بازدید 4478
۶

توانیر: عمده مطالبات را از عراق گرفتیم

کد خبر: ۸۹۲۷۳۱
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷ 18 April 2019

معاون هماهنگی توزیع توانیر گفت: افزایش ۱۶ درصدی تعرفه پرمصرف ها به حساب جداگانه ای واریز شده و صرف طرح های کاهش تلفات و بهینه سازی مصرف می‌شود.

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، محمودرضا حقی فام، معاون هماهنگی توزیع شرکت مادر تخصصی توانیر ضمن اشاره به اینکه ۷ درصد افزایش نرخ تعرفه برای همه مصرف کنندگان برق است، گفت: پرمصرف‌ها علاوه بر ۷ درصد، ۱۶ درصد نیز بیشتر تعرفه می‌پردازند که در مجموع می‌توان گفت پرمصرف‌ها ۲۳ درصد تعرفه برق می‌پردازند که این ارقام با بررسی و مطالعه دقیق و همه جانبه ای اعلام شده است.

وی با بیان اینکه این افزایش تعرفه از اردیبهشت سال جاری آغاز می‌شود، ادامه داد: اعمال تعرفه ۲۳ درصد پرمصرف‌ها از ابتدای خردادماه سال ۹۸ انجام می‌شود. البته باید توجه داشت که این ۱۶ درصد تعرفه بیشتری که از پرمصرف‌ها دریافت می‌شود به حسابی جداگانه انتقال می‌یابد.

این مقام مسؤول افزود: قرار است ۱۶ درصد تعرفه بیشتری که از مشترکین پرمصرف دریافت می‌شود صرف بهینه سازی بخش‌های مختلف صنعت برق و همچنین کاهش تلفات شود.

هدف کاهش تلفات؛ ۹.۵ درصد / ‏احتمال‬ تحقق کم است

حقی فام میزان تلفات برق در سال ۹۷ را حدود ۱۰.۱۷ تا ۱۰.۲ درصد اعلام کرد و اظهار داشت: هدف گذاری ما برای سال ۹۷ رسیدن به رقمی حدود ۹.۹ درصد در تلفات برق بود این در حالی است که به دلیل محدودیت‌های مالی که طی دو سال گذشته با آن دست و پنجه نرم کردیم، نتوانستیم این هدف را محقق کنیم. از سویی دیگر برای سال جاری نیز رقم ۹.۵ درصد را برای تلفات برق هدف گذاری کردیم که به نظر می‌رسد با توجه به سیلاب‌های پیش آمده اخیر امکان رسیدن به هدف مذکور براحتی فراهم نباشد. نکته دیگر اینکه کاهش تلفات از ارقام بالا به پایین به راحتی انجام می‌شود، اما کاهش تلفات در مقیاس مورد نظر ما که زیر ۱۰ درصد است، امر دشواری است.

شبکه توزیع برق عراق بازمهندسی می‌شود

معاون هماهنگی توزیع شرکت مادر تخصصی توانیر در پاسخ به اینکه جزئیات قراردادی که با صنعت برق عراق به امضا رسیده است، چیست، توضیح داد: به دلیل شرایط تحریمی که علیه کشور وجود دارد و دشمنان ما را برای آسیب رساندن به کشور هوشیار می‌کند، امکان انتشار جزئیات و محتویات این قرارداد وجود ندارد؛ اما به طور کلی طی سند راهبردی که بین ایران و عراق امضا شد قرار است ایران علاوه بر صادرات برق به صادرات خدمات فنی – مهندسی نیز بپردازد.

وی با تاکید بر اینکه بخش قابل توجهی از مطالبات خود را که سال‌ها مانده بود را از عراق گرفتیم، تصریح کرد: ایران بر اساس این قرارداد قرار است علاوه بر ساخت نیروگاه، بازسازی و نوسازی شبکه توزیع برق عراق را که آسیب جدی دیده است، در دستور کار قرار دهد تا به این طریق میزان تلفات برق عراق که رقم بالایی است، کاهش یابد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۶
به نظر من عراق بهترین دوست ایران هست.
پاسخ ها
بابی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
بعد از این همه شهید که روی دستمان گذاشتند،این چه حرفیست که می گوئید.هر کشوری که با ما ادعای دوستی می کند ،صرفا" به منافع خودش فکر می کند و ما هم به منافع آنها.
چرا همه متحدینمان گدا گشنه هستند و بجای کمک به ما ماها پول تو جیبی انها را میدهیم....
شما گفتید و مردم باور کردن
نباید بگید عمده مطالبات از عراق گرفتیم چون این طرز حرف ردن نشان می دهد که عراقیها پرداخت نمی کردند وما به زور ازانها پس گرفتیم باید بگید عراقیها بیشتر مطالبات برقیشان را پرداخت کردند
طلبتونو هم گرفتید چرا قیمت ها همونجوریه و هی داره بیشتر میشه؟؟؟؟؟؟
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو