مدیران خودرو ۷۷۷
مدیران خودرو ۷۷۷
مدیران خودرو ۷۷۷
اخبار ويژه
پزشکیان در برنامه «میزگرد سیاسی» مطرح کرد
مذاکره و توافق ذلت نیست/ پول نفت به جیب قاچاقچیان می رود
کاندیدای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری گفت: راهنمای سیاست خارجی ما منافع مردم ایران خواهد بود و در سیاست خارجی شعارهای دهن پرکن که جیب مردم را خالی کند، شعارهایی که مردم را از قافله توسعه عقب بیندازد و مردم را گرفتار تامین دارو و صنایع ملی را گرفتار تامین مواد اولیه و آخرین فناوری کند، نخواهم داد.
در گفتگو با تابناک مطرح شد/
اجماع می تواند موجب کاهش مشارکت شود
یک کارشناس سیاسی گفت: اجماع در صورتی که رای کسانی که انصراف می‌دهند به سید رای فردی که روی آن توافق شده اضافه شود کار مفیدی است.
اختصاصی تابناک/
آذری جهرمی از ستاد پزشکیان رفت
محمد جواد آذری جهرمی، وزیر سابق ارتباطات که ۲۶ خردادماه طی بیانیه ای رسما به ستاد انتخاباتی مسعود ‍پزشکیان پیوسته بود،‌ در اقدامی ناگهانی از این ستاد خداحافظی کرد و خارج شد.    
در گفتگو با تابناک مطرح شد/
وحدت نیروهای انقلاب ضرورتی ندارد/ پزشکیان رقیب جدی اصولگرایان نیست
 یک فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به شرایط نامزدهای جبهه انقلاب در نظرسنجی ها و فضای عمومی انتخابات گفت: اگر لازم باشد نیرو های انقلابی فداکاری می‌کنند و به نفع دیگری کنار می روند هر چند به نظر من خطری آنها را تهدید نمی‌کند.
کاندیداهایی که شانس پیروزی ندارند شجاعانه انصراف دهند
فعال سیاسی اصولگرا در گفتگو با تابناک گفت: کاندیداهایی که میدانند شانسی برای پیروزی در میدان انتخابات ندارند شجاعانه به نفع دیگری انصراف دهند و این انصراف به تجمیع آراء می انجامد.
بازتاب مناظره اول در فضای مجازی/
اصلا مناظره ای در کار نبود/ چین، نام پرتکرار/ جلیلی پسر خوب در تلویزیون/ اصلاح طلبان در پزشکیان چه دیده اند؟/ پورمحمدی از چه قدرت میگیرد؟
اولین مناظره نامزدهای ریاست جمهوری که بیش از ۴ ساعت به طول کشید، بصورت همزمان در شبکه های اجتماعی منعکس و مورد بحث قرار می گرفت.  با وجود اشکالات فرمی و زمان بندی نامناسب ، این اولین مناظره توانست تا حد زیادی تصویر نهایی و اصلی نامزدها را به مردم نشان دهد.
پرسش یک روزنامه نگار؛
کدام یک از ۶ کاندیدا می‌تواند اقتصاد ایران را اصلاح کند؟
سید محسن فرجادی، روزنامه‌نگار، در گفتگو با تابناک بیان کرد: اینکه کدام یک از ۶ کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری می‌تواند بر حوزه اقتصاد تاثیر بگذارد و سیگنال‌هایی را برای این حوزه ارسال کند قطعاً برای فعالان اهمیت دارد.
مناظره انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری/جلیلی: سوالات صدا و سیما ایراد دارد/قاضی‌زاده هاشمی: مردم از وعده خسته‌ شدند/قالیباف: تحریم مهم تر است یا بهره وری؟
کاندیدا‌های ریاست جمهوری دوره چهاردهم با حضور در رسانه ملی، مناظرات انتخاباتی را با پاسخ به سئوال اقتصادی، آغاز کردند و به ارائه نقطه نظرات خود در این زمینه پرداختند.
میرسلیم در گفتگو با تابناک/
در مرحله دوم انتخابات،خود به خود اجماع ایجاد می شود/ نماینده همه سلایق باید در جریان انقلاب حضور داشته باشند
مصطفی میرسلیم عضو هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به زمزمه ها درباره اجماع نامزدهای جبهه انقلاب، گفت؛ مهم این است که مردم در جبهه‌ٔ انقلاب با سلائق مختلف و بدون احساس تحمیل یا سرخوردگی، در دور اول به پای صندوق‌ها بروند و اصل مشارکت تحت شعاع تحمیل یک نفر قرار نگیرد.
مخاطبان «تابناک» بنویسند؛
برای آنهایی که هنوز تصمیم به رأی دادن نگرفته‌اند؛ چرا رأی نمی‌دهید؟!
در ادامه گفت‌وشنودهای «تابناک» و مخاطبانش تصمیم گرفته ایم نظرات آن بخش از مخاطبانی که هنوز تصمیم به رأی دادن نگرفته اند را جویا شده و بپرسم که چرا چنین موضعی اتخاذ کرده اند تا در صورت حصول مفاهمه باب آشتی با صندوق های رأی را باز کرده و زمینه آشتی مجدد و کنشگری این طیف در فضای سیاسی کشور را فراهم آوریم.
اختصاصی تابناک/
در شورای مرکزی ستاد جلیلی چه گذشت؟ / مگر مکانیک می خواهیم که بپرسیم چند اتوبان ساختی؟ / انصراف در کار نیست!
نبویان در این جلسه گفت: رئیس جمهور باید بداند که این موضوع دنیا را خواهد گرفت و انحصاری خواهد شد، اینکه از آقای جلیلی بپرسیم چندتا اتوبان ساختی یا چندتا ماشین ساختی درست نیست، مگر ما میخواهیم مکانیک انتخاب کنیم؟ ما میخواهیم مدیر توانمند انتخاب کنیم،
«قرار ساعت 17» با علی تاجرنیا:
پزشکیان احمدی‌نژاد جبهه اصلاح‌طلبان نیست! /‍ پزشکیان در اوایل انقلاب حامی حزب اللهی ها بود / کشور با جلیلی به دیوار کوبیده می شود
علی تاجرنیا عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت، نماینده مردم مشهد در دوره ششم مجلس شورای اسلامی و دندانپزشک با خبرنگار سیاسی «تابناک» در خصوص انتخابات، کاندیداتوری مسعود پزشکیان، شرایط حاکم بر کشور و حاشیه های آن به گفتگو پرداخت.
اختصاصی تابناک/
واکنش شدید حاج منصور ارضی به موضع پزشکیان درباره گشت ارشاد
مداح مشهور تهرانی نسبت به موضع گیری انتخاباتی مسعود پزشکیان، نامزد انتخابات ریاست جمهوری واکنش نشان داد.
تحلیل تابناک/
«آقا محسن» چه خواهد کرد؟
سیاستمداران انگشت شماری هستند که مردم آنها را با نام کوچک صدا بزنند،یکی از آنها محسن رضایی است، هر قضاوتی درباره دکتر محسن رضایی داشته باشیم نمی توانیم منکر این بشویم که محسن رضایی از چهره های موثر و قدیمی جریان جبهه انقلاب است.
انتخابات ریاست جمهوری ازنگاه فعالان مجازی
«آرای خجالتی» در انتخابات شگفتی می‌آفرینند
فعال فضای مجازی گفت: آرای خجالتی آرای افرادی است که دوست دارند رای بدهند اما بدلیل فشارهای اجتماعی نمیخواهند کنش علنی سیاسی داشته باشند.
اختصاصی تابناک/ حسین الله کرم مسئول ستاد رزمندگان سعید جلیلی شد
حسین الله کرم با حکم سید وحید موسویان، مسئول ستادهای مردمی جلیلی، مسئول ستاد رزمندگان این کاندیدای ریاست جمهوری شد.
انتخابات ریاست جمهوری از دیدگاه فعالان مجازی 
تحریم انتخابات شکست خورده است/‍ رقیبان اصلی چه کسانی هستند؟
تحلیلگر مسائل سیاسی بیان داشت: از میان قالیباف، جلیلی و پزشکیان یک نفر پیروز میدان انتخابات خواهد بود.
قاضی زاده هاشمی در گفتگوی اختصاصی با تابناک :
قصد راه اندازی حزب ندارم/خودم به اندازه کافی سیاسی هستم/ در خط انقلاب هستم صلاحیتم هربار تایید می‌شود
نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: به لطف خدا در مسیر انقلاب زندگی کرده ام و تا سه دایره قوم و خویشی بنده هیچ فسادی نداریم.
صدا و سیما کوتاه آمد؛ ساعت مناظره آخر نامزدهای ریاست جمهوری تغییر می‌کند
مناظره نامزدهای ریاست جمهوری که قرار بود در 5 نوبت طی روزهای 28 خرداد، 31 تیر، اول تیر، 4 و 5 تیرماه برگزار شود با تغییراتی مواجه شد.
سخنان مهم رهبر انقلاب درباره مشارکت در انتخابات و انتخاب کاندیدای اصلح؛
تلاش کنید مشارکت افزایش پیدا کند/ کاندیدایی که توانایی کار در جهت ملاک‌های انقلاب را داشته باشد، انتخاب کنید
جمعی از نخبگان و مدال‌آوران علمی کشورمان در آستانه برگزاری دوره جدید انتخابات ریاست جمهوری، با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دیدار کردند. در این دیدار رهبر انقلاب سخنان مهمی را درباره مشارکت در انتخابات و انتخاب کاندیدای اصلح بیان کردند.
اختصاصی تابناک/
روزی که پزشکیان دنبال اجرایی شدن گشت ارشاد بود!
مسعود پزشکیان نامزد انتخابات ریاست جمهوری در حالی این روزها مخالف اجرای طرح نور شده که سال ها قبل در مقام مطالبه گر اجرای طرح مبارزه با بدحجابی ظاهر شده بود.
کدام رئیس جمهور در برابر ترامپ مناسب است؟
رئیس جمهور متعصب به سیاست خارجی کشور آسیب می‌زند
دیاکو حسینی، تحلیگر سیاست خارجی، در خصوص انتخابات پیش رو، گفت: این نگرانی وجود دارد که پیش‌داوری‌ها و قضاوت ‌های قطعی آقای جلیلی به خصوص در مورد هرگونه مذاکره با غرب به کشور آسیب بزند و منافع ملی کشور و فرصت‌هایی که ممکن است در آینده برای کشور پیشرو باشد را ازبین ببرد.
مخاطبان «تابناک» بنویسند؛
میزگردهای انتخاباتی صداوسیما بی طرفانه است؟ ارزیابی شما چیست؟
با آغاز کارزار تبلیغاتی نامزدهای ریاست جمهوری، صداوسیما به عنوان مرکز ثقل این کارزار برنامه هایی را تدارک دیده است. تاکنون بخشی از این برنامه ها پخش شده و بعضا انتقاداتی نسبت به آن صورت گرفته است. در این مجال قصد داریم نظرات کاربران «تابناک» در خصوص این میزگردهای انتخاباتی صداوسیما و اینکه آیا اصل بی طرفی در آن رعایت شده یا خیر را جویا شویم.
در گفت‌وگو با «تابناک» مطرح شد؛
ناراحتی محمود صادقی از ردصلاحیت‌ها/ پزشکیان رُک حرف بزند/ رقیب اصلی قالیباف کیست؟
محمود صادقی، نماینده مجلس دهم که هنوز از عدم احراز صلاحیت خود و برخی دیگر از کاندیداهای ثبت نامی، ناراحت است، در گفتگو با تابناک درباره فضای انتخاباتی حاکم بر کشور گفت: اگر نامزدها در گفت‌گو‌ها و مناظره‌ها بتوانند نظرات  افراد را برای مشارکت بیشتر جلب کنند قطعا مشارکت از ۵۰ درصد بیشتر هم خواهد شد.
انتخابات ریاست جمهوری از دیدگاه فعالان مجازی
مشارکت می‌تواند به 60 درصد برسد/ فعلا فضای انتخاباتی «یخ» است
علی قلهکی فعال فضای مجازی در خصوص پیش‌بینی و الزام مشارکت در انتخابات پیشرو، گفت: برآوردم این است که مشارکت حدود ۵۰٪ باشد. البته می‌شود که تا ۶۰٪ هم افزایش پیدا کند که بستگی به عملکرد پزشکیان و تیم وی دارد. چون حامیان اصولگرایان و جریان انقلابی به صورت تکلیفی و حداکثری در انتخابات شرکت می‌کنند. بحث حامیان آقای پزشکیان است
تحلیل تابناک
چرا رسانه‌های غربی به سعید جلیلی ضریب می‌دهند؟
فضای انتخاباتی حاکم در ایران به خارج از مرزها سرایت کرده و رسانه‌های خارجی نظیر گاردین ، اسکای نیوز ، نیویورک تایمز، الجزیره و... در جدیدترین پیش‌بینی‌های خود سعید جلیلی را پیروز انتخابات دانستند.
تکذیبه وزارت راه؛ بذرپاش قهر نکرده است!
وحید قربانی رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی شایعات مبنی بر عدم حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی  را در وزارتخانه تکذیب کرد.
انتخابات ریاست جمهوری از دیدگاه فعالان مجازی
رد صلاحیت‌ها لطمه جدی به جایگاه شورای نگهبان بود!
یک فعال فضای مجازی گفت: درک مسئله تایید صلاحیت ها از سمت شورای نگهبان منطقی نیست.
کدام طیف در انتخابات نماینده سیاسی ندارد؟
حسن لاسجردی، کارشناس مسائل سیاسی، در گفتگو با تابناک گفت: شاید در نگاه اول تصور حاکم بر افکار عمومی چنین باشد که کاندیداهای همه طیف‌های سیاسی در انتخابات ۱۴۰۳ شرکت کرده‌اند. اما آیا واقعیت دارد؟
طنز سیاسی
و...این ۱+۵ نفر از نظر مصرف انرژی، قدرت موتور، میزان اصطکاک و ظرفیت!
تابناک در گزارشی تصویری به شباهت شگفت انگیز کاندیداهای ریاست جمهوری یعنی اقایان سعید جلیلی، محمدباقر قالیباف، علیرضا زاکانی، مسعود پزشکیان، مصطفی پورمحمدی، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی به خودروهای قدیمی پرداخته است. برای دریافت جزئیات بیشتر گزارش را دنبال کنید.