بازدید 4431

قلعه‌نویی:جزو گزینه‌های تیم ملی نیستم، اما یحیی حتماً هست

کد خبر: ۹۴۲۴۹۷
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶ 08 December 2019

امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم سپاهان اصفهان مدعی شد، یکی از مالکان باشگاه نساجی از بیانیه این باشگاه علیه مدیرعامل باشگاه سپاهان بی‌اطلاع بوده است.

به گزارش تابناک ورزشی، امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از دیدار شاگردانش مقابل تیم شهر خودرو اظهار داشت: باشگاه شهرخودرو در چند روز اخیر تمام امکانات تمرینی را در اختیار ما گذاشت و از مجموعه آن‌ها تشکر می‌کنم. دوستان در باشگاه نساجی بیانیه‌ای درباره تابش (مدیرعامل سپاهان) دادند که با آقای صنیعی‌فر (یکی از مالکان باشگاه نساجی) صحبت کردم که گفت: اطلاعی ندارم. تابش حرف بدی نزده است. بلکه از شهرستانی‌ها دفاع کرده و درباره مازندرانِ بزرگ حرف زده که امکانات کمی دارد. احترام در ورزش خیلی مهم است. در نشست خبری قبلی فراموش کردم از علی امیری، مدیرعامل وقت نساجی درباره صعود این تیم به لیگ برتر اسم بیاورم که از او عذر می‌خواهم.

سرمربی سپاهان با ابراز امیدواری به اینکه با توجه به شرایط جدول، بازی تیمش مقابل شهر خودرو خوب و تماشایی از آب دربیاید، تصریح کرد: خوشحالم با تیمی بازی داریم که تفکر و نگرش آن مانند سپاهان، ارائه یک بازی زیباست. از این بابت خوشحال‌ترم در زمینی هستیم که اجازه می‌دهد دو تیم خوب بازی کنند. همیشه بازی سپاهان و شهر خودرو از جمله در فصل گذشته و با وجود همه‌ کم‌لطفی‌ها، زیبا بوده و دو تیم در جدول شرایط خوبی داشته‌اند. امسال هم این اتفاق افتاده و سپاهان و شهر خودرو شرایط خوبی در جدول دارند. هر چند این برای برخی خوشایند نیست!

قلعه‌نویی با بیان اینکه دو باشگاه سپاهان و شهر خودرو رابطه خوبی دارند، خاطرنشان کرد: فارغ از هر نتیجه، دعا می‌کنم بازی خیلی خوب باشد که بینندگان از آن لذت ببرند. شهر خودرو به خصوص در خط میانی به دنبال مالکیت توپ است و اگر بتوانیم ارتباط هافبک‌ها با مهاجمان حریف را قطع کنیم، به یک هدف مهم‌مان رسیدیم. سپاهان هم تیم خیلی خوبی است و در بازی قبل خیلی بدشانسی آوردیم. اگر شرایط به خوبی پیش می‌رفت، می‌توانستیم گل‌های دوم یا سوم را بزنیم و باورمان نمی‌شود که آن توپ‌ها گل نشد.

وی با اشاره به فرصت نساجی برای گلزنی گفت: شانس آوردیم که موقعیت نساجی در دقایق پایانی وارد دروازه ما نشد؛ وگرنه می‌باختیم. امیدوارم بازی خیلی خوبی انجام دهیم و شرایط خود را در جدول بهبود ببخشیم. از شرایط سپاهان خیلی خیلی راضی هستیم. تیم در یک سال و نیم اخیر، خیلی خوب کار کرده است. ممکن است در خیلی از دیدار‌ها عدالت فوتبال اجرا نشده باشد، با این حال اعتمادبه‌نفس سپاهان بازگشته و از تیم خیلی راضی هستم.

«تمام بازیکنان شهر خودرو خوب هستند، اما اکبر صادقی نقشی محوری ایفا می‌کند و خیلی تأثیرگذار است.»، قلعه‌نویی در ادامه با بیان این جمله به تمجید از حرف فردای تیمش پرداخت.

سرمربی سپاهان درباره مصدومان تیمش بیان کرد: تعداد مصدومان ما این‌قدر زیاد است که بهتر است توضیح ندهم. مصدومیت در فوتبال پیش می‌آید، اما رباط صلیبی عزت‌الله پورقاز در زمین نساجی پاره شد. البته بازیکن نساجی از ناحیه همسترینگ مشکل داشت و ما این مشکل را در اصفهان هم داریم. چمن نقش جهان خوب است، اما زیرسازی خوبی ندارد. ما مصدومان زیادی داریم و تابش هم به همین خاطر گلایه کرد. دوستان یا مصاحبه او را نخواندند، یا خواستند فقط یک بیانیه بدهند.

قلعه‌نویی با بیان اینکه سعید آقایی، مرتضی منصوری و کومان می‌توانند در دیدار برابر شهر خودرو به میدان بروند، خاطرنشان کرد: تنها دغدغه ما پورقاز است. او از لحاظ فنی و اخلاقی، بسیار ارزشمند است و برایش متأسفم. نقی‌زاده هم رباط صلیبی پاره کرده است و بحیرایی به دلیل آسیب‌دیدگی نمی‌تواند بازی کند. بیشتر مصدومان ما به خاطر وضعیت چمن ورزشگاه نقش جهان آسیب دیده‌اند. وی در مورد زمینی که شاگردانش در مشهد در آن تمرین کردند، اظهار داشت: ما در زمین منزل‌آباد تمرین کردیم و من از مدیران شهر خودرو خیلی تشکر می‌کنم.

سرمربی سپاهان در واکنش به صحبت خبرنگاری که نظرش را به‌عنوان یک پیشکسوت برای سرمربیگری تیم ملی پرسید، گفت: من نه پیشکسوت هستم و نه کارشناس که درباره تیم ملی نظر بدهم. امیدوارم انتخاب خوبی صورت گیرد و سرمربی جدید بتواند به تیم ملی کمک کند. دعا کنیم تیم ملی به جام جهانی و تیم امید به المپیک صعود کند.

«تساوی عراق مقابل بحرین، هدیه‌ای بود که خدا به ما داد و باید از آن استفاده کنیم.»، قلعه‌نویی ضمن بیان این جمله تصریح کرد: تیم ملی ما شایستگی دارد که هم مستقیم به جام جهانی صعود کند و هم در این مسابقات، حرف‌هایی برای گفتن داشته باشد. تیم ما با این شرایط سنی، پخته‌تر هم می‌شود.

وی درباره اینکه او و گل‌محمدی گزینه‌های سرمربیگری تیم ملی هستند، بیان کرد: من جزو گزینه‌ها نیستم، اما حتماً گل‌محمدی گزینه است. برای هرکسی که سرمربی تیم ملی شود، دعا و آرزوی موفقیت می‌کنیم. اگر گل‌محمدی یا مربی دیگری سرمربی تیم ملی شود، حتماً لیاقتش را دارد. من که این لیاقت را ندارم و می‌دانم دوستان ضدیت شدیدی با من دارند. با توجه به مصاحبه حدوداً یک سال و نیم پیش، می‌دانم دوستان و «آن بالایی» میانه خوبی با ما ندارند.

سرمربی سپاهان در پاسخ به پرسشی در مورد عملکرد فدراسیون فوتبال بیان کرد: در این باره از مسئولان سؤال کنید. در کشور ما برنامه‌محوری وجود ندارد. ببینید رفتار‌ها درباره تصمیم، چه اتفاقاتی بر سر کشور آورد و هر کسی صحبت کرد، گفت که از موضوع خبر نداشتیم. همه چیز ما به‌هم می‌خورد و باید با هم هماهنگ باشد. افراد باید سر جای خود باشند و مراتب لازم را طی کرده باشند.

