بازدید ۸۴۷۰
کد خبر: ۹۸۳۳۴۹
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۸ 09 June 2020

علی کفاشیان مرد بیرون نشسته فوتبال که دنبال پس گرفتن صندلی نایب رییسی سابقش است، اطلاعات جدیدی از تعداد اعضای مجمع فدراسیون در اساسنامه جدید ارایه کرد! 

به گزارش تابناک ورزشی، رئیس سابق فدراسیون فوتبال در بخشیاز صحبت‌های تازه اش درباره این که حضور وزیر ورزش در مجمع تشریفاتی خواهد بود گفت: مجمع جدید حدود ۹۰ نفر خواهد بود پس هیچ وقت بودن یا نبودن وزیر ورزش ضرری برای مجمع ندارد و از نظر رای هم تاثیری نخواهد داشت اما حضور او نقطه قوت است اگر وزیر عضو مجمع باشد در بعضی از مواقع می‌تواند کمک کند و این نقطه قوت خواهد بود. اما فیفا این موضوع را نپذیرفت.

کفاشیان ادامه داد: به همین خاطر فدراسیون پیشنهاد داده که وزیر به صورت افتخاری حضور داشته باشد که آن هم در اختیار تصمیم فیفا است. اگر وزیر ورزش عضو مجمع باشد و یک رای از ۹۰ رای داشته باشد نقطه قوتی برای فوتبال خواهد بود. این موضوع به هیچ عنوان استقلال فدراسیون را زیر سوال نمی‌برد اگر مدیر ، مدیر باشد رای مجمع را می‌بینید و استقلال خودش را حفظ می‌کند. مدیر باید از وزارت ورزش، مجلس و دولت کمک بگیرد اما نباید استقلال فدراسیون زیر سوال برود. با این حال اگر فیفا نپذیرد مشکلی پیش نمی‌آید چون وزیر ورزش قبول کرده در مجمع نباشد.

کفاشیان در ادامه درباره موضوع معرفی مربی تیم ملی از سوی مرکز فرهنگی ایران و هلند گفت: هر زمانی که می‌خواستیم مربی انتخاب کنیم و یا قصد انجام بازی دوستانه داشتیم از سفارت خانه‌ها کمک می‌گرفتیم وظیفه سفارت خانه‌ها و مراکز فرهنگی مشورت دادن است و معرفی افراد است. آن‌ها نمی‌تواند مشورت تخصصی در فوتبال بدهند اما می‌تواند کمک کنند. اگر سفارت خانه‌ها و مراکز فرهنگی و حتی ایرانیان مقیم خارج از کشور کمک کند ومربی پیشنهاد بدهند ایرادی ندارد ما باید درمذاکرات و انعقاد قرارداد قوی عمل کنیم.

در ادامه این گفت و گو یکی از خبرنگاران از کفاشیان پرسید در پاراف نامه مرکز فرهنگی ایران و هلند وزیر ورزش نوشته بود که بررسی و بهره برداری صورت گیرد آیا  این به معنی توصیه نیست که کفاشیان پاسخ داد: نه چنین موضوعی به معنی الزام نیست و پیشنهاد است وتصمیم گیرنده  فدراسیون فوتبال خواهد بود. اختیارات کار با فدراسیون فوتبال است و حتی اگر کسی بخواهد موضوع را به گردن کسی دیگری بیندازد قابل قبول نیست فدراسیون مسئولیت تام دارد الان هم باید تصمیم گیری کند. آن زمان که ما مربی آوردیم رئیس سازمان گفته بود که مربی بیاور حالا که کار خراب شده است بگویم که تقصیر آنها بود آنها پیشنهاد دادند و من پذیرفتم اما مسئولیت کار با من است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا کی‌روش برای ماندن در ایران پیشنهاد مالی ارائه کرده بود یا خیر؟ گفت: خیر ، من هیچ پیشنهادی از او ندیدم چون وقتی قراردادش تمام شده بود با کلمبیا امضا کرده بود. مبلغ قرارداد جدیدش هم دو برابر ایران بود او واقعا می‌خواست برود.

وی در ادامه درباره ابهامات مالی فدراسیون دوره مهدی تاج گفت: من اعتقاد دارم تا زمانی که من بودم مجمع حساب رسی کامل از مدیریت من انجام داد همه چیز کاملا شفاف بود روی مسائل مالی نمی‌توانم ایرادی به فدراسیون بگیریم.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
المپیک 2020 توکیو موج پنجم کرونا جواد فروغی نازنین ملایی طرح ساماندهی فضای مجازی عید غدیر