بازدید ۱۸۹۹۶
مرور روزنامه‌های دوشنبه نوزدهم آذرماه؛
اتهام زنی‌های جدید کریمی قدوسی، کنایه‌های رقبای روحانی در سخنرانی‌های دانشگاهی، طراحی اروپایی برای کانال مالی ویژه با ایران، شکرگزاری رئیسی برای رئیس جمهور نشدنش، جلیقه زرد‌ها در تدارک شنبه جهنمی، پاسخ ظریف به نامه دادستان کل کشور، آزاد شدن صادرات رب گوجه فرنگی و واردات برنج، برانداز واقعی کیست؟، ترامپ در سودای نابودی اتحادیه اروپا، سکوت رادیویی در قرارگاه مرکزی فرهنگ، تأیید حکم اعدام «سلطان قیر»، عاشقانه‌های بن سلمان با داماد ترامپ و دلایل فرهنگ «بگم، بگم؟» به بهانه افشاگری علیه سلبریتی‌ها، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
کد خبر: ۸۵۸۹۹۵
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۳:۳۵ 10 December 2018

اتهام زنی‌های جدید کریمی قدوسی، کنایه‌های رقبای روحانی در سخنرانی‌های دانشگاهی، طراحی اروپایی برای کانال مالی ویژه با ایران، شکرگزاری رئیسی برای رئیس جمهور نشدنش، جلیقه زرد‌ها در تدارک شنبه جهنمی، پاسخ ظریف به نامه دادستان کل کشور، آزاد شدن صادرات رب گوجه فرنگی و واردات برنج، برانداز واقعی کیست؟، ترامپ در سودای نابودی اتحادیه اروپا، سکوت رادیویی در قرارگاه مرکزی فرهنگ، تأیید حکم اعدام «سلطان قیر»، عاشقانه‌های بن سلمان با داماد ترامپ و دلایل فرهنگ «بگم، بگم؟» به بهانه افشاگری علیه سلبریتی‌ها، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.

به گزارش «تابناک»؛ روزنامه‌های امروز دوشنبه، نوزدهم آذرماه در حالی چاپ و منتشر شدند که انعکاس سخنرانی‌های شخصیت‌های سیاسی منتقد دولت در مراسم روز دانشجو، تأیید حکم اعدام باقری درمنی و صدور احکام تعدادی از متهمان به فساد اقتصادی، ادامه اعتراض‌ها در فرانسه، بلژیک و هلند، اتهامات یک نماینده مجلس علیه نیمی از نمایندگان و طراحی اروپایی برای کانال مالی ویژه با ایران با تیتر‌ها و عناوین مختلف در صفحات نخست آن‌ها برجسته شده اند.

در ادامه تعدادی از یادداشت‌ها و سرمقاله‌های منتشره در روزنامه‌های امروز را مرور می‌کنیم؛
رئیسی: خدا رحم کرد رئیس جمهور نشدم
روزنامه خراسان در گزارشی که در بخشی از آن با عنوان کنایه‌های رقبای روحانی در سخنرانی‌های دانشگاهی به انعکاس سخنان سید ابراهیم رئیسی در دانشگاه شهید بهشتی پرداخته نوشت: حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی، در پاسخ به این پرسش که اگر شما رئیس جمهور می‌شدید وضعیت کشور بهتر بود، در سخنانی کنایه آمیز گفت: خدا رحم کرد که رئیس جمهور نشدم که دلار پنج هزار تومان شود! رئیسی در ادامه افزود: باید منابع و مصارف ارزی به درستی مدیریت شود. نقدینگی اگر در اختیار تولید قرار نگیرد، به سیل بنیان کن تبدیل می‌شود. رئیسی در پاسخ به این سوال که اگر شما بودید چه می‌کردید؟ گفت: ما تولید مسکن را متوقف نمی‌کردیم، قانون فرانسه را بر قانون مترقی محیط زیست خود ترجیح نمی‌دادیم، مرکز هوشمند در رابطه با کنترل قاچاق بنزین را تعطیل نمی‌کردیم. تولیت آستان قدس رضوی همچنین درباره مالیات آستان قدس خاطرنشان کرد: آستان قدس مالیات ارزش افزوده و مالیات تکلیفی می‌پردازد، اما مالیات را هم باید از یقه سفید‌ها گرفت که فرار مالیاتی می‌کنند.
رئیسی: خدا رحم کرد رئیس جمهور نشدم/تجدید نظر کنید آقای رئیس جمهور/چرا رئیس جمهور به دو نامه اقتصاددان‌ها جواب روشنی نداده است؟ /با بودجه سال ۹۸ باید کمربند‌ها را ببندیم
رئیسی در پاسخ به سؤال دیگری درباره انتخابات اخیر ریاست جمهوری، اظهار کرد: آقای قالیباف نمی‌خواست کاندیدا شود و گفت که آمادگی دارم به شما کمک کنم، اما من گفتم مانع حضور هیچ کس نخواهم شد. آقای جلیلی هم گفت: اگر شما بیایید، من دیگر نمی‌آیم. تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: آقای قالیباف اظهار کرد پس من کاندیدا می‌شوم و بعد نگاه می‌کنیم به سنجش آرا و پس از نظرسنجی مناظره سوم طبق وعده‌شان کنار رفتند. البته من به هیچ کس از کاندیدا‌ها نگفتم که شما نیایید و آقای میرسلیم گفت: فکر می‌کنم کسانی که به من رای می‌دهند به فرد دیگری رای نخواهند داد، گفتم پس بمانید. وی گفت: رقبای ما پس از پیروزی، دو سه روز بعد انتخابات همان حرف‌های ما را اجرایی کردند، در حالی که زمان انتخابات مرکز پژوهش‌های مجلس چند جزوه علیه برنامه من پخش کردند. وی افزود: تفاوت من با رقیبم این است که ما به استقلال کشور معتقدیم، اما او آب خوردن را هم به بیگانه متصل می‌کرد.


این نامزد سابق انتخابات ریاست جمهوری درباره تخلفات این انتخابات گفت: انتخابات ۹۶ از انتخابات‌های پرتخلف کشور بود و ما هم بیش از ۶۰۰ گزارش داشتیم، اما من معتقد بودم که نباید کشور با بحران مواجه شود، لذا با این که بسیاری از ادارات دولتی را ستاد انتخاباتی خود کرده بودند، اما گفتم صرفا به تخلفات رسیدگی شود تا سنگ بنایی برای آینده نشود و دولت مستقر به خود اجازه ندهد دست به هر کاری بزند. رئیسی همچنین با اشاره به این که جمنا کارش اشکالاتی داشت و باید یک بازنگری در کارش بکند، ادامه داد: آمدن من به میدان نتیجه جمنا نبود و تا اسفند ۹۵ هم تصمیم نداشتم کاندیدا شوم، اما دعوت جریانات مرا به تکلیف وا داشت، الان هم اگر برگردم به آن روز، همان تصمیم را می‌گیرم، اما امروز هیچ فعالیت انتخاباتی ندارم. چرا که مسئله امروز ما انتخابات نیست، بلکه گفتمان امام و رهبری و کارآمدی نظام است.

چرا رئیس جمهور به دو نامه اقتصاددان‌ها جواب روشنی نداده است؟
محمدصادق جنان صفت در سرمقاله امروز روزنامه ابتکار با موضوع قرار دادن نامه اخیر محسن رنانی اقتصاددان نوشت:رفتار و گفتار رئیس دولت دوازدهم در ماه‌های تازه سپری شده و البته برخی از نزدیک‌ترین حلقه نخست‌یاران او گونه‌ای است که ناگفتن و نانوشتن را به روندی فزاینده تبدیل خواهد کرد و همان خواهد شد که رنانی خواسته است. مسخره کردن اقتصاددانان در چند نوبت و خالی کردن دولت از این دانشمندان از سوی رئیس دولت و اعتماد بیش از اندازه به یک جریان درون دولت که حالا محل‌های فرماندهی اقتصاد را در چنگ دارند برای نخبگان و خبرگان دلسردی می‌آورد. رئیس دولت دوازدهم همچون همتای پیشین خود به جایی رسیده که بی‌تفاوتی نسبت به نقد‌ها را ترویج می‌کند و این آزار دهنده است. روانشناسان می‌گویند بی‌تفاوتی آزاردهنده‌ترین و بدترین نوع خشونتی است که یک فرد یا یک گروه برفرد و گروه‌های دیگر تحمیل می‌کند.
رئیسی: خدا رحم کرد رئیس جمهور نشدم/تجدید نظر کنید آقای رئیس جمهور/چرا رئیس جمهور به دو نامه اقتصاددان‌ها جواب روشنی نداده است؟ /با بودجه سال ۹۸ باید کمربند‌ها را ببندیم
در این روز‌ها و هفته‌ها بیش از گذشته شاهد بی‌تفاوتی به پیشنهاد‌های دلسوزانه و کارشناسانه اقتصاددانان و بازیگران اقتصادی در بخش خصوصی بوده‌ایم و اکنون به نظر می‌رسد این رفتار به راهبرد دولت تبدیل شده است و این یک داروی کشنده برای شور و هیجان و رفتار پیگیرانه به حساب می‌آید. دولت هرگز جواب مستقیمی به دونامه ارائه شده از سوی اقتصاددانان نداده و هرگز نامه‌های چهارگانه اتاق بازرگانی درباره مسائل گوناگون را پاسخ نداده است و هرگز در پاسخ به درخواست‌های پرشمار روسای اتاق‌های بازرگانی نمی‌گوید که خواسته‌های آن‌ها درباره موضوعی مثل سیاست ارزی درست است یا نادرست است و چرا قصد اجرای پیشنهاد‌های آن‌ها را ندارد. این بی‌تفاوتی بدتر از هر رفتاردیگری است و شاید یکی از دلایل محاق خودخواسته آقای رنانی اعتراض به این راهبرد خشونت آمیز دولت باشد.

با بودجه سال ۹۸ باید کمربند‌ها را ببندیم
روزنامه ایران در سرمقاله امروز خود با عنوان اعتیاد اداری و کیک بودجه نوشت: هرگاه تعادل یک پدیده اقتصادی به هم می‌خورد، لازم است که سیاست‌گذاران دست به اقداماتی بزنند که تعادل دوباره برقرار شود. برای نمونه اگر یک کالا، چون بنزین به هر دلیلی کم شود یا مصرف آن بالا برود و تقاضا کفایت نکند، باید تعادل را ایجاد کرد. برای این کار یا باید عرضه را زیاد کرد، یا باید تقاضا را کاهش داد، یا آن را از طریق سهمیه‌بندی متعادل کرد. کاهش تقاضا از طریق بالا بردن قیمت یا فرهنگ‌سازی و تغییرات فناوری و یا استفاده از کالا‌های جایگزین انجام می‌شود. در همه یا بیشتر کشور‌های جهان می‌کوشند که در اولین گام تقاضا را مدیریت کنند. مثلاً در سال ۱۹۷۳ که قیمت جهانی نفت تا ۴ برابر افزایش یافت، اقدامات کشور‌های توسعه‌یافته برای کنترل مصرف انرژی و افزایش بهره‌وری آغاز شد، و امروز نتیجه آن را به وضوح می‌بینیم که مصرف انرژی و بنزین در آنجا کاهش یافته بدون اینکه از کیفیت زندگی آن‌ها کاسته شده باشد، حتی افزایش هم داشته است.
رئیسی: خدا رحم کرد رئیس جمهور نشدم/تجدید نظر کنید آقای رئیس جمهور/چرا رئیس جمهور به دو نامه اقتصاددان‌ها جواب روشنی نداده است؟ /با بودجه سال ۹۸ باید کمربند‌ها را ببندیم
اکنون فصل بودجه است. مثل همه فصول دیگر و از گذشته دور همه نیرو‌ها خود را بسیج می‌کنند تا سهم بیشتری از بودجه به دست آورند. هر کس هم فقط به فکر خود و نهاد و سازمان و وزارتخانه متبوع خودش است. هر نماینده‌ای بیش از آنکه به فکر کلیت بودجه و اصل بهره‌وری هزینه باشد، در پی افزایش سهم منطقه خود از کیک بودجه است. محصول این رفتار کاهش کارآیی و اثربخشی بودجه است. این مشکلی است که یکی از متخصص‌ترین افراد در امور بودجه به آن اشاره کرده است. نتیجه این رفتار بزرگ شدن سالانه بودجه دولت است. هیچ کس نمی‌کوشد که هزینه‌های سازمان و وزارتخانه تحت امر خود را مدیریت کند و از طریق افزایش بهره‌وری به کاهش هزینه‌ها و کشور کمک کند. همه درصدد هستند که با افزایش بودجه، کار‌های خود را پیش ببرند، ولی از آنجا که افزایش بودجه ممکن نیست، از طریق افزایش نقدینگی و بدهی بانک مرکزی این هدف محقق می‌شود که دقیقاً مشابه افزودن آب به شیر است. هنگامی که یک لیتر آب به یک لیتر شیر اضافه می‌کنیم، دو لیتر شیر داریم، ولی ارزش غذایی آن به اندازه همان یک لیتر است. هنگامی بودجه را ۲۰ درصد افزایش می‌دهیم، ولی در واقعیت اقتصادی، تولید کشور ۲۰ درصد رشد نکرده و حتی کمتر هم می‌شود، به این معناست که بودجه به معنای واقعی کمتر شده است و در آن آب ریخته‌ایم.
