بازدید 13731

دستگیری نفوذی‌ها در شبکه بانکی و ارزی؛ کاش دولت به جای انکار، به هشدارهای دبیر مجمع توجه می‌کرد!

حتما اگر وزارت اطلاعات و سایر سازمان ها و نهادهای مسئول به دنبال این افراد در دیگر بخش های اقتصادی بگردند، آنها را پیدا خواهند کرد. پیشنهاد می کنیم، در ارتباط با موضوع تصویب و ارائه دلار 4200 تومانی ورود ویژه ای صورت بگیرد، حتما سرنخ های مهمی از ورود برخی نفوذیان به این موضوع و اعمال نظراتی که منجر به شروع بهم ریختگی وضعیت اقتصاد و بازار کشور شد، خواهیم بود.
کد خبر: ۸۶۳۶۶۲
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۰ 25 December 2018

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام روز ۲۸ آبان گفته بود: «امروز نفوذی‌های آمریکا در داخل، چرخ اقتصاد را معطل کرده‌اند و در وزارتخانه‌ها بیشتر از ترامپ در حال فعالیت هستند و اجازه نمی‌دهند کار انقلابی پیش برود.» البته این سخنان او با واکنش دبیرخانه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور مواجه شد که روز ششم آذرماه از وی خواست که مستنداتش را درباره «نفوذی‌های آمریکا در وزارتخانه‌ها» ارائه کند. حالا وزیر اطلاعات از «عناصر شبکه نفوذ در سیستم بانکی و ارزی» خبر داده است.

به گزارش «تابناک»؛ دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام چندی پیش درباره جریان نفوذ هشدار داده و تأکید کرده بود، «مدیران کشور هشدار مسئولان قضایی درباره جریان نفوذ را جدی بگیرند. نفوذ به معنای هواداری و تأثیر اندیشه‌های آمریکایی باید در یک مبارزه فکری و فرهنگی، شفاف‌سازی و ریشه‌کن شود. اگر مردم بدانند که هواداران اندیشه‌های آمریکایی چه خساراتی در اداره کشور به آنها زده‌اند، هیچ‌گاه از آنان نخواهند گذشت.»

هشدار دبیر مجمع و پاسخ ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی درباره نفوذی‌ها

اما ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور به جای بررسی این مسأله بلافاصله به سخنان محسن رضایی واکنش نشان داده و خواستار ارائه مستندات از سوی دبیر مجمع تشخیص مصلحت درباره وجود نفوذی های آمریکا در وزارتخانه های کشور شده بود. از قرار معلوم و طبق اطلاعایه صادر شده، کارگروه حقوقی و قضایی این ستاد، در نامه ای به محسن رضایی، خواستار ارائه مستندات ادعای وی شد.

در نامه دبیرخانه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور، با یادآوری تشکیل این ستاد بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی؛ از اهداف این ستاد که در بند «الف» ماده «۱» و بند «ج» ماده «۷» ابلاغیه ریاست جمهوری آمده، «حفظ آرامش و امنیت روانی جامعه و تقویت اعتماد عمومی و جلب مشارکت و حمایت مردم از تصمیمات مسئولان نظام در حوزه اقتصادی» و جلوگیری از بروز ناامنی ذهنی و روانی در عرصه های اقتصادی و ثبات آفرینی در جامعه اعلام شده است.

دبیرخانه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در نامه ای به محسن رضایی درخواست کرد، مستندات و اطلاعات مربوط به حضور نفوذی ها در وزارتخانه ها و میزان کیفیت تأثیر آنها بر اقتصاد کشور، به منظور بهره برداری های قانونی و پیگیری های لازم، به دبیرخانه ستاد ارسال شود. آن طور که از فحوای نامه مذکور برمی آید، گویا به جای رسیدگی فوری به مسأله، سخنان رضایی مصداق و عاملی در جهت ثبات زدایی از عرصه اقتصادی تعبیر شده بود.

محسن رضایی: اسناد ورود نفوذی‌ها را ارائه می کنم

در همین راستا محسن رضایی در واکنش به نامه «ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور» که از وی خواسته بود مصداق‌ نفوذی‌ها در وزارتخانه‌های جمهوری اسلامی را ارائه کند، گفت: این موارد را به مراجع مربوطه ارائه کرده و در آینده نیز اعلام خواهد کرد.

در نامه‌ای که روابط عمومی مجمع تشخیص منتشر کرد، آمده است: «دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، مصداق‌ها و موارد نفوذ در کشور در ابعاد فکری، اعتقادی و در بعد هواداری و نیز در شکل وابستگی تشکیلاتی به آمریکا را به مراجع مربوطه ارائه کرده و خواهند کرد». محسن رضایی همچنین دوباره گفته بود که «ضربه و آسیب هواداران اندیشه‌های آمریکایی در کشور و در برخی دستگاه‌ها بیش از هزینه ناشی از تحریم‌های آمریکا بوده است».

وزیر اطلاعات: نفوذی‌های شبکه بانکی و ارزی را در شش شهر دستگیر کردیم

در فاصله دوماه از هشدار دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص نفوذی های آمریکا که تلاش می کنند چرخ اقتصاد کشور را معطل کنند و اینکه، این افراد در سازمان ها و وزارتخانه ها نفوذ کرده اند، وزیر اطلاعات خبر داد که «سربازان گمنام امام زمان (عج) در استان های سیستان و بلوچستان، تهران، مازندران، قم، کرمان و اصفهان در اقدامات پیچیده اطلاعاتی - عملیاتی همزمان و هماهنگ، 17 نفر از عناصر شبکه نفوذ در سیستم بانکی و ارزی را دستگیر کردند.»

حجت الاسلام سید محمود علوی عنوان کرده است: «این شبکه به بهانه انجام واردات کالا، با اسناد غیرواقعی و جعلی به ثبت سفارش واردات کالا اقدام می کردند و بدون آن که قصد واردات کالا داشته ‌باشند ارزهای دولتی را به مقصد دلخواه خود حواله و پس از آن، ارزها را به قیمت آزاد فروخته و از مابه التفاوت حاصله سودجویی می کردند.»

او یادآور شد: «در نتیجه اقدامات اداره کل اطلاعات سیستان و بلوچستان و همکاری ویژه دستگاه قضایی و دادستان این استان 87 شرکت صوری شناسایی و تعداد زیادی اسناد و مهرهای جعلی مربوط به شرکت های داخلی و خارجی نیز کشف و از خروج 300 میلیون یورو ارز دولتی، جلوگیری شد.»

وزیر اطلاعات تأکید کرده است: «کسانی که به هر نحو در شرکت های صوری تحت عنوان مدیرعامل یا سایر عناوین از سوی دیگران مورد سوءاستفاده قرار گرفته و به نام آنها ثبت سفارش انجام و تعهدات ارزی ایجاد شده است، موارد را از طریق تلفن 113 به ادارات کل اطلاعات استان خود اطلاع دهند تا با اقدام بموقع از گسترش آثار سوء اقدامات مجرمانه جلوگیری شود.»

در حالی حجت الاسلام علوی وزیر اطلاعات خبر از تأیید ورود نفوذی ها در دستگاه اجرایی کشور و دستگیری آنان داده که محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام حدود 2 ماه پیش در این باره هشدار داده و خواستار رسیدگی نهادهای مسئول به این موضوع شده بود، اما «ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور» این سخنان را باعث اختلال در آرامش اقتصادی خوانده و خواستار ارائه مدرک از سوی دبیر مجمع تشخیص شده بود.

به موضوع دلار 4200 تومانی هم ورود کنید

حالا که وزیر اطلاعات به صراحت خبر از دستگیری عناصر نفوذی در شبکه بانکی و ارزی کشور داده انتظار می رود که نهادهای مسئول و رسیدگی کننده به این گونه موضوعات هرچه زودتر برای شناسایی سایر عناصر نفوذ به ویژه در بخش های اقتصادی که چرخ های اقتصاد کشور را از طریق اقدامات خرابکارانه معطل گذاشته اند، دست به کار شده و با شناسایی و دستگیری این افراد، راه های بسته بر اقتصاد کشور را بگشایند.

حتما اگر وزارت اطلاعات و سایر سازمان ها و نهادهای مسئول به دنبال این افراد در دیگر بخش های اقتصادی بگردند، آنها را پیدا خواهند کرد. پیشنهاد می کنیم، در ارتباط با موضوع تصویب و ارائه دلار 4200 تومانی ورود ویژه ای صورت بگیرد، حتما سرنخ های مهمی از ورود برخی نفوذیان به این موضوع و اعمال نظراتی که منجر به شروع بهم ریختگی وضعیت اقتصاد و بازار کشور شد، خواهیم بود.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
وب گردی