بازدید 19052
مرور روزنامه‌های پنجشنبه دوم اسفند؛

نمره جدید کیهان به دولت روحانی/مسأله پالرمو و CFT لاینحل نیست/استیضاح رئیس جمهور با کدام هدف؟

افشای معامله پنهانی ترامپ با بن سلمان، استیضاح رئیس جمهور تبلیغاتی است؟ بازداشت چهار مرتبط دولتی در پرونده گوشت، احمدی نژاد پست سر اقدامات دلواپسان، عصر جدید روابط ایران و چین، در‌های قرچک به روی نمایندگان باز می‌شود؟ ضرورت تصویب هرچه سریعتر FATF، وزیر صمت: پراید باید ۳۴ میلیون تومان شود، رجزخوانی موشکی پوتین برای غرب، ورود تورم نقطه به نقطه بهمن به ۴۰ درصد، ترافیک اجاره نشین‌ها و بازگشت کارتخوان‌ها به مطب‌ها، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
کد خبر: ۸۸۰۰۹۵
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۴:۵۱ 21 February 2019

افشای معامله پنهانی ترامپ با بن سلمان، استیضاح رئیس جمهور تبلیغاتی است؟ بازداشت چهار مرتبط دولتی در پرونده گوشت، احمدی نژاد پست سر اقدامات دلواپسان، عصر جدید روابط ایران و چین، در‌های قرچک به روی نمایندگان باز می‌شود؟ ضرورت تصویب هرچه سریعتر FATF، وزیر صمت: پراید باید ۳۴ میلیون تومان شود، رجزخوانی موشکی پوتین برای غرب، ورود تورم نقطه به نقطه بهمن به ۴۰ درصد، ترافیک اجاره نشین‌ها و بازگشت کارتخوان‌ها به مطب‌ها، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.

به گزارش «تابناک»؛ روزنامه‌های امروز پنجشنبه دوم اسفندماه در حالی چاپ شدند و در پیشخوان روزنامه فروشی‌های شهر‌های مختلف قرار گرفت که ریاکاری اتمی ترامپ در موضوع هسته‌ای عربستان و دور جدید روابط ایران و چین در کنار موضوعات مرتبط با چرایی مطرح شدن استیضاح رئس جمهور و سرنوشت لوایح FATF در صفحات نخست روزنامه‌های امروز برجسته شده است.


در ادامه تعدادی از یادداشت‌ها و سرمقاله‌های منتشره در روزنامه‌های امروز را مرور می‌کنیم؛

استیضاح رئیس جمهور با کدام هدف؟
نعمت احمدی، حقوقدان در سرمقاله امروز شرق با عنوان استیضاح روحانی با کدام هدف؟ نوشت: هرگاه یک‌سوم نمایندگان مجلس با درخواست کتبی از مجلس درخواست استیضاح رئیس‌جمهور را مطرح کنند، در شرایطی این طرح عملیاتی خواهد شد. این روز‌ها خبر‌هایی به گوش می‌رسد که چند نماینده درصدد هستند با جمع‌آوری امضا، چنین اقدامی را کلید بزنند؛ اما قانون اساسی از نظر شکلی و ماهوی با استیضاح رئیس‌جمهور چگونه برخورد کرده است؟


درخواست استیضاح رئیس‌جمهور حسب اصل ۸۹ قانون اساسی روشن و معلوم باشد. نمایندگان مجلس هرگاه رئیس‌جمهور را در مقام اجرای وظایف مدیریت قوه مجریه و اداره امور کشور ناتوان ببینند، او را استیضاح می‌کنند؛ یعنی ناتوانی رئیس‌جمهور را در مقام اجرای وظایف مدیریتی قوه مجریه و اداره امور کشور اعلام می‌کنند. این بخش از اصل ۸۹ قانون اساسی کلی و به باور نگارنده نارساست. «اجرای وظایف مدیریت قوه مجریه و اداره امور اجرائی کشور» مطالبی کلی است و بدون ذکر علت، عنوان، موضوع و مصداق می‌توان با کلی‌گویی هر رئیس‌جمهوری را استیضاح کرد. البته آیین‌نامه داخلی مجلس در ماده ۲۳۷ این ابهام کلی را به‌نوعی برطرف کرده و صراحتا اعلام می‌کند: «تقاضای استیضاح رئیس‌جمهور که -‌باید با ذکر موارد صریح و روشن و مستدل باشد‌- به رئیس مجلس داده شود. این تقاضا باید در اولین جلسه قرائت شود و ضمن چاپ و توزیع بین نمایندگان برای رئیس‌جمهور ارسال شود. در این صورت است که رئیس‌جمهور باید ظرف یک ماه در مجلس حاضر شود و درخصوص مسائل مطرح‌شده توضیحات کامل بدهد».
نمره جدید کیهان به دولت روحانی/مساله پالرمو و CFT لاینحل نیست/استیضاح رئیس جمهور با کدام هدف؟
ملاحظه می‌شود استیضاح رئیس‌جمهور با تکیه بر قانون اساسی و نیز روند آیین‌نامه داخلی مجلس بسیار مشکل است. جمع‌آوری امضا از یک‌سوم نمایندگان و اطمینان از اینکه دوسوم نمایندگان در رأی‌گیری نهایی به درخواست استیضاح رأی مثبت بدهند، موضوعی نیست که قابل انجام باشد، چراکه عملکرد آقای روحانی در مدیریت اجرائی کشور منفی نیست. می‌دانیم کلیت نظام در مقابل شرایط به‌وجود‌آمده خواه دلخواه جریان‌های سیاسی باشد یا نباشد، مسئول است.


نمی‌دانم نمایندگانی که قصد جمع‌آوری امضا برای استیضاح رئیس‌جمهور را دارند چه موضوع یا موضوعاتی را مصداق اجرانشدن وظایف مدیریت قوه مجریه و اداره امور اجرائی کشور می‌دانند؟ از منظر حقوقی درخواست بدون پشتوانه مردود است، به‌ویژه اگر چند نماینده در شرایط دشوار فعلی بخواهند از آن برای مطرح‌کردن خود در سال منتهی به انتخابات مجلس استفاده کنند و الا کیست که نداند در شرایط موجود و خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌های ظالمانه آمریکا و شرایط ویژه اقتصادی که بر کشور حاکم شده است، نمی‌توان یک فرد یا قوه را مقصر قلمداد کرد. نگارنده بر این باور است که از منظر تقسیم وظایف و نسبت اختیار و وظیفه، سهم نمایندگان مجلس در وضع موجود کشور کمتر از دولت نیست. آنان در تصویب قوانین اقتصادی و نیز لوایح بودجه سنواتی و نظارت بر حسن اجرای امور، باید پاسخ‌گوی موکلان خود باشند، نه رئیس‌جمهوری که در شرایط خاص و ویژه کشور، در کنار هیئت دولت برای حل مشکلات می‌کوشد، هرچند ترکیب این کابینه را نسبت به کابینه دولت اول دکتر روحانی، ضعیف‌تر بدانیم باید نیاز به حضور مدیران کارآمد و باانگیزه و دارای نیروی جوانی را به دولت یادآوری کنیم.
شرایط موجود، همدلی و همراهی و وحدت را می‌طلبد نه مطرح‌کردن خود به‌عنوان طراح استیضاحی که امکان عملیاتی‌شدن آن از منظر تفسیر حقوقی شروط استیضاح، محل اشکال و از منظر سیاسی، تقریبا محال به نظر برسد.

مسأله پالرمو و CFT لاینحل نیست
سید مجتبی ساداتی، روزنامه نگار طی یادداشتی که روزنامه آرمان امروز در شماره پنجشنبه خود منتشر کرده نوشت: مجمع تشخیص مصلحت نظام در آخرین روز نشست خود در ۲۷ بهمن ۹۷ باز هم نتوانست در باره لایحه پیوستن ایران به کنوانسیون مقابله با جرایم سازمان یافته فراملی موسوم به پالرمو به جمع‌بندی نهایی برسد. حسن روحانی (طبق معمول) و علی لاریجانی غایبان بزرگ این جلسه بودند. غلامرضا مصباحی‌مقدم بعد از جلسه اخیر مجمع گفت که «بررسی پالرمو به جلسه بعدی که دو هفته دیگر برگزار می‌گردد موکول شده است»؛ و این در حالی است که لایحه پیوستن کشور به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) نیز به سبب اختلاف مجلس و شورای نگهبان در نوبت داوری مجمع قرار دارد. هدف از این نوشتار این نیست که بگوید این لوایح خوب یا بد است و یا حق با کدام مرجع است، اما روشن است که هر منظومه سیاسی برای برون رفت از مشکلات خود دارای نظام تدبیر هست و جمهوری اسلامی نیز در طول حیات ۴۰ سال گذشته گرچه به اعتقاد برخی صاحبنظران دیرهنگام، ولی بالاخره برای حل معضلات اساسی نظام، تدبیر کرده است. اکنون در شرایطی هستیم که کشمکش بر سر این لوایح ذهن همه بخش‌های سیاسی و اقتصادی کشور را درگیر نموده و نهاد‌های انتخابی مثل ریاست‌جمهوری و مجلس با نهاد‌هایی که غیر مستقیم انتخاب گردیده‌اند در مقابل یکدیگر قرار گرفته‌اند.
نمره جدید کیهان به دولت روحانی/مساله پالرمو و CFT لاینحل نیست/استیضاح رئیس جمهور با کدام هدف؟
در۱۳ آبان سال ۵۸ دانشجویان پیرو خط امام با بالارفتن از دیوار لانه جاسوسی (سفارتخانه) آمریکا، آن را تسخیر و بیش از ۵۰ دیپلمات سفارتخانه را به گروگان گرفتند. دولت جیمی‌کارتر بسیار تلاش کرد و حتی با توسل به زور (ماجرای طبس) خواست گروگان‌ها را آزاد کند، اما نتوانست. بعضی انقلابیون دوآتشه؟! آن زمان خواهان محاکمه گروگان‌ها و طبعا اعدام جاسوسان بودند. در مقابل، اما دولت آمریکا با مسدودکردن دارایی‌های ایران، تحریم‌هایی علیه کشورمان وضع نمود که بعد از چهل سال هنوز ادامه دارد. با برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در آمریکا، جیمی‌کارترِ دموکرات شکست خورده و رونالد ریگان جمهوری‌خواه به جای وی انتخاب شده بود که انگیزه‌ای برای پس‌گرفتن گروگان‌ها نداشت. ماجرا خیلی طولانی شده بود و باید به طریقی حل می‌شد بنابراین بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی فرمود: «این امر [حل مساله گروگان‌ها]را محول به مجلس اسلامی نموده‌ام تا آنان به هر نحو که صلاح می‌دانند عمل کنند» (صحیفه امام ج. ۱۳ ص. ۲۱۳) و در نهایت با تصمیم مجلس اول و طبق بیانیه الجزایر بعد از ۴۴۴ روز موضوع خاتمه یافت. امام (ره) می‌فرمودند: «مجلس عصاره فضائل ملت است» و در دیدار با دانشجویان دفتر تحکیم وحدت می‌فرمایند «مجلس در راس همه امور واقع است، باید تایید بکند ملت و هیچوقت اینطور نباشد که تضعیف بکند» (۶ آذر۶۱ صحیفه امام ج. ۱۷ ص. ۱۱۲) نیز در جمع فرمانداران و بخشداران فرمودند: «مجلس یک چیزی است که در راس همه اموری که در کشور است واقع است» (۱۳ دی ۶۲). بعد از جلسه ششم بهمن‌ماه ۹۷ مجمع، آقای مجید انصاری یکی از اعضای مجمع تشخیص در گفتگو با ایسنا گفته است «اگر در این نهاد به بن‌بست رسیدیم می‌توانیم از رفراندوم و مراجعه به آرای عمومی استفاده کنیم» و اخیرا آقای بهرام پارسایی نماینده شیراز در حساب توئیتری خود نوشت؛ «اگر دانستن حق مردم است برای ثبت در تاریخ، مذاکرات مجمع تشخیص مصلحت درباره پالرمو و سی اف تی پخش زنده شود تا استدلال‌هایی که مصوبه مجلس را معطل نگاه داشته به گوش همه برسد. اگر هم مجمع امکان تصمیم‌گیری در فرصت اندک باقی‌مانده را ندارد تصمیم نهایی را طبق اصل ۵۹ قانون اساسی به رفراندوم بگذاریم». با توجه به وضع تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا و تسری و تحمیل زورمدارانه آن به همه جای دنیا، نباید گمان کرد که تصویب نهایی این لوایح در کشور حلال مشکلات ناشی از تحریم‌ها نیز باشد، چون این دو موضوع از هم جدا هستند، ولی می‌توان امید داشت که از اجتماع تحریم‌های آمریکا و محدودیت‌های ناشی از قراردادن کشور در لیست سیاه گروه ویژه اقدام مالی (FATF) جلوگیری شده و وضع بدتر نشود. به اعتقاد ناظران قضیه لوایح چهارگانه در مراجع تصمیم‌گیری کشور خیلی کِش پیدا کرده و صحت تدبیر نظام تصمیم‌گیری کشور را دچار گسل‌های جدی نموده است و از طرفی آنچنان بن‌بستی وجود ندارد که نیاز به رفراندوم عمومی باشد لذا در این شرایط می‌توان چشم امید به اقدامات راهگشای رهبری معظم انقلاب داشت تا با صلاحدید، تدبیر و اشاره ایشان، همچون حل موضوع گروگان‌ها در زمان امام (ره)، تصمیم نهایی در این مورد نیز به نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی سپرده شود.

نمره جدید کیهان به دولت روحانی
روزنامه کیهان در بخشی از یادداشت روز امروز خود با عنوان مردم چه نمره‌ای می‌دهند و به قلم جعفر بلوری  نوشت: بازخورد این ۶ سالی که دولت در دستان اصلاح‌طلبان، اعتدالیون و سازندگی است، تا به امروز چگونه بوده؟ بیایید در حوزه‌های مختلف بشماریمشان: در حوزه اقتصاد وضعیت تولید، وضعیت فساد، احتکار و اشتغال چگونه است؟ وضعیت تورم چطور؟ قیمت خودرو، گوشت، مرغ، تخم مرغ، کاهو و...؟ وضعیت هیچ یک از این موارد که نام بردیم و مواردی که نام نمی‌بریم خوب نیست. این یعنی «بازخورد» نقشه راهی که ۶ سال است دولت، با آن کشورداری کرده است «مثبت» نیست. در این شرایط چه باید کرد؟ طبیعی است که باید «نقشه راه» را تغییر داد. اما دولت با زبان و عمل نشان داده، هیچ توجهی به بازخورد‌ها ندارد. صف طولانی گوشت، افزایش لجام گسیخته قیمت‌ها، افزایش قاچاق کالا و... علائمی هستند که نشان می‌دهند، مسیر‌اشتباه است. اما جریان‌های سیاسی نزدیک به دولت چه پاسخی برای این «بازخوردها» دارند؟
نمره جدید کیهان به دولت روحانی/مساله پالرمو و CFT لاینحل نیست/استیضاح رئیس جمهور با کدام هدف؟

نقشه راه درست است، اما نمی‌گذارند. اگر اجازه می‌دادند با آمریکا همه مسائل را حل کنیم، این طورنمی شد. همین حالا هم اگر اجازه بدهند برویم و با آمریکا مشکلاتمان را حل کنیم، اوضاع بهتر خواهد شد. تقصیر ما نیست، آمریکا زیر تعهداتش زده چرا از ما گِله می‌کنید؟ تقصیر ماست، روی موشک نوشتیم اسرائیل باید از صحنه روزگار محو شود، برجام به نتیجه نرسید. کیهان دعا کرد برجام هوا شد. برجام عالی است، چون باعث شد بین آمریکا و اروپا شکاف ایجاد شود و این اواخر... اگر برجام نبود، به جای صف گوشت باید دنبال صف پناهگاه بودیم؟ خبری نشده که، فقط ماکارانی و رب گران شده است.


این خلاصه آن چیزی است که، خالقان برجام برای توجیه چرایی «وضع موجود» آورده‌اند که در این باره باید گفت: مگر برجام، فتح‌الفتوح نبود. مگر قرار نبود با برجام، تحریم‌ها بالمره لغو (و نه تعلیق) شود و کاری کنید که مردم دیگر به یارانه و... نیاز پیدا نکنند. مگر نگفتید تورم را ریشه‌کن کرده و عزت را با همین مذاکرات به پاسپورت ایرانی برمی‌گردانید؟ مگر نگفتید اگر مشکلات راه‌حل نداشت اصلا کاندید نمی‌شدیم؟ اگر نمی‌گذارند، چرا اصلا در انتخابات شرکت و برای پیروزی این همه تلاش و بد اخلاقی کردید و گفتید اگر رقیبتان رای بیاورد، در پیاده‌رو‌ها دیوار می‌کشد، اینترنت را قطع و چادر را اجباری می‌کند! این همه بداخلاقی و تلاش برای رسیدن به قدرت با آگاهی از این صورت گرفت که، قدرتی نخواهی داشت؟! اصلا بفرمایید چگونه نمی‌گذارند؟ شما که دشمن، هر امتیازی -تاکید می‌شود هر امتیازی- خواست نقدا دادید. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مگر، ۱۳ بار اجرای صددرصدی تعهدات ما را تایید نکرده است. آژانس حتی گفته، ایران بیش از تعهداتش عمل کرده است. پمپئو ۱۲ شرط برای مذاکره گذاشته که اجرای آن‌ها یعنی بازگشت کشور به قبل از سال ۵۷! آیا شما می‌خواهید به گذشته بازگردید؟ آیا در مذاکرات موشکی قرار است، بر توانایی‌های موشکی ما اضافه شده و از توانایی‌های موشکی آمریکا کاسته شود یا برعکس؟ چطور می‌خواهید به کشوری اعتماد کنید که هیچ کشوری در دنیا به آن اعتماد ندارد و هیچ ابایی هم از خیانت ندارد؟ آیا ترامپ واقعا قابل اعتماد است که قصد مذاکره با او را دارید؟

وقتی محبوبیت مدیری بین مردم مثلاً، به ۷ درصد سقوط می‌کند، تورم افسار پاره کرده و مردم را به سختی می‌اندازد، صف‌های دهه شصت گوشت یخی بازمی‌گردد، وقتی میان این همه احتکار و گرانفروشی و تخلف جای خالی سازمان عریض و طویلی مثل تعزیرات حکومتی، خالی حس می‌شود، و در چنین وضعی به خودمان نمره ۲۰ یا ۵/۱۹ می‌دهیم، یعنی به بازخورد‌ها و هشدار‌ها توجهی نداریم. یا از تغییر ریل می‌ترسیم، چون آن‌را به معنای «پذیرفتن شکست» تلقی می‌کنیم. شاید هم اصرار به ادامه این راه، دلایل دیگری دارد که ما از آن سر درنمی‌آوریم. دلیل هرچه هست، دولتمردان محترم توجه داشته باشند که نمره را مردم باید به آن‌ها بدهند نه خودشان. ما هم مطمئن نیستیم، اما شنیده‌ایم، مردم با دیدن این بازخوردها، به «نقشه راه» دولت، حداکثر نمره ۷ داده‌اند!

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۱۹
انتشار یافته: ۳۶
معدل نمرات دولت 7. است وگرنه چند تا صفر دارد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۲
به قول آقای غرویان:
مشکلات قم را ول کردید و به دنبال استیضاح عامل مشکلات کشور می گردید؟
این معنی واقعی سخن غرویان است.
«معاون اول رئیس‌جمهور:
نشد یکبار خصوصی‌سازی شود و کسی نگوید فساد شده است »جواب اینه آقا کدوم خصوصی سازی مد نظرته آقای جهانگیری که یک نفر مثل آقای فلانی یا هر کس دیگه وام میلیاردی بگیره و درآمد میلیاردی داشته باشه از منابع مردم در بانکها و مثلا ۱۰۰۰ نفر زیر دستش که در شرکتش کار میکنند یک چهلم درآمد کارفرما درآمد داشته باشند مگه این با عدالت اسلامی سازگار است؟ نه داداچ اینجوری نمیشه اقتصاد باید دست تمام مردم باشه البته به ظرفیت هر شخص و تقسیم صنایع بزرگ و کوچک در کشور، طوری که در صنایع کوچک اکثر مردم شرکت داده باشند و در صنایع بزرگ، صنعت بزرگ را دولت به عنوان ناظر اصلی توسط فرد معتمدش به کار بگیره و در آن صنعت بزرگ هم مردم را سهامدار ش بکنه و کارگرانی که در آن کار میکنند هر دغدغه ای داشته باشند در زندگی، لااقل دغدغه مسکن و اجاره و مایحتاج زندگی و آینده فرزندانشان و البسه و یک ماشین امن را نداشته باشند تا بهتر و با بهره دهی بیشتر و خلاقیت بیشتر و وجدان کاری بالا سر کار حاضر شوند. جناب نه اینکه هزار نفر برای یک نفر کار کنند یک نفر در سال دویست میلیارد ببره و هزار نفر باهم مثلا ۲۰ میلیارد یعنی نفری یکی دو میلیون در ماه به ازای هر هزار نفر، این خودش عامل افزایش فاصله و شکاف طبقاتی و فسادی هست که شما براش یقه پاره میکنید. جمع کنید این بساط سرمایه داری و سرمایه سالاری یک طرفه به نفع عده ای را. مردم خسته از بی عدالتی هستند که باعث شده هشتشان گرو نهشان باشه
پاسخ ها
مهدی
| Germany |
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۲
ما انقلاب کردیم که یک سری ثروتمند شوند /!!!!!!1
دیگر سکوت جایز نیست قیمت کالاها دیگر سر به فلک کشیده است و دولت روحانی دیگر قادر به اداره کشور نیستند لطفا تا مملکت تبدیل به ویرانه نشده دست بکار شوند دشمنان داخلی خطرناک تراز دشمنان خارجی هست همه تحصیل کردگان و نخبگان به فکر این هستند که از مملکت بروند و دیگر عرقی برای کسی نمانده است راه چاره انتخابات زود هنگام است و کس دیگری باید راس امور مملکت را بدست بگیرد
متاسفانه بایستی عرض کنم بنده نیز به آقای روحانی رای داده ام ولی بشدت پشیمانم
تابناک لطفا نشر دهید
کیهان عزیز بیشتر این بدبختی ها حاصل کار اصولگرایانی است که هشت سال با یک ثروت افسانه ای ناشی از درآمدهای نفتی فعال مایشاء بودند و به جای آبادانی این کشور در افریقا و امریکای لاتین عمران و آبادانی میکردند .الان هم به جای پاسخگو بودن طلبکار شده اید.باعث و بانی این همه بدبختی شما هستید که هیچ کس را جز خودتان قبول ندارید و همه آنان که با نظر شما مخالف باشند دشمن مینامید
احسنت به کیهان واستدلال منطقیش درود
همیشه انتقاد کردن سهل و آسان است چرا که همه ما در انجام کارهای محوله در نقاطی دچار اشکال میشویم

به هر روی : زیباتر میشود اگر بعد از انتقاد راه حلی هم ارائه شود تا انتقاد از حالت مقرضانه به سازنده تبدیل شود

اشکال گیری را کنار بگذاریم و همه برای حل مشکلات کشورم ایران راه حل ارائه دهیم و عمل کنیم...

باشد که ایرانی آباد ، مقتدر ، و اسلامی داشته باشیم...
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۲
اون هشت سال هم اینقدر منطقی حرف می زدید یا شمشیر دستتون بود؟
اقلاً ماکارونی را درست بنویس و تلفظ کن که بفهمیم سواد لازم برای اظهار نطر داری !
نمره خودت منفی 100 . برو به سلامت .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۲
نمره واقعی را مردم خواهند داد اما نه منفی 100 بلکه منفی بینهایت نه به کیهان بلکه به حضرات با تدبیریون
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۲
معلوم خیلی عاشق کلید هستی
کیهان مخالفه
آقای شریعت مداری ، صف گوشت بخاطر همون های هست ۷۰۰ میلیارد دلار رو برداشت کردن ، گوشتهامون رو برای دفاع از مظلومین جهان دادیم . یادتون نره لطفا
استیضاح دولت فقط برا بهم ریختن قیمت دلارو اجناس هست و دلار داره موشکی بالا میره
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۲
به نظرم باید از دولت و روحانی به خاطر این همه موفقیت تقدیر کرد. برداشت من از مطالب شما این بود. درسته
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۲
زبل خان دلار و اجناس خیلی وقته بهم ریخته جنابعالی کوچه علی چپ تشریف داری
ناشناس
| Germany |
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۲
خوب اگر این دولت استعفا دهد گوشت صفی نمی ماند و دلار پایین می آید!؟
مسلما نه بدتر خواهد شد.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۲
اول اجناس گرون شد جوری میگی انگار تا دیروز همه چی عالی بود بابا میگن چرا دولت کار نیکنه هر کشوری بود دولتش شوت میکردن بیرون چرا همه چیز سیاسی نگاه میکنید
راز موفقیت مدیران خدوم در این است که چیزی بنام شرمساری نمیدانند یعنی هر چه به رویشان میگویی انگار نه انگار انها عقب نشینی نمیکنند اصلا اهمیتی نمیدهند
جالبه ، يك شاگرد مردودي داره به يك شاگرد مردودي ديگه نمره ميده !!!
پیشنهاد من برای حل مسئله پالرمو این است که ایران متعهد شود که آن بخش از درآمدش را که حاصل تجارت با اروپا است شفاف سازی کند .
لطفاً نظرسنجی درباره کیهان بگذارید
طرح استیضاح دولت از طرف تند رو های طرفدار رئیسی و احمدی نژاد و جبه پایداری در مجلس است و فقط برای فشار بیشتر به دولت است تا دست از تصویب پالرمو بردارد و یا طبق خواسته آنها کشور را به سمت جنگ بکشانند .
نمره تندروهای مثل احمدی نژاد وشریعتمداری منفی
کیهان مثل همیشه درست نوشته.
به نظر می رسد در تصمیم گیر یهای مسئولین مردم تا حدودی فراموش شده اند .این موضوع نشان دهنده ایجاد فاصله بین مسئولین ومردم است .نکته دیگر در مقاله کیهان این است که آقای شریعتمداری تالاش مجدانه می کند به مردم بگوید که انتخاب آقای روحانی اشتباه بوده است .این مسئله زمانی درست است که رییس جمهور را فعال مایشائ در اداره امور بدانیم ولی آیا واقعا در کشور ما این گونه است؟آیا رییس جمهور (هر کسی که می خواهدبه قول اماموراحل (ره) باشد)در برابر مسئولیتهایش همان اندازه اختیار دارد؟اصلا این همه تلاش برای اینکه نشان دهد بر جام بد بوده است برای چیست ؟همه مردم آثار خوب اجرایی برجام را دیدند (حد اقل در بعد اقتصادی)مخالفتهای آمریکا واسراییل وشیوخ عرب را هم با برجام همه می دانند حالا شما چرا با برجام مخالفید؟
هم دولت و هم مجلس هر دوتاش باید منحل بشه.
دعوا های زرگری جناحی دیگه تابلو شده.باید برای شکم های گرسنه وبدن های بدون لباس و سرپناه فکری کنید
مردم درفقرونگرانی زندگی میکنند.دیگه جناح بازی بس است.اگردلواپسان وویژه خواران میگذاشتندواجازه بدهندکارهابتدریج درست میشدوخواهدشد.بجای جناح بازی وتخریب دولت به فکرمردم وکشورباشندودرعمل به فرمایشات مقام معظم رهبری توجه نموده وشعارندهندوعمل کنند.البته برای رونق اقتصادی شعاروسخنرانی بس است وضوروریست بادنیاتعامل منطقی ایجادشود.البته اگر جناب آقای شریعتمداری وامثال ایشان اجازه فرمایندومتاسفانه درکشوربرای عده ای منافع جناحی وفردی برمنافع ملی ارجحیت داشته ودارد.انتقادمنطقی باروش خودش وبجالازم است ولی متاسفانه غرض ورزی وایجادتفرقه ونفاق فعلادرجامعه حاکم وجاری میباشد.وحدت وهمدلی ورونق اقتصادی وتوسعه وپیشرفت کشورباشعاروفقط سخنرانی درست نخواهدشد.اگرباشعاروسخنرانی کارها درست وگره هابازمیشدالان ایران بایستی دراین وضعیت سخت قرارنمیگرفت.
آقاي غروي پس وظيفه نماينده مجلس اينه كه فقط به مشكلات منطقه خودشون رسيدگي كنن؟ و مملكت رو رها كنن؟
هر روز از لحاظ فكري و فلسفي در حال پيشرفت هستي برادر !
من طرفدار روحانی ام ولی باید استعفا بده چون از عهده اداره امور کشور برنمیاد کاری هم به هیچ جناحی ندارم.بی کفایتی رئیس جمهور محرزه
کشور دست روحانی و شما کیهانی ها است نمره هردوتایتون صفر

روحانی هم دنباله روی خودت است وعاشق گرانی
آقای واعظی به خاطر حفظ سمتت نگو ریئس جمهور قابل استیضاح می باشد به در این سمت نمی خوره
نمره ۷ نمره قبولی دولت هست صفر هم زیاد این دولت
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری