بازدید 30116
۴
ساعتی پیش با آغاز اکران عمومی رخ داد؛

«آشغال‌های دوست‌داشتنی» رسماً رفع توقیف شد + ویدیو

«آشغال‌های دوست داشتنی» یکی از آثار قوی در حوزه جلوه‌های ویژه بصری محسوب می‌شود و در حوزه فنی سینمای ایران، یک گام به جلوست. شهاب حسینی، حبیب رضایی، اکبر عبدی، نگار جواهریان، صابر ابر و شیرین یزدان بخش بازیگران اصلی این فیلم سینمایی هستند؛ بازیگرانی که برخی‌شان در زنده نیستند!
کد خبر: ۸۷۷۹۵۲
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۱:۵۸ 13 February 2019

«آشغال‌های دوست‌داشتنی» رسماً رفع توقیف شدفیلم سینمایی «آشغال‌های دوست‌داشتنی» پس از شش سال پیگیری مداوم محسن امیریوسفی کارگردان این فیلم بالاخره ساعتی پیش با آغاز اکران عمومی در سالن‌های سینما، رسماً رفع توقیف شد و از صبح امروز با اکران در گروهی از سالن‌های سینما، پرونده جنجالی‌ترین توقیف سال‌های اخیر سینما به کلی بسته می‌شود.

به گزارش «تابناک»؛ پیش‌فروش فیلم سینمایی «آشغال‌های دوست‌داشتنی» به کارگردانی محسن امیریوسفی از 22 بهمن برای نمایش از 24 بهمن در شماری از سالن‌های سینمای کشور آغاز شد اما این فیلم در سانس‌ شب 23 بهمن سینما ارگ نخستین نمایش عمومی خود را داشت و بدین ترتیب ساخته محسن امیریوسفی رسماً رفع توقیف شد؛ اتفاقی که با توجه به سوابق بعید به نظر می‌رسد اما پیگیری این کارگردان در نهایت گره کور این فیلم را گشود.

«آشغال‌های دوست‌داشتنی» رسماً رفع توقیف شد

محسن امیریوسفی در نخستین اکران عمومی فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی»، در حالی که تورج اصلانی فیلمبردار این اثر او را همراهی می‌کرد، گفت: «لحظه عجیب و غریبی برای من است، چون وقتی فیلمی ساخته می‌شود، توقع می‌رود فیلم سریعاً آماده شود و اکران شود و بعد قضاوت با مخاطب باشد که درباره‌اش صحبت کند؛ اما این شش سال فاصله‌ای افتاد و عملاً شش سال عوامل فیلم در انتظار دیدن فیلم‌شان بودند. امیدوارم دیگر این اتفاق برای هیچ فیلمی نیافتاد»

کارگردان آشغال‌های دوست داشتنی افزود: «خواهشم این است که فکر کنید این فیلم همین هفته پیش ساخته شده و اینکه شش سال توقیف بوده را کاملاً فراموش کنید و تمام اتفاقات بدی که افتاده کاملاً فراموش شود. مهم این است که فیلم با مخاطب ارتباط برقرار کند و خوشبختانه با توجه به موضوع، داستان و زحماتی که عوامل فیلم کشیدند، خوشحالم از اینکه فیلم به روزی است. برای رسیدن این فیلم بر پرده سینما، شش سال صبوری بود ولی شما لازم نیست به سختی‌های آن شش سال فکر کنید و درباره‌اش صحبت کنید. باز تکرار می‌کنم، فکر کنید این فیلم هفته پیش ساخته شده و آماده اکران برای همه مردم است.»

تعداد بازدید : 1418

محسن امیریوسفی که به شدت در سال‌های اخیر در پی رفع توقیف فیلمش بود، فیلم آشغال‌های دوست داشتنی را برای ششمین بار در جشنواره فیلم فجر ثبت نام کرد. امیریوسفی پیش از جشنواره گفته بود: «سال گذشته به من گفتند در صورت انصراف از جشنواره فیلمت را اکران می‌کنیم که هنوز این اتفاق نیفتاده. برای همین دوباره فیلمم را به جشنواره می‌دهم تا شاید طلسم نمایشش بشکند.» اما فیلم او به جشنواره راه داده نشد و جنجال‌هایی در پی داشت و اکنون در مسیر اکران قرار گرفته است.

فیلم سینمایی «آشغال‌های دوست داشتنی» تنها فیلم توقیفی است که ارجاعات بسیار واضح و مستقیمی به حوادث سال 1388 دارد. این فیلم روایت یک مادر است که دخترش در جریان درگیری‌های سال 1388 دستگیر شده و حال مادر از سوی یکی از دوستانش ترغیب می‌شود تا برای آنکه دخترش بیش از این به دردسر نیفتد، تدبیری بیاندیشد و در این مسیر اتفاقات جالبی رخ می‌دهد.

سوای داستان این فیلم سینمایی، «آشغال‌های دوست داشتنی» یکی از آثار قوی در حوزه جلوه‌های ویژه بصری محسوب می‌شود و در حوزه فنی سینمای ایران، یک گام به جلوست. شهاب حسینی، حبیب رضایی، اکبر عبدی، نگار جواهریان، صابر ابر و شیرین یزدان بخش بازیگران اصلی این فیلم سینمایی هستند؛ بازیگرانی که برخی‌شان در زنده نیستند!

بخشی از امتیاز فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی» توسط مدیران پیشین سازمان سینمایی خریداری شد تا مسیر فیلمسازی این کارگردان هموار شود؛ اما در نهایت این اتفاق نیفتاد و امیریوسفی همچنان پیگیر اکران فیلمش است.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۴
در زنده ؟؟؟
بیشتر مشکلات ما در همین قد و قواره است. پروانه ساخت می دهد بعد زیر تعهد خودش می زند و یک سیاه بازی راه می فتد و بعد از تلف شدن وقت و پول نقطه سر خط!
یه نقد برای این فیلم بزن
"در زنده" یعنی چه؟ اگر منظور "دیگر زنده" باشد هم غلط است، چون خوشبختانه همه افرادی که نوشتین زنده هستن!
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی
آخرین اخبار