با این ملاحظات بودجه سال ۱۳۹۸ در شرایطی تهیه شده است که باید همه ما کمربند‌ها را محکم ببندیم. با افزایش آب داخل آن مشکلی حل نمی‌شود. همه باید یاد بگیریم که هزینه‌های اداری و سرمایه‌گذاری و... را مدیریت کنیم. منابع به اندازه گذشته در دسترس نیست. باید خودمان را با شرایط جدید آماده کنیم. از برقراری ارتباطات ویژه برای افزایش سهم از کیک بودجه پرهیز کنیم. اجازه دهیم که مدیریت سازمان برنامه و بودجه، براساس درآمد‌ها و هزینه‌ها، لایحه بودجه متعادلی را تهیه و تدوین کند و همین در مجلس تأیید شود. با تغییر ارقام قیمت نفت و تولید آن، عددسازی نکنیم. اگر تولید و قیمت افزایش یافت، قطعاً دولت می‌تواند با متمم بودجه به کمک اقتصاد بیاید، ولی در هر حال باید خودمان را از شرّ اعتیاد به افزایش بودجه رها کنیم. امیدواریم که نمایندگان مجلس و کمیسیون مربوط با درایت و خویشتنداری عالمانه کمک کنند که بودجه واقعی و متعادلی تصویب شود و امیدوار باشیم که با عبور از سال ۱۳۹۸ پاسخ محکمی به تحریم‌ها داده باشیم.

تجدیدنظر کنید آقای رئیس جمهور
روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله امروز خود با عنوان تجدید نظر کنید آقای رئیس جمهور ضمن انتقاد از وضعیت بازار خودرو نوشت: حکایت استمرار گرانی‌ها گویا حکایتی پایان‌ناپذیر است. از یکطرف خود مردم به همدیگر رحم نمی‌کنند و به محض اینکه سخن از تهدید و تحریم به میان می‌آید تا می‌توانند گران فروشی می‌کنند و از طرف دیگر دستگاه‌های دولتی هم به جای اینکه با نظارت بر عملکرد‌ها و مهار قیمت‌ها با جنگ روانی ایجاد شده توسط دشمن مقابله کنند، هر روز به نوعی به این ماجرا دامن می‌زنند. تازه‌ترین مورد، گرانی چهار نوع خودروی تولید داخل است که این روز‌ها سروصدای مردم را در آورده و آتش جنگ روانی به راه انداخته شده توسط دشمن را شعله‌ورتر کرده است.
رئیسی: خدا رحم کرد رئیس جمهور نشدم/تجدید نظر کنید آقای رئیس جمهور/چرا رئیس جمهور به دو نامه اقتصاددان‌ها جواب روشنی نداده است؟ /با بودجه سال ۹۸ باید کمربند‌ها را ببندیم
از ابتدای سال جاری تاکنون قیمت خودرو‌های سواری تولید داخلی حدود دو برابر شده است. این افزایش قیمت شاید تا چند درصدی قابل پذیرش باشد، ولی آنچه رخ داده بهیچوجه منطقی نیست.
متاسفانه وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت که باید حامی مردم و متصدی نظارت بر قیمت‌ها باشد، از افزایش قیمت خودرو‌ها حمایت کرد! همین حمایت موجب شد به موضوع افزایش قیمت در این مقاله بپردازیم و نکاتی را به آقای رئیس‌جمهور یادآور شویم.
اول اینکه ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی فعلاً با دو دشمن مواجه است؛ یکی ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و دیگری کسانی که در داخل به گرانی دامن می‌زنند. با دشمن اول درصورتی به راحتی می‌توان مبارزه کرد که دشمن داخلی یا ریشه کن و یا بشدت مهار شود. دولت اگر می‌خواهد در مبارزه با توطئه‌های ترامپ پیروز میدان باشد باید بدون مسامحه به مبارزه گرانی برود و مردم را که کمرشان زیر بار فشار‌های ناشی از گرانی خم شده است و هر روز فشار‌های معیشتی بر آن‌ها افزوده می‌شود از شر این دشمن درونی نجات دهد.
دوم اینکه رئیس‌جمهور به تنهائی نمی‌تواند به جنگ گرانی برود و مشکلات اقتصادی را حل کند. او تنها درصورتی در این جنگ پیروز میدان خواهد بود که وزرای کارآمد و صاحب عزمی داشته باشد که پا در رکاب و بدون مسامحه به او در این کارزار دشوار کمک کنند. شاید برای تامین همین هدف بود که در ماه‌های اخیر رئیس‌جمهور روحانی درصدد ایجاد تغییرات در کابینه به ویژه در بخش اقتصادی آن بر آمد، ولی متاسفانه این تغییرات، بگونه‌ای نبود که مشکل را حل کند و اقتصاد بحران زده را نجات دهد. وزیری که در شرایط دشوار اقتصادی کشور، از گران‌تر شدن خودرو حمایت کند کاملاً روشن است که صلاحیت همراهی با دولتی که فعلاً مهم‌ترین وظیفه داخلی آن مبارزه با گرانی است را ندارد. وزیر دیگر تازه به منصب وزارت رسیده، قبل از آنکه طرح و برنامه‌ای برای حل مشکلات اقتصادی ارائه کند، فرزند یکی دیگر از وزرا را به مشاورت خود بر می‌گزیند و یکی از عناصر کلیدی دولتی که مسبب پدید آمدن ریشه مشکلات اقتصادی کشور بود را به یکی از مهم‌ترین معاونت‌های خود منصوب می‌کند. وزیر دیگر، با اینکه مسئول امنیت داخلی است در اهواز و چابهار و سراوان ده‌ها نفر در اثرناامنی کشته و صد‌ها نفر زخمی و عده‌ای ربوده می‌شوند و او خم به ابرو نمی‌آورد درحالی که اگر حتی یکی از این وقایع در کشور دیگری رخ می‌داد وزیر مربوطه استعفا می‌داد تا جای او را کسی بگیرد که بتواند از عهده مسئولیتی که به او واگذار شده برآید؛ و سوم اینکه وضعیت در تعداد دیگری از وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی چندان بهتر از این چند وزارتخانه نیست بطوری که مردم احساس می‌کنند و به زبان می‌آورند که دولت همه چیز را رها کرده و کاری به کار مسائل و مشکلات آنان ندارد. در چنین وضعیتی آقای رئیس‌جمهور باید حلقه تنگ دور خود را بشکند و به میدان بیاید و بدون مسامحه، همکاران ناکارآمد خود را کنار بگذارد و افراد توانا، دلسوز و کار آشنائی را به جای آن‌ها بگمارد که درد مردم را درک کنند و با عزمی راسخ به حل مشکلات مردم همت بگمارند. در شرایطی که در اکثر خانواده‌ها فرزندان بیکار وجود دارد و بسیاری از خانواده‌ها گرفتار تنگنا‌های معیشتی هستند، وزرائی که در حال نان قرض دادن به همدیگرند و گرانی‌های بی‌حد و مرز آن‌ها را تکان نمی‌دهد، نمی‌توانند مشکلات پیچیده کشور را حل کنند. دوران شعار و وعده دادن نیز گذشته، مردم در انتظار اقدامات عملی دولتمردان هستند. برای دولت شما آقای رئیس‌جمهور روحانی فرصت چندانی باقی نمانده. برای آنکه زحمات دولت اولتان برباد نرود و کشور به سروسامان برسد و بحران اقتصادی که دشمن داخلی است به زانو در آید تا بتوانید در مصاف با دشمنان خارجی که آمریکا در راس آنان قرار دارد موفق شوید، باید از فرصت باقیمانده حداکثر استفاده را به عمل آورید و درباره همکارانتان تجدیدنظر کنید آقای رئیس جمهور.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۱۰
انتشار یافته: ۴۴
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
جناب رییسی همتون مثل همید...
ناشناس
|
Canada
|
۰۴:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
رئیسی: خدا رحم کرد رئیس جمهور نشدم

اگر انتخاب اقای روحانی اشتباه بود انتخاب اقای رئیسی قطعا اشتباه بزرگتری می بود. دلیل پیچیده ای هم نداره! کسی که برای دستیابی به قدرت روی فالوور های یک خواننده حساب باز میکند قطعا سودای قدرت دارد نه حل مشکلات. ضمنا اقای رئیسی به دنبال یه صورت قدسی برای خود است دیگر قابل نقد نیست و نمیشه نقد کرد . خداقل الا میشه فریاد زد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
الان باید گفت اگه رئیسی رئیس جمهور میشد دلار به 50 تومن می‌رسید نه 7 تومن. دلیلش هم واضحه، حالا که فقط آمریکا از برجام بیرون رفته دلار به 10 تومن رسید، اگه رئیسی میومد اونوقت این ایران بود که از برجام بیرون میرفت و همه کشورها بر علیه ایران می‌شدند. طبیعتا دلار خیلی خیلی بالا می‌رفت.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
!هفت تومن چیه؟
پس شما با همین اوضاع حال کن. میتونی یه نامه تشکر هم برای روحانی بفرستی.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
بازم یه بهونه جدید
بس کنید تورا خدا این مغلطه بازی رو
ناشناس
| France |
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
دقیقا .پیش بینی دلار ۵ تومنی برای امدن رییسی منوط به برنده شدن کلینتون بود و با امدن ترامپ باید گفت اگر رییسی بود دلار ۵۰ تومن میشد..از طرفی مردم هم شانس اوردند چون همینها که الان شعار میدن تورم گرانی جواب بده روحانی احتمالا اونموقع باید علیه رییسی شعار میدادند و یادمونه وقتی علیه رییس جمهور اصولگرای قبلی شعار داده میشد مردم گرفتار میشدن .حداقل الان مردم بر سر روحانی داد میزنن ولی متهم به توهین به نمیشن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
شماها در جهل و نادانی بمانید و فکر کنید که امریکا سبب افزایش دلار است ولی انهای که درس این را خواندند می دانند که خود دولت مسبب ناگهانی است
فقط یک مورد می گویم که دیگر اینجا پیدات نشود
دلار ارزش پیدا نکرده جناب و ریال سقوط کرده و ریال دست کی است دست دولت ایران و امریکا اینجا چی کار می کند ،جنگ تبلیغات برای امثال شما
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
این مغلطه ای که این عزیزمون نوشته یعنی نوعی فرار به جلو او می خواهد ناکارآمدی و سوء مدیریت دولتمردان را با احتمالات موهومی توجیح نمایید و در عالم خیال ضعف های دولت را به نقاط قوت بدل نمایید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
دلارده تومانی کجامیفروشن ادرس بده بخرم
اميد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
آقاي رئيسي خدا به ما هم رحم كرد كه شما رئيس جمهور نشدي . و خدا رو از اين بابت شكر ميكنيم .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
اگه آقای رئیسی رئیس جمهور شده بود و یا هر اصولگرای دیگه ای حتما جنگ می شد چون این ترامپ هم اهل جنگه و حتما اوضاع از این خیلی بدتر می شد اصولگراها هم اهل شهادت و دفاع مقدسند و همیشه می خواهند حرف خودشون رو به کرسی بشونند و عقاید خود را به دیگران تحمیل کنند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
ایشان اگر خیلی ادعا دارند جلوی افزایش قیمت محصولات آستانقدس رضوی را بگیرن که همه چیزش سه برابر شده.باتوجه به اینکه همه مواد اولیه آن وابسته به داخل است
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
راستی دیوارکشی رو یادت رفت بگی . وااای اگه رییسی رییس جمهور شده بود چقد دیوار تو مملکت برا محرومین کشیده بود.
وزیر مسکن این دولت که خودش گفت من دو تا اجر روی هم نزاشتم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
اقای ناشناس معلومه جات هم گرمه و کیفت هم پر دلار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
جملات روزنامه جمهوری در خصوص رئیس جمهوری مثل آب در هاون کوبیدن هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
بخدا قبول مسئوليتي كه توان انجامش رانداريد و موجب زيان به مردم مي شود مشكل شرعي دارد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
ریس جمهور پس ته جهنمه با این وصف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
رئیسی: خدا رحم کرد رئیس جمهور نشدم
ما هم چون می دونستیم آقای رئیسی کننده نیست بهش رای ندادیم . ایشون خودشم فهمیده اینکاره نیست .
صابر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
مبارزه با مافیای قدرت و ثروت در ایران خیلی پیچیده تر و مشکل تر از مبارزه با ترامپ است.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
رئیسی: خدا رحم کرد رئیس جمهور نشدم وخداکند شما وامثال آقای روحانی واحمدی نژاد هرگز به فکر ریاست جمهوری نباشید اوضاع اسف بار سیاسی واقتصادی واجتماعی فعلی نتیجه نظارت است فکرنمیکنم اگرمردم آزادانه عمل میکردند هرگز وصدهرگز که کارنابلد را درمصدرامورقرارمیدادند ازخدابترسید ودرجوزه تخصص وتوانتان واردشوید جوانان وطن بیکار ومجرد وبه سوی اعتیاد رهاشده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
بعضی هاوعده داده بودند صد روزه مشکلات اقتصادی راحل کنند !!!
پاسخ ها
جام
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
فقط یه آدم نااگاه می تونه این کامنت شما رو باور کنه . اون بنده خدا خوب یا بدش رو کار ندارم ولی گفت بعد از صد روز اولین گزارشم رو میدم نه این که توی صد روز تمام مشکلات کهکشان راه شیری رو تا الان حل می کنم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
فقط حرف زدن و بدون دادن راه کار عملی چاره کار نیست آقای رئیسی .شما فقط میگید اینکار وان کار را می کنم بدون اینکه موانع موجود در سر راه را ببینید و راه کارعملی بدهید .مثل همیشه همه فقط شعارمی دهند .آسیاب به نوبت .رئیس جمهوری شما راهم می بینیم انشاالله .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
وای نگو . بلا بدور
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
خدا نکنه...1
جم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
خواهشا به آقای روحانی کارنداشته باشیدایشون راضیه به هرقیمتی!!! ریس جمهور باشه دقیقا شبیه دو سال ریاست آقای خاتمی که به یک عنصر خنثی تبدیل شده بود.چرخ مملکت تو وضع کنونی و بلبشوی موجود، شاید آگه رییس جمهور نباشه بهتر بچرخه، بخصوص از اوایل سال قبل طی ملاقاتی که با فرماندهان سپاه و بسیج و ارتش داشتند کلا تغییر رویه دادند. مضافا اینکه دیگه نیازی هم به رای مردم ندارند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
سلام
در کشور ما متأسفانه هرکسی داوطلب ریاست جمهوری می شود در زمان تبلیعات ادعا می کنه اگر انتخاب شود با یک کلید و ظرف 100 روز ایران را تبدیل به بلبلستان می کند، اما وقتی دولت را در دست گرفت، تمام شعارها و وعده ها را فراموش می کند و خود تبدیل به منتقد و طلبکار می شود و تمام انتقادات وارده به دولتهای قبلی را، به نحو احسن و به طور مضاعف، بر رأی دهندگانش جاری می کند!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
آقای کرباسچی رابه عنوان رییس منطقه آزاداروندمنصوب کنید ماآبادانی هاوخرمشهریها افتخارمی کنیم.
Irani
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
کدوم بودجه کدوم قانون ؟
طبق بند و تبصره ۵ قانون بودجه ۹۷ هر کس از دولت طلبکار بود میتونست با بدهی بانکیش تسویه کنه... ما سه ماه پیش رفتیم بانک گفتن چیزی به ما ابلاغ نشده.... الان رفتیم میگن مدیرعامل بانک گفته سقف تهاتر ما پر شده نمیتونیم تهاتر کنیم!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
آقای رییسی این جمله را کاملتر میفرمودید:!!!! بفرمایید: خدا به مردم ایران رحم کرد که رییس جمهور نشدم!!!
محمد
|
-
|
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
جناب آقای رئیسی
خدا به شما رحم نکرد ! چون مردم ایران به شما رأی نداند.
معلم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
به نظر بنده اگر اقای رٔیسی موفق شده بود تکلیف مردم روشنتر بود زیرا خط ایشان از قبل معلوم بود اما اقای روحانی مانند پیشوایشان چراغ اتوموبیلش را چپ اما به راست چرخید ایشان تنها برای خودشان واطرافیان نزدیک مفید بود مانند اقای احمدی نژاد ... چرا احمدی نژاد که چیزی حدود هزار ملیارد دلار را به باد داد محاکمه نمیشود
کیاراز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
اشتباه نکنید آقای رئیسی..... خدا رحم نکرد....شما رای نیاوردید !!
فتعلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
دولت شیخ حسن روحانی مسیول همه گرانیها و فقیر شدن مردم است دلار را کی گران کرد خودرو را کی گران کرد بنظر میرسد مملکت صاحب ندارد و هر گرانفروشی از جمله خود دولت هر وقت بخواهند قیمتها را بدون در نظر گرفتن توان مالی مردم بالا میبرند.حوزهها سکوت کردند چون بودجهشان با دولت است کاری که امام خمینی اوایل انقلاب مخالف ان بودن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
هيچكدام إز اين كانديداها كيس ملت نيستند،
اين ها در خوشبينانه ترين حالت ،نماينده جريان
خود هستند، روحانى يك ناکارامد بود،كه روى
احمدي نژاد را سفيد كرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
رییسی گفت خدا رحم کرد من رییس جمهور نشدم چون دلار ۵۰۰۰ تومان میشد. منیورش این بود که اگر در دوره ریاست جمهوری من دلار ۵۰۰۰ تومان هم میشد اصلاح طلبان با همکاری رسانه ها در کشور آشوب بپا می کردن و کلی فحش می خورد. اما بی تدبیری ها و راحت طلبی هوی خودشان را که باعث شده دلار بالای ۱۰۰۰۰ تومان رود را ماست مالی می کنند.
محمدخانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
خدا رو شکر که خود آقای رئیسی انتخاب نشدند وگرنه اوضاع بدتر از این می شد
ج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
یاد اون مثل افتادم که میگه یه استکان آب ریخت روی مورچه . مورچهه گفت وای دنیا رو آب برد . آقای رئیسی فکر میکنن مملکت داری هم مثل تولیت آستان قدس هست . ماشالله توی آستان قدس اجرای پروژه های مختلف و خرج کردن مثل آب خوردنه . کل مملکت اینجوری نیست آقای رئیسی و خرج و دخل با هم نمیخونه . خیلی هم نمیخونه . خیلی
ناشناس
|
France
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
آقای رییسی . اگر رییس جمهور بودند دلار به هفت تومان ۵۷ برمیگشت البته سه برابر یارانه نقدی . حرف زدن کیلویی .بدون اینکه حتی لای کتاب اقتصاد را باز کرده باشد . بعد با دادن یارانه سه برابر . پول چطوری به سبستم برگردد . امروز برای بیمه شخص ثالث یک میلیون و خوردهای برای خودرو پراید و بیمه بدنه ۴۳۷۰۰۰ تومان . عوارص شهرداری ۱۲۵۰۰۰ و برای مدرسه ۳۰۰ هزار و برای کانون ترم اول ۱۷۰۰۰۰ ووووو کجا میره این پولها
ناشناس
|
Austria
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
آقای رییسی رییس جمهور نشدن شما کار خدا نبود،بلکه اراده و نظر مردم ایران بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
باز هم تیتر ناقص و بی وجدانی روزنامه اصلاح طلب
حرف های جناب رئیسی رو کامل منتشر کنید. ایشان در طعنه ای به دولت روحانی گفتند خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم چون اگر می شدم دلار به ۵ تومن می رسید.
ای کاش لیبرال ها هر چه زودتر پاشون رو از خرخره مردم بردارند
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
هرچه جلو پرو بازی امریکا کوتا بیام همین اش وهمین کاسه اگر رییسی ریسجمهور بود به ترامپ دیوانه باج نمیداد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
باعث تاسف بایید حداقل در شرایط فعلی منافع ملی را به منافع فردی و جناحی اولی و ارجح بدانیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
ان شاء الله شاهد اعدام سلطان های برنج، گوشت ، روغن نباتی، آجیل و ... باشیم.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سند همکاری 25 ساله ایران و چین سوال از رئیس جمهور رمدسیویر واقعه مسجد گوهرشاد ایاصوفیه