بازدید ۵۱۳۳
غوطه در سیلاب ـ برش نهم؛
اگر بار دیگر بحرانی چون جنگ به کشورمان تحمیل شود، واکنش مردم و به ویژه جوانان چه خواهد بود؟ این پرسشی است که در این سال‌ها بار‌ها و بار‌ها پرسیده شده و پاسخ‌های متفاوتی گرفته است؛ پاسخ‌هایی که مشخص نبود چقدر به واقعیت نزدیک خواهند بود، چراکه مجالی برای آزمودنشان به وجود نیامده بود.
کد خبر: ۸۹۴۹۵۴
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰ 27 April 2019
تابناک اجتماعی -
اگر بار دیگر بحرانی، چون جنگ به کشورمان تحمیل شود، واکنش مردم و به ویژه جوانان چه خواهد بود؟

به گزارش «تابناک»، این پرسشی است که در این سال‌ها بار‌ها و بار‌ها پرسیده شده و پاسخ‌های متفاوتی گرفته است؛ پاسخ‌هایی که مشخص نبود چقدر به واقعیت نزدیک خواهند بود، چراکه مجالی برای آزمودنشان به وجود نیامده بود.

پرسشی که البته می‌شد پاسخ آن را در جانفشانی سربازان وطن در مرز‌ها یا از آن فراتر، در آن سوی مرز‌ها و در دفاع از حرم یافت، اما پاسخ قطعی‌تر به آن را این روز‌ها شاهدیم که کشورمان دستخوش سیلاب‌های خسارت بار شده و مناطق وسیعی از مام میهن، آسیب دیده است.

پاسخی که به اصطلاح مو لای درز آن نمی‌رود، چون با وقوع سیلاب، همه مناطق آسیب دیده پر شده از نیرو‌های جهادی که از مردم سیل زده می‌خواهند دست به سیاه و سفید نزده و امور را به ایشان بسپرند. نیرو‌هایی داوطلب که از سراسر کشور روانه این مناطق شده اند و در میانشان از همه قشر دیده می‌شود؛ از نوجوان و جوان تا میانسال و حتی فراتر از آن.

 

داوطلبانی بسیجی که بعید است سیل زده‌ای را بیابید و با وی به گفت وگو بنشینید و لا به لای صحبت، از جانفشانی و خدمت بی دریغ و خالصانه شان نشنوید. مردمانی که سیل زدگان از ایشان بی نهایت سپاسگزارند و وجودشان را مایه دلگرمی می‌دانند، وگرنه کیست که نداند خسارت دیدن در این روزگار گرانی چه مصیبت سنگین و غیرقابل تحملی است.

جهادگرانی که دوشادوش ایشان و در بسیاری از موارد، پیشرو ایشان، نظامیان به خدمت گزاری به مردم مشغولند و اگر لازم باشد، نقش چهارپایه را ایفا می‌کنند تا آسیب دیدگان پا بر کمرشان بگذارند و از سیلاب بگریزند. سیل زدگانی که بسیاری شان ترجیح می‌دهند تا آخرین رمق برای مهار سیلاب بکوشند و در این مسیر همراهان استواری از سراسر کشور دارند.

حضور نیرو‌های جهادی در مناطق سیل زده به قدری چشمگیر و پررنگ است که بعید است در پلدختر و معمولان یا حمیدیه و سوسنگرد در مناطقی که پاکسازی گل و لای یا مستحکم سازی سیل بند‌ها در جریان است قدم بزنید و شنوای انواع زبان‌های مادری و لهجه‌های مناط مختلف کشور نباشید؛ وضعیتی که برای آن‌هایی که دفاع مقدس را تجربه کرده‌اند، یادآور آن دوران است.

شباهتی بی نظیر با دورانی که مشکلات در کشور فراوان بود، اما نوع دوستی و تلاش برای مقابله با بحران تحمیل شده، حرف اول را می‌زد. بحرانی که آن روز صدام رقم زده بود و حالا نتیجه بارش‌هایی سیل آساست که شاید می‌شد از تبعات ناخوشایندش پیشگیری کرد، اما آنچه فعلا اهمیت دارد، نه این مسائل، که تلاش برای مهار و سپس رفع آثار ناشی از آن است.

تلاشی که جهادگران پرشمار، خودخوانده برای انجامش پا به میدان گذارده‌اند تا آن سوال کذایی برای همیشه پاسخ داده شده باشد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۱۱
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
متاسفانه فیلم های زیادی از درخواست های مردم برای کمک هست
مناطق و روستاهایی که هنوز از کنارشون رد نشدند چرا که مشغول فیلم گرفتن از بیل زدن های خودشون بودن تا بگن ما هم در صحنه حضور داریم

خیلی چیزها هست ...
پاسخ ها
ناشناس
| United Arab Emirates |
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
خب عزیزم شما باید پاشی بری اونجا و بهشون بگی کجاها رو میگی که هنوز از کنارشون رد نشدند و ببریشون اونجاهارو نشونشون بدی و ازشون بخوای بجای فیلم گرفتن و خودنمایی کردن به اونجا رسیدگی کنند
ولی کلا اینا آدمای ریاکاری هستند که از کمک کردن خودشون در ۲۴ ساعت ی چند دقیقه ای فیلم میگیرند و پخش میکنند اما اونایی که از ادا و اصولای خودشون فیلم میگیرند تا فالوور جمع کنند و لاکچری بازی درمیارند یا سلبریتیای همه چیز دان و روشنفکرمون خیلی خوبند و همه فیلماشون رو خالصانه میگیرند و پخش میکنند
ضمنا به نظر من اینایی که رفتند بین سیلزده ها و دارند کمک میکنند و برای خودنمایی فیلم میگیرند اگه توی خونه مونده بودند و از زیر پتو یا روی کاناپه آمار روستاهایی که هیچ کس از کنارشون هم رد نشده رو میدادند خیلی مفیدتر بود اما شاید چون فهمیدند آمریکا داروهای زخم بستر رو هم تحریم کرده پاشدند رفتند اونجا که در اثر لم دادن روی مبل زخم بستر نگیرند در حالی که میتونستند با این دنده اون دنده شدن از زخم بستر جلوگیری کنند . الانم اگر اجازه بدید منم ی کم خودمو تکون بدم تا در مبارزه با تحریمهای دارویی آمریکا به وطنم کمک کرده باشم ، آخه من خیلی وطنپرستم و خلاصه خیلی چیزا هست ...که
سانسورچی تابناکم که حتما به وظیفه خودش عمل میکنه و جاهایی رو که به آمریکا توهین کردم و افترا زدم حذف میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
تو میگی جهادی ولی من میشنوم، بدون. مدیریت و سازماندهی استاندارد
پاسخ ها
ناشناس
| United Arab Emirates |
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
شما پاشو برو سازماندهیشون کن و مدیریت رو یادشون بده و حتما این کارارو بصورت استاندارد انجام بده
تو میگی بدون مدیریت و بدون سازماندهی ولی من هم میشنوم و هم میبینم همیشه طلبکار همیشه پرمدعا و همیشه نق نق کردن و همیشه در هرکاری و هر مساله ای اظهار نظر کردن در حالی که طرف حتی نمیتونه زندگی خودش رو اداره کنه اما ادعای اداره کردن دنیارو میکنه
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
چه ربطی داره سیل به مردم حمله کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
تنشان سلامت و عمرشان باعزت
ان شاالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
در صورت حمله امریکا میدان جنگ دیگر محدود به سه استان نخواهد بود و حجم وسیعی از بمب و موشک سر کلان شهرها ریخته خواهد شد که دیگر زیر این حجم از آتش و تخریب مجال سلفی گرفتن در خرابه ها و آوارها نخواهد بود.آن زمات دیگر مسئولی در دسترس نیست!!!
پاسخ ها
ناشناس
| United Arab Emirates |
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
الان هم کارهارو مردم و ارتش و سپاه دارن انجام میدند و اون مسئولی که شما داری میگی همین الان هم در دسترس نیست
ضمنا بعضی از صاحبنظرهای عزیز چه الان و چه در زمان جنگ اوضاع رو به خوبی از زیر پتو تحت نظر دارند و با نظرات راهگشای خودشون امور رو مدیریت میکنند
سید رسول زنگانلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
تابی جون الان کل کشور یه منطقه جنگی هست.
ناشناس
|
Germany
|
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
اگر اینقدر بسیجی مهربون داریم برای چی از عراق حشد الشعبی اومدن؟ مردم سیلزده با دردهاشون تنها هستن که هیچ باید بودن این خارجی ها رو هم تحمل کنند.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
همه براي كمك اومدن، جهادي و غير جهادي ، سوسولو، لات و چاقو كش ، آخوند و...، چون ديدن كه فريادرسي ندارن،چون ديدن بي لياقتي مسئولان نعمت خدا رو براشون بلا كرده!.!! مردم ما گُل هستند ، وای بر مسئولين نالايق ما .. راستي اگه جنگم بشه بازم ميريم دفاع ميكنيم، ولي مردم زندگي آروم ، رفاه نسبي و آزادى بيشتري ميخوان ، گوشاتون رو شنوا كنيد، خدا نكنه اونروزي بياد كه مثل عراق مردم ازتون نااميد بشن به خودتون بيايد مسئولين، اختلاس بسته، فساد بسته، ربا كافيه، بيشتر به فكر مردم ونون شب ورفاه مردمتون باشيد، چراغي كه به خونه رواست به مسجد حرامه والا!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سند همکاری 25 ساله ایران و چین غلامرضا تاجگردون هوشنگ صدیق سوال از رئیس جمهور