بازدید 5972
۲

یونیسف از آمار کشتار کودکان در افغانستان شوکه شد

یونیسف با انتشار گزارشی اعلام کرده که از تشدید آمار خشونت‌ها علیه کودکان در افغانستان شوک زده شده و آمار کشتار کودکان در این کشور بسیار زیاد است.
کد خبر: ۱۰۶۹۰۸۵
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۷ 10 August 2021

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، صندوق کودکان سازمان ملل متحد موسوم به یونیسف با انتشار گزارشی اعلام کرده که از تشدید آمار خشونت‌ها علیه کودکان در افغانستان شوک زده شده است.

در این گزارش گفته شده طی ۷۲ ساعت گذشته فقط در استان قندهار افغانستان حداقل ۲۰ کودک کشته و ۱۳۰ کودک دیگر زخمی شده اند.

همچنین بر اساس گزارش یونیسف، در همین مدت مشابه در استان خوست ۲ کودک دیگر کشته و ۳ کودک نیز زخمی شده اند.

در پکتیا نیز طی ۷۲ ساعت گذشته حداقل ۵ کودک کشته و ۳ کودک نیز زخمی شده اند.

این گزارش همچنین گفته است بسیاری دیگر از کودکانی که کشته و زخمی شده اند، در این آمارها شناسایی نشده و آمار واقعی بسیار بیشتر از میزان ثبت شده است.

با آغاز خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، جنگ در بخش‌های گوناگون این کشور از سر گرفته شد؛ آن هم در اوضاعی که انتظار می‌رفت پس از امضای موافقت‌نامه صلح میان آمریکا و طالبان، مذاکرات صلح میان‌افغان‌ها هم به نتیجه مطلوبی برسد.

اوضاع امنیتی در افغانستان به شدت آشفته و در پی خروج غیرمسئولانه آمریکا از این کشور، گروه طالبان موفق به تصرف بسیاری از مناطق شده‌اند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که بعد از سقوط مرکز ولایت‌های جوزجان و نیمروز به دست نیروهای طالبان، آنها کنترل دو مرکز ایالتی دیگر را نیز به دست گرفتند.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
وحشی ها!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اینها هم یا فقط شوکه هستند یا نگران.این سازمان ملل باید منحل شود زیرا کارایی برای حفظ صلح در دنیا را ندارد.
برچسب منتخب
# انتخابات # مسعود پزشکیان # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # محمدباقر قالیباف # انتخابات ریاست جمهوری