بازدید 2789

استفاده ۱۷ درصدی از ماسک در کشور

بر اساس گزارش‌های وزارت بهداشت، میزان استفاده از ماسک در کشور به ۱۷ درصد رسیده است؛ میزانی که باتوجه به تعطیلات پیش‌رو و افزایش رفت‌وآمدها و تجمعات در کشور، نگرانی‌هایی را بابت افزایش روند کرونا ایجاد می‌کند.
کد خبر: ۱۱۶۵۵۷۶
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۱ 26 February 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، طبق آخرین نقشه رنگ‌بندی کرونایی کشور، در حال حاضر هیچ شهر قرمزی در نقشه کرونایی کشور وجود ندارد. اما بر اساس اعلام وزارت بهداشت، طی هفته گذشته از شمار شهرهای در وضعیت آبی کاسته شده؛ به طوری که اکنون شش شهر در وضعیت نارنجی، ۹۴ شهر در وضعیت زرد و ۳۴۸ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

در عین حال اکنون بر اساس اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور در هفته منتهی به ششم اسفند ماه ۱۴۰۱، پایین و بالغ بر ۳۳.۲۷ درصد بوده است.

روند رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در هفته منتهی به ششم اسفند ماه ۱۴۰۱ می‌توانید در نمودار زیر مشاهده کنید:

در عین حال میانگین میزان رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی استان‌های کشور در بازه زمانی ۲۶ بهمن تا ۳ اسفند ماه ۱۴۰۱، بالغ بر ۴۸.۹۲ درصد بوده است. در این شاخص بیشترین میزان رعایت در استان کهگیلویه و بویر احمد با ۶۴.۶۴ درصد و کمترین میزان رعایت هم در استان زنجان با ۳۶.۴۸ درصد بوده است.

همچنین میانگین رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی کشور از ۱۹ بهمن تا ۳ اسفند ماه ۱۴۰۱، بالغ بر ۴۸.۹۲ درصد بوده است که استادیوم‌ها با ۹۰.۹۱ درصد بیشترین میزان رعایت و رستوران‌ها با ۴۴.۵۱ درصد کمترین میزان رعایت را در این شاخص داشته‌اند.

میانگین استفاده از ماسک در شاغلین و خدمت‌گیرندگان به تفکیک اماکن عمومی استان‌های کشور از ۲۶ بهمن تا ۳ اسفند ماه ۱۴۰۱، ۱۷.۸۵ درصد بوده است که بیشترین میزان رعایت در استان کهگیلویه و بویراحمد با ۴۲.۱۴ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به همدان با ۴.۵۰ درصد رعایت بوده است.

همچنین میانگین استفاده از ماسک در شاغلین و خدمت گیرندگان به تفکیک اماکن عمومی کشور نیز از ۱۹ بهمن تا ۳ اسفند ماه ۱۴۰۱، ۱۷.۸۵ درصد بوده است که بیشترین میزان استفاده از ماسک در اماکن عمومی مربوط به فرودگاه‌ها با ۷۰.۵۹ درصد و کمترین میزان استفاده از ماسک مربوط به مراکز تفریحی با ۱۳.۳۱ درصد است.

میانگین درصد رعایت پروتکل فاصله‌گذاری در اماکن عمومی استان‌های کشور از ۲۶ بهمن تا ۳ اسفند ماه ۱۴۰۱، ۳۰.۵۱ درصد بوده است که بیشترین میزان رعایت مربوط به استان کهگیلویه و بویر احمد با ۵۰.۳۶ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به همدان با ۱۲.۱۳ درصد بوده است.

همچنین میانگین درصد رعایت پروتکل فاصله‌گذاری در اماکن عمومی کشور از ۱۹ بهمن تا ۳ اسفند ماه ۱۴۰۱، ۳۰.۵۱ درصد بوده که فرودگاه‌ها با ۷۳.۵۳ درصد بیشترین درصد رعایت و پایانه‌های مسافربری درون شهری با ۲۴.۸۴ درصد کمترین میزان رعایت را داشته‌اند.

میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی استان‌های کشور از ۲۶ بهمن تا ۳ اسفند ماه ۱۴۰۱، ۴۶.۷۰ درصد بوده است. در عین حال بیشترین میزان رعایت مربوط به استان قم با ۶۵.۰۶ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به زنجان با ۳۵.۲۳ درصد بوده است.

همچنین میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی کشور از ۱۹ بهمن تا ۳ اسفند ماه ۱۴۰۱، ۴۶.۷۰ درصد بوده است. استادیوم‌ها با ۱۰۰ درصد رعایت تهویه مناسب در بالاترین حد رعایت بوده و رستوران‌ها با ۴۰.۹۹ درصد در قعر رعایت این پروتکل قرار دارند.

در عین حال طبق اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، بر اساس اقدامات ناشی از تشدید بازرسی‌ها از تاریخ ۲۶ بهمن تا ۳ اسفند ماه ۱۴۰۱، از تعداد ۳۵۷۷۸۰۷ مرکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی تحت پوشش، بالغ بر ۱۴۳۲۹۰ مورد بازرسی انجام شده است.

همچنین طی این مدت تعداد ۲۷۱۸۸ مرکز از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی اخطار گرفته و به مراجع قضایی معرفی شده‌اند و ۴۰۹ مورد از این مراکز نیز پلمب شده‌اند.

گزارش آخرین وضعیت بخش بهداشت شکایات مردمی سامانه ملی پاسخگویی ۱۹۰ وزارت بهداشت در مقابله با ویروس کرونا در ادامه می‌آید:

گزارش هفتگی واحد بهداشت سامانه ملی ۱۹۰

 تعداد کل تماس‌های پاسخ داده شده در سامانه ۱۹۰، بالغ بر ۲۹۴۸ تماس بوده و تعداد کل شکایات ثبت شده در این سامانه، ۱۱۲۶ شکایت بوده است.

طبق گزارش سامانه ۱۹۰، بیشترین مکان مورد گزارش برای ثبت شکایات بهداشتی مربوط به نانوایی‌ها بوده است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی