بازدید 6055

شمار مبتلایان به کرونا در جهان؛ ۴ میلیون نفر گذشت

وب سایت ورد متر (worldometers) که به صورت لحظه‌ای آخرین اخبار بیماری کرونا را در جهان رصد و منتشر می‌کند، اعلام کرد که شمار مبتلایان به این ویروس کشنده بامداد شنبه از چهار میلیون نفر گذشت.
کد خبر: ۹۷۷۱۶۲
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۵ 09 May 2020

به گزارش «تابناک»، وب سایت ورد متر در آخرین بروزرسانی خود اعلام کرد که شمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ به چهار میلیون و ۳۲۵ نفر و شمار جان باختگان به ۲۷۵ هزار و ۴۲۴ نفر رسیده است.

براساس داده‌های بدست آمده، تا کنون یک میلیون و ۳۷۵ هزار و ۷۵۹ نفر بهبود یافته‌اند.

در میان کشورهای درگیر کرونا، آمریکا همچنان با یک میلیون و ۳۱۷ هزار و ۸۶۵ نفر مورد تایید بیماری کووید ۱۹ رتبه اول را در جهان دارد.

شمار مرگ و میر آمریکا نیز به ۷۸ هزار و ۵۶۴ نفر رسیده است.

ویروس کرونا موسوم به «کوید ۱۹» اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

«تدروس آدهانوم» مدیر کل سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه ۲۱ اسفندماه ۹۸ در کنفرانسی خبری تاکید کرد که اگرچه واژه «همه‌گیر» (pandemic) به دلیل حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد اما ارزیابی‌های این سازمان ویروس کرونا را «همه‌گیر جهانی» شناسایی و اعلام می‌کند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی