بازدید ۵۲۴۳۶
اساسنامه جدید فوتبال ایران باید اکثریت روسای هیات‌ها، قدرت بازنشسته‌ها و انحصار باند‌های مافیایی را درهم بشکند
اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال ـ که با دستور فیفا در حال تدوین و نگارش است ـ می‌تواند بار دیگر اختیار فوتبال را به اهالی سزاوار و خاک خورده و دلسوزش بازگرداند و بار دیگر آبروی ایران را در محافل بین المللی احیا نماید. مجمعی که فوتبالی‌های برجسته در آن غریبه نباشند و محلی برای جولان بازنشسته‌ها و دلالان رای و مفسدان سودجو نشود.
کد خبر: ۹۶۶۳۵۵
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰ 17 March 2020

فوتبال ایران درگیر یک بحران بسیار بزرگ قانونی شده است؛ بحرانی که می‌تواند به تعلیق آن بینجامد و در روی دیگر سکه نیز، اگر با پافشاری اهالی اصیل این رشته بر اجرای دستورهای فیفا همراه شده و معایب اساسنامه فدارسیون توسط کارشناسان زبده حقوقی رفع شود، می‌تواند فوتبال ایران را پس از دهه‌ها از سیطره باند‌های مخوف مافیایی نجات دهد.

به گزارش «تابناک ورزشی»؛ فوتبال، ورزش و صنعتی پولساز است و منافع ارزی و ریالی آن، چهره‌ها و گروه‌های مختلف را برای دستیابی به قدرت در آن تهییج می‌کند. درست همینجاست که فدراسیون جهانی این رشته ورزشی جذاب و پرمخاطب، برای جلوگیری از نفوذ دولت‌ها و جریان‌های سیاسی و همچنین گروه‌های سودجو، سوداگران نقل و انتقال بازیکن و بنگاه‌های شرط بندی و غول‌های منفعت طلب تبلیغات محیطی و...، مداوم اساسنامه خود را تغییر می‌دهد و خواستار اصلاحاتی در اساسنامه فدراسیون‌های ملی می‌شود. اصلاحاتی که در فدراسیون ایران نادیده انگاشته شده و مدتهاست کوتوله‌های مدیریتی با پنهان نگاه داشتن اخطار‌های فیفا، به ریش خانواده بزرگ فوتبال و میلیون‌ها هوادارش خندیده اند.

فوتبال ایران یک دهه با اساسنامه جعلی؛ عمری تحت نفوذ سیاسی‌ها

فوتبال کشورمان، اما نزدیک به یک دهه است تن به هیچ تغییر و اصلاحی نداده و به تازگی با نامه تند و تیز فیفا متوجه شده ایم همان اساسنامه یک دهه قبل هم به تایید مقامات فیفا نرسیده است. پرونده‌ای که می‌تواند در هر کشوری، مسببان را راهی دادگاه‌های کیفری و مشمول جرم‌های کلاهبرداری کند، اما در فوتبال ایران افرادی که موجب فریب مجمع فدراسیون فوتبال شدند و سال‌ها ریاست کرده اند، راست راست راه می‌روند و به هیچ مرجع نظارتی پاسخگو نیستند چراکه حتی نهاد‌های قضایی و متولی برخورد با فساد در فوتبال نیز با تکیه بر اساسنامه جعلی، توسط خودشان منصوب شده بودند و با اشاره آن‌ها کنار می‌رفتند!

انتخاب رییس‌ فدراسیون فوتبال با رای دایی ، کریمی ، مهدوی کیا و نکونام !

حالا کار نگارش اساسنامه جدید با لحاظ کردن ایرادات فیفا زیر نظر کمیته حقوقی و تدوین مقررات آغاز شده است و در کنار تلاش باند بازنشسته‌ها برای رسوخ در تصمیمات این کمیته، چهره‌های بیرون نشسته هم پیشنهاد‌های خود برای حذف رانت‌های قدرت در مجمع فوتبال را ارایه می‌دهند. تلاش دلسوزان این است که اختیار عمل را از دست برخی مدیران چسبیده و باندباز خارج کرده و افسار اداره فوتبال را به دست صاحبان اصلی اش و اهالی قدیمی و خاک خورده این رشته برگردانند. در حال حاضر ترکیب مجمع فوتبال ایران به نحوی چیدمان شده که هر رییس فدراسیونی می‌تواند با در اختیارگرفتن آرای روسای هیات‌ها به آسانی برای مدت طولانی قدرت را قبضه کند و میزان آرای مخالف هم هیچگاه توان جابجایی و عزل وی را نخواهد داشت.

