بازدید ۹۰۸۸
پیمانه اقتصادی؛
این پیمانه تیتر‌هایی همچون دولت موظف به حذف یارانه ثروتمندان شد، ارزش معاملات بورس ۷۶ درصد افزایش یافت، آستان قدس ملزم به پرداخت مالیات شد، تکذیب کاهش ۳۱ درصدی کشتار دام سبک، رکود در بازار کامپیوتر/ خرید ارگان‌های دولتی نیز کاهش یافته، ترکیه نمی‌خواهد زیر سلطه صندوق بین‌المللی پول باشد و طلا دست از افزایش قیمت برنمی‌دارد را در بر دارد.
کد خبر: ۸۸۰۶۳۱
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰ 24 February 2019
خرید هشت هزار واحد مسکونی در ازمیر توسط ایرانی‌ها/ جهش ۲۰۰ هزار تومانی سکه از صبح تا عصر/ ۱۰ هزار کانتینر لوازم یدکی در گمرک مانده است/ فراخوان مرسدس‌بنز به دلیل نقص فنیپیمانه اقتصادی، هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون دولت موظف به حذف یارانه ثروتمندان شد، ارزش معاملات بورس ۷۶ درصد افزایش یافت، آستان قدس ملزم به پرداخت مالیات شد، تکذیب کاهش ۳۱ درصدی کشتار دام سبک، رکود در بازار کامپیوتر/ خرید ارگان‌های دولتی نیز کاهش یافته، ترکیه نمی‌خواهد زیر سلطه صندوق بین‌المللی پول باشد و طلا دست از افزایش قیمت برنمی‌دارد را در بر دارد.

خرید هشت هزار واحد مسکونی در ازمیر توسط ایرانی‌ها

مصطفی قلی‌خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در ده ماه امسال هشت هزار واحد مسکونی توسط ایرانی‌ها در ازمیر ترکیه خریداری شده است، گفت: این باعث تأسف است که ایرانی‌ها علی‌رغم وجود آب و هوای مناسب در ایران اقدام به خرید ملک در ترکیه می‌کنند. وی با اشاره به اینکه نرخ هر متر مسکن در ازمیر ۶ میلیون تومان است، اظهار داشت: خریداران مسکن ایرانی باید مراقب خرید ملک در این کشور باشند، چرا که در آن کشور دو سند صادر می‌شود که اولین سند همانا سند شهرداری است که اکثر ایرانی‌ها با همان سند شهرداری اقدام به خرید ملک می‌کنند، در حالی که سند دوم که همانا سند اصلی و تصرف ملک است، باید مدنظر و تأکید قرار گرفته باشد.  وی در مورد خرید ملک در گرجستان نیز توسط ایرانی‌ها گفت: خرید ملک توسط ایرانی‌ها در گرجستان شتاب‌زده بود و حالا دولت گرجستان اعلام کرده که اجازه نمی‌دهم ایرانی‌ها و سایر شهروندان کشور‌های دیگر در این کشور ملک بخرند، لذا این موضوع موجب مشکلاتی شده است.  به گفته رئیس اتحادیه مشاوران املاک پیشتر در مورد خرید ملک در دبی نیز اطلاع‌رسانی شده بود که حال می‌بینیم یک عده مالباخته از بابت خرید ملک در دبی وجود دارد. /فارس

دولت موظف به حذف یارانه ثروتمندان شد

نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت عصر روز (شنبه) و در ادامه بررسی جزئیات بودجه ۹۸ در بخش درآمدی در تبصره ۱۴ دولت را موظف کردند، با استفاده از کلیه بانک‌های اطلاعاتی در اختیار، نسبت به شناسایی و حذف سه دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه‌بگیران اقدام کند.

ارزش معاملات بورس ۷۶ درصد افزایش یافت

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز شنبه، با افزایش ۴۷۸۵ واحدی معادل ۳ درصد به رقم ۱۶۴ هزار و ۲۷۴ واحد رسید. این در حالی است که هفته گذشته شاهد رشد ۱.۴ درصدی نماگر کل بازار سرمایه بودیم. همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۱۳۸۶ واحدی به رقم ۴۷ هزار و ۵۸۲ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۲۷۵ واحدی، عدد ۳۰ هزار و ۱۵۳ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۱۹۳ واحدی به رقم ۲۱ هزار و ۱۳۴ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۵۴۳۳ واحد افزایش را رقم زد و به سطح ۱۸۳ هزار و ۱۳۴ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۴۱۹۴ واحد افزایش به رقم ۱۲۳ هزار و ۶۳۹ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۶۳۶۹ واحد افزایش همراه بود و عدد ۳۱۴ هزار و ۷۹۲ واحد را به نمایش گذاشت.  معامله‌گران ۳ میلیارد و ۳۸ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۳۰۱ هزار و ۶۷۷ نوبت معامله و به ارزش ۹۴۹ میلیارد و ۸۵۱ میلیون تومان داد و ستد کردند؛ بنابراین، حجم معاملات با رشد ۱۰۰ درصدی، تعداد معاملات نیز با ۹۶ درصد افزایش و همچنین ارزش معاملات با رشد ۷۶ درصد نسبت به آخرین روز کاری هفته قبل، همراه شده است.

خرید هشت هزار واحد مسکونی در ازمیر توسط ایرانی‌ها/ جهش ۲۰۰ هزار تومانی سکه از صبح تا عصر/ ۱۰ هزار کانتینر لوازم یدکی در گمرک مانده است/ فراخوان مرسدس‌بنز به دلیل نقص فنی

بازار اوراق مسکن؛ افت دسته‌جمعی «تسه‌ها»

اوراق تسهیلات مسکن اسفند ۹۵ «تسه ۹۵۱۲» در جلسه معاملاتی روز شنبه شاهد افت ۸۷/ ۰ درصدی بهای خود بود و به ارزش ۵۵ هزار و ۶۰۰ تومان به فروش رفت. سایر سررسید‌های وام مسکن به صورت دسته‌جمعی به کاهش قیمت پرداختند و میانگین بهای آن‌ها به کانال ۵۵ هزار تنزل کرد. این اوراق باز هم در حفظ روند مثبت خود در کانال ۵۶ هزار تومان ناتوان بودند و با یک روز دوام در این کانال قیمتی بازهم به محدوده ۵۵ هزار تومانی بازگشتند. نگرانی از اوج‌گیری دوباره بهای واحد‌های مسکونی مهم‌ترین عامل افت گروهی بهای اوراق وام مسکن بود. شیب افزایش قیمت واحد‌های مسکونی به صورت ماهانه در حال کاسته شدن بود و این روند را می‌توان در قیمت خانه‌های مبادله شده در ماه‌های قبل مشاهد کرد. با این حال این احتمال وجود دارد که با رشد نرخ ارز، بهای واحد‌های مسکونی در آستانه نوروز جهش یابد.

آستان قدس ملزم به پرداخت مالیات شد

نمایندگان مجلس در جلسه علنی صبح روز (شنبه) و در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۹۸، بند الحاقی ۶ تبصره ۹ را به تصویب رساندند که بر اساس آن در راستای تحقق ماده (۷۸) قانون الحاق برخی از مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) و در جهت اجرای اصل سی‌ام قانون اساسی، آستان قدس رضوی و آن دسته از مؤسسات و بنگاه‌های اقتصادی زیرمجموعه نیرو‌های مسلح و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به استثنای مواردی که اذن صریح، ولی فقیه مبنی بر عدم پرداخت مالیات و یا نحوه تسویه آن را دارند، موظفند نسبت به واریز مالیات خود به خزانه موضوع ردیف ۱۱۰۱۱۲ اقدام کنند. گفتنی است دولت در لایحه بودجه سال آینده مجموع منابع عمومی را ۴۰۷ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی کرده که بخشی از این منبع از محل درآمد‌ها تأمین می‌شود. درآمد‌ها که متشکل از مالیات و سایر درآمدهاست، به گونه‌ای پیش‌بینی شده که در مجموع به ۲۰۸ هزار میلیارد تومان می‌رسد و از این رقم تا ۱۵۳ هزار میلیارد متعلق به درآمد‌های مالیاتی است. /ایسنا

جهش ۲۰۰ هزار تومانی سکه از صبح تا عصر

به گفته محمد کشتی آرای، روز شنبه قیمت هر قطعه سکه تمام طرح قدیم با رشد قیمت به رقم ۴،۶۰۰،۰۰۰ تومان رسید. همچنین هر قطعه سکه تمام طرح جدید (سکه امامی) نیز با رشد حدود ۲۰۰ هزار تومانی نسبت به ابتدای روز، به قیمت ۴،۸۰۰،۰۰۰ تومان معامله شد. هر نیم سکه بهار آزادی نیز به رقم ۲،۶۳۰،۰۰۰  تومان و هر ربع سکه بهار آزادی نیز به رقم ۱،۷۰۵،۰۰۰ تومان رسید. همچنین در هر سکه یک گرمی در حال حاضر، ۸۴۰ هزار تومان ارزشگذاری شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۳۷ هزار تومان می‌باشد. هر مثقال طلای ۱۷ عیار که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، در بازار تهران، یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شد.  عضو هیأت مدیره طلا و جواهر تهران در خصوص حباب سکه نیز به خبرنگار تابناک اقتصادی گفت: روز شنبه حباب سکه با افزایش مواجه شد و با توجه به نرخ جهانی طلا و ارز، به حدود ۵۰۰ هزار تومان رسید. این در حالی است که هفته گذشته به ۳۷۰ هزار تومان رسیده بود.

تکذیب کاهش ۳۱ درصدی کشتار دام سبک

محمود حجتی در مراسم روز مهندس در جمع خبرنگاران کاهش ۳۱ درصدی کشتار دام سبک در کشور را تکذیب کرد و اظهارداشت: در سالجاری نسبت به سال گذشته به صورت رسمی ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش کشتار در کشتارگاه‌ها داشتیم ضمن اینکه آمار کشتار دام را دامپزشکی باید اعلام کند. وی با اشاره به افزایش واردات گوشت در سالجاری، اضافه کرد: با توجه به مباحث تنظیم بازاری که مورد تأیید دولت هم قرار گرفته، توزیع گوشت‌های وارداتی به صورت هدفمند انجام می‌شود.
 
رکود در بازار کامپیوتر/ خرید ارگان‌های دولتی نیز کاهش یافته

یک فعال بازار کامپیوتر ایران در تشریح وضعیت کنونی این بازار، گفت: جدای از این‌که خرید و فروش کالا در بازار کامپیوتر به شدت کاهش یافته و هرچه به شب عید نزدیک می‌شویم، رکود بیشتری بر بازار کامپیوتر حاکم می‌شود، سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی نیز تمایلی به خرید ندارند و استعلام‌های دولتی برای خرید کالا به حداقل رسیده است. به گزارش ایسنا، محمدعلی هاشمی با بیان این‌که در ماه‌های پایانی سال، کامپیوتر اولویت خرید مردم نیست و کاهش قدرت خرید به ویژه در بازار کامپیوتر بیش‌تر از هر صنفی چشمگیر است، افزود: طبق روال معمول بازار کامپیوتر از اواخر بهمن‌ماه دچار رکود می‌شود و خرید و فروش‌ها به شدت کاهش می‌یابد. با وجود این، سال‌های گذشته حداقل شاهد خرید‌های دولتی بودیم که متأسفانه به دلیل کمبود بودجه و شرایط بد اقتصادی خرید‌های دولتی نیز امسال کاهش یافته است. وی در ادامه تصریح کرد: بسیاری از سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی برای این‌که بتوانند سال بعد بودجه بگیرند، به خرید PC و به خصوص آل این وان (کامپیوتر‌های بدون کیس) اقدام می‌کردند، اما اکنون خرید‌های دولتی نیز کاهش یافته و استعلامی در این رابطه وجود ندارد. این فعال بازار کامپیوتر ایران هم‌چنین درباره وضعیت بازار تبلت و نوت‌بوک گفت: بازار برخی کالا‌ها مانند تبلت نیز افت بسیاری پیدا کرده است، زیرا گوشی‌های هوشمند جایگزین آن شده‎اند و کاربری که گوشی هوشمند با کارایی بالا دست می‌گیرد، دیگر نیازی به تبلت ندارد. از طرفی قیمت نوت‌بوک نیز مانند کالا‌های دیگر بین دو تا سه برابر رشد پیدا کرده که موجب شده مصرف‎کنندگان کمتر سراغ این کالا بیایند.

۱۰ هزار کانتینر لوازم یدکی در گمرک مانده است

قاضی ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کشور در حاشیه صد و بیست و سومین جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: متأسفانه حدود ۱۰ هزار کانتینر لوازم یدکی خودرو در گمرکات و مناطق آزاد کشور وجود دارد. از این رو می‌خواهیم اقداماتی انجام دهیم که این لوازم هر چه سریع‌تر ترخیص شوند و تا قبل از شروع سال جدید به سیستم خودرو اضافه شوند. وی با بیان اینکه تا قبل از پایان سال تا حدودی مشکلات را رفع خواهیم کرد، گفت: با مدیران عامل ایران خودرو و سایپا جلسه داشتیم و آن‌ها در رابطه با کمبود نقدینگی مطالبی را عنوان کردند. /مهر

ترکیه نمی‌خواهد زیر سلطه صندوق بین‌المللی پول باشد

رئیس‌جمهور ترکیه در سخنرانی انتخابات محلی در استان دنیزلی این کشور، گفت: من در اجلاس داوس به رئیس صندوق بین‌المللی پول گفتم شما نخست‌وزیر ترکیه نیستید و من هستم. شما وظیفه اداره ترکیه را ندارید. پول خود را بگیرید و به این چیز‌ها کار نداشته باشید. حالا هم دیگر به صندوق بین‌المللی پول بدهی نداریم. اردوغان همچنین مدعی شد که احزاب مخالف ترکیه که در انتخابات محلی این کشور طی روز‌های آینده شرکت خواهند کرد از سوی گروه فتح‌الله گلن و پ. ک. ک. مدیریت می‌شوند. به گزارش راشاتودی، اوایل ماه جاری اردوغان گفته بود که کتاب صندوق بین‌المللی پول در ترکیه بسته شد و قرار نیست دیگر باز شود. ترکیه تمام بدهی خود به این نهاد را در سال ۲۰۱۳ پرداخت کرده و جزو معدود کشور‌هایی است که به این نهاد بدهی ندارد. این کشور همواره علیرغم مشکلات اقتصادی کمک‌های صندوق بین‌المللی پول را رد کرده است. سال گذشته میلادی ارزش پول این کشور ۴۰ درصد سقوط کرد و تورم را به بیش از ۲۰ درصد رساند. اما با این حال ترک‌ها به سمت صندوق بین‌المللی پول نرفتند.

طلا دست از افزایش قیمت برنمی‌دارد

در نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز کارشناسان وال‌استریت و سرمایه‌گذاران با صعود طلا به بالاترین حد ۱۰ ماه اخیر، نسبت به افزایش قیمت این فلز ارزشمند در هفته جاری ابراز خوش بینی کردند. به نقل از ایسنا؛ در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال‌استریت، ۲۰ نفر شرکت کردند که از میان آنها، ۱۵ تن یا معادل ۷۵ درصد افزایش قیمت طلا و ۳ تن یا ۱۵ درصد کاهش قیمت طلا را پیش‌بینی کردند، در حالی که دو تن یا ۱۰ درصد نظری نداشتند. از میان ۷۳۴ نفری که در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز شرکت کردند، ۴۱۳ تن یا معادل ۵۶ درصد افزایش قیمت طلا و ۱۹۲ تن یا ۲۶ درصد کاهش قیمت این فلز را پیش‌بینی کردند. ۱۹۲ تن یا ۲۶ درصد نیز نسبت به روند قیمت طلا نظری نداشتند. در نظرسنجی هفته گذشته ۷۶ درصد از کارشناسان وال‌استریت و ۵۶ درصد از سرمایه‌گذاران نسبت به بالا رفتن قیمت طلا ابراز خوش‌بینی کرده بودند. در معاملات روز جمعه بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در آوریل ۵ دلار یا ۰.۴ درصد افزایش پیدا کرد و در ۱۳۳۲.۸۰ دلار بسته شد و برای کل هفته ۰.۸ درصد رشد قیمت ثبت کرد. تحلیلگران بر مبنای عوامل فنی و بنیادین به افزایش قیمت طلا در هفته جاری خوش بین هستند.

