بازدید 1883
۲

۶ محکوم به قصاص به زندگی بازگشتند

هشتمین مراسم آزادی گروهی ۶ محکوم به قصاص با حضور دادستان تهران برگزار شد.
کد خبر: ۱۱۸۵۰۲۱
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۲ 26 July 2023


به گزارش تابناک به نقل از قوه قضائیه، هشتمین مراسم آزادی گروهی ۶ محکوم به قصاص با حضور علی صالحی دادستان تهران، محمد شهریاری معاون دادستان و سرپرست دادسرای امور جنایی تهران، خیرین، صلح‌یاران، مددکاران زندان، اولیای دم، محکومان و خانوده‌های آن‌ها برگزار شد. 

علی صالحی در این مراسم ضمن تسلیت ایام سوگواری امام حسین (ع) و یارانش، اظهار کرد: خداوند متعال در قرآن کریم حقی را برای اولیای دم و صاحبان قصاص فراهم کرده، اما گذشت و عفو را اصلح شمرده است و از خانواده‌های اولیای دم تشکر می‌کنم که با کرامت و رحمانیت خود به فرمان خدای متعال لبیک گفته و در ایامی که متعلق به امام حسین (ع) است با خدای خود معامله کردن، اعلام گذشت نمودند. 

وی افزود: امروز با تلاش و همت همکاران دادسرای جنایی تهران، اجرای احکام، مددکاران زندان، خیرین، صلح یاران و اعضای شورای حل اختلاف شاهد این بودیم که ۶ نفر از محکومان به قصاص به زندگی بازگشتند. 

دادستان تهران گفت: در سال گذشته ۴۸ نفر و در سال جاری تاکنون ۱۶ نفر از قصاص رهایی یافته و در حال حاضر ۲۲ نفر محکوم به قصاص در زندان هستند که با کمک ۱۰ میلیارد تومانی می‌توانند از قصاص رهایی پیدا کنند و امیدوارم با کمک خیرین زمینه آزادی این افراد نیز فراهم شود. 

صالحی بیان کرد: در واحد صلح و سازش دادسرای جنایی تهران، حساب‌های سپرده دادگستری، دادسرای تهران، خیریه‌های سطح کشور و... زمینه کمک مردم به زندانیان فراهم شده است. 

وی خطاب به محکومان قصاص حاضر در جلسه عنوان کرد: در این ایام که متبرک به نام امام حسین (ع) است مورد بخشش اولیای دم قرار گرفته‌اید، با خدای خود عهد ببندید که مسیر خود را حسینی قرار دهید و توجه داشته باشید که از باقی مانده عمر خود استفاده بهینه کرده و اشتباهات خود را جبران کنید. 

گفتنی است که در هشتمین جلسه آزادسازی گروهی محکومان به قصاص امروز ۵ محکوم مرد و یک محکوم زن حضور داشتند که با گذشت اولیای دم، تلاش مسئولان قضایی و خیرین از قصاص رهایی یافتند.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
خیلی از این ها مجددا مرتکب قتل می شوند
کاش دلیل قصاصش رو هم میگذاشتن که ببینیم خوشحال بشیم یا ناراحت .
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # انتخابات ریاست جمهوری # انتخابات
وب گردی