در مجمعی که بر خلاف همه فدراسیون‌های دنیا، اثری از اتحادیه‌های داوران، مربیان و بازیکنان در آن نیست و اگر برجسته‌ترین چهره‌های فوتبالی اش نظیر دایی و پروین و حجازی هم می‌خواستند برای ریاست یا یکی از پست‌های نایب رییسی کاندیدا شوند، پشت سد محکمی از قوانین من درآوردی و محدود کننده اداری گیر می‌افتادند و حتی حق رای برای انتخاب رییس هم هیچگاه به آن‌ها داده نشد. مجمعی که فوتبالی‌ها در آن غریبه و بیگانه بوده اند و به محله بروبیای مدیران درجه چندم دولتی و اغلب بازنشسته تبدیل شده است.

تلاش برای شکستن انحصار در مجمع فدارسیون فوتبال

در همین رابطه نایب رئیس سابق فدراسیون فوتبال معتقد است قوانین حاکمیتی از جمله قانون منع به کارگیری بازنشستگان باید در اساسنامه فدراسیون فوتبال گنجانده شود و برای جلوگیری از تسلط روسای هیات‌های استانی، بازیکنان پرسابقه تیم ملی، داوران و مربیان سرشناس و بین المللی کشورمان هم در مجمع باشند. این پیشنهاد عزیزالله محمدی است که سال‌ها در اتحادیه فوتبال مشغول شکل دهی اتحادیه‌های بازیکنان و مربیان و داوران بوده است.

به نظر می‌رسد با اجرای چنین پیشنهاد‌هایی می‌شود اکثریت را از دست روسای هیات‌هایی که عمدتا با زدوبند و لابی بر مسند قدرت فوتبال استان‌ها تکیه زده اند و در مجمع هم رییس فدراسیون انتخاب می‌کنند، خارج کرد و تحول بزرگی در فوتبال ایران رقم زد. حتی شنیده می‌شود قرار است روسای سابق فدراسیون فوتبال ـ که در ادوار مختلف بیش از سه سال اداره امور فوتبال کشور را عهده دار بوده اند ـ نیز عضو مجمع شوند که تحقق این احتمال نیز می‌تواند کمک بزرگی برای طرح همه دیدگاه‌ها و نظرات در یک مجمع تخصصی و قدرتمند و وزین نماید. حضور مدیران مجربی مانند محمد دادکان، محسن صفایی فراهانی، ناصر نوآموز، نصرالله سجادی و داریوش مصطفوی قطعا باعث موازنه قوا در ترکیب رای دهندگان خواهد شد.

انتخاب رییس‌ فدراسیون فوتبال با رای دایی ، کریمی ، مهدوی کیا و نکونام !

البته مهره‌های دیگری همچون علی کفاشیان و مهدی تاج نیز با این طرح وارد مجمع خواهند شد که با توجه به کثرت تعداد آرا مطمئنا نمی‌توانند شرایط سابق را دوباره برگردانده و اختیار عمل را در دست بگیرند. البته قرار دادن بندی با نام ممنوعیت حضور افرادی که در فوتبال سوء سابقه یا پرونده فساد دارند، می‌تواند مانع از حضور چهره‌هایی نظیر کفاشیان شود، چون وی در پرونده مفتوحه در کمیته اخلاق سابق، محکوم به باز پس دادن مبلغی حدود ۳۰۰ هزاردلار بابت حق پخش بازی‌های تیم ملی و پنج سال محروم از حضور در فوتبال شده بود.

بازیکنان، داوران و مربیان نخبه ایران در مجمع فدراسیون

در صورت قطعی شدن حضور چهره‌های نخبه و شاخص فوتبال ایران در زمین بازی و پشت میز مدیریت، فوتبال ایران به سرعت در سطوح عالی خود تغییر ماهیت خواهد داد و می‌توان به اصلاح گسترده شرایط وخیم موجود امید بست.

انتخاب رییس‌ فدراسیون فوتبال با رای دایی ، کریمی ، مهدوی کیا و نکونام !

بازیکنان بالای ۱۰۰ بازی ملی، داوران بین المللی حاضر در جام جهانی و یا مراحل بالایی جام ملت‌ها و لیگ قهرمانان آسیا، مربیان قهرمان و عنوان دار در آسیا و لیگ برتر و حتی نمایندگان صاحب کرسی فوتبال ایران در کنفدراسیون قاره‌ای و فدراسیون جهانی، چهره مجمع فوتبال ایران را از نشستی برای تقسیم غنائم به گردهمایی چکیده فوتبال ایران تبدیل خواهد ساخت؛ چیزی که سالهاست آن را در جلسات مجمع نمی‌بینیم و به جای آن شاهد جولان برخی نامدیران هستیم که با سوء استفاده از ضعف ساختاری و اساسنامه‌ای فوتبال، همه منافع را به نام خود سند زده اند و فوتبال ایران را به صحنه‌ای مملو از بی کفایتی ها، شکست‌های حقوقی، رسوایی‌های اخلاقی و مالی، زدوبند‌های مدیریتی و دلالی‌های تاسفبار تبدیل کرده اند.

در حال حاضر هفت بازیکن دارای بیش از ۱۰۰ بازی ملی با پیراهن مقدس ایران، خوشبختانه همگی در قید حیات اند که به ترتیب شامل جواد نکونام (۱۵۱)، علی دایی (۱۴۹)، علی کریمی (۱۲۷)، سیدجلال حسینی (۱۱۵)، مهدی مهدوی کیا (۱۱۰)، احسان حاج صفی (۱۰۹) و آندرانیک تیموریان (۱۰۱) بازی ملی هستند. همچنین می‌توان از پیشکسوتان برجسته فوتبال ایران نیز در مجمع استفاده کرد تا دیگر شاهد کم توجهی به چهره‌هایی نظیر ناصر حجازی، غلامحسین مظلومی، سیروس قایقران و همایون بهزادی در زمان حیات شان نباشم. در حال حاضر نیز فوتبال ایران پیشکسوتان صاحب فکری همچون حسین کلانی و حسن روشن دارد که می‌توانند در کنار چهره‌هایی همچون احمدرضا عابدزاده و کریم باقری در بخشی از مجمع حضور داشته باشند و بر صحت برگزاری انتخابات و تصمیمات بزرگ فوتبال ایران نظارت کنند.

در میان داوران نیز محمد فنایی، کمک داور بازی فینال جام جهانی ۱۹۹۴، علیرضا فغانی داور برجسته ایران که در دو جام جهانی حضور داشته و دیدار فینال جام باشگاه‌های جهان را در کنار فینال جام ملت‌ها و لیگ قهرمانان آسیا را سوت زده، به همراه دو دستیار سختکوش رضا سخندان و محمدرضا منصوری در مجمع فدراسیون جای خواهند گرفت تا از حقوق این قشر محوری در فوتبال دفاع کنند. در این میان محسن ترکی نیز به واسطه قضاوت چندین بازی مهم بین المللی از جمله فینال فوتبال کشور‌های مسلمان می‌تواند گزینه مناسبی برای داشتن حق رای در مجمع باشد.

Image result for فغانی

در میان مربیان نیز می‌توان از حشمت مهاجرانی، سرمربی تیم ملی ایران قهرمان جام ملت‌های آسیا و سرمربی کشورمان در جام جهانی آرژانتین، علی پروین قهرمان بازی‌های آسیایی و همچنین فاتح جام در جام آسیا، فیروز کریمی قهرمان جام باشگاه‌های آسیا به همراه پاس و حسین شمس قهرمان فوتسال آسیا طی چندین دوره نام برد. جای مرحوم منصور پورحیدری که با فتح جام باشگاه‌های آسیا به همراه استقلال و قهرمانی با تیم ملی در بازی‌های آسیایی، یکی از پرافتخارترین مربیان تاریخ فوتبال کشورمان است خالی است و متاسفانه فوتبال ما هیچ گاه نتوانست از ظرفیت و شناخت چنین عناصر ارزشمند خود در راه اداره بهتر خود بهره کافی بگیرد.

همچنین دعوت از بازیکنانی که جایزه مرد سال آسیا و یا یکی از جوایز فیفا را کسب کرده اند نیز می‌تواند پیشنهاد دیگری باشد که در کمیته حقوقی و تدوین مقررات مورد بحث و تبادل نظر و بررسی قرار گیرد. هرچند علی دایی، مهدی مهدوی کیا و علی کریمی در باشگاه صدتایی‌ها می‌توانند جواز حضور در مجمع را بگیرند، چهره‌های نابی همچون خداداد عزیزی ـ که گل تاریخی صعود به جام جهانی ۹۸ فرانسه را برای ایران زده ـ و یا وحید شمسایی که یکی از نوادر گلزنی در فوتسال جهان بوده است، با استفاده از این بند از اساسنامه آتی می‌توانند در مجمع شرکت کنند و رای بدهند.

انتخاب رییس‌ فدراسیون فوتبال با رای دایی ، کریمی ، مهدوی کیا و نکونام !

تغییرات اساسنامه ای که تیم ده نفره مجمع باید تصویب کند

عزیزمحمدی در خصوص روند اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال ـ که در دستور کار قرار گرفته ـ گفته است: از مردادماه که نمایندگان فیفا آمدند و پیشنهاد اصلاحات اساسنامه را دادند، پیش نویسی آماده شد که باید در اختیار ۱۰ نفر از اعضای مجمع که از میان آن‌ها انتخاب می‌شود، قرار بگیرد تا تغییرات را بررسی کنند. حالا گویا فیفا فشار آورده تا اصلاحیات زودتر انجام شود که از این مرحله (انتخاب ۱۰ نفر از اعضای مجمع برای بررسی تغییرات) عبور کنیم. تغییرات حتی باید روی سایت قرار بگیرد تا اهالی فوتبال و رسانه‌ها نیز نظرات‌شان را بگویند و نقد کنند، چون ممکن است نظریات و انتقاد‌های آن‌ها نیز برای فوتبال چاره‌ساز باشد. هیات رئیسه فدراسیون نیز باید زودتر مجمع فوق العاده را تشکیل دهد تا پس از اصلاح اساسنامه و ارائه آیین نامه انتخابات، شرایط و صلاحیت کاندیدا‌ها بررسی شود تا انتخابات فدراسیون شکل بگیرد.

Image result for عزیزمحمدی فوتبال

محمدی می گوید: در اساسنامه فیفا که فدراسیون‌ها موظف به اجرای آن هستند، مواردی وجود دارد که برای جلوگیری از تبعیض جنسیتی، نژادی، قومیتی، مذهبی و دخالت شخص ثالث است. منظور از شخص ثالث، نهادی خارج از فوتبال و در فدراسیون‌های کشور‌ها جلوگیری از دخالت دولت است. با این حال قرار گرفتن شرایط حاکمیتی و قوانین داخلی، دخالت نیست. قوانینی چون منع به کارگیری بازنشستگان، منع ورود دو تابعیتی‌ها، منع حضور افرادی که سوءسابقه داشته یا در فساد‌ها دست داشته‌اند و مواردی از این دست که باید هم در اساسنامه گنجانده شود. این قوانین و مواردی که وزارت ورزش و جوانان می‌آورد، باید در اساسنامه قرار بگیرد.

نویسنده: مجید کوهستانی

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
شک نداشته باشید حضور این هفت نفر در هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال بسود فوتبال خواهد بود.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
وقتی تولید خودرو و سکه و ارز و..... از دست مافیا در آمد فوتبال هم در میاد
جان دل برادر ما کلا دست مافیا هستیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
از دست مافیا درش بیارن!! هه هه هه هه!! چنین کاری در ایران امکان ندارد!! آنهم نه فقط در فوتبال
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
یک احتمال ضعیف وجود داره چون قسمتهای برشته فدراسیون خورده شده والان رسیدن به جاهای خمیر.
h
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
با این 4تا اسم همه چی درست میشه؟
بچه محل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
اینکه ارزو کنیم اساسنامه درست بشه کافی نیست. باید مشخص کنیم چه کسانی مرتکب این تخلف بزرگ شده اند و همچنین نتایج این تخلفات برایشان چه بوده است. باید نام آنها مشخص شود و به جرمشان بطور قانونی رسیدگی شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
پیشنهاد:
عادل فردوسی پور هم در مجمع باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
فوتبال، و به طور کلی ورزش یکی از زیر مجم.عه های ساختار فعلی کشور است.
در این ساختار ، چیزی به عیر از مافیا رشد نخواهد کرد.
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
اینکار شدنی است
بشرط آنکه زیرآب زنان و زیرآبی رفگان را خارج کنیم
بهر حال هم دادگاه عالی ورزش (نمیدانم داریم یا خیر)، هم مجلس، هم وزیر، هم ریاست جدید فدراسیون
باید مسببان تخلفات صورت گرفته را به سزای اعمال شان برسانند
اما تکلیف برگرداندن پولهای حیف و میل شده چیست؟
چه کسی را بازخواست میکنید؟
ناشناس
|
Canada
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
نویسنده ارزوهایش را نوشته، چیزی که در این کشور مطرح نیست انتخاب بر اساس توانایی ها و استعداد ها است. چند وقت دیگه یکی مثل همین کفاشیان یا تاج انتخاب میشوند. البته احتمال دیگری هم وجود دارد، با توجه به اینکه قاشق فدراسیون به ته دیگ رسیده و چیزی برای کندن وجود نداره یک بیچاره ای را رییس می کنند که بعد چند وقت از بی پولی فدراسیون فرار را بر قرار ترجیح دهد وبعد اوضاع که خوب شد ادم خودشان را سر کار می اورند که دیدید رییسی که ما می گذاریم خیلی با رییس های دیگر فرق فوکوله.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
ساختار مدیریتی در ایران معیوب و فساد پذیره!!!
همه اینایی که میتوانن در مجمع شرکت کنن آخر سر به کاندیداهایی باید رای بدن که دستگاه های امنیتی و وزارت ورزش نظام حاکم و احیانا شورای نگهبان تایید میدن!!!
بنابراین بازم از سیستم مدیر انتخاب میشه وانتخاب کاندیدای آزاد وجود نخواهد داشت.فقط تعداد رای دهنده ها بالا میره.
خويي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
به شرطي كه به يك فوتبالي راي بدهند نه دولتمرد سياسي
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
حالا مثلا در وزنه برداری رضا زاده ورزشی بودچه گلی به سر مملکت زد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
حالا کفاشیان کی قرار است اون سیصد هزار دلار را پس بده؟ این بد مصب اوتقدر از این فوتبال بی در و پیکر ما خورده که سیصد هزار دلار براش پول خورد است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
«در حال حاضر ترکیب مجمع فوتبال ایران به نحوی چیدمان شده که هر رییس فدراسیونی می‌تواند با در اختیارگرفتن آرای روسای هیات‌ها به آسانی برای مدت طولانی قدرت را قبضه کند و میزان آرای مخالف هم هیچگاه توان جابجایی و عزل وی را نخواهد داشت»
به هر گوشه این مملکت که نگاه می کنی هر ساختار ریز و درشتی که می بینی اصل و اساسش بر اساس پاراگراف بالا شکل گرفته و اداره میشه، مشکل ریشه دار تر از این حرفاس، تا وقتی ریشه خراب باشه هیچ امیدی به رویش ساقه و برگ نیست
علی جعفرپناه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
آقای رئیسی با اینهمه ادعای عدالت، تخلفاتی‌که این همه علنی ازش میگید رو پیگیری کنن. تغییرات و اصلاحات جای خود. ولی اگر‌متخلفین رو رها کنید هر انسان سالمی هم که اختیارات داشته باشه به خطا کشیده میشه. ما خواهان بررسی تخلفات و محاکمه مجرمین هستیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
تاج کجاست؟!!!!
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
تیمهای وزارت ورزش را واگذار کنید بخش خصوصی تا پایه فوتبال از فساد مالی و رانت سیاسی مبرا بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
فقط داورها خیلی مسخره هست
سید عظیم تقوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
تا قوانین و مقررات فیف در کشور دو زده میشود و زد و بند های پشت پرده عده ای را که فوتبال را نمیدانند بر مسند قدرت مینشانند هر.روز فساد در ورزش بیشتر و بیشتر میشود اما ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است بسم الله . یا علی مدد
منصور
|
United Kingdom
|
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
با عنایت به اینکه در اساسنامه فیفا عنوان شده که نباید تبعیض قومیتی باشه من پیشنهاد میکنم که سه بازیکن محبوب از سه قومیت بزرگ وریا غفوری بعنوان نماینده کردها و مسعود ریگی بعنوان نماینده قوم بلوچ و سردار آزمون از قومیت ترکمن در مجمع عضو باشند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
مگر لویی جرگه ست.
امیر
| United States |
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
منظورت سه نفر از سه قوم اقلیت بود؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
اگر اساس درست باشد نوبت این بازیکنان خوب هم میرسد
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
درپاسخ به اون دوست عزیزمون ک قومیتهای ایران اقلیت خوندن بایدبگم یکم سطح سوادت بالا ببر برادر "کرد"اقلیت نیست
سروش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
پس کریم باقری چی ؟ چون کراوات نمیزنه ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
چه انتظاری از فوتبال فشل و بی رمق دارید مرحوم حجازی حرف درست رو زد گفت کجای مملکت درسته که فوتبالش درست باشه همه چیزمون باید به هم بیاد روحش شاد
با این اوضاع امیدی به آینده ایران نیست
ناشناس
|
Lithuania
|
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
انشالله علی دایی رئیس فدراسیون......
شناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
دولت خودش بزرگترین مافیای فوتباله.
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۹
فدراسیون فوتبال از سایر ارکان مملکت جدا نیست
پرویز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۹
باسلام
اگر تو این کشور توانستند کفاشیان و تاج را محاکمه کنند از عهده مابقی کارهاشان هم بر می آیند .
محمود فرنودی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۹
رویا پردازی خصیصه ما ایرونی هاست ولی ایکاش بشود!
محمد حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
پس استاد اسدی چی اون هم باید باشه
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
مدیر باید دانا ، توانمند و مقتدر باشه نیازی نیست تخصص داشته باشه... تخصص مربوط به مشاورینه، مگه ستاری خلبان بود که فرمانده نیروی هوایی شد!!! یا رضاخان دوره پادشاهی دیده بود!!!
بهمن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
تمام عالم و آدم میدونن که در فدراسیون فوتبال ایران چی می گذره پیرمرد هاباسابقه ای بسیابدهنوزنمیخوان کسی بیادفوتبالمونوازغرق شدن نجات بده چراچون رابطه ای سرکارن واگرنه اونهم چیزی ازاین فوتبال زده گیرش نمیاد. کفاشیان وتاج امثال کی‌روش وویلتس پول بیت المال رابین خودشان وداردسته تقسیم ویه نفرمثل قاضی زاده هاشمی برای ردگم کنی ملت یه مدتی سروصداکه بایددرمجلس توضیح که چرا!!! اماریس خنده ای که ازبقولی پنج سال محکومی دذفوتبال سال اخربخشیده وبفرض خودشان چون کسی نیست که سواداداره فوتبال داشته آقای خنده رامیبخشندتاریس بشه وبیاداینطوربه اسطوره عشق وادب ومردانگی وقهرمان فوتبال دراروپا واسیا اینطوربتازه که چون جوان وخامی نمیتونی اداره کنی وکلی توهین!!!!! کجاداریم میریم ایاوقت آن نرسیده پیرمرد ها.. هاشمی واجرلووخادمی وسهیل وبهاروندوکفاشیان دست ازسرفوتبالمان بردارن... گویااونجاتهرون است نه ایرون.... مامردم زلزله زده خوب وبامعرفت وبانجابت سیسخت ازعلی عشق کریمی که باکمک هاواعمال انسان دوستانه اش درقبال دانش آموزان بی بضاعت گرفته وتاهرکاری بتونه دردی ازالام ماکم وباحضورباصفاش تسکینی برفلب زخم زده مان است حمایت وآرزوی سلامتی وخوشبختی وموفقیت برایشان ازخدای مهربان ارزومیکنم.... ایاعلی قابل مقایسه است باای نامزدهای که نمیدونن انسانیت چی چه برسد... چه باشی و چه نباشی علی کریمی جانمان تویی برنده واقعی.. زیبابودی وزیباترخواهی شد... درودیاعلی(ع) مدد
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
المپیک 2020 توکیو موج پنجم کرونا جواد فروغی نازنین ملایی طرح ساماندهی فضای مجازی عید غدیر