بازدید 4537
۳

میانگین پرداخت حقوق سربازان باید افزایش یابد

کد خبر: ۹۳۴۷۰۱
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰ 04 November 2019

رئیس نظام وظیفه عمومی نیروی انتظامی اعلام کرد: اکنون میانگین پرداخت حقوق سربازان ۲۸۰ هزار تومان است که لازم است این میزان افزایش یابد.

به گزارش «تابناک»، سردار تقی مهری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار انتظامی ایرنا در پاسخ به این سوال که میزان پرداخت حقوق سربازان چگونه است؟ افزود: میزان پرداختی به سربازان بر اساس درجه و میزان تحصیلات آن ها متفاوت پرداخت می شود.

وی ادامه داد: اکنون آن مقداری که ستاد کل نیروهای مسلح میانگین گرفته و مشخص شده ۲۸۰ هزار تومان است که باید این میزان با توجه به شرایط اقتصادی افزایش یابد.

رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی گفت: اگر میانگین حقوق یک پایور مشغول به خدمت در نیروهای مسلح یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان باشد، متوجه می شویم که میانگین ۲۸۰ هزار تومان عدد کمی است البته این میزان عنوان شده، حقوق متوسط است که ممکن است پرداختی حقوق دیپلم ها ۲۰۰ هزار تومان، زیر دیپلم کمتر و کسانی که مدارک بالاتر دارند، بیشتر باشد اما میانگینی که اکنون پرداخت می شود همان ۲۸۰ هزار تومان است.

سردار مهری تاکید کرد: مساله ای که چندین بار در گذشته مطرح شده است، پرداخت حقوق سربازان است، برابر قانون که مصوب مجلس شورای اسلامی است حداقل حقوق سربازان ۶۰ درصد حقوق کادر و حداکثر ۹۰ درصد حقوق کادر یا همان پایوارن که در نیروهای مسلح خدمت می کنند، است.

وی ادامه داد: اخیرا رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در نامه ای به رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تقاضا کرد تا این ماده قانونی اجرا شود و حق و حقوق سربازان در این ماده قانونی پیش بینی شده، مد نظر قرار گیرد.

سردار مهری اضافه کرد: در مجلس شورای اسلامی نیز این موضوع مطرح شده است و نمایندگان براجرای آن تاکید کرده اند، براین اساس امیدواریم که این قانون اجرایی شود.

رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی تصریح کرد: گرچه اکنون بخشی از حقوق سربازان را دولت پرداخت می کند اما به نظر می رسد این میزان پرداختی برای رفت و آمد سربازان و معیشت روزمره آن ها با توجه به شرایط اقتصادی کافی نباشد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۳
اونوقت میگن چرا جوان میگوید اجباری ؟ آقا بی حرمتی به جوان بسه . با نارضایتی میره . چه بسا داره کمکی به خانواده بابت درامد داشته . حالا سربار هم میشه آخه با 280 هزار تومان چه باید بکنه . تازه این عدد میانگینه . یعنی عدد پایینه چنده . تو رو به خدا یک ریزه به فکر این مملکت . مرذم بدبخت و از همه مهمتر جوانان این مملکت باشید .
آیا قانون سربازی در ایران بعد از صد سال نیاز به اصلاح واقعی و جدی دارد یا خیر؟؟؟!! دستمزد بسیار ناچیز و مدت زمان خدمت همانند صدسال پیش دوسال اجباری؟؟؟!!!
چطور می شود در نهادهایی چون آموزش و پرورش اصلاحاتی در نحوه اداره مدارس همچون مدارس دولتی تیزهوشان غیرانتفاعی نمونه مردمی شبانه روزی هییت امنایی و غیره بوجود می آید ولی شکل سربازی همچون صدسال پیش ثابت بافی می ماند!!؟؟؟
سربازی=ظلم ظلم ظلم به جوان ایرانی
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه