بازدید 7811

مسدود شدن ذخایر طلای ونزوئلا در انگلستان

کد خبر: ۸۷۳۲۹۳
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۳:۳۰ 27 January 2019
بانک مرکزی انگلیس به توصیه سران ارشد آمریکا از انتقال ذخایر ارزی دولت ونزوئلا به این کشور خودداری کرد.

به گزارش «تابناک» به نقل از فارس، بانک مرکزی انگلیس از تحویل دادن سرمایه‌های ارزی ونزوئلا سرباز زد.

به نوشته وبگاه شبکه خبری «بلومبرگ» به دنبال لابی‌گری مقام‌های ارشد آمریکایی از جمله «مایک پامپئو» وزیر خارجه و «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید با همتایان خود در لندن، بانک مرکزی انگلیس به درخواست رسمی «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور قانونی ونزوئلا برای انتقال ذخایر ارزی کشورش که به ارزش ۱.۲ میلیارد دلار و در قالب «ذخایر طلا» در این بانک نگهداری می‌شوند، پاسخ منفی داد.

بر اساس این گزارش، مقام‌های آمریکایی سعی دارند دارایی‌های ارزی ونزوئلا را به «خوان گوایدو»، رئیس‌جمهور خودخوانده برسانند. گفته می‌شود که دولت ونزوئلا هشت میلیارد دلار سرمایه‌های ارزی دارد که از این میزان ۱.۲ میلیارد دلار آن در قالب ذخیره طلا در بانک مرکزی انگلیس است. ترکیه، کشور دیگری است که گفته می‌شود ذخایر ارزی ونزوئلا در قالب طلا در آنجا قرار دارد.

در حالی که بانک مرکزی انگلیس تاکنون از هرگونه اظهارنظر در این زمینه امتناع ورزیده، اما وزارت خزانه داری آمریکا با انتشار بیانیه‌ای از ابزار‌های اقتصادی، دیپلماتیک خود برای کمک به گوایدو خبر داده است.

به گزارش بلومبرگ، آمریکا در حال اعمال فشار بین‌المللی بر ترکیه، از حامیان مادورو، جهت متوقف ساختن انتقال این سرمایه ارزی به ونزوئلا است.

آمریکا و اغلب کشور‌های غربی در روز‌های گذشته دولت منتخب ونزوئلا را «غیرقانونی» و «نامشروع» توصیف کرده و از گوایدو حمایت کرده‌اند. فرانسه، اسپانیا و آلمان نیز روز شنبه در موضع گیری مشابه به دولت مردمی ونزوئلا هشدار دادند تا انتخابات مجدد در این کشور برگزار کند. این در حالی است که نیکلاس مادورو در انتخاباتی که چند ماه پیش در ونزوئلا برگزار شد، با رأی قاطع مردم این کشور پیروز شد.

اقدام اخیر در ونزوئلا که با چراغ سبز غرب شروع شد با واکنش منفی روسیه، ترکیه، ایران، پاکستان، آفریقای جنوبی و چند کشور دیگر مواجه شده است.
تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # انتخابات ریاست جمهوری # انتخابات # حج # رفح
وب گردی