قلعه‌نویی در ادامه افزود: دوستان سال‌ها به ما هجمه وارد می‌کردند و الان اهل فن و فوتبالی‌ها خانه‌نشین هستند. مدیر صنعتی باید در صنعت باشد و مدیر نظامی در حوزه خودش. در ۱۰ سال گذشته چقدر از این اتفاقات افتاد؟ امثال مصطفوی و دادکان خانه‌نشین بوده‌اند. ببینید رسانه ملی چه آدم‌هایی می‌آورد که درباره فوتبال و ورزش صحبت کنند. آن‌ها یک بار در تخصص خودشان حرف نزده‌اند، اما درباره فوتبال صحبت می‌کنند. توقع دارید با این رفتا‌ها در سطح کشور، فوتبال ما درست شود؟

وی با بیان اینکه اگر سیاست دست سیاستمداران و فوتبال دست فوتبالی‌ها بود، کار درست می‌شد، خاطرنشان کرد: اگر حرفی بزنیم، ابزار تبلیغاتی دارند و به ما حمله می‌کنند یا اَنگ می‌زنند. الان تیم‌هایی، چون ابومسلم، شاهین، راه‌آهن، هما و ملوان کجا هستند؟ قانون همیشه متکی به شخص بوده است. مثلاً مدیر بانک ملی یا مدیر شرکت هواپیمایی هما گفته‌اند فوتبال دیگر چیست؟ بهتر است آن را جمع کنیم. قطعاً آن‌ها هم دغدغه خود را دارند. این تیم‌ها ۲۰۰ تا ۳۰۰ بازیکن به تیم ملی داده‌اند.

سرمربی سپاهان با اشاره به شرایط شاگردان محمد احمدزاده گفت: من شرایط ملوان را از نزدیک می‌بینم و واقعاً دل آدم می‌سوزد. ملوان در ورزشگاه آزادی، استقلال را مقابل ۸۰ هزار هوادار شکست داد و قهرمان شد. مدیران اهل فن بر سر کار نیستند و این باعث شده ورزش کشور به این حال و روز بیفتد.

قلعه‌نویی در واکنش به سؤال همان خبرنگار درباره سوءمدیریت تصریح کرد: شما سؤال سیاسی می‌پرسید. نکند دارید قیام می‌کنید؟ شرایط سپاهان خیلی خوب است و در یک سال و نیم گذشته، می‌توانستیم دو جام به دست بیاوریم. سپاهان می‌تواند یک الگو برای ورزش کشور باشد، چون یک باشگاه است و سه هزار ورزشکار حرفه‌ای دارد. سه چهار تیم بالای ۱۱۰ تا ۱۲۰ میلیارد تومان هزینه می‌کنند، اما بودجه باشگاه سپاهان در ۹۷ رشته ورزشی، ۹۰ میلیارد تومان است. تیم سپاهان براساس برنامه پیش می‌رود. شاید در این برنامه چهاردهم جدول هم بشود، اما راهش را فراموش نمی‌کند.

وی درباره عدم پخش برنامه نود و غیبت عادل فردوسی‌پور بیان کرد: فردوسی‌پور سرمایه کشور است و من خیلی از او انتقاد کردم. خیلی جا‌ها معتقدم اظهارات فردوسی‌پور درست بود، اما راهی را که باید می‌رفت، رها کرد و وارد مسائل دیگری شد. با این حال نباید به این راحتی از سرمایه‌هایی که برای آن‌ها هزینه شده، بگذریم و ان‌شاءالله فردوسی‌پور هر چه زودتر برگردد. نکته مهم این است که او همانند اوایل برنامه‌اش بازگردد. فردوسی‌پور تحصیلکرده، سالم و کاربلد است، اما به جاده خاکی زد.

سرمربی سپاهان با بیان اینکه دیدار تیمش مقابل بسیار حساس است، خاطرنشان کرد: دیدار سال گذشته (بازی برگشت) ما هم خیلی حساس بود و حساس‌تر هم از بازی فردا هم بود. در آن مسابقه دو تیم خیلی خوب بازی کردند و تنها دیداری بود که شانس آوردیم. البته پنالتی شهر خودرو اصلاً درست نبود و پنالتی روی کی‌روش را نگرفتند. این صحنه‌ها، ما را از لحاظ روانی به‌هم ریخت. ما در کورس قهرمانی بودیم و جوی درست کردند که حمیداوی گفت: این هواداران متعلق به ما نبودند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی