های موجود در کوچه اختر، پایان گرفته و محدودیت‌هایی که برای ملاقات‌ها و رفت و آمد‌های محصورین وجود داشت همچنان نیز ادامه دارد. به عبارت روشن‌تر، بر خلاف برخی خبرسازی‌ها، رفع حصری صورت نگرفته است و تنها محدودیت‌های کوچه برداشته شده تا مشکل عبور و مرور همسایگان و ساکنان رفع شود. البته شاید بتوان این خبر را سرآغاز تصمیماتی دانست که در نهایت منجر به رفع حصر و پایان کامل محدودیت‌ها شود. روندی که متاسفانه با تاخیر‌های فراوانی همراه است و با کندی پیش می‌رود تا جایی که عمر «حصر» را به ۱۲ سال رسانده است.

پیش از این به عنوان وکیل محصورین در سال ۹۶ درخواستی را برای رفع حصربه صورت حضوری خدمت مقام معظم رهبری مطرح کردم. ایشان بعد از مرور کامل درخواست‌ها، فرمودند که پاسخگویی به مجموعه این درخواست‌ها در یک جلسه، امکان‌پذیر نخواهد بود. البته بنا بر این بود که حصر به تدریج پایان یابد، اما به نظر من زمان زیادی برای اتخاذ این تصمیم صرف شده است. در آن برهه و بعد از جلسه ملاقات حضوری با مقام رهبری، برداشت شخصی من این بود که محدودیت‌های اعمال شده علیه محصورین، حداکثر تا پایان سال ۹۶ پایان پیدا می‌کند که این امر محقق نشد. بنابراین خبری که روز دوشنبه منتشر شد به معنای رفع محدودیت‌ها و پایان حصر نیست.

در شرایط فعلی، وضعیت آقای کروبی، مانند شرایط مهندس میرحسین موسوی، همراه با محدودیت‌هاست. یعنی اگر ایشان قصد دیدار یا ملاقاتی داشته باشند یا بخواهند جایی بروند در وهله نخست، باید به مقامات امنیتی اعلام کنند. در مرحله بعد مقامات باید تایید کنند و ببینند آیا صلاح است، ملاقاتی صورت بگیرد یا نه؟ زمانی که این روند به سمع مهندس موسوی رسید، ایشان اعلام کردند: «من یا آزاد هستم که در آن صورت، خودم می‌دانم که صلاح است با چه کسی ملاقات کنم یا نکنم یا اینکه آزادی‌های قانونی را ندارم که در آن صورت دلیلی برای ملاقات با کسی نمی‌بینم.» نظر من به عنوان وکیل محصورین این است با توجه به اینکه دیگر زمینه‌هایی که باعث حصر شده بود، کاملا رفع شده است، دیگر دلیلی برای تداوم محدودیت‌ها وجود ندارد. قبلا به‌طور مکرر به سمع مقامات رسانده‌ایم که اعتراض آقایان کروبی و موسوی به انتخابات ۸۸ بوده است. موضوع انتخابات یاد شده، دیگر منتفی است. یعنی دوره دهم ریاست‌جمهوری پایان گرفته و حتی دوره‌های یازدهم و دوازدهم نیز سپری شده است. در شرایطی که دولت سیزدهم روی کار است، دلیلی برای ادامه محدودیت‌ها احساس نمی‌شود. اگر قرار بود، آقایان موسوی و کروبی بخواهند، پیگیر حقوق خود در انتخابات ۸۸ باشند، طی این مدت بیانیه و اطلاعیه می‌دادند. اما هم مهندس موسوی و هم آقای کروبی به دنبال افزایش آرامش و بهبود وضعیت کشور هستند. از زمانی که دولت روحانی سکان هدایت ساختار اجرایی را به دست گرفت و زمینه‌های قانونی برای برگزاری انتخابات مجلس دهم ایجاد شد، نظر آقایان موسوی و کروبی این بود که برای رشد کشور باید به دولت آقای روحانی کمک کرد. ضمن اینکه بر اساس اصل سوم قانون اساسی، ایجاد هر نوع محدودیت در آزادی‌های شهروندی، احتیاج به حکم قضایی دارد. در همان سال‌هایی که بحث حصر آغاز شد به دستگاه قضایی مراجعه کردم و خواستم تا اگر حکمی صادر شده، ارایه کنند تا دفاعیه را آماده کنیم.

اما حکم قضایی نه علیه آقای کروبی و نه علیه مهندس موسوی و همسرشان صادر و ابلاغ نشده بود. بر این اساس هر نوع محدودیت علیه شهروندان (محدودیت در رفت و آمد، سخنرانی، ملاقات و...) طبق نص صریح قانون نیازمند حکم مراجع قضایی صالح است. اما محاکمه‌ای برگزار و حکمی علیه این دوستان صادر نشده است. بنابراین ادامه این وضع هیچ توجیه قانونی و شرعی ندارد. از سوی دیگر باید توجه داشت، کشور در شرایط فعلی، نیازمند وحدت و همدلی است. خوب است رفع حصر انجام شود تا مهندس موسوی و آقای کروبی نیز بتوانند از حقوق شهروندی خود بهره‌مند شوند. قطعا در شأن مهندس موسوی و آقای کروبی نیست که برای یک ملاقات ساده، بخواهند درخواستی ارایه کنند تا به یک افطاری یا ملاقات با دوستان و اقوام بروند.‌ای کاش خبر منتشر شده، فتح بابی باشد برای رفع کامل حصر و محترم شمردن حقوق قانونی محصورین....

 

عمیق‌تر شدن فقر خانواده‌های نیازمند

سیدحسن موسوی‌چلک رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران طی یادداشتی در شماره امروز آرمان ملی نوشت: افزایش ۲۰ درصدی مستمری‌های افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی موضوعی است که باید به آن پرداخت. طبق آنچه اعلام شد ۲۰ درصد به مستمری‌های افراد تحت پوشش دو سازمان بهزیستی و کمیته امداد اضافه شد. وقتی می‌گوییم افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی یعنی دهک‌هایی که اگر این حمایت‌ها از آن‌ها صورت نگیرد، زندگی‌شان دچار مشکل می‌شود. معنای دیگرش این است که بسیاری از این افراد به استناد قوانین موجود کشور افراد فقیری هستند که دولت باید آن‌ها را تحت پوشش بگیرد و ماهانه مستمری پرداخت کند. پیشنهاد مستمری و افزایش آن هم با دولت است که در لایحه بودجه هر ساله پیشنهاد می‌کند و در نهایت در مجلس بررسی و در موردش تصمیم گرفته می‌شود. ولی آنچه مهم است اینکه وقتی ما داریم بودجه‌ای را می‌نویسیم و در همین بودجه به اینکه یک عده افرادی هستند که نیازمند حمایت مستمر هستند، توجه داریم یعنی اینکه تحت پوشش حداقل نهاد حمایتی به این معناست که این‌ها را فراموش نکردیم و تا اینجا می‌گوییم که خدا را شکر! اما کجا نگران کننده است؟ جایی که با توجه به وضعیتی که این خانواده‌ها دارند، تاثیراتی که از کرونا گرفتند، افزایش تورم و قیمت‌های سرسام‌آور باز میزان افزایش مستمری را ۲۰ درصد لحاظ می‌کنیم که معنای دیگرش این است که این ۲۰ درصد زخم فقرا را عمیق‌تر و دردشان را بیشتر می‌کند. فرض کنید که یک خانواده دارای معلولیت که یک نفره است، ۳۵۰ هزار تومان دریافت می‌کرده و الان ۴۲۰ هزار تومان شده است و یک خانواده پنج نفره هم مبلغی حدود یک میلیون و سیصد هزار تومان دریافت می‌کند. ما اگر حداقل حقوق کارکنان دولت و همین مستمری که الان پرداخت می‌شود را مبنا قرار دهیم، باید بگوییم که آن خانواده یک نفره هم همین مسکن را نیاز دارد و همین قبوض آب و برق و گاز و سایر خدمات را پرداخت می‌کند. این درحالی است که اگر واقعا شرایط این افراد را لحاظ می‌کردیم، این افزایش ۲۰ درصدی یعنی هیچ کمکی به این افراد با توجه به افزایش هزینه‌ها و تورم نشده است.

در صحبت‌های مسئولین گفته می‌شود که این‌ها مردمی هستند که حتما باید به آن‌ها توجه بیشتری شود. اما این چه منطقی است که افزایش مستمری این خانواده‌ها با علم به اینکه می‌دانیم شرایط این‌ها به مراتب بدتر از قبل از کرونا و هزینه‌ها به مراتب بیشتر شده، ولی باز هم در تصمیم گیری‌هایمان یک افزایش حداقلی را لحاظ می‌کنیم. حتی در مورد کارگران فارغ از آن افزایش ۵۷ درصد در این موقعیت درست هست یا نیست و قضاوتی در اینباره نمی‌کنم، اما بحث این است آنجا که طرف شاغل است ۵۷ درصد رشد می‌دهیم و اینجا که می‌دانیم هیچ امکان دیگری ندارند، ۲۰ درصد رشد می‌دهیم! این کدام منطق سیاستگذاری و بودجه‌ریزی و تصمیم گیری در حوزه رفاه تامین اجتماعی است که مورد قبول حداقل جامعه متخصصین یا خود مردم و کسانی که ذینفع این موضوع هستند، قرار بگیرد؛ لذا با این نوع تصمیم گیری به نظر می‌رسد که در ۱۴۰۱ شرایط خانواده‌ها به مراتب بدتر خواهد شد. من هم نگران خانواده‌هایی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند و هم افراد دارای معلولیت که پرداختی‌ها با همین استاندارد و معیار صورت می‌گیرد، هستم.

آیا واقعا هزینه یک فرد معلول در طول یک ماه ۳۵۰ هزار تومان و با افزایش ۲۰ درصد، ۴۲۰ هزار تومان است؟! وقتی اینگونه برنامه‌ریزی می‌کنیم، چگونه می‌توانیم انتظار توانمندسازی و خروج داشته باشیم؟ هرچند ممکن است گفته شود ما کمک‌های دیگر را در حوزه‌های اشتغال و مسکن دیدیم. مگر چند نفر از این امکانات می‌توانند بهره‌مند شوند؛ لذا فکر می‌کنم این نوع بودجه‌ریزی دغدغه‌ای که ما در حوزه معیشت همه مردم از جمله معیشت خانواده‌های نیازمند داریم را در عمل مورد توجه قرار نداده است و از نظر من به عنوان یک مددکار اجتماعی روا نیست که اینگونه در بودجه حق‌شان نادیده گرفته شد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۴۹
Asd
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
باعث افتخار من است که به مهندس موسوی رای دادم .ایشان این همه سال ایستادگی کردند و عقب نشینی نکردند . ایشان سیاستمداری بود که چنان دور اندیشی داشت که گفت من عاقبت خوبی برای ایران و جمهوری اسلامی نمی بینم و برای همین پا به عرصه گذاشتم. خدا به ایشان آبرو داد. خدا به ایشان جزای خیر دهد و . حالا به پیشبینی مهندس موسوی رسیده ایم که دولت فشل شده و مذاکرات با جهان به بن بست خورده .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
ايشان اگر سياست داشت تفاوت بين منافع ملي و منافع جناحي را تشخيص مي داد و به دليل پافشاري بر روي يك ادعاي غير قانوني اينهمه خسارت به كشور وارد نمي كرد.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
آره ان شاء الله با هردوشون محشور بشی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
رییسی هیچ برنامه ای برای اقتصاد نداشت

بازی با کلمات توسط این دولت و وعده های توخالی اش ، سوهان روی اعصاب و نمک روی زخم ملت شده.

رییسی باید در همان آستان قدس میماند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
هر روز که می گذره بیشتر از قبل به کاغذپاره بودن تحریم ها پی می بریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
آنقدر گرفتاری برای مردم درست کرده اید که برداشته شدن حصر موسوی و کروبی هیچ ارزش و اهمیتی نداره.

مردم از همه عبور کرده اند
نارضایتی روز بروز داره بیشتر میشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
از این دولت چه انتظاری دارید وقتی که میبینید حتی نتوانسته قیمت سیب زمینی و گوجه را کنترل کنه .

مردم دلخوش نباشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
فقط یه نگاه به تیتر روزنامه کیهان بندازید !!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟

حالت تهوع میگیریم وقتی میبینیم این روزنامه به هر سوراخی سرک می کشه .
آخه به تو چه که در فرانسه چه خبره ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۱۳:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
کلا سیاستمداران ما این قدر که راجع به اوضاع کشورهای پیشرفته و روابطشان با مردم خودشان حساس هستند و اظهار نظرهای خاص میکنند به اوضاع سیاسی و اقتصادی کشور خود کاری ندارند ،مخصوصا از نوع نگاه کیهانی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
با اين طرز فكر بهتر است هيچ روزنامه اي را نخوانيد چرا كه رسالت هر رسانه اي پرداختن به اينگونه امور مي باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
پیروزی مجدد مکرون را به کیهان و کیهانی ها تسلیت میگیم.

آب را بریز همونجا که داره میسوزه.
اگه آب نبود ساندیس بریز.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
کیهان با اون چشمان باباقوریش فقر ، گرسنگی ، بیماری ، گرانی ، فساد اقتصادی ، اختلاس ، مشکلات اجتماعی و ....... در ایران را ندید ولی تحولات فرانسه را دید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
روزنامه باطله و تاریخ روز جهت بسته بندی ظروف شکستنی خریداریم.

ترجیحا و اولویت با کیهان .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
مردم دغدغه های مهمتر از موسوی و کروبی دارند

ولمون کنید
دیگه گول نمی خوریم
تاریخ همتون گذشته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
کروبی که چند ماه قبل تیر خلاص رو به خودش زد
موسوی هم آش دهانسوزی نبود

همه مسئولان بر سر یک سفره اند . حتی آنان که در حصرند .
پاسخ ها
تولی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
اصلا کحدوم حصر این بنده خدا سفر و گردشش و درمان مجانی اش و همه سر جاش بود. این ما 80 میلیون ملت هستیم که توی حصریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
واردات انواع بیماری از افغانستان را به مسئولان ایران و مخصوصا آقایان ولایتی ، علم الهدی ، مولوی عبدالحمید ، و ..... تبریک میگوییم.

سل ، سرخک ، ......
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
مالاریا هم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
دولت دستمزدها را ۲۵ درصد افزایش داده ولی خدمات دولتی را ۵۷ درصد گران کرده .

این نهایت تلاش دولت رییسی برای حل مشکلات اقتصادی بود .

اونایی که رای دادن الان تو صف های سیب زمینی و دارو و برنج و ........ مشغول جوک گفتن برای هم هستند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
یکی برای ورزش رفته باشگاه مختلط در کانادا
اون یکی برای سیسمونی رفته ترکیه
دیگری برای ازدواج رفته لبنان
اون یکی برای تحصیل رفته انگلیس
آن یکی برای سرمایه گذاری رفته آمریکا
دیگری برای زایمان رفته اروپا
چند نفرشان هم که مشغول تبلیغ دین اسلام در بلاد کفر اروپایی هستند !!!!!!
چندتاشون هم که کشف حجاب کردند !!!!!!

وقتی همه مسئولان اجازه دارند برای خودشان هر کاری کنند و هر سفر خارجی برن کسی حق سوال نداره چون حریم خصوصی آنهاست

ولی مسئولان حق دارند در همه امور زندگی مردم دخالت کنند حریم خصوصی مردم نیست .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
حتی ساندیسی ها هم از وضع فعلی اقتصاد راضی نیستن.

رییسی باید حواسش باشه این گروه خیلی روی او حساب کرده بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
اینجوری پیش بره حذف نی از ساندیس و حتی حذف کیک جدی است.

زودتر ی فکری کنید .
وضع اقتصاد خیلی خراب و داغونه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
هیچ نهاد و سازمانی در ایران جرات نظرسنجی از مردم برای ادامه این شیوه کشورداری نداره .

همین ثابت میکنه ترس مسئولان از مردم جدی است چون میدانند مردم به هیچکس دیگه اعتماد ندارند
فقط اقلیت ۴ درصدی خودشان به خودشان اعتماد دارند
حسین صالحی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
کاکو وقتی که کارمندان بیچاره با افزایش 10 درصدی مواجه میشن درحالی که تورم به گفته نهادهای مروطه خودشون 40 درصد می باشد شما دیگه فکرشوبکن چی سرکارمند جماعت قراره بیاد.خدا روح پدر ومادر روحانی ودارودستش را بیامرزد .اگه دست میکردن تو جیب ها دست می کرد توجیب ثروتمندان جامعه نه مستمندان !!!!!..ما انتظارداشتیم مجلس انقلابی این لایحه لدلت انقلابی را تصویب نکنه تصویب کرد !! بعد دلمون خوش بود به شورای نگهبان قانون اساسی که این افزایش حقوق را چون برخلاف صریح قانون اساسی می باشد تصویب نکنه وبرگردونه به مجلس اونم تصویب کرد ودراین ظلم به کارکنان دولت سکوت اختیارکرد وبه جاش قانون سوری تغییر ساعت رو به مجلس برگردوند !!!!!!
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
بله فقر بیداد می کند و مسئولان دینی ما در حال تدریس درس اشکنه پختن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
از نیروهای نظامی کشورمان انتظار داریم در پاسخ به تحرکات مشکوک و موذیانه طالبان در مرزهای شرقی اقدام به برگزاری چند مانور بزرگ نماید تا حساب کار دست این احمقهای وهابی و مزدوران عربستان و اسراییل بیاد

