بازدید 19520
پیمانه اقتصادی؛

بانک مرکزی از کاهش قیمت گوشت قرمز آمار داد/ یک ابر پولشویی که معادل ۴۸ درصد تولید ناخالص ایران است/ واگذاری خودرو‌های فروش قطعی با کدام قیمت؟

این پیمانه تیتر‌هایی همچون خروج ارز برای واردات ۶۳۷ تن سس کچاپ به کشور، سقوط سهام آسیایی با ریزش سهام تکنولوژی، بازار بی‌رونق طلا در آستانه تعطیلات شکرگزاری آمریکا، روند افزایش بهای نفت معکوس شد، وام ۱۶۰ میلیون تومانی مسکن چه دردی از خریداران دوا می‌کند، تعرفه برق پرمصرف‌ها نهایی شد، چین قرارداد سوآپ ارزی ۲۸.۸۱ میلیارد دلاری با اندونزی امضا کرد و برای خرید خودروی ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد را در بر دارد.
کد خبر: ۸۵۳۵۲۷
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰ 21 November 2018
بانک مرکزی از کاهش قیمت گوشت قرمز آمار داد/ یک ابر پولشویی که معادل ۴۸ درصد تولید ناخالص ایران است/ واگذاری خودرو‌های فروش قطعی با کدام قیمت؟پیمانه اقتصادی، هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون خروج ارز برای واردات ۶۳۷ تن سس کچاپ به کشور، سقوط سهام آسیایی با ریزش سهام تکنولوژی، بازار بی‌رونق طلا در آستانه تعطیلات شکرگزاری آمریکا، روند افزایش بهای نفت معکوس شد، وام ۱۶۰ میلیون تومانی مسکن چه دردی از خریداران دوا می‌کند، تعرفه برق پرمصرف‌ها نهایی شد، چین قرارداد سوآپ ارزی ۲۸.۸۱ میلیارد دلاری با اندونزی امضا کرد و برای خرید خودروی ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد را در بر دارد.

خروج ارز برای واردات ۶۳۷ تن سس کچاپ به کشور

آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی شش ماهه نخست سال ۹۷ نشان می‌دهد، در این مدت بیش از ۶۳۷ تن سس کچاپ گوجه فرنگی از کشور‌های مختلف جهان وارد ایران شده است. بر اساس واردات این حجم سس گوجه به کشور، ۸۸۳ هزار و ۸۱۳ دلار ارز از کشور خارج شد که معادل ریالی آن بالغ بر ۳۶ میلیارد و ۱۱۷ میلیون و ۶۸۸ هزار و ۱۲۴ ریال در آمار گمرک به ثبت رسیده است. براساس این گزارش، سس گوجه فرنگی از کشور‌های آلمان، ایتالیا، تایلند و هلند وارد ایران شده است. به نقل از میزان، بنا بر آمار منتشره از سوی گمرک، بیشترین واردات سس گوجه فرنگی از کشور هلند به حجم بیش از ۵۸۱ تن و به ارزش ۸۱۲ هزار و ۲۵۰ دلار بوده است.

شاخص کل بورس ۶۴۲ واحد تقویت شد

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز سه شنبه، با افزایش ۶۴۲ واحدی معادل ۰.۳۷ درصد به رقم ۱۷۶ هزار و ۴۵۸ واحد رسید. همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۱۸۷ واحدی معادل ۰.۳۷ درصد به رقم ۵۱ هزار و ۳۸۹ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز با رشد ۵۴ واحدی معادل ۰.۲۰ درصد، عدد ۲۷ هزار و ۹۷۷ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۳۸ واحدی معادل ۰.۲۰ درصد به رقم ۱۹ هزار و ۷۲۵ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور نیز، ۵۰۱ واحد افزایش معادل ۰.۲۷ درصد را رقم زد و به سطح ۱۸۷ هزار و ۶۲۸ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول، با ۲۲۲ واحد افزایش معادل ۰.۱۷ درصد به رقم ۱۳۰ هزار و ۲۹۰ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۲۴۹۵ واحد افزایش معادل ۰.۷۲ درصد همراه بود و عدد ۳۵۰ هزار و ۱۰۴ واحد را به نمایش گذاشت

بانک مرکزی از کاهش قیمت گوشت قرمز آمار داد/ یک ابر پولشویی که معادل ۴۸ درصد تولید ناخالص ایران است/ واگذاری خودرو‌های فروش قطعی با کدام قیمت؟

سهام آسیایی با ریزش سهام تکنولوژی سقوط کرد

روز سه‌شنبه با نگرانی‌های به وجود آمده در مورد چشم‌انداز تقاضا، افت شدید سهام تکنولوژی و سقوط سنگین وال‌استریت، سهام آسیایی به شدت سقوط کرد و انتظار می‌رود بازار اروپا هم این روال را ادامه دهد. در سئول سهام سامسونگ الکترونیکس ۲ درصد سقوط کرد و سهام شرکت هاینیکس ۳.۵ درصد از ارزش خود را از دست داد. در ژاپن هم توکیو الکترون ۱.۸ درصد سقوط کرد، ادونتست ۲.۷ درصد و سونی ۳.۱ درصد پایین آمدند. در ژاپن پس از این که مدیر شرکت نیسان به اتهام تخلف مالی دستگیر شد، سهام این شرکت ۵ درصد سقوط کرد و این باعث سقوط ۱.۱ درصدی شاخص نیکی شد. کامپوزیت شانگ‌های ۱.۷ درصد از ارزش خود را از دست داد و شاخص سهام استرالیا هم ۰.۴ درصد افت کرد. سهام کره‌جنوبی که سهام تکنولوژی وزن سنگینی در آن دارد، یک درصد سقوط کرد.

بانک مرکزی از کاهش بهای گوشت قرمز آمار داد

طبق اعلام بانک مرکزی در هفته منتهی به ۲۵ آبان ماه نرخ لبنیات ۰.۵ درصد، تخم مرغ ۳.۹ درصد، برنج ۰.۲ درصد، حبوب ۰.۸ درصد، میوه‌های تازه ۱.۸ درصد، سبزی‌های تازه ۷.۳ درصد، گوشت مرغ ۵.۲ درصد، قند و شکر ۰.۳ درصد و چای ۰.۱ درصد نسبت به هفته قبل افزایش و نرخ گوشت قرمز ۱.۱ درصد و روغن نباتی ۰.۳ درصد کاهش یافت. همچنین نرخ گوشت  قرمز نسبت به هفته مشابه ماه قبل، ۱.۲ درصد کاهش داشته است

بازار بی‌رونق طلا در آستانه تعطیلات شکرگزاری آمریکا

قیمت طلا دیروز پس از نوسانات اندک در مبادلات کم در آستانه تعطیلات ثابت ماند و از آنجایی که دلار به علت اطلاعات ضعیف اقتصادی آمریکا تحت فشار قرار گرفت و چشم‌انداز افزایش نرخ بهره نیز مشخص نیست، بالای سطح ۱۲۲۰ دلار ماند. هر اونس طلا با ۱.۶۷ دلار افزایش ۱۲۲۵.۸۴ دلار معامله شد. پیتر فانگ، رئیس یک هلدینگ فلز‌های گران‌بها گفت: «بازار امروز بسیار آرام بود و به نظر می‌رسد، در حال و هوای تعطیلات در آستانه عید شکرگزاری به سر می‌برد.» «دلار اندکی تحت فشار قرار گرفت که باعث شد تا اندکی طلا تقویت شود.» شاخص دلار که ارزش دلار را در برابر سبدی از ارز‌های بین‌المللی می‌سنجد در نزدیکی کمترین رقم یک هفته گذشته در نوسان است.

روند افزایش بهای نفت معکوس شد

قیمت نفت روز سه‌شنبه به دلیل وخامت دورنمای اقتصادی و افزایش تولید آمریکا، رشدی که در ابتدای معاملات داشت را از دست داد و کاهش پیدا کرد. بهای معاملات آتی نفت برنت ۲۴ سنت یا ۰.۴ درصد نسبت به روز دوشنبه کاهش یافت و به ۶۶.۵۵ دلار در هر بشکه رسید. بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۱۳ سنت یا ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۵۷.۰۷ دلار در هر بشکه رسید. نفت تحت تأثیر رشد چشمگیر تولید آمریکا، حدود یک چهارم از اوج قیمت خود در اوایل اکتبر کاهش پیدا کرده است. تولید نفت آمریکا امسال حدود ۲۵ درصد رشد کرده و به رکورد ۱۱.۷ میلیون بشکه در روز رسیده است.

صادرات نفت عربستان رکورد زد

صادرات نفت عربستان سعودی در سپتامبر که این کشور به برداشت از ذخائر خود ادامه داد، به ۷.۴۳ میلیون بشکه در روز صعود کرد که بالاترین رکود در بیست ماه گذشته بود.  آمار صادرات سپتامبر بالاترین میزان از رکورد ۷.۷۱۳ میلیون بشکه در روز در ژانویه سال ۲۰۱۷ بود که کاهش تولید اوپک به رهبری این کشور آغاز شده بود.

وام ۱۶۰ میلیون تومانی مسکن چه دردی از خریداران دوا می‌کند؟

بررسی‌های ایسنا نشان می‌دهد تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی زوجین هم‌اکنون تنها ۲۲ درصد از قیمت یک واحد مسکونی ۶۰ متری براساس میانگین قیمت مسکن شهر تهران را پوشش می‌دهد. تیرماه امسال این رقم ۲۶ درصد بود که با توجه به افزایش میانگین قیمت مسکن شهر تهران به ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، قدرت پوشش‌دهی تسهیلات نیز کاهش پیدا کرد. در این بین رکود بازار مسکن به دلیل پایین بودن توان خرید متقاضیان تشدید شده و برخی معتقدند باید رقم تسهیلات خرید افزایش پیدا کند، اما بعضی دیگر می‌گویند اگر قرار باشد سقف تسهیلات بالا برود باید به بخش تولید مسکن اختصاص پیدا کند و در آن صورت با افزایش عرضه، بازار متعادل می‌شود.

یک ابر پولشویی که معادل ۴۸ درصد تولید ناخالص ایران است

دانمارک که یکی از اصلی‌ترین اعضای FATF، کارگروه ویژه اقدام مالی، محسوب می‌شود، شاهد پولشویی ۲۰۰ میلیارد یورویی در بانک دانسک‌بانک است. افشای این ابر پولشویی باعث شد تا توماس بورگن، مدیرعامل دانسک بانک استعفا دهد. این حجم پولشویی بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۴ رخ داده و مجموع آن‌ها حدود ۲۲۷ میلیارد دلار برآورد شده است. بیشتر پولشویی‌های انجام‌شده در شعب این بانک در انگلیس، قبرس، لاتویا، روسیه و استونی انجام شده است. دانمارک از سال ۱۹۹۱ عضو FATF است و بنا به پیش بینی صندوق بین المللی پول که اعلام کرده است تولید ناخالص داخلی ایران در سال ۲۰۱۸ معادل ۴۷۱ میلیارد دلار خواهد بود، حجم پولشویی صورت گرفته معادل حدود ۴۸ درصد تولید ناخالص ایران است. به عبارت دیگر حجم پولشویی انجام شده در این بانک دانمارکی به عنوان یکی از نخستین کشور‌هایی که به FATF پیوسته است با احتساب یورو ۱۴ هزار تومان معادل ۲.۸ هزار تریلیون تومان یا ۲۸۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ است.

تعرفه برق پرمصرف‌ها نهایی شد

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر از نهایی شدن تعرفه برق پرمصرف‌ها خبر داده و گفت: نظر دولت نسبت به تعرفه برق پرمصرف‌ها مثبت است و شاید تا ۱۵ روز آینده دولت این تعرفه‌ها را تصویب و ابلاغ کند. /فارس

چین قرارداد سوآپ ارزی ۲۸.۸۱ میلیارد دلاری با اندونزی امضا کرد

بانک مرکزی چین اعلام کرد که قرارداد سوآپ ارزی دوجانبه‌ای به ارزش ۲۸.۸۱ میلیارد دلار بین چین و اندونزی منعقد شده است. همچنین بانک خلق چین اعلام کرد این قرارداد سه ساله با هدف تسهیل دادن تجارت دو جانبه، تقویت سرمایه گذاری‌های متقابل و حفظ ثبات بازار مالی انجام گرفته است. گزارش ها حاکی از آن است که این قرارداد سوآپ ارزی به شرکا اجازه انجام سوآپ به ارزش ۲۰۰ میلیارد یوآن برای ۴۴۰ تریلیون روپیه اندونزی و بالعکس را می‌دهد. این قرارداد در نشست سالانه رهبران همکاری اقتصادی آسیا - اقیانوسیه به امضای طرفین رسید و به عنوان توسعه قرارداد قبلی منعقد شده و حجم ارز‌های ملی را بین بانک‌های مرکزی دو کشور دو برابر می‌کند. «پِری وارجیو» رئیس بانک اندونزی گفت: این توافق نشان دهنده قدرت بخشیدن همکاری پولی بین بانک اندونزی و بانک خلق چین است؛ ضمن اینکه حاکی از تعهد بانک‌های مرکزی دو کشور برای حفظ ثبات مالی در بحبوحه بلاتکلیفی‌ها در بازار مالی جهان دارد. سوآپ ارزی یک وسیله اقتصادی است که به مؤسسات اجازه تبادل پرداخت‌ها یا ارائه وام به ارز‌های کشور‌های طرف قرارداد را می‌دهد و تجارت با ارز‌های ملی کشور‌های امضاکننده این قرارداد انجام می‌گیرد.

چین بیشترین حجم اوراق قرضه آمریکا در هشت ماه اخیر را فروخت

انتشار داده‌های جدید نشان می‌دهد، در ماه سپتامبر، میزان دارایی اوراق قرضه آمریکای چین، با بیشترین کاهش از ماه ژانویه به بعد روبه رو شده است، حال آن که تداوم تنش‌های تجاری با واشنگتن، بزرگترین اقتصاد جهان را وادار کرده است تا اقداماتی برای تثبیت ارز ملی خود انجام دهد. آخرین داده‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا نشان می‌دهد، چین که هنوز بزرگترین دارنده خارجی اوراق قرضه آمریکاست، ۱۴ میلیارد دلار از این اوراق را در ماه سپتامبر فروخته است تا دارایی اوراق خود را که در ماه آگوست ۱.۱۷ تریلیون دلار بود به ۱.۱۵ تریلیون دلار کاهش دهد. این چهارمین ماه متوالی است که میزان اوراق قرضه آمریکا که تحت مالکیت چین است با کاهش روبه رو می‌شود. به دنبال چین، ژاپن رده دوم را در بین دارندگان خارجی اوراق قرضه آمریکا به خود اختصاص داده است که آن هم سهم خود از این اوراق را به ۱.۰۳ تریلیون دلار کاهش داده که پایین‌ترین میزان آن از اکتبر ۲۰۱۱ تا کنون است.

برای خرید خودروی ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد؟

برای خرید خودروی ۲۰۶ در بازار بسته به مدل و میزان کارکرد آن باید هزینه‌های مختلفی پرداخت کرد.

بانک مرکزی از کاهش قیمت گوشت قرمز آمار داد/ یک ابر پولشویی که معادل ۴۸ درصد تولید ناخالص ایران است/ واگذاری خودرو‌های فروش قطعی با کدام قیمت؟


واگذاری خودرو‌های فروش قطعی با کدام قیمت؟

وزیر صمت: خودرو‌هایی که فروش قطعی بوده با قیمت تعیین شده در قرارداد واگذار می‌شود، مشتریان نگران نباشند. رحمانی دیروز در جلسه مشترک با فراکسیون اشتغال مجلس شورای اسلامی که برای بررسی مسائل مربوط به تولید و بازار برگزار شد با اشاره به موضوع خودرو افزود: در خصوص واگذاری فروش‌های قطعی با خودروسازان صحبت شده و آن‌ها این موضوع را قبول کرده اند. وی افزود: بحث خودرو‌های که پیش فروش شده و باید به قیمت روز واگذار شوند متفاوت است. رحمانی گفت: برخی خودرو‌ها نیز استثنا هستند که بخش عمده آن‌ها وارداتی بوده و به خاطر مشکل تحریم خط تولید آن‌ها ممکن است تعطیل شده باشد که در این زمینه خودروساز آن را جایگزین می‌کند یا باید مشتری را راضی کند. /خبرگزاری صدا و سیما
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۳۹
اگه خودروسازها ثبت نام پیش فروش 13 ماه پیش خودرو را تاحالا تحویل داده بودند الان قیمت خودرو در بازار با نمایندگی اختلاف نداشت اون موقع که صحبت تحریم خودرو نبود وقیمت ارز هم حدود 3800 تومان بود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
ضرر بی برنامگی خودشان را چرا باید مردم بپردازند ؟
مردم و مسخره كردين؟؟؟؟

گراني حداقل 80 درصد در دومرحله كالاهاي اساسي البته!! موبايل و ماشين و طلا و دلار .......كه حداقل 300 درصد هستش رو نگووو

""برنج ۰.۲ درصد، حبوب ۰.۸ درصد، میوه‌های تازه ۱.۸ درصد .............. اينا ارزونيههههههههه؟؟؟"""

حداقل كه 5% تفاوت قيمت فروشگاه به فروشگاهه چجوري 0.2 درصد رو حساب كردين؟؟؟؟
پاسخ ها
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
عزیزم اینایی که نوشته نسبت به یک هفته قبله ؛ یعنی حتی ممکنه نسبت به روز گذشته باشه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
تورم نقطه نقطه با فواصل ثانیه ای رو گفتن!!
اروپا به دنبال بریدن سر ایران با پنبه است به گونه ای که نه نفت افزایش پیدا کند و نه ایران دست به عکس العملی بزند(مثل قورباغه داخل دیک با حرارت کم)
تمام وعده هایشان نیز الکی خواهد بود.
برخی ها هم تنها منتظرن یکی یک وعده ای بدهد تا اینها منتظر بمانند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
مثلا منتظر نمانید و بفرمایید چکاری میتونید بکنید ؟
وقتی در محاصره و تحریم منطقه و جهان گیر افتادیم و حتی چین و ترکیه و روسیه و سوریه و ونزویلا هم جرات ندارند باهامون تجارت کنند .
چکار میتونیم بکنیم جز فشار بیشتر به مردم مفلوک خودمان ؟
خودرو آریو پیش فروش 1 ماهه تحویل شهریور 97 از شرکت سایپا را هنوز دعوت نامه اش هم نفرستادند در صورتی قیمت باید به روز محاسبه شود که خودرو ساز هم تعهد خودش رو به موقع انجام می داد و بخصوص روی کیفیت پایین خودرو در این سالهای طولانی انحصار کار می کرد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
بهتره این موارد را هم وزیر محترم در بیانات گهربارشون در نظر بگیرند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
خوب به قیمت روز میخواد حساب کنه ؟ به قیمت روز تحویل در قرارداد رو حساب کنه ما قبول میکنیم نه سه ماه بعد از آن که قیمتها افزایش یافته ضرر چندماه که خودرو را تحویل نداده اند رو کی میده ؟ حتما میگن با سود روز شمار سالیانه 10 درصد!!!! آقا ما سودتون رو نمیخواهیم ماشین رو سر وقت و با قیمت روز تحویل بفرمایید
عجب روزگاری شده است ؟؟!!1 آقای وزیر قیمت قطعی که میفرمائید چند سالی است که شرکتهای خودرو سازی سایپا و ایران خودرو اعلام نمیکنند و در قراردادها آنچنان شرائطی را میگذارند که اصلا" متوجه به قطعی شدن قیمت نمی شوید؟؟!! لطفا" قبل از هر گونه اظهار نظر متن قراردادهای سایپا و ایران خودرو را مطالعه فرمائید.جرم ما خریداران خودرو از ایران خودرو که در سال 96 ثبت نام کرده ایم و تا کنون خودرو به دلایل واهی دریافت ننموده ایم چیست؟؟؟ به کجا باید شکایت بریم. شما باید میفرمودید که تمام ثبت نامه کنندگان تا این تاریخ مشمول افزایش قیمت نمی شوند نه اینکه بفرمائید قیمت قطعی ؟؟!! معلوم است که اخرش هم ظلم به مشتری خواهد شد .
پاسخ ها
تبریزی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
دوست عزیز عجب اظهار نظری کردی
آقای وزیر فرزند خوانده خودروسازان هستش و تکلیفش مشخصه! خواهشا شما فکری به حال خودت بکن
منادی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
کاملا درسته
اصلاآماری وجود داره که پولشویی در ایران چقدره؟ و‌چه کسانی یا سازمانهایی این کاررا انجام میدن؟
هر چه مشکل و گرانی است از خود گمرگ و وزارت صمت است
پاسخ ها
مهدی
| Germany |
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
آمار را آقای ظریف و معاونش که دادند.
دوست ما کاملاً درست گفته جند سالی است که شرکتهای خودرو سازی سایپا و ایران خودرو فروش قطعی ندارند قراردادها را کاملاً یکطرفه و به قیمت زمان تحویل خودرو می بندند جناب وزیر حتماً پس از مطالعه قراردادهای مربوطه، اظهار نظر کنند و یا بسته پیشنهادی بدهند کمی هم به فکر مردم باشند و به مظلوم نمایی شرکتهای خودرو ساز که با تزریق قطره چکانی خودرو به بازار موجب کاهش عرضه و افزایش تقاضا و به تبع آن افزایش بی رویه قیمت در بازار خودرو میشوند توجه نکنند در ضمن مجلس محترم هم اگر تحقیق و تفحص کند تا حق مردم این وسط ضایع نشود بد نیست .
1) عامل اصلی التهاب بازار عدم عرضه خودرو از سوی خودروسازان است، لذا نمی‌توان هم با خلف وعده بازار را ملتهب کرد و هم انتظار داشت بر اساس قیمت‌های بازار خودرویی که خود تولیدکنندگان موجب التهابش شده‌اند قیمت‌ها را افزایش داد
۲) تاریخ تحویل مندرج در قرارداد «موعد» تحویل خودرو است که همانطور که از مفهوم واژه برمی‌آید قیمت باید براساس تاریخی که «وعده داده شده=موعد» لحاظ گردد نه تاریخی که بنابر میل خودروسازان خودرو تحویل می‌گردد
۳) در مورد بند ۲ استدلال خودروسازان مبنی بر پرداخت جریمه تاخیر در ازای تاخیر صورت گرفته بایستی تاکید گردد که جریمه تاخیر در ازای آسیبهای مالی (از جمله هزینه‌های اضافی ایاب و ذهاب خانواده، آسیب به کسب و کارهای نیازمند خودرو و . . .) و روانی است که به خریدار طی مدت تاخیر وارد شده و پرداخت این جریمه به هیچ عنوان توجیهی جهت محاسبه قیمت خودرو بر اساس تاریخ تحویل خودروهای موعد تحویل گذشته نیست
۴) بی‌ثباتی بازار، افزایش نرخ ارز، تورم، بدهکاری و . . . فقط گریبان‌گیر خودروسازان نیست و عموم مردم را شامل می‌شود لذا خریداران نبایستی متحمل ضرر چندبرابری شوند
تابناک یک بار اون تیتر ابر پولشویی را بخون. سردرد گرفتم بالاخره دانمارک یا ایران؟؟؟!!
دولت ومرکز امار نهایتا تورم رو تا اخر سال بیست ودو سه درصد اعلام میکنن تا نهایتا بیست درصد اضافه حقوق برای سال بعد تصویب کنن .
لطفا کسی از آقای وزیر انتظار زیادی نداشته باشه ایشون اگه حرف خودروسازها رو زمین بندازه عاق والدین میشه چون اونا حکم پدر و مادری براش دارن
ویدئویی در فضای مجازی پخش شد که یک سارق از راحت ‌تر بودن سرقت خودرو در مقایسه با دوچرخه سخن می‌گوید.

به گزارش روزنامه خراسان، او زمان مناسب برای سرقت پراید را 11 ثانیه و دوچرخه را 20 ثانیه اعلام کرد.

کاربری نوشت: «خودروسازها کلاه شونو بذارن بالاتر با این ایمنی خودرو هاشون» کاربر دیگری نوشت: «کاش خودروسازها همین قدر که به فکر گرون کردن محصولاتشون هستن به فکر ارتقای کیفی و ایمنی شونم بودن» کاربری هم نوشت: «ماشین رو که با قیمت‌های بالا می‌خریم باز باید چندین میلیون هزینه کنیم تا از سرقت شدنش جلوگیری کنیم»
1) عامل اصلی التهاب بازار عدم عرضه خودرو از سوی خودروسازان است، لذا نمی‌توان هم با خلف وعده بازار را ملتهب کرد و هم انتظار داشت بر اساس قیمت‌های بازار خودرویی که خود تولیدکنندگان موجب التهابش شده‌اند قیمت‌ها را افزایش داد
۲) تاریخ تحویل مندرج در قرارداد «موعد» تحویل خودرو است که همانطور که از مفهوم واژه برمی‌آید قیمت باید براساس تاریخی که «وعده داده شده=موعد» لحاظ گردد نه تاریخی که بنابر میل خودروسازان خودرو تحویل می‌گردد
۳) در مورد بند ۲ استدلال خودروسازان مبنی بر پرداخت جریمه تاخیر در ازای تاخیر صورت گرفته بایستی تاکید گردد که جریمه تاخیر در ازای آسیبهای مالی (از جمله هزینه‌های اضافی ایاب و ذهاب خانواده، آسیب به کسب و کارهای نیازمند خودرو و . . .) و روانی است که به خریدار طی مدت تاخیر وارد شده و پرداخت این جریمه به هیچ عنوان توجیهی جهت محاسبه قیمت خودرو بر اساس تاریخ تحویل خودروهای موعد تحویل گذشته نیست
۴) بی‌ثباتی بازار، افزایش نرخ ارز، تورم، بدهکاری و . . . فقط گریبان‌گیر خودروسازان نیست و عموم مردم را شامل می‌شود لذا خریداران نبایستی متحمل ضرر چندبرابری شوند
بانک مرکزی بهتر است به قیمت گوشت کاری نداشته باشد وگرنه گوشتی را که الان هم نمیتوانیم بخریم سالی یکبار هم نخواهیم دید دیگر اینکه متاسفانه ما هم تو عمرومون برای یک خودرو از شرکت سایپا ثبت نام کردیم این شرکت برای تحویل خودرو هرروز این دست و اونودست میکند تا قیمت خودرو گران شود و باز این ملت بیچاره است که متضرر و باید پول زیاد به ماشینی دهد که ارزش واقعی آن چندین برابر از قیمت ارائه شده به مشتری کمتر است ما به کجا میرویم خدا میداند
بازم شانس که آمریکا بلای افغانستان و عراق رو سرمون نمیتونه بیاره به برکت نظام جمهوری اسلامی
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
از کجا اینهمه مطمئن هستید!
عقیده عده ای این است که هر چیزی با شستن پاک و تطهیر می شود از جمله پول
بخدا ادم شاخ در میاره بااین امارهای بانک مرکزی وغیره مد حسابی ملت را گا گول فرض کردی گذشت انطور فرض می کردی الان یه بچه 10سال درس اقتصاد بهتون می ده فقط یک قلم مرغ که 7000تومان بوده شده 10800ذهنی هم حساب کنی(نماصولی وماشین حسابی )حدود 40درصد گران شده بعد می شینید از شکم سیری برای خودتان درصد میدید بس کنید وجمع کنید این بساط را ؟؟!!نفهم ؟؟/
وزیز صنعت
خودت هم ثبت نام کرده بودید همین رو می گفتی؟
زمان ثبت نام قیمت مشخص بود
خود خودروساز الان خود را تحویل نمی دهد تا گرون شه
هر کسی پیش خرید کرده باید به همون قیمت بدهند
خودرو تحویل تیر رو هنوز ندادند تا گرونه بشه
متاسفم برای وزیزی که به فکر مردم نیست!!
تعرفه برق پرمصرف‌ها نهایی شد
چون تعریفی برای مشترک پر مصرف ارائه نشده و هیچکس به نظر بنده در این مورد توجیه نیست شرکت برق هرجوری که دلش می خواهد قیمت قبوض را بالا خواهد برد یک ضرب المثل ترکی می گوید گرگ از مه خوشش می آید
به بانك مركزي چه كه خبر ارزاني گوشت ميده خودش تو كارهاي خودش مونده اينو بايد اتحاديه شون يا وزارت خانه مربوطه اعلام كنه همينه كه اين مملكت اينطوري شده ديگه
با نظر ثبت نام وپیش فروش موافقم چون روز ثبت نام قیمت مشخص وخیلی با بازار فرق نمیکرد .خودشون گرون کردن
خودروسازهاازبی تجربگی وزیرمحترم صمت استفاده ونظرشان راتحمیل خواهندکرد ...مازمانیکه قیمت دلار۳۴۰۰تومن بوده خوروثبت نام کردیم قراربودفروردین تحویل بدن یعنی ایرانخودرو ۸ماه خلف وعده کرده اقاجون ماازشماخودرونخواستیم ... شصت میلیون ماروبادلار۳۴۰۰محاسبه وهمان مقداردلارتحویل بدهیدماخیرشمارونخواستیم شرمرسانید
مطلب پیچیده ای وجود نداره
سایپا و ایران خودرو در اقدامی هماهنگ پول مردم رو گرفتن و خودرو تحویل ندادن
اینقدر این کار رو ادامه دادن تا قیمت خودرو در بازار چند برابر شده
حالا میگن باید قیمت بره بالا چون در بازار رفته بالا
و باید جلوی دلال ها رو بگیریم
دلال خود اینها هستن
اگر در 97 هزینه ها بالا رفته و براشون نمی سرفه چرا توی 97 پیش فروش کردن
همه اینها واسه اینه که مردم رو ناراضی کنن و بتونن قیمت رو بی حساب ببرن بالا
خوردروسازها دولتی اند
قطعا دولت هزینه را نمیپذیرد و به گردن مردم میاندازد
آنقدر خودروها را نگه میدارند که قیمتشان چندین برابر شود و بعد میگن 5 درصد زیر قیمت بازار تحویل میدیم
قردادي كه خودروسازها با خريدارها مي بندند از كثيف ترين نوع قرداده.چون نه تاريخ تحويل ذكر ميشه و نه قيمت قطعي و به قيمت روز محاسبه ميكنن و اين از نظر عقود اسلامي اشكال شرعي داره و ربوي ست
اینجوری احمق هارو تو تله می اندازند . راه میدن یکی رو سلاخی بکنه و بعد فیلمبرداری میکنن و سپس وادارش میکنن نفت بیشتری تولید کنه
از ارزانی سود میبرن تحریم ها رو کار آمد میکنند.ما هم که به یمن واردات بیش از حد به دلیل تحریم ها ، تک محصولی شدیم .ففط نفت خام میفروشیم ، اونم قاچاقی
سلام، دولت با خودروساز وقطعه ساز دستشان داخل یک کیسه میباشد، این سه باهم رفیق وهوای هم را به خوبی دارند، یکی از عوامل پول شویی دولت در همین موضوع خودرو است، اگر کسی فکر کند که دولت میخواهد کاری به نفع مردم کند ،سخت در اشتباه است، دولت حسن روحانی طلب کار از ملت وبدهکار به دمکرات های امریکا واروپا میباشد
جناب وزیر مسئله خیلی ساده است اگر نپیچونند
پیش فروش خودروها 6 ماه تا 3 ماه مانده به سال 96 انجام شده است. زمانی پول رو خودروسازان گرفتند که دلار 3500 تا 3600 بود. (همان زمان که آقایان از رئیس جمهور تا وزرای اقتصاد و بانکی به ملت موعظه میکردند دلار نخرید به صرفه نیست. پولاتون برای سرمایه گذاری بزارین بانک سود بیشری میبرید) مشخص شد دروغی بیش نبود.
یک عده مثل ما خودرو ثبت نام کردند به امید داشتن خودروی نو. حالا:
1. خودرو سازان از زمان ثبت نام تا زمان شروع تحریمها 6 تا 9 ماه زمان داشتند تا خرید خارجی شان را انجام دهند که حتما اینکار کردند که اگر انجام ندادند کمکاری و مدیریت نا بلد بوده است که ضررشان را ملت نباید بدهند.
2. در قرارداد پیش فروش قیمت قطعی و زمان تحویل مشخص است. زمان تحویل از 3 تا 6 ماه گذشته پر واضح است قیمت قابل محاسبه همان قیمت 6 ماه یا 3 پیش باید محاسبه شود + ضرر دیرکرد مطابق قرارداد. مثلا قیمت ساندرو استپ وی آخر 96 حدود 53 میلیون بود که در اوایل سال 97قیمت به دلیل افزاریش دستمزدها و غیره آنرا به حدود 61 میلیون رساندند.
در واقع قیمت این خودرو برای پیش فروش ها 61 میلیون باید محاسبه شود.
در غیر اینصورت مطابق قرارداد قابل پیگیری در مراجع قضایی میباشد.
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # باشگاه النصر عربستان # کریستیانو رونالدو # هفته دفاع مقدس