فراخوان مرسدس‌بنز به دلیل نقص فنی

دنیای‌اقتصاد نوشت: شرکت خودروسازی مرسدس‌بنز اعلام کرده که ۶ هزار و ۲۰۰ دستگاه از خودرو‌های کلاس «اس ۲۰۱۸» را در آمریکا فراخوان می‌دهد. علت اصلی این فراخوان نیز نقص فنی در سیستم تشخیص خودکار نبود دستان راننده بر فرمان است. این سیستم هوشمند به نوعی طراحی شده تا پس از گذشت زمان مشخصی در صورت آنکه دست راننده بر روی فرمان نباشد به آرامی خودرو را متوقف سازد. اکنون در اثر نقص فنی این سیستم ممکن است حتی با قرار داشتن دستان راننده بر فرمان خودرو این سیستم همچنان فعال باشد و خودرو متوقف شود که این موضوع می‌تواند به افزایش ریسک بروز سانحه منجر شود. براساس اعلام سازمان ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا همچنین ممکن است این سیستم هشدار‌های لازم به راننده را برای قرار دادن دست خود بر فرمان اعلان نکند. پیشتر مرسدس‌بنز در ماه ژانویه نیز وادار شد تا دو هزار و ۷۰۰ دستگاه از شاسی بلند‌های خود را به دلیل همین نقص فنی فراخوان دهد.
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۴۶
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
مشکل محاجرت اب و هوای کشور نیست
مشکل فضای کشوره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
رفاه شغلی و آزادی های فردی بیشتر
ناشناس
| Syrian Arab Republic |
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
مجید دلبندم او مهاجرته نه محاجرت شما احتمالا شما با همین نگارشت به فضای کشور نگاه میکنی که واست سخت شده عزیزم اسمان همه جای دنیا همین رنگه البته به شرط بقای دیدگاه شما
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
ناشناسی که معلوم نیست پرچم کدوم کشور داری چکاری میکنی ؟ مشکل شماها همینی که از کل متن یه نفر یک حرف رو دیدی .. به اصل داستان نگاه نکردی
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
دلار بالاتر رفته و طلا هم نسبت به چهل روز قبل صد وده هزار تومان گرونتر شده و ....مسئولین کجایید.....جناب روحانی اگر به هر دلیل قادر به کنترل اوضاع نیستی حداقل به حرمت چهار سال اول ریاست جمهوری ات که چهره مقبولی ازتو متصور بودیم با وجود سنگ اندازیها الان خودت را خراب نکن و برو
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
مشکل با رفتن حل نمی شود مانند تغییر رئیس بانک مرکزی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
دلار شد ۱۴ تومن سکه نزدیک ۵ میلیون امسال باید به جای عید عذای نوروز بگیریم روحانی اگر مردی بگو مشکل از کجاست و کنار مردم بایست و استعفا بده مثل مرد بگو کیا مملکت رو خراب کردن مردم به خاک سیاه نشستن دیگه چه عیدی چه نوروزی.
روح الله موسوی
| United States |
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
مگر خرید طلا واجب است..در این شرایط بهتر است مایحتاج خانوار خریداری شود..نه طلا و ارز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
اونایی که دهه پنجاه از ارکیه به اروپا رفتند می دانند ما کجای دنیا بودیم و اونا کجا مقایسه مردم ازران با ترکیه و اعراب خلیج فارس هم بدنیست اونا چی بودن چی شدن و همین کره و چین و هند و ما چی شدیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
مثلا ترکیه کجا بوده؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
همه دنیا می دانند کشور شما در دهه ۵۰ یک کشور عقب مانده بودین
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
اگر چشمات را خوب باز کنی و فقط تورم را نگاه نکنی ان وقت مقایسه درست می توانی بکنی که چی بودی و چی شدی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
در ان دهه که از ترکیه رفتند و وضع ما خوب بوده چرا زحمت بیشتری به خودشان می دادند و می رفتند به اروپا می امدن به ایران در رفاه زندگی می کردند

!!
عمو جان تاریخ را درست بخوان و
وقتی با تبلیغات ماهواره ای و اینترنتی سیر کنی و ان دوران با شکوه جلوه بدهند به شما و حقایق را وارونه معلوم است که دچار پارادوکس می شوی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
در دهه 50 ایران تبدیل شده بود به یک کشور برتر در جهان با پاسپورت نمونه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
پنجاه سال قبل جهان سومی بودیم .الان هم جهان سومی هستیم بعد از پنجاه سال نیز جهان سومی خواهیم بود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
الان هم برای منافع اونها تلاش کنی و اونها راالگو ونمونه وکعبه آمالت قرار بدی پول و ثروت مملکت رو هم به دست اونا بسپریم بازهم پاسپورتمان را رو چشمشان مگذارند.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
10 هزار کانتینر لوازم خودرو.....چند صد کانتینر گوشت ..ووو
تو این شرایط فوق العاده سخت و نفسگیر ...
مردم که خودشون، خودشونو زجرکش نمیکنن و قدرتی هم ندارن ...
سراب
|
France
|
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
چیز عجیبیه اینکه سیر نمیشن بعضیا که مثلا حدود 70 درصد انحصار خوراک و دان مرغ دستشونه و اجازه پایین اومدن قیمتو نمیدن خب برید پولاتونو خرج کنید دیگه یوقت یطوری میشه مجبور می شید پسشون بدید ها!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
ان قدرخانه هارا گران کردید .میکنید .تا تمام این سرمایهاییکه برا ی ابادانی و راحتی مردم ایران بود سرازیر شود به ترکیه .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
همین هایی که مرن تو ترکیه و دبی و گرجستان وامثالهم سرمایه گذاری می کنند کسانی هستند که گرونی خانه ها راهم ایجاد می کنند؛ اینجا درآمد ایجاد می کنند تا جاهای دیگه خرج کنند
آشنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
باسلام. آستان قدس ملزم به پرداخت مالیات شد
یعنی باور کنم ؟ از یه مغازه دار برای درامد 50 میلیونی مستغلات در سال 5 میلیون تومان ما لیات میگیرند حال میخواهند از آستان قدس با درامد چند صد هزار میلیاردی چقدر بگیرند ؟ تا حالا چرا اینکار را نکردند ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
به همت مستولین و صد البته یاری مردم انشاا... در آینده ای نزدیک آنچنان رونق اقتصادی تو اقصی نقاط دنیا با ثروت ملی ایجاد کنیم که همه دنیا متحیر شوند ...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
الان در کانادا این کار رو کردن تو نمیتونی بری ببینی بانک های اروپارو هم پر پول کردن.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
من رفتم با جیبه خودم نه با پوله بیت المال و دولت مارکوپولو شم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
شنیده ها حاکی از آن است برخی ارگانها شرکای تجاری انبوه سازان منطقه هستند و از این مسئله سود میبرن و اخبار را به نحوی در خبرگزاریها اعلام میکنن که مردم را ترغیب به سرمایه گزاری در این پروژه ها میکنن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
بی اساس شایعه پراکنی کردن درست نیست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
این همه سکوت دربرابر این مسئله مهم خروج وحشتناکه سرمایه از کشور ... بعدا صداش در میاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
مسکن مهر در ترکیه بهتر ساخته شده
ناشناس
|
Turkey
|
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
در شهرهای ترکیه اجتماعات مهاجر از کشورهای بالکان،سوریه، و امثالهم وجود داشته که هر کدام در شرایط بد اقتصادی یا جنگ به ترکیه مهاجرت کرده اند ،در سالهای اخیر ایجاد هسته های مهاجر ایرانی ها هم در این کشور شکل گرفته که نشان دهنده اوضاع نابسامان و ناامیدی مردم از بهبود آنست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
اگر سرمایه های ملی مان را به کشورهای دیگه انتقال بدیم نباید بهتر از بحران انتظارمان را بکشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
یارانه اونایی که خارج از کشور زندگی و سرمایه گزاری میکنن را قطع کنید که نتونن تو ترکیه و دبی خونه بخرند ....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
راست میگی پارسال من با یک ماه یارانه تونستم درترکیه یه خونه بگیرم!!! همچین میگی یارانه انگار ماهیانه چقدر پوله که منت هم سرمردم میذارند
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
در فیلم شبهای کانال ۳ که حاوی اطلاعات بسیار غلط زمانی تاریخی در مورد وقایع اقتصادی است و به زدن دولتهای سازندگی و اصلاحات در لابلای فیلم میپردازد دارد نشان میدهد دهه ۸۰ ملت در دوبی خانه میخریدند.
چرا با املاک و شرکتهای متخلف ان دوره برخورد صورت نگرفته و پولهای ایرانیان را خوردند و خدا به خیر املاک ترکیه کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
یکشنبه ۵ اسفند
پراید۵۳ میلیون
سکه ۵ میلیون
دلار ۱۴۴۰۰
هیچکس پاسخگونیست
علی برکت الله
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
صرافی بغل بانک مرکزی دلار ۱۵۰۰ تومان میدهد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
تازه اولشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
فقط تا می تونید مقاومت کنید ها
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
باسلام خوش بحالشان که دارند میروند هرجاکه خوش باشند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
حیف این پولهایی که در کشورهای همسایه به خاطر آزادی و رفاه بیشتر خرج می شود!!! مسئولان بیدار شوید....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
رفاه در ترکیه با رفاه شما در ایران یکی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
بزرگان توصیه کرده آمد که اگر روزگار برایتان تنگ شده و به آینه امیدوار نیستید مهاجرت کنید به این دلیل ایرانیان همه یا مهاجرت کرده آند یا در سفارتخانه در حال گرفتن ویزا هستند یا در آرزوی رفتن به سر می برند
ناشناس
|
Germany
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
آقای رئیس جمهور واقعاٌ‌چه خبر است،‌چرا نمی فهمید که سرمایه هایمان نابود شد!!!!! اگر نمی توانید اوضاع را کنترل کنید برو کنار، هر روز پولمون نابودتر می شه به کی باید گفت ها اااااااااا
ناشناس
|
Germany
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
دولتی که در روز روشن ارز را بالا می برد و برای اطرافیان خودش ارز دولتی به قیمت ۴۲۰۰ می دهد و مردم بدبخت را هر روز بدبخت تر از روز قبل می کند همانند پدری است که تنها به فکر شکم خویش است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
افزایش شدید و پیوسته قیمت ارز و سکه و بقیه کالاها بیانگر این است که ایران هم در مسیر ونزوئلا در حال حرکت است.
mohammad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
با سلام
چگونه انهایی که در ازمیر ترکیه ملک و اپارتمان یا واحد مسکونی می خرند پول انرا انتقال می دهند مگر هر نفر می تواند بیش از ده هزار دلار یا معادل ان ارز از کشور خارج کند چگونه ممکن است بنظرم تنها یک راه وجود دارد که ارز را از کشور خارج کنند و قانونی هم در ابتدا باشد ، طرف می تواند همه یا بخشی از دارایی خود را به کالا های صادراتی تبدیل وبخشی را تحت عنوان ضمانت بگذارد کالا های صادراتی را به مقصد بفرستد ولی پول ان یا ارز انرا در کشور های مختلف مثل ترکیه به خرید واحد مسکونی وغیره تبدیل کند در اینجا دولت بخش ضمانتی را ضبط یا مصادره می کند و فرد x هم بخش زیادی از ثروت خود را بدین شیوه از کشور خارج کرده . اگر مسئولین ما از این روال اگاهی دارند ولی سریع وقاطعانه جلو انرا نگیرند عملا با انان همدست وخائن به نظام وکشور می باشند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
چرا یارانه بازنشسته فرهنگی را قطع کرده اید ؟ این بی عدالتی است که ثروتمندان یارانه بگیرند ولی بازنشسته فرهنگی با حقوق زیر سه میلیون را قطع کنید ... دولت ثروتمندان
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس کرونا در ایران آیت الله بهجت پنومونی ملکه رنجبر لیله الرغائب معصومه ابتکار نمازهای ماه رجب انواع ماسک و روش استفاده
آخرین اخبار