این طالبان در ظاهر افغانی است اما منافقین آلبانی نشین و تکفیری ها و داعشی ها کنارشان هستند

نباید به چشم همسایه به آنها نگاه کرد

دکتر ولایتی و بقیه مسئولان هم نباید از این گروه تروریسیتی ملعون حمایت کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
برماست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
برجام توسط روسها گروگان گرفته شد ولی به اسم سپاه تمام شد

وقتش شده روسیه را کنار بزاریم
وقتش شده سپاه و ارتش با هم ادغام شوند
وقتش شده وارد مذاکره مستقیم با آمریکا شویم

هر چه بگذره این وضعیت به ضرر ایران تمام خواهد شد و ایران را مجبور به پذیرفتن شرایط دلخواه آنها و جام زهر ۲ خواهد کرد


مسئولان باید بدانند با طناب پوسیده تندروهای داخلی که اکثرشان نگاه به روسیه دارند به چاه عمیق فلاکت نروند و کشور را به ویرانه تبدیل نکنند

نگاه به شرق آری اما همه نگاه ها به روسیه خیر .
ناشناس
|
Germany
|
۰۸:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
چقدربرای مادردآورورنج آوراست وقتی حیوان آزاری میشنویم ومیبینیم همیشه حیوان که درخلقت زبان صحبت کردن ندارد درفرهنگ مابیزبان است ورنج میکشیم ولی وقتی یک همنوعمان موردآزاروظلم قرارمیگیردوباوجودیکه درخلقت خدوانداورازبان دار
افریده ولی قدرت تکلم وتظلم ازاوگرفته میشود دراینجا عین خیالمان نیست وبراحتی روی خودرابرمیگردانیم شایدامروزه بسیاری انسانها باظاهری طبیعی ولی صفاتی بلانسبت حیوانی پیداکرده اندچون حیوانات دررنج انسانهاغمی ندارندولی بعضی ازما هم ازرنج انسانهاغمی نداریم وغممان رنج حیوانات شده عجب شداخرالزمان که مازمان طفولیت میشنیدیم که این میشود وباورنمیکردیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۷
بااین فرمان حرکت کنیم روزی انسانهاراجهت رفاه حیوانات فدامیکنبم
مازیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
دمتون گر با همین فرمون جلو بریم فکر نکنم تا چهار سال دیگه دوام بیاوریم ؟..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
مطمئن باشید به محض اینکه رفع حصر شود بلافاصله شروع به برگزاری محاکمه و ... می کنند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
در تایید روزنامه ارمان ملی باید به این نکته هم توجه داشت که با حذف غربالگری جهت افزایش جمعیت تعداد معلولین بیشتر هم خواهد شد و معلوم نیست از این پس چه فاجعه ای در راه است.
ناشناس
|
Romania
|
۰۹:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
با این مسئولان، اگر اتفاق مثبتی در این ۴۳ سال برای مردم افتاد از این به بعد هم خواهد افتاد
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
وضعیت باندگرایی در کشور بگونه ای شده که اگر با گروههایی همراه نباشی کار کردن در ارگانها جهنم است و مدیری هم میتواند کار کند که با این باندها کاری نداشته باشد ومیشه گفت تقریبا در کل کشور و کل ارگانها هست
اگر کسی بخواد این ارگانها و مدیریت را اصلاح کند باید مدیر جدید برای همه قسمتها ترتبیت کند و یکباره جایگزین کند و این یعنی حداقل 5 سال برنامه ریزی منسجم که خودش بیش از عمر یک دولت هست و هیچ کس هم این کار را نمیکند تازه مدیران را اصلاح کنند کارکنان ........
وضعیت کشور خیلی بیریخت تر از اونی هست که فکرش را بکنی
وضعیت غیر دولتی هم نگاه کنید تقریبا 80 درصد مراکزی که متعهد شدند و ارز فلان گرفتند چی وارد کردند و چه کردند
یعنی دیگر اعتقاد چندانی به عموم و ترس از خدا وجود نداره
reza1
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
امروز دولت ارز نیمایی رو 170 تومان بالا یرده اونوقت داره دنبال عوامل پشت پرده افزایش قیمت میگرده ، افزایش قیمت ارز نیمایی یعنی افزایش قیمت مواد غذایی ، فولاد ،مس ، محصولات پتروشیمی ، خودرو ........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
رد پای موساد در ناامنی های اخیر افغانستان!!! خخخخخخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
هشدار تهران به تعلل واشنگتن؟ ما نمی توانیم از موضع قدرت با واشنگتن حرف بزنیم. تمام.
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
چرا با توجه به تورم بواقعی بیش از 50درصدی دراقلام وارزاق ومسکن افزایش 10درصدی درحقوق بازنشستگان که هیچ ممر درامدی ندارند درنظر می گیرید وای به شرکتهای دولتی حقوق های نجومی پرداخت می کنید .ظلم دوامی ندارد ،مسولین اگر اعتقادی به جهان باقی دارند ،بابد جوابگو باشند .روزی این ظلم ها انباشته وبر سرشان فرو خواهد ریخت .
محمد نصیری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
بر خلاف خیلی از کشورها، جناح های سیاسی در ایران برای حذف یکدیگر از قدرت، به کارشکنی در امور اقتصادی رو می آورند. در هر دو جناح ثروتمندانی وجود دارد که با اقداماتشان موجب افزایش بیکاری و تورم می شوند. ای کاش آن ها اقدامات دیگری را برای حذف رقیب پیش می گرفتند و موجب نارضایتی مردم را فراهم نمی کردند. اگر سیلی به راه بیافتد بیش از همه ثروتمندان صدمه می بینند. البته نباید از نفوذ بدخواهان در هر دو جناح غافل بود.
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
رفع حصر دیگر هیچ ارزشی ندارد به میر حسین عزیز رای دادم و همچنان اعتقاد دارم که رای درستی بود
عزت و ذلت در دست خداوند است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۷
خداوندبرای همه عزت میخواهدوماهستیم که برای خودمان ذلت میآفرینیم فراموش نکنیم که عزت راخدامیدهد وماذلت میآفرینیم
یک شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
برداشتن یا بر نداشتن حصر هیچ تاثیر و تفاوتی ندارد...محصورین عملا مردگانی بیش نیستند و برداشتن حصر آنان هیچ تاثیری در جامعه مرده و پر از خفقان ما نخواهد داشت....اگر اعدام میشدند بهتر بود ...کلا هرچه درجه اختناق و خفقان را بیشتر کنند شاید بهتر باشد و تکلیف زودتر یکسره میشود..............
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
فتح بابی برای رفع حصر؟؟
این ها چون تو سیستم دستگاه بودن خونشون رنگی هستند . بدون هیچ برخوردی
همین طور که آقازاده هاشون تا حالا هر چی خواستن برداشتن
کلا این دولت برخوردش با مردم هست فقط
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
تا دیروز این شخص مورد تایید امام بود
امروز تهت عنوان حصر ازش نام میشه
نه زندانی رفت و نه دادگاهی شد - هر روز گوشت ش هم خورد
فرزندانش یک لحظه طعم گشنگی و فشار رو درک نکردند عین مابقی آقازاده ها زندگی کردند
فردا هم که آزاد بشه دوباره می جسبه به سفره پهن شده
کتک و زندانش ولی برای مردم بود- همیشه همین بوده مکافات برای مردم حالا هر مسئولی هر چه اشتباه کرده باشه کسی بهش چیزی نمی گه باید مردم از اون شخص سپاس گذار باشن و عذر خواهی کنند
حتما هم با رفع حصر دلار میشه هفت تومن مردم رنگ گوشت رو میبینند سر سفره شون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
حاجی ما اعدام می خواهیم رفع حصر برای مردم شادی و خوشحالی نمیاره- عشق به دولت نمیاره
حالا هر کدوم از این مسئولین یا فرزنداش باشه- چه بگن خوبه یا بده
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
در کشورهای دیگر رئیس جمهور را از معاونان رئیس جمهور یا وزیران کار آمد استفاده می‌کنند نه کسی که نه خودش نه تیمش سابقه کاری آنچنانی ندارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
واقعا دولتی که با برچسب دولت محرومان توانست رای محرومان را جذب کند باید از این اوضاع شرم کند.دولت رییسی بیچارگان را بیچاره تر و اغنیا را اغنیا تر کرد و همینطور به شعار ها و حرکتهای پوپولی ادامه میدهد و از رو هم نمیرود. دم رضایی گرم که خودش را از این دایره ننگ نجات داد . ایکاش خیلی زودتر بیرون میرفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۷
این دولت در حق حامیانش که قشر ضعیف و حقوق بگیر کارمند بودند تا اینجا کاملا خلف وعده کرده است و سری بعد این کارمندان به این دولت رای نخواهند داد؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
محمد هادی زاهدی وفا حسین طائب ناصر کنعانی چافی مذاکرات دوحه کنکور