بازدید ۴۹۴۸۲
روایت فضای سیاسی کشور؛ روز چهل و یکم سال سی و پنجم انقلاب
رسانه هایی که مدعی ولایت مداری هستند، به جای فراهم آوردن شرایط برای انتخابات پرشور در سال جاری که مطالبه رهبر انقلاب است، فرصتی برای تسویه حساب با رقبا فراهم کرده اند. برخی مواقع باید هزاران بار خدا را شاکر بود که همت ها، باکری ها، باقری ها و... به شهادت رسیدند و گرنه مشخص نبود این افراد مخلص در دایره تخریب های این مدعیان چه سرنوشتی پیدا می کردند!
کد خبر: ۳۱۰۱۷۸
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۲ 24 March 2013
شاید پیام نوروزی ائتلاف سه گانه حداد عادل، قالیباف و ولایتی و دو موضوع مهم مطرح شده در فضای سیاسی کشور باشد. دو موضوع این پیام یکی اشاره آنان به این ائتلاف به عنوان ائتلافی کم سابقه در تاریخ سیاسی ایران است! که احتمالا نویسندگان یا تاریخ سیاسی را نمی شناسند و یا تاریخ کشور را منحصر به دوران مختصر مورد دلخواه خود کرده اند و دوم  مشخص شدن جهت گیری های این ائتلاف علیه سه گروه در انتخابات است. آنان رقیبان اصلی خود را فتنه گران(اصلاح طلبان)، انحراف(جریان دولت) و فساد. منظور اصلی آنان از گروه سوم مشخص نیست، چون فساد هم در دولت اصولگرایان وجود داشت، هم دولت سازندگی و هم دولت اصلاحات.

اما بد اخلاقی های سیاسی و سوء استفاده از سخنان رهبر انقلاب همچنان ادامه دارد. رسانه هایی که مدعی ولایت مداری هستند، به جای فراهم آوردن شرایط برای انتخابات پرشور در سال جاری که مطالبه رهبر انقلاب است، فرصتی برای تسویه حساب با رقبا فراهم کرده اند. آنان پیام نوروزی رهبر انقلاب را نادیده گرفته اند و آن قسمت را که می توانند علیه اشخاص از آن سوء استفاده کنند را برجسته کرده اند. 

شکی نیست که گفتمان های موجود در عرصه سیاسی کشور که یکی از آن مدعیان ولایت مداری یا به اصطلاح گفتمان سوم تیر هستند در رساندن کشور به استقلال کامل و عدم وابستگی به نفت شکست خورده اند. این شکست در دولت تکنوکرات ها بوده است، در دولت اصولگرایان هم اتفاق افتاده است و گرنه این همه مصیبت در هشت سال گذشته برای اقتصاد کشور به وجود نمی آمد. 

در هشت سال گذشته گفتمانی در کشور حاکم بوده است که خود را گفتمان مستضعفان نامیده است و آبروی هزاران نفر را برده است که ثابت کند خود او تنها حامی مستضعفان است. اما مستضغفان در این هشت سال وضعیتی بغرنج تر پیدا کرده اند. ابتدا تصور حامیان گفتمان سوم تیر این بود که می توانند با شعار ،  مستضعفان را غنی کنند، وقتی نتوانستند و در کار اداره کشور در ماندند به دنبال مقصر گشتند! سئوال این است گفتمان سوم تیر که هشت سال است دولت و مجلس و همه نهادها را در اختیار دارد چرا اوضاع کشور را به اینجا رسانده اند! در حال حاضر برخی انگشت تعجب به دهان مانده اند که این مدعیان هشت ساله- چه آنان که از اول طرفدار بودند و هنوز هم هستند و چه آنان که طرفدار بودند و به ناگاه سال های اخیر  تغییر جهت دادند- به مردم چه وعده جدیدی می خواهند بدهند؟ عملکرد آنان که در زندگی روزمره مردم روشن و هویدا است! البته یک راه کهنه و قدیمی برای آنان همیشه هست: تخریب دیگران!

کسانی که جنگ ندیده، ادعای حماسه آفرینی کردند، رزم را تجربه نکرده قهرمان سرایی کردند، به گاه وارد شدن به سیاست هم کشور خواستند با شعار کشور را اداره کنند، اما چون در تجربه دفاع مقدس حضور نداشتند، نمی دانستند که جنگ را فرماندهانی شجاع و با تدبیر اداره کردند، شعار در دفاع بود، اما شعار جنگ را اداره نکرد. همچنان که شعار کشور را در هشت سال اخیر نتوانسته اداره کند.

جریان مدعی ارزش مداری، عموما پیشتاز ، شکستن ارزشها بوده است. رهبر انقلاب در یکی از سخنرانی های مهم سال گذشته  خطاب به همگان اظهار داشتند: تقوا،تقوا، تقوا. حال این جریانات مدعی یا معنای تقوا را نمی دانند،یا می داند و برای مقاصد سیاسی ،خلاف آن را عمل می کند. برخی مواقع باید هزاران بار خدا را شاکر بود که همت ها، باکری ها، باقری ها و... به شهادت رسیدند و گرنه مشخص نبود این افراد مخلص در دایره تخریب های این مدعیان چه سرنوشتی پیدا می کردند!

نکته مهم برای امروز و فردای ایران این است که کشور با ادعا و شعار اداره نخواهد شد. شعار احساسات می آفریند، ادعا فریب می دهد، اما این صداقت ، تجربه، برنامه و توانمندی در عین حق مداری است که کشور را داره می کند. شعاری که در کنار آن عملی نباشد، چندان با فریب تفاوتی نخواهد کرد. فریب با تقوا جور در نمی آید. بی تقوایی با ولایتمداری همخوانی ندارد و خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل!

نماینده مردم شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل برای کاندیداتوری ریاست جمهوری اعلام آمادگی کرد.
 
اما خبر دیگر انتخاباتی اینکه  عباسعلی منصوری از نمایندگان مجلس هم امادگی خود را برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس اعلام کرده است . وی دراین باره گفته است که با توجه به درخواست‌هایی که مجموعه‌ای از افراد مستقل داشتند متقاعد شدم تا آمادگی اولیه خود را به عنوان یک فرد مستقل برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کنم.وی از دلایل درخواست گروه‌های مستقل از خود را عملکرد فعلی‌اش در مجلس و سابقه مدیریتی خود قلمداد و خاطرنشان کرد: حضور در کمیسیون تلفیق بودجه مجلس نشان از توجه و اعتماد خانه ملت به اینجانب دارد!
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس مناجات شعبانیه جهش تولید محمد باقر صدر حسن نوروزی روز جهانی بهداشت