بازدید ۱۳۳۴۹
مرور روزنامه‌های چهارشنبه دهم بهمن ماه؛
رفع فیلتر تلگرام منتظر دستور دادستان، جزئیات جدید از بیمه تکمیلی بازنشستگان، پرونده بانک شهر روی میز مجلس، چه کسی دبیرکل مؤتلفه می‌شود؟، روسیه متحد یا شریک استراتژیک ایران، SPV در آستانه اعلان رسمی، امضای ۱۱ سند همکاری بین ایران و سوریه، آغاز پروژه سوریه سازی ونزوئلا، حمایت ویژه جبهه پایداری از مادورو، افزایش هزینه ۶۰۰ درصدی هزینه تبلیغات صدا و سیما و دعوت اسد از ایران برای بازسازی سوریه از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
کد خبر: ۸۷۴۲۶۱
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۲:۰۹ 30 January 2019

جزئیات جدید از بیمه تکمیلی بازنشستگان، پرونده بانک شهر روی میز مجلس، چه کسی دبیرکل مؤتلفه می‌شود؟، روسیه متحد یا شریک استراتژیک ایران، رفع فیلتر تلگرام منتظر دستور دادستان، SPV در آستانه اعلان رسمی، امضای ۱۱ سند همکاری بین ایران و سوریه، آغاز پروژه سوریه سازی ونزوئلا، جزئیات طرح ابطال قرارداد‌های غیرقانونی خصوصی سازی، وفور کالا، قحطی نظارت و جای خالی مجازات‌های سنگین، حمایت ویژه جبهه پایداری از مادورو، استخوان طالبان در گلوی کابل، افزایش هزینه ۶۰۰ درصدی هزینه تبلیغات صدا و سیما و دعوت اسد از ایران برای بازسازی سوریه از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.

به گزارش «تابناک»؛ روزنامه‌های امروز چهارشنبه دهم بهمن ماه در حالی چاپ شدند و بر پیشخوان مطبوعات کشور قرار گرفتند که دعوت اسد از ایران برای بازسازی سوریه و امضای ۱۱ سند همکاری بین دو کشور از یک سو و ماجرای مجادله لفظی ضرغامی و روحانی و واکنش‌ها به آن از سوی دیگر در صفحات نخست تعدادی از روزنامه‌ها برجسته شده است. ادامه تحلیل‌های فوتبالی و بیم‌ها و امید‌ها درباره SPV در کنار موضوعاتی همچون عملیات امداد و نجات سیل زدگان از جنوب تا غرب در صفحات نخست روزنامه‌های امروز منعکس شده است.

روزنامه کیهان که عنوان وفور کالا، قحطی نظارت و جای خالی مجازات‌ سنگین را تیتر یک خود انتخاب کرده در گزارشی با این عنوان نوشت: در شرایطی که به اذعان مسئولان، کالا‌های اساسی به میزان کافی در انبار‌ها وجود دارد، ولی به دلیل نبود نظارت و رها شدگی بازار، بسیاری از کالا‌های مذکور با چند برابر قیمت به دست مردم می‌رسد. این روزنامه همچنین در یادداشت روز خود با اشاره به دلایل فساد در سیستم بانکی کشور خطاب به رئیس جمهور و وزیر امور خارجه می‌نویسد: مشکلات اصلی مردم و کشور آن چیز‌هایی نیست که شما فکر می‌کنید. مشکلات بانکی ما همین معدود آدم‌هایی هستند که نقدینگی عظیم کشور را به جای انداختن در مسیر تولید و رونق اقتصادی و حمایت از کارگر و کارخانه، در جیب بی‌انتهای کسانی می‌ریزند که بیشتر آن را خرج خرید ملک و املاک در خارج می‌کنند و با ته‌مانده‌اش برای مردم سریال مثلث عشقی می‌سازند.

روزنامه ایران سفر اسحاق جهانگیری به سوریه و امضای ۱۱ سند همکاری بین ایران و سوریه را در صفحه نخست خود با عنوان دعوت اسد از ایران برای بازسازی سوریه برجسته کرده است. این روزنامه در واکنش به تحلیل‌ها برجامی فوتبال مطلبی با عنوان «برجام فوتبالی» یا «خود تحریمی فوتبالی» به تحلیل‌های ارائه شده از زاویه‌ای دیگر نگریسته است.

روزنامه شرق عنوان پرونده بانک شهر روی میز مجلس را تیتر یک کرده و در مرکز صفحه نخست خود با چاپ تصویری از حسن روحانی در جلسه هیأت دولت با اشاره به ماجرای مجادله لفظی بین او و ضرغامی عنوان چرا ضرغامی به رئیس جهور حمله می‌کند؟ را تیتر گزارش خود انتخاب کرده است.

در ادامه تعدادی از یادداشت‌ها و گزارش‌های منتشره در روزنامه‌های امروز را مرور می‌کنیم؛

«برجام فوتبالی» یا «خود تحریمی فوتبالی»
روزنامه ایران در یادداشتی با عنوان «برجام فوتبالی» یا «خود تحریمی فوتبالی» در صفحه نخست خود نوشت: مخالفان دولت برای اتفاق بازی ایران و ژاپن یک کلید واژه ساخته‌اند؛ «برجام فوتبالی». کلید واژه‌ای متکی بر القای بی‌جهت بودن مذاکره و استفاده رقیب از موقعیتی که ما در آن سرگرم آن مذاکرات هستیم. اما به‌نظر می‌رسد این بار دلواپسان فوتبالی باز هم «نعل وارونه» زده‌اند. چرا که گل اول بازی ایران و ژاپن را باید «خود تحریمی فوتبالی» بدانیم نه «برجام فوتبالی». به‌عبارتی اگر قرار باشد اتفاقات منجر به آن گل را با تحولات سیاسی تشابه‌سازی کنیم منطق حاکم بر رفتار ۵ بازیکن تیم ملی کشورمان در آن صحنه بیشتر شبیه رفتار سیاسی دلواپسان بود؛ شوریدن علیه منطق بازی و غافل شدن از محاسبه‌گری عقلانی.
مجادله لفظی ضرغامی و روحانی با چه هدفی برجسته می‌شود؟ /چگونه در هر فسادی پای یک بانک در میان است؟ / «برجام فوتبالی» یا «خود تحریمی فوتبالی»
بیایید یک بار دیگر آن صحنه را مرور کنیم؛ جریان گل به این صورت بود که «پاس اوساکو» به «مینامینو» رسید. کنعانی‌زادگان توپ را زد، اما بازیکنان ایران با این تصور که داور استرالیایی سوت زده و خطا گرفته، توپ را رها کرده و به سمت او رفتند. در آن صحنه توازن نیرو‌های دو طرف در مقابل دروازه ایران با احتساب بیرانوند، ۷ به ۲ بود. ۷ ایرانی و ۲ ژاپنی. اما غفلت چند ثانیه‌ای ۵ بازیکن از منطق بازی این توازن را عملاً تبدیل به توازن ۲ به ۲ کرد؛ یک طرف بیرانوند و میلاد محمدی که مشغول التماس بازیکنان بود تا حواس شان به جریان بازی باشد، طرف مقابل هم مینامینو و اوساکو ژاپنی. درنهایت، اما نتیجه این توازن این بود که مینامینو توپ را برای اوساکو سانتر کرد تا او بدون کوچکترین مزاحمتی با ضربه سر دروازه بیرانوند را باز کند. برگردیم به تشابه‌سازی «دلواپسان برجامی» که حالا «دلواپس فوتبالی» شده‌اند؛ باید اینجا به دلواپسان برجامی- فوتبالی گوشزد کرد که غفلت ۵ بازیکن ایران در بازی با ژاپن بسیار شبیه به نوع کنشگری سیاسی آن هاست که گاه می‌پندارند می‌توان با شوریدن علیه چارچوب‌های پذیرفته شده، منطقی و عقلانی بازی امتیاز به دست آورد و اگر این امتیاز با این شیوه کسب نشود، نتیجه ظلمی است که به ما روا شده است؛ یا تزریق این تفکر که اگر جایی عقب ماندیم نه حاصل بد کار کردن خودمان که محصول توطئه، ناداوری و ظلمی علیه ماست. در صحنه گل اول ژاپن درست به شیوه مرسوم دلواپسان، در حالی که رقیب سرگرم پیشبرد اهداف و روش‌های منطقی خود برای رسیدن به نتیجه بود، ما سرگرم راه انداختن داد و بیداد و فریاد «وا عدالتا» و «وا ظلما» علیه داور شده بودیم. مهمتر اینکه فریادمان در حالی بلند شده بود که داور اصلاً کاری که ۵ بازیکن ایران تصور نمی‌کردند را از اساس انجام نداده بود؛ یعنی توهم غیر واقعی از وقوع یک ناداوری زمینه‌ساز یک اعتراض بی‌موقع و فرصت‌سوز شد.


دنیا و نظام اجتماعی در همه سطوح و چارچوب‌های خود منطق و چارچوبی دارد. چارچوب آن در زمین فوتبال یک چیز است، در تعامل بین حکومت‌ها و جوامع یک چیز و در سیاست‌ورزی در عرصه جهانی یک چیز دیگر. اما خروج از منطق بازی بدون توجه به تحولات و واقعیت‌های اطراف آن همیشه یک نتیجه دارد؛ فرصت‌سوزی. با این توصیف خوب است دلواپسان همیشه معترض و نگران یک بار دیگر با خود گل اول ژاپن به ایران و تشابه آن با رفتارهایشان را مقایسه کنند. همان رفتار‌هایی که تأکیدشان بر این است که می‌توان علیه اکثر قریب به اتفاق اصول منطقی زیست در عرصه جهانی و سیاست‌ورزی در عرصه داخلی و بین‌المللی حرکت کرد، اما نتیجه‌اش جلو افتادن رقیب از ما نباشد. آقایان دلواپس؛ باور کنید اتفاقی که در بازی ایران و ژاپن افتاد را با هیچ چسبی نمی‌توان به مذاکره و برجام و مانندآن گره زد. آن اتفاق لگدمال کردن بی‌جهت منطق پذیرفته شده بازی بود. چیزی که نتیجه‌اش برگشتن ورق رقابت بود؛ یک «خود تحریمی فوتبالی».

مجادله لفظی ضرغامی و روحانی با چه هدفی برجسته می‌شود؟
خراسان در گزارشی با اشاره ماجرای مجادله لفظی ضرغامی و روحانی در جلسه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نوشت: برخی از فعالان رسانه‌ای روایتی از جدال لفظی عزت الله ضرغامی با رئیس جمهور در جلسه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح کردند که با واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی روبه رو شد. دو روز پیش محمد ایمانی عضو شورای سردبیری روزنامه کیهان طی یادداشتی در کانالش نوشت: آقای ضرغامی در جلسه اخیر شورای عالی فضای مجازی خطاب به روحانی گفته این حرف‌ها چی بود که شما درباره حجاب و فضای مجازی و فیلترینگ در وزارت ارتباطات گفتید؛ بعضی از این سخنان غیر واقعی و برخی دیگر معارض ارزش‌های اسلامی و انقلابی است. در پاسخ روحانی نیز گفته؛ من نباید به شما جواب بدهم، پاشو برو بیرون! ضرغامی هم پاسخ داده که شما نمی‌توانید اعضای شورا را بیرون کنید. پس از آن، روحانی از جلسه بیرون رفته و به انتقاد ضرغامی که اعتراض برخی دیگر از اعضا هم بوده، پاسخ نداده است. علی نادری سردبیر سابق رجانیوز هم در استوری اینستاگرام خود مدعی شد: روحانی به ضرغامی میگه به شما ربطی نداره من چی گفتم. ضرغامی هم میگه به خودت و همه کس و کارت ربط نداره، به من ربط داره شما باید این جا توضیح بدید چرا این حرف‌ها را زدی.
مجادله لفظی ضرغامی و روحانی با چه هدفی برجسته می‌شود؟ /چگونه در هر فسادی پای یک بانک در میان است؟ / «برجام فوتبالی» یا «خود تحریمی فوتبالی»
نادری در ادامه مانند روایت ایمانی را نقل کرده با این تفاوت که به نوشته نادری «روحانی میگه تا ضرغامی تو جلسه باشه من شرکت نمی‌کنم.» در همین باره عبدالله گنجی مدیر مسئول روزنامه جوان با انتقاد از موضع ضرغامی در کانال خود نوشت: ‏شان حقوقی رئیس جمهور (هر کس که باشد) از ملت و نظام است. نباید در جمع زیر دست یا زمانی که مدیر جلسه است چشم در چشم یا انگشت در چشم و دو به دو تا مرز شکستن او پیش‌رفت، اشتباه است. نگوییم این روحانی با اون مواضع حقش هست. شان حقوقی ارجح است. ادبیات فاخر و کوتاه آمدن طرف مقابل معقول‌تر است.» از طرف دیگر برخی از چهره‌ها هم از رفتار ضرغامی دفاع کردند. توحید عزیزی فعال رسانه‌ای اصولگرا، در توئیتی با هشتگ «ضرغامی دمت گرم» نوشت که اگر از شش سال قبل، هر وقت روحانی چنین سخنانی را بیان می‌کرد، آزادمردی به پا می‌خاست و از شیخ درباره سخنان نسنجیده‌اش توضیح می‌خواست، وضع امروز مردم و مملکت، چنین نبود! حمید رسایی نماینده سابق مجلس هم در توئیتی نوشت: آقا ما ۴۰ سال قبل انقلاب کردیم تا کسی برامون ادای شاه را درنیاره! برخی از کاربران هم موضع گیری ضرغامی را مرتبط با انتخابات تحلیل کردند. ازجمله کاربری نوشت: «ضرغامی تلاش می‌کند با تندروی و درگیر شدن با روحانی و تکیه بر سابقه‌اش خود را به عنوان لیدر و نامزد انتخاباتی آینده بر اصولگرایان و طیف‌های مخالف روحانی_ لاریجانی تحمیل کند». کاربر دیگری هم نوشت: «ظاهرا تنها فرق ضرغامی با احمدی‌نژاد ظاهرشه.» کاربر دیگری هم تصریح کرد: نقد رئیس جمهور حساب و کتاب خودش را دارد
تحریک روحانی و هل دادن او به تقابل و درگیری با نظام وتیز کردن او در این شرایط طبیعی نیست ... این رفتارانقلابیگری نیست تندکردن فضای سیاسی است. با چه هدفی؟

چگونه در هر فسادی پای یک بانک در میان است؟
محمد صرفی در یادداشت روز امروز کیهان با عنوان سلام‌وعلیک ۳ میلیاردی با راننده مینی‌بوس آزادی-ونک نوشت: در اغلب مشکلات و حتی مفاسد اقتصاد ایران، بانک‌ها نقش و یا نقش اساسی دارند و به‌ قول معروف همیشه پای یک بانک در میان است. مسئولین محترم دولت اگر به دنبال حل مشکلات بانکی هستند، لازم نیست امتیاز هسته‌ای و غیرهسته‌ای به غرب بدهند. کافی است دور و بر خود را نگاه کنند. اغلب مشکلات این حوزه از آنچه فکر می‌کنند نزدیک‌تر و از قضا حلش ساده‌تر است.
این روز‌ها دادگاه فساد بانک سرمایه؛ زیرمجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان در حال برگزاری است. دقت در جزئیات پرونده، موارد جالبی را نمایان می‌کند. قائم‌مقام سابق بانک وامی کلان و بدون وثیقه (۱۳۰ میلیارد تومان) را به یکی از متهمین پرداخت و در قبال آن ۲ و نیم میلیارد می‌گیرد و در منزلی لوکس در شمال پایتخت که متعلق به همان فرد است، سکونت دارد! ۹۴ درصد مطالبات بانک بعید است وصول شود. اگر بخواهید وامی ۵ میلیونی از بانکی بگیرید، آن‌قدر چک و سفته و گواهی کسر از حقوق و... از شما می‌خواهند که خیلی‌ها اصلاً قادر به فراهم کردن نبوده و دست از پا درازتر از در بانک بیرون می‌آیند. اما وقتی دادگاه از مدیرعامل سابق بانک و متهم فعلی می‌پرسد چرا این وام‌های کلان را بدون وثیقه لازم و معتبر دادید، متهم با گستاخی می‌گوید؛ «ما در بانک هیچ جایی و در هیچ قانونی در رابطه با اخذ وثایق چیز معینی نداریم و این بر عهده مدیران واگذار شده است!» آقای مدیر توضیح نمی‌دهد که سهل گرفتن و نگرفتن وثیقه چرا همیشه شامل حال وام‌های میلیاردی و کلان می‌شود و مردم عادی از این مرحمت محروم‌اند.
مجادله لفظی ضرغامی و روحانی با چه هدفی برجسته می‌شود؟ /چگونه در هر فسادی پای یک بانک در میان است؟ / «برجام فوتبالی» یا «خود تحریمی فوتبالی»
البته همین‌جا یک نکته مهم نیز باید بیان شود و آن اینکه این‌ها به هیچ عنوان به معنای متهم کردن هزاران کارمند و مدیر پاکدست و شریف بانک‌های کشور نیست. شخصاً مدیر بانکی را می‌شناسم که وقتی چند نفر از متقاضیان مستضعف، تقاضای وامی اندک و ضروری داشته و قادر به تامین ضامن نبوده‌اند، خود ضمانت آن‌ها را برعهده گرفته است و وقتی با هشدار همکار خود روبه‌رو می‌شود که ممکن است بروند و اقساط خود را ندهند در پاسخ می‌گوید؛ عیبی ندارد، اگر ندادند خودم می‌دهم. متخلفان بانکی نسبت به قشر خدوم و پاکدست، اندک هستند، اما ضربه‌شان چنان سنگین و سیاه است که متاسفانه ذهنیت اغلب جامعه را دچار تردید و بدبینی کرده‌اند.


یکی از متهمان این پرونده عجیب و غریب، اولین وزیر کار دولت نهم است که پس از حدود یک سال از وزارت استعفا می‌دهد. پرویز کاظمی در مصاحبه‌ای درباره آخرین جلسه خود با احمدی‌نژاد پیش از استعفا و در مقابل پیشنهاد کار در بخشی دیگر می‌گوید؛ «گفتم شما اصلا نگران من نباشید. من گواهینامه رانندگی دارم. مینی‌بوس می‌خرم. از میدان آزادی تا ونک می‌روم و مسافر هم می‌زنم!»، اما جناب وزیر سابق به‌جای رانندگی مینی‌بوس در خط آزادی-ونک، رئیس هیئت مدیره بانک سرمایه می‌شود. در جلسه سوم دادگاه، قاضی از وی می‌پرسد شما رحمت‌الله اسدی را می‌شناسید؟ کاظمی پاسخ داد: بله. قاضی پرسید ایشان چه ارتباطی با شما دارند؟ کاظمی گفت: با هم سلام و علیکی داشتیم! قاضی پرسید: آیا کار مالی و بانکی هم داشته‌اید؟ متهم پاسخ داد: خیر. قاضی می‌گوید، اما وی با نامه‌ای جعلی از یکی از شعب بانک سرمایه ۳ میلیارد تومان پول به حساب همسر شما واریز کرده است. متهم که جواب خاصی برای گفتن ندارد، اما در جلسه بعدی (دیروز) پاسخ جالبی می‌دهد و می‌گوید شرکتی کره‌ای سی میلیون یورو از دولت طلب داشت و کارش گیر بود و من به آن‌ها مشاوره دادم و آن ۳ میلیارد حق مشاوره من بود! وقتی هم که قاضی می‌پرسد پس چرا به جای حساب خودتان به حساب همسرتان واریز شد، متهم جوابی ندارد.


آقای روحانی محترم! آقای ظریف عزیز! ۸ وزیر گرامی که نامه می‌نویسید تا مسیر مشخص و قانونی را دور بزنید و لوایح FATF تصویب شود، مشکلات اصلی مردم و کشور آن چیز‌هایی نیست که شما فکر می‌کنید. مشکلات بانکی ما همین معدود آدم‌هایی هستند که نقدینگی عظیم کشور را به جای انداختن در مسیر تولید و رونق اقتصادی و حمایت از کارگر و کارخانه، در جیب بی‌انت‌های کسانی می‌ریزند که بیشتر آن را خرج خرید ملک و املاک در خارج می‌کنند و با ته‌مانده‌اش برای مردم سریال مثلث عشقی می‌سازند تا «شهرزاد» برایشان قصه هزار و یک شب بگوید و سرگرمشان کند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۱۵
انتشار یافته: ۳۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
اين كيهان هم كه شبيه لثارات مي نويسه . بسه بابا . لوس شده اين حرف ها ديگه .
پاسخ ها
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
تنها روزنامه حق نویس کیهان، نمیفهمم دقیقا ایراد کیهان چیه؟ شماها دقیقا باید چه بلایی سرتون بیاد که ثابت بشه کیهان هم راست مینویسه هم راست پیشینی میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
اقاي ضرغامي از شما رئيس جمهور در نمياد . بي خيال شو لطفاً.
پاسخ ها
علی
| United Arab Emirates |
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
جناب مطهری که از عصبانیت و بی احترامی سه بازیکن جوان تیم ملی در شرایط فشار شدید بازی به بازیکنان ژاپنی ، شوکه شده و در خواست تنبیه و اخراجشان را کرده اند
لطفا از اینکار زشت توهین آشکار جناب مهندس ضرغامی که سالها مدیر بزرگترین رسانه ملی فرهنگی کشور بودند و
در جلسه رسمی به رییس جمهور منتخب کشور کردند چه توضیح و توجیهی دارند ؟
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
باسلام
مشکلات بانکها وجود مدیرانیست که نه بواسطه سابقه و تسلط به کار بر مسند نشسته اند بلکه از لابی و حمایت برخی حال این مدیر برای نگه داشتن میز و حفظ موقعیت خود تن به هر درخواستی می دهد.
برخوردها یا وجود نداردیا باز دارنده نیست و بعضا نیز اخبار می رسد که متخلفین پاداش نیز می گیرن . در چنین شرایطی از این مدیر یا کارمند مختلس خوشبخت چه انتظاری میشه داشت .
و آخرالامر و مهمتر اینکه از زمانی که رویه کار بانک ها و سیاستها در حوزه بانکی در حوزه ای دیگر گرفته شد و برخی و ... تصمیم گرفتند که بدون توجه به ساز و کار پول و بانک منابع مصرف گردند ، فساد و همچنین مطالبات غیر جاری و لاوصول و در نتیجه حیف و میل بیت المال به صورت لجام گسیخته افزایش یافت .
که این روند با شدت بیشتر در حال انجام است .که مردم آثار مخرب و بار کمر شکن آن را در آینده بیشتر با گوشت و پوست و استخوان خود لمس خواهند کرد .
احد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
ضعف ما این است که در جاهایی زیادی اخلاق گرا و مسامحه گر میشیم و فکر میکنیم اقای روحانی و یا ضرغامی انسانهای کاملی هستند منتها روحانی بیشتر چون ریس جمهور شده در صورتیکه اینطور نیست انسان اگر وجدان خودش را قاضی کند همه چی حل میشه روحانی برای رسیدن به کرسی قدرت فقط وعده نادرست داد کدامیک ار وعده های روحانی عملی شد !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
من نمی دانم تابناک چرا نمی گذاره کامت های منطقی بخش بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
این سیل های وحشتناک خوزستان را می بینید!!
اگر ساخت این سدها نبود هر از چند گاهی تمام زندگی صدها هزار نفر از بین می رفت.
اونهایی که از ساخت سدهای کارون انتقاد می کردند الان کجایند.
چون من یادم میاد قبل از این سده چگونه با هیکوپتر برا مردم نان می انداختند و مردم جایی حتی برای نشستن نداشتند
پاسخ ها
مهرداد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
بله با شما موافقم ولی اگر پای سدها را لای روبی کرده بودیم لازم نبود که انها را تا این حد بازکنیم و ذخیره بهترهم برای فصول پیش رو میماند
علی
| United Arab Emirates |
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
سد سازی که باعث بشود در مکان اشتباه آب شیرین کارون ۸ برابر شورتر از آب دریا بشود را ما اشکال داریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
اینم از رئیس جمهور
جامعه شناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
این مسوولان هستند که در آزمون مسوولیت داری مردود شده اند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
هرجا سخن از پول باشه فساد درآن میدرخشه. هرجا سخن از بانک باشه رانت و فساد میدرخشه.
رضایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
با سلام , جناب آقای ضرغامی جناب عالی و دیگر همفکرانت شریک سو مدیریت در کشور هستید مگر تنها روحانی مقصر و مسبب سو مدیریت در کشور است , جناب ضرغامی , آقای هاشمی را مقصر دانستید آقای موسوی و کروبی را مقصر دانستید , آقای خاتمی را مقصر دانستید , آقای احمدی نژاد را مقصر دانستید , آقای روحانی را هم مقصر می دانید تنهاکسی که مقصر نیست حضرت عالی وچند نفر دیگر ..... هستید مسئولیت مشکلات را به گردن بگیرید و توپ را به میدان دیگران نیندازید , کشور با این همه منابع خداددادی با سومدیریت تمام منابع زیر زمینی و روی زمین را از بین بردبد و به جای رشد و توسعه و تولید و اشتغال ,چسپیدید به چهار موی خانم ها و حجاب و عفاف , ..., , بنابراین بهتر است در افکارتان تجدید نظر کنید و........
پاسخ ها
علی
| United Arab Emirates |
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
شما حق ندارید به رییس جمهور قانونی منتخب مردم توهین کنید
اینکار شما توهین به همه مردم است
mahdi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
تو محله قدیم ما در تهران یک ادم بود که خیلی نه سواد داشت و نه وضع خوبی و نه کار و بار درست و حسابی برعکس یک خانواده بودند که بازاری و به لحاظ کار و درامد و رعایت مسائل اعتقادی مثل حجاب و غیره خوب بودند . موضوع مال سال 54 و 55 است چند بار اون ادم کوچیکه به مناسبت های مختلف دم خانه این ادم بزرگه سر و صدای و داد و بیداد الکی و بیخود راه می انداخت و همه محل هم می خندیدند اون ادم کوچیکه یک مشکل داشت و می خواست بگه من هم بزرگم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
دیگه هیچ طرف دعوا مخصوصا رییس برا مردم هیچ ارزشی ندارن.
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
رسایی هنوز ایرانه؟!!!!!!
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
دمت گرم ضرغامی
جم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
جناب ضرغامی ! بقول شاعر : چند روزی که در این کهنه سرا مهمانی / با ادب باش که خاصیت مهمان ادب است . خانواده ها ، شما و امثال شما را چگونه برای تربیت فرزندانشان الگو کنند « براستی که اصطلاح جهان سومی برازنده ماست .
ادم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
خیلی از کالا ها مثل روغن اتومبیل را از مبلغ فروش ان بالاتر میخریم روغن ... روش 35000 تومان نوشته 45000 تومان پخش میکنند مامور تعزیرات هم ما رو جریمه میکند فاکتور مهر دار هم داریم که میشود پیگیری کرد میری تعزیرات .میگه ما هم میدونیم 300 400 هزار تومان جریمه میکنند میگه برو چند ساله با این مسئله درگیر هستیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
ضرغامی روحانی مطهری برجامی فوتبالی و....... همشون مثل همند
هیچ کدومشون برای مردم حرف نمیزنن نه کار میکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
منهم زیرخط فقرم ونیازمنددریافت یارانه
البته یه بنز اس ۵۰۰ ناقابل هم دارد
البته خودم ازش استفاده نمیکنم
منزل ! گاهگاهی میره میدان تره بار باهاش سبزی میخره !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
وای به حال ملت انشااله به زودی ملت شاهد جمع شدن افکاری همچون آقای ضرغامی خواهد بود.بد دهنی رو ارباب ایشون رایج نمودند.
ناشناس
|
France
|
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
عجب بعضی نماینده های مجلس قدر نشناس هستند.طرف خودرویی که سوارمی شود.حقوقی که می گیرد.اعتباری که برای حوزه انتخابی خود می گیرد.خورد وخوراک ومسکن ش حاصل برجام است
ناشناس
|
France
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
انحلال فدراسیون فوتبال و محاکمه رئیس فدراسیون برای حیف ومیل بیت المال و محاکمه وتوبیخ مجریان و گزارشگران فوتبال یک مطالبه ملی ومیهنی است.40 سال میلیارد هادلار خرج فوتبالی شده که هیچ نتیجه ای نداشته.
ناشناس
|
France
|
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
اگر بعضی ها قدرت را در دست داشتن دورتادورایران را سیم خاردارمی کشیدند وتمام موبایل ها وتلویزیون ها را هم می سوزاندند و از همه ی توافقات و قرادادهای بین المللی هم خارج می شدند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
ریس جمهور خوب یا بد باشه ضرغامی چکاره است که به انتخاب مردم توهین می کنه اگر راست میگه یبار خودش در یک انتخابات شرکت کنه ببینیم مردم چقدر بهش رای میدند بعدشم اگر ریس جمهور نتواند حرفش را بزنه که دیگه وای بحال بقیه مردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
خطاب به ضرغامی:
روحانی منتخب مردم است. چرا اینجوری باهاش صحبت می کنی. چه کسی به تو چنین اجازه ای داده؟ ضمن اینکه حرفش، حرف اکثریت مردم هست. شک داری، به آرای عمومی مراجعه کنید.
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
ضرغامی باید حد و حدود خود را بداند اگر توهین باب شود هیچ کس در امان نمی ماند سابقه ایشان برای مردم روشن است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
حرفهای اقای رییس جمهور هم باید در شان ان جایگاه باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
البته همشون مثل هم میمونند و فرق آپچنانی ندارند ولی من همیشه تعجب میکنم که چطور یک نفر را مثل ضرغامی ده سال رئیس صدا و سیما میکنند که امروز برای آقای روحانی شاخ بشه . رویم رفته همین آقای روحانی از تمامی مسئولین دیگر برای جامعه دلسوز تر است .
ناشناس
|
France
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
دعوت اسد ازایران برای بازسازی سوریه.به روی چشم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
اگه احمدی نژاد به منتقدش این طور جواب میداد همین اصلاح طلبا چه ها که نمی کردن. حالا برخورد خودشون رو دیدیم.
اصلا نه ضرغامی حتی یک نفر در خیابان از رییس جمهور سوال بپرسه در حد امکان باید اخلاقی خواب بده. نه اینکه پرخاش کنه و اخراج کنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
رییس جمهور اعتقاد داره هیچ کسی بهش نگه بالای چشمت ابروست. ملت رو بیچاره کرده طلبکار هم هست.
ناشناس
|
Spain
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
مشکلات هر دو تاست شاید هم بیشتر.
ناشناس
|
United States
|
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
نمیدونم این جدال لفظی تا چه حدی صحت داره ولی همونطور که خیلی ها حدث خواهند زد این جاروجنجال ها به راه میافته برای اینکه ذهن افکار عمومی به سمت دیگه ای منحرف بشه و اونچه در کف میدان هست دیده و شنیده و مورد بحث قرار نگیره.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
حسین مدرس خیابانی کنکور 99 آیت الله فاطمی نیا سنتکام استقلال بحرین اوراق سلف نفتی