بازدید ۴۷۹۵۵
اتفاقی که فقط در ایران و در سکوت مسئولان می‌تواند رخ بدهد؛
چند نکته بسیار عجیب در این تصمیم شرکت «کرمان موتور» وجود دارد که می توان در جهت حمایت از حقوق مشتریان به آن پرداخت و دستگاه های ناظر را وادار کرد که برای یک بار هم که شده، جلوی زورگویی را گرفته و به تأمین حقوق مصرف کنندگان فکر کنند. (البته منظور ما دلالانی نیست که هر یک چندین خودرو ثبت نام کرده اند و می خواهند سودهای عجیب از این کارزار به دست بیاورند. برای جلویگیری از این اقدام شرکت مزبور و دستگاه های ناظر می توانند فقط به هر کدام از ثبت نام کنندگان یک خودرو واگذار کنند...
کد خبر: ۸۰۷۳۹۲
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۴ 11 June 2018

پس از انعقاد برجام بود که برخی شرکت ها در بوق و کرنا کردند که فلان خودروساز کره ای یا فلان خودروساز اروپایی یا فلان خودروساز ژاپنی، قرار است به ایران بیاید و نه تنها به مانند قبل خودروهای خود را در بازار به فروش برسانند، بلکه با همکاری برخی خودروسازان یا شرکت های داخلی قرار است خط مونتاژ تولید این خودروها در ایران دایر و پس از این خودروهای مونتاژی به مردم عرضه شود.

به گزارش «تابناک»؛ با گذشت سه سال از این وعده و وعیدها، نه تنها خط مونتاژ تولید خودروهای مذکور در ایران راه اندازی نشد یا ناقص ایجاد شد، بلکه با اولین اخم آمریکایی ها و خروج آنها از برجام، خودروسازان مشهور دنیا که برای همکاری به ایران پس از برجام بازگشته بودند، بلافاصله نظرشان برای همکاری تغییر کرد و ساز رفتن را کوک کردند.

جالب اینجاست که شاید این خودروسازان بدون کوچکترین و کمترین هزینه ممکن هم کشور را ترک کردند و انگار دولتمردان و خودروسازانی که مدعی بودند، به زودی خط مونتاژ تولید خودروهای روز دنیا را در ایران دایر خواهند کردند، انگار نه انگار که اتفاقی افتاده باشد، یکی پس از دیگری در حال اعلام خروج همکاران خارجی خود بوده و منتفی شدن مونتاژ خودروهای خارجی در کشور هستند.

گویا آنها از اتفاقاتی که قبلا افتاده بود و به واسطه تحریم شاهد خروج خودروسازان خارجی از کشور بودیم، درس نگرفته اند و علیرغم اینکه در زمان انعقاد قرارداد کارشناسان و رسانه ها تأکیدات زیادی بر گرفتن تضامین سنگین که از طریق آن امکان برهم خوردن قراردادها به راحتی گذشته نباشد، انگار که چنین تضامینی اخذ نشده و لذا به راحتی از یک سوراخ دو بار گزیده شدیم.

اما جالب اینجاست که این شرکت ها در بستن قرارداد سفت و محکم با مشتریان وطنی خود به اصطلاح «مو را از ماست بیرون کشیده اند» و چنان قرارداد ترکمنچایی ـ در درحالی که مشتریان چاره ای جز خرید خودرو و امضای مفاد مورد اشاره توسط این شرکت ها نداشته اند ـ منعقد کرده اند که انگار جای خارجی ها و داخلی ها عوض شده و ما به آن ها راحت تر می گیریم تا هم وطنان خودمان.

به هر روی پیش فروش (قرارداد خرید) خودروهای مونتاژی توسط برخی شرکت ها نظیر کرمان موتور و ایران خودرو سال گذشته تحت عنوان چیدن «اولین گلابی های برجام» یعنی خودروهای مونتاژی پسابرجامی با دریافت ارقام و مقادیر قابل توجهی از مردم انجام شد و حالا که موعد تحویل خودرو شده است، این خودروسازان با بهانه هایی نظیر بندهایی که تحت عنوان «فورس ماژور» در قراردادهای فروش ذکر کرده اند، از تحویل خودرو خودداری کرده و مشتریان را به خرید محصولاتی دیگر تشویق می کنند.

برای نمونه، «شرکت کرمان موتور» چندی پیش از «توقف تولید هیوندای النترا مونتاژی» خبر داد و به مشتریان خود اعلام کرد، چند محصول خود را جایگزین النترا کرده و مشتریانی که درخواست خرید این خودرو را داشته اند و در بهمن ماه در طرحی با نام «فروش ویژه دهه فجر» با قیمت قطعی ثبت نام کرده اند، می توانند یا سود انصراف دریافت کنند یا خودروهای مذکور را بخرند.

از قرار معلوم، «کرمان موتور» قصد دارد سه محصول که یکی کره ای و دو تا دیگر چینی هستند، یعنی «سانتافه، جک S5 و جک S3 » را به جای هیوندای النترا و با قیمت روز به مشتریان تحویل دهد. اتفاقی که فقط می توان در ایران آن را دید و در هیچ جای دنیا تقریبا نمی توان شاهد چنین رویه ای بود که شما شش ماه پیش پول مشتری را دریافت کنید و پس از آن بگویید خودرویی که با قیمت قبلی فروخته اید را نمی توانید تأمین کنید؛ پس مشتریان یا باید سود انصراف بگیرند یا خودروی جایگزین را!

چند نکته بسیار عجیبی در این تصمیم شرکت «کرمان موتور» وجود دارد که می توان در جهت حمایت از حقوق مشتریان به آن پرداخت و دستگاه های ناظر را وادار کرد که برای یک بار هم که شده جلوی زورگویی را گرفته و به تأمین حقوق مصرف کنندگان فکر کنند. (البته منظور ما دلالانی نیست که هر یک چندین خودرو ثبت نام کرده اند و می خواهند سودهای عجیب از این کارزار به دست بیاورند. برای جلویگیری از این اقدام شرکت مزبور و دستگاه های ناظر می توانند فقط به هر یک از ثبت نام کنندگان یک خودرو واگذار کنند و از عرضه بیش از یک خودرو به هر کدام از مشتریان جلوگیری کنند.)

نکته اول این است که اگر این تصمیم «کرمان موتور» بر مبنای «تأثیر فورس ماژور» بر قراردادهای منعقد شده خود با مشتریانش و به دلیل موضوعی که به آن صراحتا اشاره کرده یعنی «تحریم» است، باید گفت هنوز تحریمی علیه جمهوری اسلامی ایران نشده و اروپایی ها هم تصمیم به ترک برجام ندارند. از طرفی تحریم های آمریکا حداقل پنج ماه دیگر اعمال خواهد شد، اما اولین موعد تحویل خودروی النترای مونتاژی تیرماه امسال است و به نظر می رسد تا تحویل آخرین خودرو هم شاهد تلاقی زمان با اعمال تحریم ها نباشیم.

نکته دیگر آنکه به فرض پذیرش برخی مشتریان برای دریافت خودروهای جایگزین، «کرمان موتور» نباید خودروهای جایگزین را با قیمت روز (این روزها) محاسبه کند، بلکه باید خودروهای جایگزین را به قیمت روز زمان ثبت نام النتراهای مونتاژی در بهمن ماه سال 96 به مشتریان عرضه کند. مثلا خودرویی نظیر «سانتافه» که در زمان ثبت‌نام (بهمن ماه 96) با قیمت 335 میلیون تومان و 7 میلیون هم تخفیف یعنی 328 تومان بوده است را هم اکنون 357 میلیون برای مشتریان محاسبه کرده‌اند. معلوم نیست کرمان موتور این بازی دو سر برد را با طراحی چه دانشمندی در مقابل مشتریان خود قرار داده است.

از طرفی چطور خودروی سانتافه مربوط به شرکت هیوندایی را «کرمان موتور» می تواند عرضه کند، اما خودروی النترا مربوط به همین شرکت کره ای را، نه و مشتریان باید بین انتخاب های محدود یا یک خودروی گران قیمت را برگزیده و یا به «تولید ملی چین» کمک کرده و خودروهای چینی را خریداری کرده و سوار شوند؟!

این رویه ای مرسوم و نوع جدیدی از کلاهبرداری بین بسیاری از دلالان خودرو و برخی فروشندگان خودرو بود که به جای دریافت «وام بانکی» وعده فروش خودروی خارجی با قیمتی پایین از آنچه در بازار است، بدهند و از این طریق پول های مردم را خیلی زود جمع آوری کنند. پس از آن از تحویل خودرو طفره بروند و شرایط را به گونه ای پیش ببرند که یا مشتری به سمت خواسته آنها پیش برود یا اینکه عطای خرید را به لقایش بخشیده و با راضی شدن به دریافت سود اندک، حداقل پول خود را زنده کند.

در این شرایط، افراد و شرکت های سودجو نه در گیر و دار و پروسه طولانی مدت دریافت وام قرار می گیرند، نه نیاز به تأمین وثایق سنگین برای دریافت مبلغ مورد نظر خود در قالب وام دارند و نه سود آنچنانی بابت دریافت پول های کلان پرداخت می کنند، چون حداکثر سود انصراف در قراردادهای خرید این نوع خودروها، چندین درصد پایین تر از سود وام بانکی و حدود ارقامی بین 12 تا 15 درصد است.

متأسفانه این رویه اشتباه که می توان آن را نوعی کلاهبرداری دانست، در بین برخی شرکت ها بزرگتر هم باب شده و مردم زیادی از این ناحیه در حال خسارت دیدن هستند. دولت، وزارت صنعت، معدن و تجارت و دستگاه های نظارتی هم انگار نه انگار که اتفاقی افتاده و گویا کارهای مهمتری از رسیدگی به امورات و مشکلات مردم جامعه دارند. شاید هم هرچه ما بیشتر بنویسیم، «سکوت آنها» و «بی عملی شان» بیشتر می شود؛ کما اینکه معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز گفته بود: «هنوز فرصت نکرده وضعیت بازار خودرو و قیمت ها را بررسی کند.»

روز گذشته یکی از کاربران «تابناک» در پی نوسانات شدید نرخ ارز، سکه و خودرو نوشته بود که «اینها هیچ کدام کالاهای ضروری نیستند که اگر مردم نخرند، از گشنگی بمیرند. پس حالا که شاهد بی عملی و بی تفاوتی مسئولان نسبت به این وضعیت هستیم، مدتی را خودمان همت کنیم، نه سراغ سکه و ارز برویم و نه خودرو بخریم. خواهید دید که اگر درست نشود، شرایط بهتر خواهد شد.» شاید حالا که هیچ مسئولی بنا ندارد، از وضعیت فاجعه بار اقتصادی و قیمت هایی که هر روز قشرهای ضعیف جامعه را زیر چرخ های مرکب پر قدرت خود له می کند، حرفی بزند» نوبت همت خود مردم است. همین خودروها را چند وقت نخرید، وضعیت بهتر می شود یا نه؟ یک بار امتحان کرده اید و جواب گرفته اید. بار دیگر امتحان کنید؛ این بار پر قدرت تر و استوارتر؛ حتما نتیجه می دهد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳۲
در انتظار بررسی: ۸۴
انتشار یافته: ۱۶۹
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
همه چیزمان به همه جیزمان می خورد. کجاست قوه قضاییه ؟ یا کجاست سازمان بازرسی ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
از ماست که بر ماست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
این نتیجه رأی شماست قوه قضائیه وقتی میتونه ورود کنه که قانونی در این خصوص باشه نه اینکه شما بری پای قرارداد رو امضا کنی بعد بیای بگی عه چرا از من دفاع نمی کنه
مضافا بنده قوه قضائیه و سازمان بازرسی رو در حصوص رانتهای بزرگ در واردات خودرو مقصر می دونم و قصد طرفداری ندارم ولی مردم رو با تقصیر بیشتر می دونم
ناشناس
| United States |
۰۷:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
من به سازمان حمایت از مصرف کنندگان تماس گرفتم ، خیلی راحت گفت چون کالا به شما تحویل نشده و شما کل پول را تسویه نکردید این سازمان دخالت نمیکند!!!!!
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
همچي بيكار هم نيستن، قوه قضائيه مشغول دادرسي پرونده هاي بي حجابها هستش، سازمان بازرسي هم دمش گرم تو همين دو ماه و اندي از اول سال 2 بار به حقوق ما كارمنداي بانكها گير دادن و انقدر حقوقمون رو كم كردن كه با افزايش سالانه هم جبران نميشه و عملا حقوق ما از پارسال هم كمتر ميشه، پس ميبينيد كه چقدر به فكر مردم هستن
خشایار
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
قوه قضاییه سرگرم بررسی حساب های بانکی سلبریتی هاست که مباده کمک های مردمی را به زلزله زده ها نداده باشن. سرش شلوغه برای این کارهای پیش پا افتاده وقت نداره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
فقط احمدي نژاد مي تونه به دادمون برسه و بس.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
ای بابا اینجا ایران است همه چیز درهمه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
حق ؟؟؟؟؟ حقوق ؟؟؟؟؟ مگر در ایران کسی حق و حقوق دارد ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
اصلا چی هست؟
جواد
| Switzerland |
۰۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
حق و حقوق مردم رو باید از کشور سوئیس یاد گرفت برای خریدن ماشین نماینده شرکت به محل کار و یا منزل مراجعه میکند و کاتالوگ های مربوطه را ارائه میکند و بعد میتوانید بصورت قسطی ماشین را خریداری نمائید در شهر تابلوهای تبلیغاتی زیادی به چشم میخورد که همگی از فروش قسطی ماشین و لیزینگ صفردرصد حکایت دارد
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
کرمان موتور تنها اینکار را نکرده است ایران خودرو هم خودرهای پیش فروش آبانماه 96 را که موعد تحویل آن گذشته هم تحویل نمی دهد با آنکه در انبارهای آن پر شده است از خودرو علت هم معلوم است حمایت دولت از آنها.
پاسخ ها
یک دوست
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
برادرمن هیچکس نخره اونایی هم که ثبت نام کردن پولشون پس بگیرنداگرهمین شرکتها شیشماه دیگه به التماس نیفتادن ولی همگی باهم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
اولا برای کمپین نخریدن یکی باید پیشقدم بشه که اگه کسی پیشقدم بشه به جرم اخلال حالش جا میاد
جام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
مثلا خودرویی نظیر «سانتافه» که در زمان ثبت‌نام (بهمن ماه 96) با قیمت 335 میلیون تومان و 7 میلیون هم تخفیف یعنی 328 تومان بوده است را هم اکنون 357 میلیون برای مشتریان محاسبه کرده‌اند .
متاسفانه دولت هم شبیه به همین کار را میکند . زمانیکه قیمت یک حج عمره 800000 تومان بود ما با پرداخت همین مبلغ ثبت نام کردیم . این یعنی اینکه ما یک حج عمره از دولت طلبکاریم . اما متاسفانه در یک رویه کاملاً کاسب کارانه اعلام کرده اند که برای عمره باید اختلاف قیمت روز نیز پرداخت شود .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
یه چیزی که هیچ کس توجه نمیکنه اینه که بزرگترین رقیب ملت خود دولته
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
پولتو پس بگیر داداش.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
برادر من شما اصلا اشتباه کردی که ثبت نام کردی.. همین پول و میدادی به یک بنده خدایی که به نون شب محتاجه
ابراهیمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
وضعیت اقتصاد کشور انزجار آور است و بدنه اجرایی گویا در کما به سر میبرد.افزایش بیحساب قیمت محصولات و دریغ از عکس العمل حتی شفاهی یک مسئول..عملکرد وزرا و مدیران اقتصادی و بازرگانی دولت روحانی با اینکه مردود است و رویه "بیخیالی" روحانی به دهن کجی به رای دهندگانی است که در سال ۹۲ از رای اوردنش ذوق کردند.
در این بی ارادگی دولت، اصلاح طلبانی که مردم را به رای دادن به دولت و مجلس و شورای شهر چپ گرا دعوت میکردند نیز مسئولند.
کاش رهبری معظم دخالت فوری و اجرایی فرمایند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
مرد حساب اون موقع که رای میدادید، رهبری ملاک و معیار داد. الان که اوضاع اینن جوری شده میگید رهبری کاری کنه. کار دست خود مردمه که رای دادن رهبری چکار کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
ملت 40 سال است به جاي فقرزدايي فقرزايي نمودند با رانت و انحصار و اختلاس و به اسم عدالت.لطفا خريد نکنيد تا انحصارگران داخلي و خارجي زمين گير شوند بهترين مبارزه نخريدن خودرو و هر کالاي ديگريست ملت به هوش باشيد وقت اعتراض مدني و عمليست به ظلم و ستم ها
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
این عدد ۴۰ را از کجا اوردی؟
تا ما از تاریخ یادمان می اید وضع همین بوده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
ملت فقر زایی کرده ؟
شهاب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
در بهمن ماه سال 1396 شركت كرمان موتور اقدام به پيش فروش خودرو النترا مونتاژ با پيش پرداخت مبلغ 700 ميليون ريال نمود و قرار بوده است كه اولين سري خودروها در تيرماه سال 97 تحويل گردد، لذا از روز گذشته در سايت هاي خبري، خبري مبني بر عدم امكان تحويل خودرو و جايگزيني آن با ساير خودروها با قيمت روز پخش شده است، طي تماس تلفني با شركت كرمان موتور و پيگيري موضوع از ايشان، شركت نيز عدم امكان تحويل خودرو را با توجه به تحريم ها و استفاده از بند فورس ماژور قرارداد را دليل اين موضوع اعلام نموده است،‌ حال تكليف من مشتري و خيلي امثال اينجانب چه مي شود ارزش پول طي اين چند ماه عملا به نصف كاهش پيدا كرده و خريد خودرو عملا امكانپذير نخواهد بود چنانچه افزايش چشمگير قيمت خودروها در طول ماه جاري نشاندهنده آشفته بازار خودرو مي باشد، آيا خط توليد و لوازم تجهيزات خودرو قرار بوده است در خرداد ماه راه اندازي شود كه تازه در زماني كه مي بايست اعلام جهت دريافت دعتنامه صورت پذيرد اعلام به عدم امكان تحويل خودرو نموده اند، آيا زيان حاصل از كاهش ارزش پولي مشتريان برآورده خواهد شد، آيا خودروي جايگزين با قيمت سال 96 اعلام خواهد شد، اين سوالها و بسياري سوال ديگر براي مشتريان محترم كرمان موتور وجود داشته كه به نظر پاسخگويي سريع و صريح شركت كرمان موتور را در اين خصوص مي طلبد.
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
تو این بازار آشفته به چه امیدی تو بهمن رفتی پول دادی به اینا
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
به امید دلالی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
کلا کمک به خودروسازها به بهانه اشتغال و این حرفا همش کشکه
دلیل اصلی قدرت خودروسازها و کمکی که بهشون میشه اینه که قسمتی از سودشان میره توی جیب دولت و مراکز قدرت
این همه داد و بیداد هم تا زمانی که وضع به این منوال باشه فقط گرد و خاک کردن بی فایده اس
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
با حرفت موافقم
حامد
|
United States
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
بهمن ماه پول واريز كرديم به حساب كرمان موتور با قرارداد قطعي ولي حالا زده زيرش، به خدا اين رسمش نيست ما كه از بد عهدي ديگران شكايت داريم يكي نيست بياد بد عهدي كرمان موتور را پيگيري كنه،ما كه اميدمون اول به خدا و بعد هم به نهادهاي نظارتيه
پاسخ ها
وحيد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
اميدتون به خدا باشه ، عملكرد دستگاه هاي نظارتي در بحث موسسات مالي كاملا محك زده شد . آنجا كه دسترنج پنج ميليون خانوار ايراني در روز روشن به يغما برده شد و هيچ كس خم به ابرو نياورد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
ای مرگ بر آمریکا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
تلگرام هم مقصره.مرگ بر تلگرام!!!!!!!!!!!!!!!!!
رضا
| United Arab Emirates |
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
میشه بگی به چه دلیل؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
خودمون قیمتها رو زیاد میکنیم
مصطفی
|
United States
|
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
باسلام.واقعا کرمان موتور داره پول مردم رو‌میخوره در سکوت مدیران.ما چه گناهی داریم پولمون ارزشش از نصفم کمتر شده.این چه عدالتیه که چیزیش به ما نمیرسه.خواهش میکنم به ما و زن و بچمون کمک کنید حقمونو بگیریم.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
شرکت اخودرو و ا موتور هم بدتر از این سر مشتری ها اوردند ..فروردین گذشته خودرو اسپورتیج تبت نام کردیم نه خودروی تحویل گرفتیم و نه پس از یک ماه انصراف وجهی مسترد میکنند انگار تمام مشتری ها را به گروگان گرفته اند ... اینها چه کسانی هستند ؟چرا گستاخانه این طور با مردم رفتار میکنند ...نکنه این شرکت ها هم خط قرمز اند ...دولت ..قوه قضایه کجان .از شر نفت که بگذریم پول مالیاتمان خرج چه میشود ..تا کی باید در این اضطراب و تلاطم زندگی کرد ..به بهانه امنیت نمیشه اینگونه رفتار کرد ..خدایا بدادمان برس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
فکر می کنید چرا وزارت صنایع سکوت کرده غیز این که خودشان هم از این اشفته بازار سود می برند پس چرا به ضرر جیب مبارک عمل کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
نفس های آخر و پایانی خودروسازان را گرامی میداریم.
مردم فریب خودروسازان را نخورند. سرنوشت بانکهای ورشکسته در انتظار خودروسازان است.
محمدعلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
دوستان و ایرانیان عزیز برای یه بار فقط یه بار به ماشین های وارداتی و چه داخلی نه بگیم حواسمون باشه مجددا با ارائه وام و یا پیشنهادات به ظاهر جذاب گولمون نزن. متاسفانه دلالان خودرو و همینطور گروه فرغون سازان دارن علنا دزدی میکنن از جیب من و شما خواهشا نخرید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
اونجایی که دادستان و بازرسی،خلبان و مسعول شرکت هواپیمایی رو بخاطر تاخیر دستگیر میکنند،اما در این فقره سکوت را ترجیح میدهند.چرا؟؟؟
پاسخ ها
چارک میرزا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
مسعول نه ، املای مسئول صحیح است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
10 ماه پیش قرار دادی با شرکت ع برای خرید سانتافه نوشته شد ، متاسفانه ماشین تحویل نمیدهد و دلیلش را تحریم نمیداند بلکه شرکت کرمان موتور و کرمان خودرو میداند ، بخاطر انحصاری شدن واردات خودرو فقط توسط این شرکت ، مشتریان هم از ترس جلوگیری از خورده نشدن پولشان به پیشنهادهای بی اساس شرکت ع با عدم رضایت و به ناچار قبول میکنن ، حداقل میبایست تعزیرات بایستی به این مسله ورود کند
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
چشم. میگم تعزیرات ورود کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
مشکل اینجاست که اصل پیشفروش اتوموبیل در ایران از پایه اشتباه هست! هیچ کجای دنیا اینطوری با پول ملت کار نمیکنند و در آخر یا یکفرغون بی مصرف پر از اشکال به مردم میندازن یا به این صورت سر مردم رو شیره میمالن!

اگر واقعا میخوان از خریدار اتوموبیل حمایتی بکنند پیش فروش رو بطور کامل غیر قانونی اعلام کنند، تحویل اتوموبیل باید به روز و با قیمت کاملا مشخص باشه. این مسخره بازی باید بطور کامل جمع بشه. خودرو ساز میخواد ماشین بفروشه؟ فروش فقط به روز و با قیمت کاملا مشخص و تحت نظارت سازمان نظارتی.
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
چشم. اینم بهشون میگم
farhad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
من نمی دونم چرا واضح به مردم نمی گین چیزی رو همه چیز تو کشور ما در حال لاپوشانی هست..........
شایان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
سلام
لطفا سری به ع خودرو بزنید و با یک دوربین مخفی ببینید چطور کلاه مردم را براشته اند و می گویند بروید از وزارت صنعت شکایت کنید ما مسول نیستیم!!!!!
جای خالی تعزیرات، سازمان حمایت از مصرف کنندگان، شورای تامین استان و سایر مسولین ذیربط در مقاطعی که مشکلات اینچنینی پیش می آید کاملا محسوس هست!
ای کاش یکبار برخوردی قاطعانه با این کلاهبرداری ها صورت می گرفت!!!!!!! آمین...
پاسخ ها
ناشناس
| United Arab Emirates |
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
چرا اسمش رو درست حسابی نمی نویسی ؟
مگه حضرت علی (ع) نگفته که باید مجرم نزد کل خلق خوار بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
همهشون هم مثل هم.
النترا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
واقعا حق و حقوق مصرف کننده هایی که یک خودرو ثبت نام کردن رو کی میخواد بگیره ، این پول نتیجه یکسال پس انداز کارمندای بیچاره بوده ، چطوری میتونین انقدر بی انصاف باشید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
با یک سال پس انداز کارمند که پراید هم نمیشه ثبت نام کرد. این پول مربوط به چندین سال پس انداز و وام و قرض هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
در این بلبشو قورباغه هم هفت تیر میکشه و حق هم داره! آنچه مشکله سیاستهای این مملکته که هر بار یه علم شنگه ای بپا میشه وگرنه شرکتها هم عین اشخاص دنبال نفع خود و عدم ضرر هستند
محمد
|
Germany
|
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
به عنوان یکی از افراد جامعه که صرفا برای مصرف و اعتماد به تولیدات داخلی درگیر این تخلف کرمان موتور شدم از سایت خبری تابناک کمال تشکر رو دارم که در سکوت خبری معنی دار سایت ها و ارگانهای مسئول به این اجحاف و ظلم سیستماتیک ورود پیدا کرده همانگونه که در متن هم ذکر شده اصلا شرایط فورس ماژور ایجاد نشده تا شرکت کرمان موتور به ان استناد کند فورس ماژور حاوثه غیر قابل پیش بینی است مانند سیل زلزله جنگ. و همه می دونیم که پس از روی کار امدن دکلت ترامپ احتمال برگشت تحریم ها وجود داشته و همچنین مسئولین شرکت کرمان موتور در اعلام 18 اردیبهشت بصورت رسمی اعلام کرده اند که پیش بینی های تحریم در قرارداد با کره انجام شده است لذا اصلا فورس ماژور در موضوع فعلی وجود ندارد و قابل استناد نیست. علاوه بر این شرکت هیوندای تا کنون اعلام رسمی تحریم و خروج از ایران نکرده و به فرض خروج هم ارتباطی به قراردادهای قبلی پیدا نمیکند و اثار تحریم برای بعد از اجرا شدنش قابل استناد است برخورد فعلی شرکت مذکور نشاندهنده اینست که کرمان موتور از ابتدا قصد دادن ماشین نداشته است وگرنه در صورتی هم که مشکلی وجد دارد باید صادقانه مطرح شود نه اینکه کرمان موتور از خدایش باشد که با بهانه تحریم ماشین چینی بدون مشتری خود را به قیمت نصف شدن ارزش پول خریداران بفروشد. با تشکر
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
من در تاریخ 1 تیر 96 با کلی زحمت ، تونستم یک عدد خودروپژو 2008 با موعد تحویل اسفند 96، از ایران خودرو پیش خرید کنم . هنوز هم که 4 ماه گذشته حتی دعوت نامه ماشین ما نیومده . احتمالا هم سوخت بشه .
واقعا نامردی هم حدی داره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
اوضاع بدتر از قمر اندر عقرب اسمش جی می شه من بگم الان اوضاع اینه؟!!!
النترا مونتاژ
|
Germany
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
ممنون از سایت تابناک که مشکلات ما رو داره انعکاس میده.
واقعا متاسفم برای مرکز ارتباط با مشتری کرمان موتور که میگه برید شکایت کنید.
ما حقمون رو از ظالم میگیریم
النترا حق ماست
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
ما ایرانیها هنوز اینقدر بالغ نشده این که متحد شدن را اجرا کنیم
ببخشینااااا
اما میتونیم تمرین کنیم
به امید ایرانی اباد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
حقشونه..تا این ملت باشن بی حساب کتاب یه صف واسه خرید درست نکنن....کی قرار این فرهنگو یاد بگیریم که تا چیزی قیمتش رشد میکنه یا کمیاب میشه نریم سمتش...والله تقصیر خود مردمه..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
اسم این کارشون کلاهبرداری
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
از ثمرات خروج آمریکا از برجام
آمریکا هر کاری بخواهد می کند و صد التبه هیچ غلطلی هم نمی تواند بکند !!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
آمریکا اراده میکنه یا بهتر بگم نیت میکنه غلطشو پیاده و عملی میکنه منتاها از نظر ما هنوز هیچ غلطی نمیتونه بکنه!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
امریکا که هیچ غلطی نمیتواند بکند پس چرا اوضاع اینجوریه؟
سلطان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
کی ما باید یه خبر خوش بشنویم
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۲:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
شاید به زودی
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
مسئولین کشور مشغول رسیدگی به مشکلات مردم مظلوم فلسطین و تهیه مایحتاج و افطاری برای مردم رنج کشیده سوریه هستند. فرصتی برای برای مردم ایران ندارن.
کارشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
سلام جناب تابناک.درود بر شرف شما ک حرف دل مردم را میزنید.تصور کنید اگر این اتفاق در بلاد کفر افتاده بود صدا و سیمای ما چندین بار اینو جار میزد ولی تو کشور خودمون انگار نه انگار.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
صدا سیما ؟خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
سید جوا د
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
خیلی جالبه که مسولان تازه دارن مردم مقاومت کنن انگار که چهل ساله مملکت گل وبلبل بود حالا نوبت به مقاومت رسیده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
امروز شرکت سایپا برای ساندروی ثبت نامی اعلام کرد که به جای اون ال نود تحویل بگیرید.
چه به سرمون اومده.خدا تو میبینی و در مقابل ظلم ساکت هستی.حکمتت چیه...
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۲:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
خدا احوال هیچ قومی را تغییر نمیدهد مگر آنچه که خودشان تغییر دهند.
کلا ما رو یادمون دادن ساکت باشیم و منتظر باشیم یکی بیاد واسمون کاری بکنه.
این هم نتیجه این تفکر.
روزهای بدتر از این هم در راه هست
درخواه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
همین قرارداد رو هم ن خودرو با مشتریانش منعقد کرده است. خودروهای ثبت نامی از پاییز و زمستان سال ۹۶ هنوز برای انها دعوتنامه صادر نکرده و قیمت خودروها هم نامعلوم است.
طلبه نو اندیش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
سیستمی که قرار بود مدافع مظلوم شود در مقابل ظالم امروز همین سیستم وارد پروسه مظلوم کشی شده و در حال تبدیل شدن به حامی ظالم هست مردم باید شکایت پیش خدا ببرن چرا که هیچ کس نیست که مردم پیشش شکایت ببرن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
واقعا ادمي به إيراني بودن مديران إجرائي مشكوك ميشه چطور ميشه كه در اين مملكت هر روز وضعيت اقتصادي بدتر ميشود و كت هيج مسئولي نميگزد ؟؟؟!!!وقتي برادرهاي اين اقايون خود پرونده اقتصادي دارند چطور ميشه انتظارداشت كه اين بزرگواران براي اينهمه بيثباتي در بازار ارز ،سكه،مسكن و.... فكري بكنند؟؟؟!! ما نبايد ديگه به دولت اميد و كليد رئيس ان دلببنديم؟؟!!! در همان ابتدا هم كليدي وجود نداشت و همه ما را با توهم فريب دادند تا رأي جمع كنند!!!!خداوند به همه ما رحم كند .دولت اميد اگر راهكاري ندارد مردانگي كند و استعفا بدهدشايد يك ناجي پيدا شود و به وضعيت سرو سامان دهد دولت با اين وزيران بيعرضه ره بجاي نميبرد .اخه وزير صنائع و همچنين وزير راه و...چه گلي به سر مردم زدند مثلا وزير صنعت بخاطر لجبازي با وارد كنندگان خودرو اين اشوب و بلوا را در بازار خودرو ايجاد نموده است؟؟؟!!! ماشاالله همشون به اين مصيبتهاشان افتخار ميكنند
مرتضی جهانگیری
|
United States
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
لیاقت ملتی که بجای اتکا به توانمندی های ملی خود به چین و برجام و روسیه فرصت طلب پناه بیاورد همین است وحتی بسی بد تر
سپاه ایران موشکی را ساخته که همه دولتهای زورگو را به وحشت انداخته
ولی افسوس ایرانی لیاقت استفاده از خودرو خوب را ندارد
افسوس
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
شما به جای اتکا به فیلتر شکن به اینترنت ملی متکی باش و سعی کن از پیام رسان های ملی استفاده کنی
ناشناس
| United Arab Emirates |
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
اگه موشک ها هم مثل پراید باشن، آمریکایی ها باید زیر زمین، نمی دونن که به چی طرفن
مومن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
خدا رو شكر بلاخره يكي حرف دل ما رو زد ، نمي دانم به عنوان يك مشتري با چه زباني از شما تشكر كنم
حمید کلباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
عده زیادی از مردم ایران دنبال به دست آوردن پول بی زحمت هستند ، از ثبت نام سکه طلا و خودرو گرفته تا دلالی و کار چاق کنی . وقتی 95% مردم ما از دولت صدقه ( یارانه نقدی ) می گیرند نباید به اینگونه ناهنجاریهای غیر قانونی معترض باشند چون با گرفتن صدقه دولتی ( یارانه نقدی ) عملا همه کارهای دولت مثلا تدبیر و امید را قبول دارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
راحترین راه نخریدن است یکبار بیاید امتحان کنید و لازمه دموکراسی همین است که از حقوق خودمان شروع کنیم کمپین نه به خرید محصولات تولیدی سایپا و ایران خودرو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
ممنونیم از همه کسانی که مردم رو دعوت به رای دادن چشم بسته به پوپولیست به نام روحانی کردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
مدیریتی وجود نداره ، هر کس هر کاری دوست داره می کنه
علی
|
United States
|
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
کی کیه مملکت بخور بخور هرکی هرکاری میخواد میکنه دیگه فقط اون بدبخت گوسفند دزد که به خاطر چند تا گوسفند دستش قطع شد ولی این شرکتها ودلالها راست راست راه میبرن وهمه هم پشتشون هستن والا به خدا دزدی که شب از دیوار مردم میره بالا صد شرف داره به اینا اون حداقل شب میره آسه آسه میره مراقبه کسی نبی ندش ولی اینا تو روز روشن اصلا هم خجالت نمی کشن تازه قانون هم باهاشونه ای خدا کی میشه برم از این مملکت ودیگه پشتمم نگاه نکنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
اگر روزی از خواب بیدار شویم و ببینیم در خبرگزاریها و روزنامه های ما به جای این قبیل اخبار، نشانه هایی از رویدادهای مثبت و سازنده و مطابق با استانداردهای حداقلی کشورهای پیشرفته دنیا وجود دارد، احتمالا باید به زنده بودن خود شک کنیم!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
1. هنوز تحریمها اجرایی نشده است.
2. پس از سالها همکاری شرکت هیوندای یکشبه با کرمان موتور قطع رابطه نمیکند. بلکه ساز و کار و مهلتی برای تامین سفارشها و فروشهای قبلی تعیین و تاریخی برای قطع همکاری اعلام میکند.
3. از ابتدای بهمن تا کنون کرمان موتور قاعدتا باید خودروها یا قطعات لازم را تهیه کرده باشد.
نتیجه: علت ماجرا تحریم از جانب هیوندای نیست. بلکه جناب کرمان موتور که دیده قیمت خودرو بالا رفته گفته چرا در این آشفته بازار، خودروها را در بازار آزاد عرضه نکنم و ثبت نام کنندگان را به بهانه تحریم نپیچانم.
نتیجه 2 : تحریم بهانه است برای کاسبکاران داخلی که با پول مردم مولتی میلیاردر شوند. این غضنفرها را که از تحریم خطرناکترند دریابید.
ع.ج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
گویا مسئولین بازرسی و دولت عمدا نشسته اند تا عرصه به ملت هر روز تنگ تر گردد.اگر اینطوری باشه معلومه که نتیجه چیه.واقعا همینو میخوان.
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
اصلا از اول با ممنوعیت ورود هیوندا شروع شد و انحصار واردات را نعمت زاده داد دست کرمان موتور. علی برکت الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
اگر تحریم هستند چطور میتوانند سانتافه را از همان کمپانی تامین کنند؟ اگر نمیتوانند مونتاژ کنند چرا خودرو وارداتی تحویل نمیدهند و مابه التفاوت قیمت با زمان ثبت نام را بگیرند؟ چرا خودرو جایگزین را به قیمت روز ثبت نام نمیدهند؟ چرا قیمت خودرو در بازار را همراه با عذرخواهی بابت عدم تحویل خودرو به مشتری نمیدهند ؟ تحریم بهانه است آقاجان. دارند سوء استفاده میکنند.
محمد مهدی
|
United States
|
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
اینطور که در متن خبر آمده قضیه بسیار مشکوک به کلاهبرداری آن هم در ابعاد کلان است. اینکه یک شرکت به طور رسمی و روز روشن دست به چنین اقدامی بزند و با آن برخورد جدی قضایی نشود تبعات سنگینی خواهد داشت. فراموش نکنیم که کشور در وضعیت بحرانی اقتصادی است و این قبیل اقدامات بحران را به نقطه جوش نزدیک خواهد کرد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
مگه بحران کتری آبه که به نقطه جوش نزدیک شده؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
خیلی از افرادی که ثبت نام کردند به امید سود این کار رو کردند,و نیاز به خرید ماشین نداشتند. یعنی باتفکراینکه زرنگ هستند رفتند اینکاروکردند.
حالا کرمان خودرو از اونا زرنگتره. به همین راحتی.
بعلاوه اینکه حقوق مردم متاسفانه اصلا شناخته نمیشه.
تاوقتی مردم تو روند صعودی قیمتها باولع بیشتر خرید کنند,کمپانیها هرروز مثل سرطان قیمتهارو بالا میبرند. بدعهدی میکنند.
بدعهدی... چه واژه آشنایی...
پاسخ ها
مهرداد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
این تفکر شما باعث این کار کرمان موتور میشه. کرمان زرگتر نیست شما باعث میشد اینها فکر کنند زرنگن.
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
شما حوصله کن تا انتها نظر رو بخون تا تفکر من رو بفهمی.سریع نظر میدید.
حمید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
تو مشاور کرمان موتوری؟ یعنی حق خودت رو نمیشناسی ؟با تائید کار این کار، فردا یه جور دیگه سر خودت هم یه شرکت رسمی دیگه کلاه میذاره، نابغه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
علی اقا، دو مورد در گفته شما صحیح نیست.
اول اینکه اصلا اسم این کار زرنگی نیست (از طرف هرکس که باشه) بلکه ظلم و خیانت هست
دوم اینکه مردم طبق قوانین جاری اقدامی کردن که به هیچ عنوان خطا نیست اما کرمان موتور بدعهدی (یا به قول شما زرنگی!!!) کرده
hooman
|
United States
|
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
ای بابا. دلتون خوشه ها. وقتی قیمت ماشین تو بازار رفته بالا معلومه که کرمان موتور میزنه زیر قرارداد. به بهانه تحریم ملتو از سر وا میکنه ماشینا رو آزاد میفروشه. اختلاف قیمتو میذاره جیبش. کی به کیه؟ کیه که جلوشو بگیره؟
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
حالا اگه قیمت ماشین پایین اومده بود مسئولان محترم شرکت حتی به انصراف ملت هم راضی نمیشدن. شده بود از کره مریخ تهیه میکردن میگفتن الا و بلا بردارید ببرید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
از بعد از عید jac s5رو هر ماه ۶ الی ۷ میلیون تومان گرون کرده . هیچکسی هم نمیگه چرا.
feri
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
خودروسازها از شرایط تحریح سوء استفاده کرده و سر مردم کلاه میگذارند به این شکل که چون مثلا 6 ماه قبل خودرو را پیش فروش کرده اند و امروز به علت گرانتر شدن ارز و بهانه تحریم و لغو قرارداد با خارجیها و از این دست مسائل در واقع خودروهای تولیدی را به قیمت چند برابر بالاتر از طریق دلالهای خودشان میفروشند تا سودش به جیب مردم خریدار خودرو نرود. البته دلالان که داستان جداگانه ای دارند مثلا چند میلیار پول را میگذارند ضمن تبانی با خودرو ساز پس از اعلام فروش از سوی کارخانه در زمان مثلا چند دقیقه تمام خودروها را از طریق سایت و عواملشان می خرند و عملا مردم دستشان کوتاه میشود و باید خودرو را از دللال ها و بنگاهها خریداری کنند یعنی سود گران شدن ماشین به جیب خودروساز و دلال میرود و کلاه بزرگ بر سر مردم ساده لوح.
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
قطعا تحریم بهانه این حضرات است. یعنی در چند ماه گذشته نمیدانستند امکان تحریم هست؟ همین چند روز پیش مسئولان کرمان موتور با قاطعیت میگفتند تحریم تاثیری در حضور هیوندای ندارد. به فرض هم که نتوانند خودرو تحویل دهند ضرر این قضیه پای خودشان است نه خریدار. حداقل باید جبران ضرر خریدار را کنند. نه اینکه خودرو به درد نخور جایگزین به قیمت امروز بدهند!! این همه وقاحت و نگاه بالا به پایین از کجا آمده؟ چطور اینقدر مطمئنند که هر کاری کنند بازخواست نخواهند شد؟ به کجا داریم میرویم؟
امیر
|
Netherlands
|
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
مرد حسابی ما اگر میخواستیم لگن و آفتابه چینی بخریم که 5ماه منتظر ماشین کره ای نمیموندیم. مسخره کردید مردم رو.... چیه چینیها دستتون باد کرده سودشم ده برابره واستون نه؟؟!!!!مثل این میمونه فرش ابریشم بخریم جاش موکت تحویل بدن....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
سلام اینهم آخراش است نگران نباشید با کمپین جدید نخریدن خودرو انشاا... بحق پنج تن شرکتهای خودرو ساز داخلی میخورم زمین و ورشکست میشن. البته امیدوارم اینبار مردم گول تسهیلات را نخورند و شاهد نابودی صنعت خودرو سازی ملی که فقط جیب مردم را خالی می‌کنه و تعداد کشته های جاده ایمون را بالا مببره باشیم انشاا...
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
تنها راه تشکیل کمپینگ خودرو از ایران خودرو و سایپا و گران فروش نخرید راه بندازیم هر کسی موافق هست‌..اعلام حضور نماید از ساعت ۲۴ امشب نه کسی خودرو بخره و نه خونه بخره ...
پاسخ ها
دوست
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
!!مطلب چه ربطي به ايرانخودرو و سايپا داشت
حمید کلباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
چون بد آید هر چه بد شود / یک بلا ده گردد و ده ، صد شود .
گرمی از آتش فتد ؛ مهر از فروغ / فلسفه باطل شود ، منطق دروغ!
Armin
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
خدا رو شکر بهانه تحریم هست وگرنه بی لیاقتی و بی مسئولیتی در ایجاد گرانی و تورم و بیکاری و فقر و کلاهبرداری از ملت را چگونه میباید توجیه کرد!؟؟
حسام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
ر خودرو نیز در قبال ماشین تیوولی همین رویه را پیش گرفته و بعد از 12 ماه قرار شده شهریور شاااااااید تحویل بدن اونن به قیمت روز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
اين وزير صنعت بي كفايت نبايد بركنار بشه؟!!چه غلطي كرديم به روحاني راي داديم!!!!
مهرداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
به امید این النترا خریدیم که 1- یک ماشین با تکنولوژی روز تو ایران تولید بشه 2- تعدادی هموطن برن سرکار 3- من هم یک ماشین خوب البته با پشتوانه خدمات خوب داشته باشم. 4- سرمایه ام را روی یک شرایط برد برد به شرکت طرف قراردادم سرمایه گذاری کنم.

و البته دلایل دیگر ... که با این دزدی آشکار کرمان موتور سرخورده شدم.

کرمان موتور با پول ما ماشین و قطعه وارد کرده سودش برای اونها ... ضررش برای ما....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
نکته دوم خیلی جالب بود. خیلی اوقات از کرده خودت پشیمون میشی که چرا میخواستی خیرت به چند نفر برسه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
تقصير خودمون، ديروز زنگ زدم به يكي از خودرو فروش ها. ميگه پولو بريز ولي قيمت قطعي معلوم نيست!!! تازه اگر بتونيم تحويل بديم!!! آخه مردم كجاي دنيا پول ميدن بابت جنسي كه قيمتش معلوم نيست ؟؟؟!!! تازه ازون خنده دار تر اينه كه معلوم نيست اصلا تحويل بدن يا نه !!! بعدش خبر مياد كه مردم شب تا صبح رفتن جلو يه نمايندگي خوابيدن كه صبحش بتونن خودروي ٤٠٠ ميليون ثبت نام كنن!!!
از ماست كه بر ماست !!!
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
دقیقا از ماست که بر ماست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
مردم این پولا رو از کجا میارن؟!!
نگین خودرو هم ماشینهایش را تحویل نمی دهد.
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
تنها کرمان خودرو نیست که داره سر مردم رو کلاه میذاره. نگین خودرو از اون بدتره. آذر 96 قیمت کولئوس 230 میلیون تومان بود اما به فاصله یکماه شد 265 میلیون تومان. شب عید شد 290 میلیون تومان. بعد از عید 310 میلیون شد الانم اسمش اینه که دارن 330 میلیون تومان می دن ولی ماشینی در کار نیست. پارکینگ شرکت کیلومتر 10 جاده مخصوص کرج- ابتدای شهرک استقلال هستش. پر است از ماشین های تالیسمان و کولئوس ولی شرکت هر روز یک بهونه میاره و ماشین ها رو میبره تو بنگاه های عباس آباد با قیمت 420-430 میلیون تومن می فروشه. یعنی در عرض 5 ماه 130 میلیون تومن گرون کرده
هر چقدر هم بهش زنگ می زنیم و پیگیری می کنیم همش جواب سر بالا میده.
ای خداااااااااااااااااا. خسته شدیم از این همه علافی. پس سازمان بازرسی و بازرس وزارت صنایع و معادن و تعزیرات کجان؟ چرا پیگیری نمی کنن؟ خسته شدیم به خدا . اینهمه حق مردم رو می خورن ولی کسی نیست که به فریاد مردم برسه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
این شد حرف حساب
تابناک جون از خودت شروع کن و تمام تبلیغات شرکتهای خودرویی رو حذف کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
یقین بدونید خودرو هست
ولی اینها از طریق سیستم دلالی که راه انداختند دارند خودروها رو به قیمت روز به بازار میفرستند.
بنده امروز با یه دلال صحبت میکردم
میگفت نمایندگی سایپا به من ده حواله ساندرو داده که آزاد بفروشم و سهم اون رو هم باید بدم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
لعنت به این حروم خورها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
چی بگم ؟ با کی بگم؟ غصه ی دل رو پیش کی خالی کنم
اگر ی سر به کشورهای اطراف خودمون زده باشید می بینید که کرامت انسانی اونا چطور حفظ میشه و مال ما چطور. بعضی وقتا با خودم فکر می کنم یعنی ارزش ما ایرانیا مث بحرین کویت امارات و و یا حتی عراقی ها نیس که هر طور می خوان سوار میشن و ما باید فقط نگاه کنیم؟؟
سینه مالا مال درد است ای دریغا مرهمی...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
خوب شد که این خبر را دیدم
خدا را شکر

متاسفانه نزدیک بود که بخشی از پس اندازم را در طرح جدید عید فطر کرمان موتور سرمایه گذاری کنم و برای تحویل بهمن 97 خودرو جک ثبت نام کنم ...

خیلی شوکه شدم ....

خدا را شکر که من توی چاهی که بقیه دوستان افتادند، نیفتادم ....

امیدوارم بقیه مردم هم اگاه بشن و پولشون را توی جیب امثال کرمان موتور نریزند ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
خودرو سازان ایران همه اخلالگر اقتصادی اند و دستشان با دلالان خودرو تو یه کاسه است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
بهترین راه حل نخریدن خودروست چه داخلی و چه خارجی به مدت طولانی
شهاب فروغی
|
Romania
|
۰۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
بهمن 96 19 هزار دلار از ما گرفتن الان میخان 10 هزار دلار بما پس بدن نه اقا ما ببو نیستیم حقمون رو ازتون میگیریم
سیاوش شریف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
این حرف های بدبختی مردم همش حرف مفد هست ،کشور های عربی و هیچ جای دنیا در بهترین شرایط کوتاه نمی آیند اما مردم متاسفانه 80 درصد وضعیت خوبی دارند وگرنه بالاخره خودشون برای خودشون کاری میکردند و هیچ فرقی بین مسئولین و مردم نیست هر دو فقط حرف میزنند و ناله میکنند.
در نتیجه شک نکنید وقتی این 80 درصد بشوند 20 درصد مشکلات خودکار حل می شود.
ناشناس
|
France
|
۰۲:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
ما خیلیییییییییی باحاااااالییممممم:)))))
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۰۲:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
اونا که پارسال برای تخم مرغ اعتراض کردن الان کجان راستی؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
تنها کرمان موتور نیست که
از همه پررو تر و د...د تر این شرکت پرشین پارس هستش که بیش از یک ساله که پول گرفته حالا میگه برین دعا کنید تا بتونیم پولتون رو پس بدیم. کشور گل و بلبل همینه دیگه
بهنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
اکثر کامنتهای کسانی که پول دادن، در نهایت استیصال، درماندگی و پناه بردن به خدا، جهت گرفتن حق و حقوق کاملا قانونیه...
این یعنی کاسه صبر مردم داره لبریز میشه، اتفاقات خوبی در راه نیست...
آقای روحانی به خودت بیا و درد و محنت مردم رو درک کن ، تا قبل از اینکه خیلی دیر شود...
ایمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
اون نماینده های مجلس که واسه هر کار کوچیکی کلی جار و جنجال به پا میکنن واسه هر چیزی طومار پهن میکنن چرا نگذاشتن نتیجه تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی کشور تو صحن علنی مجلس خونده بشه الان چرا از حقوق ملت دفاع نمیکنن. یکبار برای همیشه به این وضع اسف‌بار صنعت خودروسازی و نوع قرار داد هاشون خاتمه نمیدن،فقط واسه مسایل جناحی و مورد علاقه ی خودشون جوش میزنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
من ازطرف خودم از تمامی دولتمردان .فرهیختگان .روشنفکران .اساتید دانشگاه .نمایندگان مجلس علماوروحانیون .وزیر محترم صنعت وسایر مسولین کشور که خودرا به خواب زده اندوباعث حرج ومرج وافزایش قیمت سطح زنده موندن ماه شده اند متشکرم .انشااله به شما وخانواده هاتون توسرزمین بلاد کفر خوش بگذره .نگران ما نباشید ماپوست کلفت تر ازاین حرفها هستیم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
ماشینی که قرار بود 24 تیر ماه پارسال ازشون تحویل بگیرم یکم آبان بهم تحویل دادند بعدم با کلی منت تازه تا الآن فقط نصف جریمه دیرکرد رو بهم دادند که عملا با هزینه های رفت و آمدی که تا تحویل ماشین بهم تحمیل شد بالای یک میلیون تومن هنوز ضرر کردم اما همچنان هر دفعه که بهشون زنگ میزنم با وقاحت تمام میگن در حال بررسی هست که بهتون تعلق میگیره یا نه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
به نظر من تقصیر ترامپه که هی می زنه زیر همه چی! مرگ بر امریکا
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
به نظر می رسه دولت کلا عنان کشور رو از دست داده.... بی خیال همه چیز شده... دستشون درد نکنه...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
ضعف مدیریت تاکی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
باید کمپین خودرو نخر راه انداخت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز گفته بود «هنوز فرصت نکرده وضعیت بازار خودرو و قیمت ها را بررسی کند.»
خوب معلومه خودش ذینفع.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
اقتصاد ایران ورشکسته شده و در حال سقوط آزاد می باشد .وای به حال ما مردم بیچاره که دستمون به هیج جا بند نیست.فقط خود خدا می تونه به داد ما برسه و هیچ.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
با کمال احترام به تمام دوستان .اکثر اونهای که تو این ثبت نامها شرکت میکنند و محصولات شرکتهای داخلی را پیش خرید میکنند کاسب هستند.همین دیشب تعداد زیادی از همینها در شرایط فعلی جلوی یکی دیگه از همین خودرو فروشها صف کشیدن که 400 ملیون بدن تا چند وقت بعد اونا بگیرند 50 ملیون سود کنند.همینها هستند که اکنون وضع دلار وسکه وماشین و......به اینروز افتاده.خود کرده را تدبیر نیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
باید خدا را شکر کنیم که کرمان خودرو حداقل اینقدر جرات داشت که فورا پس از تحریم های جدید و قطع رابطه هیوندای و اطمینان از اینکه محصولات پیش فروش شده بخاطر تحریم امکان تولید ندارند سریعا تعیین تکلیف مشتریانش را انجام داده است.
ایران خودرو که 16000 دستگاه پژو 2008 را ظرف چند ساعت فروخت و از هر نفر 60 میلیون تومان گرفت نیز دچار همین مشکل است و با خروج پژو از ایران امکان تحویل این خودروها را نخواهد داشت ولی هنوز که هنوز است به روی خودش نیاورده و دارد با 1000 میلیارد تومانی که از این راه از مردم جمع کرده حال می کند. انگار نه انگار که اتفاقی افتاده و باید تکلیف مردم را روشن کنند. باز دم کرمان خودرو گرم که دارد مردم را تعیین تکلیف می کند.
خودروهای ثبت نامی سیتروئن نیز همین وضعیت را خواهند داشت
سعید پ
|
Germany
|
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
ممنون که در این سکوت خبری خبرگزاری های دیگه به طور مفصل به این کلاهیرداری کرمان موتور پرداختین ، امیدوارم کسی پیدا بشه که به داد حقوق مصرف کنندگان برسه و بتونه جلوی این شرکت ایستادگی کنه و ما خودمون هم به هیچ عنوان زیر بار این ظلم نخواهیم رفت...
مالباخته کرمان موتور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
شرکت کرمان موتور علنا داره کلاهبرداری میکنه. در حالیکه با مراجعه حضوری به دفتر مرکزی نه مستندی از عدم همکاری و تحریم شرکت هیوندایی تونستن به ما نشون بدن و نه بخشنامه ظالمانه ای که برای تبدیل گذاشتن رو حاظر هستن که مهر و امضا کنن. از طرفی اگر تحریم هستیم پس چرا اکسنت و آی 20 تولید میشه؟ اگر تحریم هستیم چطوره که تنها برای قرارداد النترا که خیلی قبل تر از این امضاء شده داره اعمال میشه؟ یا از اول قراردادی در کار نبوده و بدون فراهم کردن زیرساخت ها پیش فروش رو شروع کردن که باید به وزارت صنعت معدن تجارت آفرین گفت که چطور مجوز پیش فروش دادن و یا اینکه زیرساختش فراهم بوده که باید به کلاهبرداری کرمان موتور بیشتر ایمان آورد چون وقتی دیده اختلاف قیمت بازار و ثبت نامی بالا رفته زده زیر همه چیز و میخواد چند وقت دیگه و با اسم مذاکره مجدد با هیوندایی و با قیمت خیلی بالاتر خودرو ها رو بفروشه. اینم نتیجه حمایت از تولید ملی در سالی که به این اسم نامگذاری شدع. در حالیکه که اگر کسی النترای وارداتی ثبت نام کرده بود الان خودرو خودش رو تحویل گرفته بود و داشت استفاده می کرد. من با دلال کاری ندارم اما واقعا مصرف کننده های بدبخت تو این مملکت باید شکایتشون رو به کجا ببرن؟
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
خوب یک بار برای همیشه نخرید این فرغون ها رو
بزار ورشکست شن تموم شه
مرگ یک بار شیون یک بار
از بابت من خیالتون راحت، من ده تومن دارم اینقدر ارزش ریال پایین اومده که ماه بعد یک دوچرخه هم نمی تونم باهاش بگیرم :(
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
با سلام. لطفا" متنی نیز در خصوص شرکت عظیم خودرو بنویسید. ماشین ثبت نام کردیم نه اصل پول همراه با سود متعلقه را میدهند و نه ماشین. پیشنهاد ماشین های جایگزینی می کنند آنهم به قیمت 5 الی 10 میلیون بالای نرخ بازار. ماشین های که اصلا" بازار فروش خوبی ندارد. به وزارت صنایع نیز مراجعه کردیم جواب درستی نمی دهند.
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
ده نفر رو از این مدیرا رو اعدام کنن حساب کار دست بقیه میاد. میدونم منتشر نمیکنی تابناک
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
قیمت نقدی خودرو سانتافه در اول بهمن 287 میلیون تومان بود نه 328 میلیون .کرمان موتور دزد و کلاهبردار است مسئولین و دستگاه قضای کشور اسلامی و دادستان مدعی العموم باید جلوی دزدی آشکار را بگیرد.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
سلام به مردم کشور عزیزم ایران
هم وطنهای من شما مردم لایق و اصیلی هستید شما نوادگان داریوش و کورش کبیر هستید. لیاقت شما خیلی بیشتر از این حرفهاست. در دنیای امروز که بحث از دهکده جهانی می باشد استفاده از تکنولوژی دیگر کشورها نه تنها هیچ گونه منعی نخواهد داشت و کار غیر اخلاقی نخواهد بود بلکه باعث افزایش رقابت در بین تولیدکنندگان در کل دنیا خواهد شد. بطور مثال در مورد خودرو 60 سال پیش کشورمون پر بود از بنز و شورلت و فورد چون این شرکتها مورد اعتماد مشتریان در کل دنیا بوده اند، این حس رقابت در سالهای بعد باعث شد شرکتهای درجه دو سازنده خودرو نظیر خودرو سازهای ژاپنی نیز حرفی برای گفتن داشته باشن و در نهایت خودروهای ژاپنی مانند تویوتا به طور چشمگیری وارد دنیا، خاور میانه و کشور ما شد و این رقابت ادامه داشته و باعث گردیده شرکتهای سازنده خودرو بعدی نظیر هیوندای نیز محصولات با کیفیت تولید نمایند، طوری که تا 10 سال پیش در کشورهای خلیج کسی مایل به خرید محصولات شرکتهای کره ای نبوده ولی در حال حاضر با افزایش کیفیت، امکانات ، قدرت و ایمنی، این خودروها نیز در این کشورها اغلب توسط قشر مهاجر بخصوص کارگران و کارمندان مهاجر با قیمت بسیار مناسب (نسبت به دستمزد ایشان) مورد استفاده قرار می گیرند. بطور مثال یک کارگر معمولی با پس انداز 20 ماه حقوق و یک کارمند معمولی مثل کارمند بانک با پس انداز 10 ماه حقوق و یک کارمند فنی با سابقه یا یک مهندس با سابقه کاری متوسط با پس انداز 4 ماه حقوق می تواند یک النترای نیمه فول 2018 خریداری نماید.
همچنین یک کارگر معمولی با پس انداز 30 ماه حقوق و یک کارمند معمولی مثل کارمند بانک با پس انداز 15 ماه حقوق و یک کارمند فنی با سابقه یا مهندس با سابقه کاری متوسط با پس انداز 6 ماه پس انداز حقوق می تواند یک سانتافه نیمه فول 2018 موتور 2400 سی سی خریداری نماید.
البته یادمان باشد که موارد مطرح شده در متن بالا هیچ ربطی به شیخ نشینها و مردم این کشورها نداشته و ایشان غیر از ماشینهای آلمانی؛ ماشینهای آمریکایی و ژاپنی و ماشینهای خاص ایتالیایی سوار ماشینهای دیگری نخواهند شد و شأن و منزلت خود را فقط در استفاده از این خودروها می بینند.
حال در نظر بگیرید کارگران و کارمندان کشور ما که میانگین دو میلیون حقوق دریافت می کنند با پس انداز چند ماه حقوق می توانند سانتافه و النترای کرمان موتور را خریداری نمایند. اصلا می توانند؟ .مردمی که لیاقتشان در استفاده از تکنولوژی لوکس دیگر کشورهای جهان بیش از این است و زمانی به راحتی می توانستند ماشینهای آلمانی و آمریکایی رو در اختیار داشته باشند، چرا در حال حاضر باید حسرت خودروهایی را بخورند که مردم کشورهای خلیجی حاضر به نگاه کردن به آنها نیستند. بهترین راه نخریدن هست، نخرید این ماشینها ارزش پرداخت دویست ماه یا بیست سال پس انداز حقوق کارگران زحمت کش را ندارند. به حرمت دستان پینه بسته کارگران و به حرمت نان حلال ایشان نخرید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
همونطور كه داعشيايي كه به مجلس حمله كردند رو حكم اعدام دادند كاش ي مرد پيداشه حكم اعدام داعشياي داخلي اقتصادي رو كه با رانت و اويزون بودن به اين و اون دارن مملكتو فلج ميكنن بده بخدا ي مفسد اقتصادي اعدام شه همه سرجاشون ميشينن چون اونا هم مثل داعشي هاي جاني وحشي و خطرناكند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
«و اخذهم الربا و قد نهوا عنه و اکلهم اموال الناس بالباطل و اعتدنا للکافرین منهم عذابا الیما» (25)

«و هم بدین جهت که ربا می گرفتند در صورتی که از ربا خوردن نهی شده بودند و هم از آن رو که اموال مردم را به باطل می خوردند به کیفر رسند و ما برای کافران آنها عذابی دردناک مهیا ساخته ایم.»

«یآ ایها الذین امنوا لاتاکلوا الربوآ اضعافا مضاعفة و اتقوالله لعلکم تفلحون، و اتقوا النار التی اعدت للکافرین، و اطیعوا الله و الرسول لعلکم ترحمون» (26)

«ای کسانی که به دین اسلام گرویده اید ربا مخورید که دایم بهره بر سرمایه افزایید تا چند برابر شود از خدا بترسید و ترک این عمل زشت کنید باشد که سعادت و رستگاری یابید، و بپرهیزید از آتش عذابی که برای کیفر کافران افروخته اند و از حکم خدا و رسول او فرمان برید باشد که مشمول رحمت و لطف خدا شوید.»

هرکس که به ربا روی بیاورد به جنگ با خدا رفته و قدرت خدا ما فوق قدرت هاست و قدرتی یارای رویارویی در جنگ با خدا را ندارد.

کشوری که تمام سیستم مالی و اقتصادیش پر از ربا شده و هیچ کئام از علما و مسئولین بلند پایه نظام در برابر این گناه کبیره و جنگ با خدا حدکتی نمی کنه و مردمی هم که به خیال سود کوتاه مدت در برابر این ظلم سکوت می کنند در جنگ با خا گرفتار عذاب الیم می شوند.

آیا وقت آن نرسیده که به عذاب خدا در برابر گناه بیره ربا در سیستم مالی و بانکی کشور بنگریم و توبه کنیم و بانک ها و دولت و شرکت ها به رویه صحیح و سالم و اسلامی بازگردند بلکه خداوند از سر تقصیراتمان بگذرد و برکت به این کشور دوباره بازگردد؟؟

آیا می پنداریم که وعده عذاب خدا شوخی هست؟ آیا چشم بصیرت نداریم و این عذاب ها رو بینیم؟؟

شرکت ها و بانک ها نمی بینند که با این همه گرون فروشی، باز هم در حال ضرر دهی هستند؟؟ آیا برای دیدن این همه عذاب از سوی خدا، غافل هستیم؟؟
ناشناس
|
France
|
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
کرمان موتور کلاهبردارترینشونه.. متاسفانه تقصیر رسانه ها است که یک شرکت می تونه این بلا را چندین بار سر مشتریاش بیاره...
دقیقا همین کار را کرمان موتور سال گذشته سر هیوندای النترا وارداتی آورد. من تیر ماه از کرمان موتور النترا وارداتی با قیمت قطعی 13590000 تومان برای آبان ماه ثبت نام کردم. سر موعد قیمت ماشین 185000000 شد و گفت نمی تونه تحویل بده و بیاین با سوناتا با قیمت روز عوض کنید . من به کل رسانه ها گفتم و کسی بازتاب نداد. اینا روش کثیف فروششونه و خیلی هم همدست دارن
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
لطفا یک گزارش هم در باره شرکت عظیم خودرو منتشر کنید . کلاهبرداری این شرکت به مراتب بالاتر از دیگر شرکتها است . در سایتهای خرید و فروش خوردو قیمت بسیار پایینی برای فروش خودروهای وارداتی اعلام می کنند تحت عنوان تخفیف اعیاد و مناسبتها ( اخرین مورد تخفیف اعیاد شعبانیه) . با این ترفند مشتری رو به نمایندگی می کشونن . با هزار قسم و ایه قرارداد ترکمانچای رو اعمال می کنن . چطور ممکنه کلاهبرداری به این روشنی صورت بگیره و تمام نهادهای نظارتی خاموش باشن .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
دوستان یه بیشنهاد جرا کار رو قانونی انجام نمی دین .برین دادگاه شکایت کنین تا دادگاه تشخیص بده در شرایطی که نه هنوز تحریمی وضع شده بهانه های این شرکت از موارد فورس مازور هست یا نه ؟ اینکه نمیشه هر وقت سودی تو کار نباشه خودرو رو ندن !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
چون مسئولین مثل مردم رندگی نمی کند و از حال روز مردم خبر ندارند مگر جنگی در این کشور رخ داد ه که قرداد قطعی فورس ماژر تلقی بشود۰
ايراني
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
دوست عزيزي كه نوشتي از ايرانخودرو و سايپا نخريم اولا اين موضوع مربوط به كرمان موتور و شركت خصوصي مي باشد و ربطي به مديريت دولتي ندارد.دوما به جاي ريختن آب در آسياب دشمن بهتره دلال بازي را خودمون انجام ندهيم، وقتي همه براي سود كاذب مي رويم خودرو ثبت نام كنيم، حقمان است كه روز به روز خودرو جهش قيمت داشته باشد
هومن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
آقا همین بلا رو سر ما هم اومده
بعدش یکی نیست بگه النترا تحریم شده اما سانتافه تحریم نشده؟ جل الخالق
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
این شرکت بدترین شرکت از لحاظ اخلاقی می باشد .تا می تواند جیب مردم را خالی می کند. این روش کار را در صعود قیمت خودرو در سالهای قبل هم دیدم . لیفان 620 که 28 میلیون بود را تا 54 میلیون در آن زمان بالا برد. یعنی اگر ماشین را تحویل می گرفتی به محض تحویل تا 5 میلیون قیمت آن افت می کرد با این حال ابن گران فروشی را می کرد.
هومن
|
United States
|
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
آقا مگه قرار نبود تیر تحویل بدن؟
پس الان ماشینا باید نصفه نیمه باشه دیگه
یعنی مثلا موتور نداشته باشه ولی بدنه و بقیه چیزا آماده باشه
قبوله بیائین همون بدنه رو تحویل بدین، ببینیم هست اصلا؟!
آرش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
با سپاس از تابناک که موضوع را انعکاس داد. دوستان مثل روز روشنه اصلا بحث تحریم نیست. پس چطوره پژو و سیتروئن و مزدا و فولکس واگن خودروهاشونو تحویل میدن و کرمان موتور تحویل نمیده؟ چون متاسفانه تو مملکت نظارتی نیست و برای این آقایون قانون اجرا نمیشه جرات دارند و حق مردمو روز روشن بالا می کشن. واقعا اگر الانترا مشکل داره چرا اکسنت یا ای 20 یا سوناتا یا آزرا تحویل نمدن؟ چرا سانتافه و جک را به قیمت کذایی روز تحویل می دن؟ و...
بایستی همه با هم شکایت کنیم و اعتراض کنیم تا حقمونو بگیریم.
هومن
|
United States
|
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
یه سوال دارم

کرمان موتور الان خط مونتاژ داره دیگه
ماشین هم که نتونسته تولید کنه
سود پول مردم رو هم که باید بده
هیوندای هم که رفت
ضرر نمی کنه یعنی؟
به همین راحتی میگه نشد بیائین پولتونو بگیرین؟
واقعا چطوریه این شرکتا ضرر نمیدن؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
نگین خودرو هم همین کار را کرده چرا مسولین خودشون را به خواب زدند
مصطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
اینجا اختلاس آزاده خوب بنده خدا کاری نکرده....این کارا عادی شده مراجع برن به اینا موعظه کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
بنظرم تمام این بازیها از نبون مدیریت صحیح در وزارت صنعت ومعدن است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
چرا کسی سراغ این دزدها نمی رود؟ فقط بلدید دزد 170 هزار تومنی بگیرید؟
احمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
با تشکر از سایت تایناک بنده هم در شهریور 96 از شرکت اسان موتور النترایبصورت پیش فروش (75 میلیون زمان ثبت نام وباقیمت 145 میلون تحویل 45 روزه) خریده ام دران زمان النترا بازار ازاد 175 میلیون بود الان بعد از 8 ماه اعلام کردند دعوت نامه امده وتکمیل وجه کنید مبلغ 138 میلیون دیگر واریز کردم دو ماه است که امروز وفردا هفته دیگر وبهانه های واهی.... میاورند نمیدانم چه کنم به کجا مراجه کنم چه اداره یا اورگانی باید به مردم جواب بده ترا به خدا منعکس کنید
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
درود بر سایت تابناک به خاطر بازگو کردن واقعیت......
محسن
|
United Arab Emirates
|
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
ظاهرا در تقدیر ما فقط همت هست و تماشایی مسئولین بی کفایتی که تنها به فکر سوداگری خود هستند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
صبرمون داره لبریز میشه از این بی کفایتی روحانی!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
با سلام
ضمن تقدیر و تشکر از سایت تابناک
من امیدوارم که مسولین امر این صفحه و نظرات دوستان بخونند و برای رفع مشکل ثبت نام کنندگان مداخله کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
تو رو بخدا یکی به داد ما برسه واقعا اگه تحویل ندن ماشیناشونو بدبخت میشم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
پس کو حمایت از حقوق مصرف کننده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
من از همه دوستان که ثبت نام کرده اند می خوام از حقشون کوتاه نیان
شرکت باید جوابگوی ما باشه
نیما الماسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
کسانی که ثبت نام کردند با هم هماهنگ باشن تجمع کنند جلوی درب نمایندگی مرکزی
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سامانه سعدی غلامرضا تاجگردون اعتبارنامه نمایندگی کاظم دلخوش حسین محمد صالحی