بازدید 20738
۲

آمار فوت‌شدگان زمستان ۹۸

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور از انتشار آمار فوت و تولد زمستان سال ۱۳۹۸ بر روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان ثبت احوال کشور خبر داد.
کد خبر: ۹۷۶۹۵۶
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۸ 08 May 2020

به گزارش «تابناک»، سیف الله ابوترابی در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح ارائه آمار فوت و ولادت کشور گفت: در حال حاضر تمام آمار ولادت و فوت سال ۱۳۹۸ از جمله زمستان این سال در سامانه سازمان ثبت احوال کشور برای بهره‌برداری در دسترس قرار گرفته است. بر اساس روال گذشته زمان انتشار آمار زمستان هر سال در همین نیمه دوم اردیبهشت ماه بوده است لذا بر اساس روال قبلی و همانند سال گذشته این کار انجام شد.

وی درباره نامه یکی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران خطاب به ریاست سازمان ثبت احوال کشور مبنی بر اعلام آمار فوت و ولادت در کشور برای زمستان سال ۱۳۹۸ و فروردین سال جاری گفت: من با آقای حق شناس صحبت کردم و با قرارگیری آمار روی وب سایت سازمان ثبت احوال مشکل حل شد؛ البته برخی درباره انتشار این آمار عجله کردن و بهانه‌ای به دست رسانه‌های آن طرف آبی دادند که ثبت احوال آمار را ارائه نمی کند در صورتی که ما طبق روال گذشته این آمار در همین زمان منتشر می‌کردیم.

وی تاکید کرد: برای انتشار آمار فروردین امسال نیز بر اساس آنچه که جهانی است، ۷۵ روز از هر فصل باید بگذرد برای مثال آمار بهار در تابستان جمع بندی و اعلام می شود.

به گزارش ایسنا، پیشتر محمدجواد حق‌شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران در نامه‌ای به درخشان‌نیا، رئیس سازمان ثبت احوال درخواست کرده بود آمار فوت و موالید زمستان ۱۳۹۸ و فروردین ۱۳۹۹ مطابق با سنوات قبل بر بستر پایگاه اینترنتی سازمان ثبت احوال کشور اعلام شود.

مرگ بیش از ۱۰۵ هزار نفر در زمستان ۹۸

تهران و خراسان رضوی در صدر جدول

به گزارش ایسنا، بر پایه مرگ و میرهای ثبت شده در سال ۱۳۹۸ از میان ۳۹۵ هزار و ۳۹۲ نفر فوتی کل کشور، ۱۰۵ هزار و ۷۸۷ نفر مربوط به زمستان بوده که در این فصل نیز بیشترین فوتی‌ها مربوط به استان تهران با ۱۶هزار و ۷۷۳ نفر و پس از آن استان خراسان رضوی با ۷۸۲۵ نفر در جایگاه بعدی قرار گرفته است.

در مجموع آمار فوتی سال ۱۳۹۸ نیز استانهای تهران با ۶۰ هزارو ۷۱۲ نفر، خراسان رضوی با ۳۱ هزارو ۴۶۲ نفر و استان اصفهان با ۲۵هزارو ۴۰۵ نفر به ترتیب بیشترین میزان فوتی در میان استانهای کشور را داشته‌اند.

«ایلام»، کمترین میزان مرگ سال گذشته را از آن خود کرد

از کل ۳۹۵ هزارو ۳۹۲ اسناد وفات سال گذشته، ۲۲۳ هزارو ۲۰۵ نفر مرد و ۱۷۰ هزار و ۸۰۸ نفر زن هستند که مجموعا ۳۹۴ هزار و ۱۳ نفر را شامل می شود؛ البته اختلاف در سر جمع به دلیل وجود مقادیر نامشخص است؛ همچنین کمترین میزان مرگ و میر از کل فوتی های سال ۱۳۹۸ نیز به ترتیب متعلق به استان‌های ایلام با ۲۵۴۳ نفر، کهگیلویه و بویراحمد با ۲۸۷۰ نفر و سمنان با ۳۶۳۱ نفر است.

و اما آماری از متولدان ۹۸

در بخش ولادت نیز از مجموع یک میلیون و ۱۹۶ هزارو ۱۳۵ ولادت ثبت شده در سال ۱۳۹۸ بیشترین تولد به ترتیب مربوط به استانهای تهران با ۱۵۶ هزار و ۵۵۷ نفر، خراسان رضوی با ۱۱۶ هزار و ۷ نفر و خوزستان با ۹۷ هزار و ۱۳۲ نفر است.

از میان کل آمار تولد کشور در سال گذشته ۲۸۲ هزارو ۷۷۹ نفر متولد سه ماهه زمستان هستند؛ در ولادت‌های فصل زمستان، استان‌های تهران با ۳۶ هزارو ۷۷۰ نفر، خراسان رضوی با ۲۷ هزارو ۸۸ نفر و خوزستان با ۲۳ هزارو ۱۷۷ نفر پیشگام هستند.

بر اساس گزارش سامانه آمارهای جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور، از کل یک میلیون و ۱۹۶ هزارو ۱۳۵ ولادت سال گذشته ۶۱۶ هزار و ۴۹۳ نفر مرد و ۵۷۹ هزارو ۶۴۲ نفر زن هستند؛ همچنین کمترین میزان تولد از کل ولادت‌های سال ۱۳۹۸ نیز به ترتیب متعلق به استان‌های سمنان با ۸۰۲۷ نفر، ایلام با ۸۵۶۶ نفر و کهگیلویه و بویراحمد با ۱۲ هزارو ۴۰ نفر است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۲
اگر رقم کل فوتیهای کشور در سال 98 را که ۳۹۵ هزار و ۳۹۲ نفر بوده تقسیم بر چهار کنیم میشود 98848 نفر .با توجه به اینکه فصل زمستان 7 روز هم از بهار و تابستان کمتر است مرگ ومیرش هم باید کمتر از 98848 نفر باشد اما می بینیم که بیش از 105 هزار نفر فوت شده اند که نشان می دهد خیلی از اینها بر اثر کرونا مرده اند و امار مرگ و میر کرونا توسط دولت واقعی ننیست.
اگر آمار هرسال فوتیهاچهارصدهزارباشد پس از صد سال فقط ۴۰ میلیون فوتی داریم پس بقیه جمعیت ۸۰میلیونی کی خواهند مرد؟
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # باشگاه النصر عربستان # کریستیانو رونالدو # هفته دفاع مقدس