بازدید 2540
۲
مشاور وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد؛

کشت ۱۴ هزار هکتار دانه روغنی «کاملینا» در کشور

- مشاور وزیر جهاد کشاورزی از کشت ۱۴ هزار هکتار دانه روغنی «کاملینا» در کشور خبر داد.
کد خبر: ۱۱۷۰۱۸۲
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۶ 06 April 2023


به گزارش تابناک به نقل از مهر، حمید اورعی امروز پنج شنبه در بازدید از ظرفیت‌های بخش کشاورزی لرستان، اظهار داشت: این بازدید در راستای ایجاد ظرفیت‌ها و بهره‌وری بهتر از کشاورزی در استان بود.

وی ادامه داد: یکی از موضوعاتی که در برنامه تحول کشاورزی در سطح کشور در حال اجرا است بحث امنیت غذایی است که در راستای اجرای شعار سال که رسد تولید و مهار تورم است وظایفی برای وزارت جهاد کشاورزی مشخص شده که در راستای برنامه تحول است.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی، افزود: در بحث امنیت غذایی نیز قانون انتزاع را داریم که در بحث نظارت بر بازار تمام بازرسین در سطح استان در حال فعالیت هستند که نظارت خوبی بر بازار و توزیع کالاهای اساسی دارند که مشکل خاصی در فراوانی و توزیع کالای اساسی در لرستان نداریم و به مقدار کافی و دسترسی مردم به کالای اساسی وجود دارد.

اورعی، در قرارگاه امنیت غذایی بیان کرد: نکته‌ای که در راستای شعار سال نیز وجود دارد بحث تولید است که با برنامه‌ریزی که در سطح وزارتخانه و همچنین سازمان جهاد کشاورزی لرستان انجام شده رشد بهتری نسبت به سال‌های گذشته خواهیم داشت.

وی افزود: نکته دیگر که از ظرفیت‌های لرستان محسوب می‌شود تولید دانه‌های روغنی است که در تولید این دانه‌ها به ویژه کاملینا شاهد هستیم بیش‌از ۱۴ هزار هکتار سطح زیر کشت داریم که پنج هزار هکتار آن در لرستان قرار دارد که ظرفیت خوبی است که کشاورزان ما بتوانند در راستای تولید دانه‌های روغنی به ویژه کشت کاملینا از این ظرفیت استفاده کنند که کود دهی خوب و بهره‌وری بالایی دارد.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی، افزود: همچنین از قنات‌هایی که در لرستان بود بازدیدهایی انجام شد که باید پیگیری کنیم که بتوانیم آن‌ها را احیا کرده و آب بهتری را از آن‌ها استحصال کنیم.

اورعی، افزود: همچنین در راستای مصرف بهینه از آب مزارع خوبی شبکه‌بندی شد که امیدواریم شاهد باشیم امسال به بهره‌برداری برسد و کشاورزان بتوانند از آبیاری نوین به خوبی بهره ببرند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
از نظر سازمان استاندارد ایران ، البته بدرستی ، مصرف روغن دانه کاملینا برای انسان ممنوع میباشد !!!!( شماره استاندارد ۳۹۰۱ )
۱۴۰۰۰ هکتار از زمینهای کشاورزی ، به همان نسبت هزینه و زمان ، صرف تولید محصولی شده که مصرف آن برای انسان ممنوع است. برای دام ها نیز هیچ تعریفی برای مصرف آن نشده است .
کاش از مشاوران یا معاونان مرتبط با این موضوع در وزارت جهاد کشاورزی توضیح خواسته میشد که دانه ای که مصرفش برای انسان ممنوع بوده ، چرا تشویق و ترغیب به کشت کردند!!!!
لطفا ایمیل سایت را اعلام نمایید تا مقاله ای که در مورد دانه کاملینا آمادهکردم برایتان ارسال کنم
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی