بازدید 5510
۳

جزییات مسمومیت مرگبار مشروب تقلبی در البرز

رئیس کل دادگستری استان البرز بیان کرد: الکل از یک کارخانه شهر اشتهارد که برای تولید لوازم آرایشی و بهداشتی سهمیه الکل دارند به صورت غیرقانونی تهیه شده و معمولا با آب و اسانس‌های مختلف مخلوط و عرضه می‌شود که شامل متانول است. : تاکنون حدود ۱۰۰ نفر به بیمارستان مراجعه و تعدادی هم فوت کرده‌اند.
کد خبر: ۱۱۷۹۴۵۳
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۷ 17 June 2023

به گزارش تابناک، ایرنا نوشت: رییس کل دادگستری البرز جزییات مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکلی در شهرستان کرج در این استان را تشریح کرد.

"حسین فاضلی هریکندی" اظهار کرد: پیرو گزارش‌های واصله مبنی بر مسمومیت و فوت به واسطه مصرف مشروبات الکلی در کرج، بلافاصله دستورات مقتضی جهت تشکیل پرونده قضایی، بررسی فوری، شناسایی و بازداشت تولیدکنندگان و عرضه کنندگان به پلیس صادر شد.

وی افزود: طی بازجویی از اولیای دم متوفیان و تحقیقات میدانی، سه نفر از توزیع کنندگان مشروبات شناسایی و دستگیر شدند و از طریق آن‌ها فروشندگان عمده الکل‌های صنعتی نیز شناسایی و دستگیر شدند.

فاضلی هریکندی بیان کرد: در مرحله بعد مشخص شد الکل‌های صنعتی به صورت خارج از شبکه و غیرقانونی از سوی شخصی که کارخانه تولید اسپری مو در شهرک صنعتی اشتهارد دارد به فروش رسیده است.

وی گفت: هم اکنون تحقیقات از ۶ متهم و اولیای دم در حال انجام است.

وی بیان کرد: براساس آخرین آمار تاریخ فوت افرادی که بر اثر مصرف مشروبات مورد اشاره فوت کرده‌اند در چند روز گذشته بوده است.

رئیس کل دادگستری استان البرز بیان کرد: الکل از یک کارخانه شهر اشتهارد که برای تولید لوازم آرایشی و بهداشتی سهمیه الکل دارند به صورت غیرقانونی تهیه شده و معمولا با آب و اسانس‌های مختلف مخلوط و عرضه می‌شود که شامل متانول است.

فاضلی هریکندی گفت: تاکنون حدود ۱۰۰ نفر به بیمارستان مراجعه و تعدادی هم فوت کرده‌اند و احتمال اینکه چند نفر در منزل فوت کرده و به بیمارستان هم اعزام نشده باشند وجود دارد که پزشکی قانونی و دانشگاه علوم پزشکی استان در حال بررسی است. تحقیقات تکمیلی در این زمینه ادامه دارد.

وی تاکید کرد: متهمان از سوی بازپرس دادسرای جنایی و جرایم خاص دادسرای کرج بازداشت شدند و با دستور بازپرس تحقیقات تکمیلی از جمله جهت شناسایی مالک کارخانه که الکل از آنجا خارج شده ادامه دارد. عرضه الکل از سوی شرکت تولیدکننده لوازم آرایشی و بهداشتی خلاف مقررات و عرضه خارج از شبکه بوده است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱۹
انتشار یافته: ۳
اگر اجازه میدادید که مشروبات الکلی به شکل رسمی تولید میشد و فروخته میشد به تدریج برای مردم عادی میشد و دیگه کسی سراغ مشروب تقلبی نمیرفت شاید حتی بهش نگاه هم نمیکردند و مردم به راحتی این قلم کالای ضروری را تهیه میکردند و کسی هم کشته نمیشد پس تقصیر خودشونه ............
وقتی نیروی انتظامی تمام توان نیروها و دوربین ها رو جهت تار مو بکار ببرد البته خلافهای دیگر زیاد میشود
حالا اگر همین فروشندگان مشروبات الکلی را اعدام کنند، خانواده های همین متوفیان به تحریک بی بی سی و منوتو هشتگ نه به اعدام راه می اندازند و اعدام آنها را سیاسی می دانند
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی