بازدید 10638

قیمت انواع پیاز چند؟

قیمت هر کیلوگرم پیاز در میدان میوه و تره بار تهران ۱۵ هزار و ۹۰۰ تومان، سطح شهر ۲۸ تا ۳۸ هزار تومان و در میدان مرکزی میوه و تره بار شهر تهران به صورت عمده ۱۵ تا ۲۸ هزار تومان به فروش می رسد.
کد خبر: ۱۱۶۳۶۰۰
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۱ 11 February 2023

به گزارش تابناک، تسنیم نوشت: پیاز از محصولاتی است که این روزها زمینه عرضه آنها کم شده است به طوری که به دلیل اختلاف قیمت بالای این محصول در برخی از میادین میوه و تره بار های شهرداری تهران یافت نمی‌شود.

بر اساس مشاهدات میدانی هر کیلوگرم از پیاز سفید و زرد در سطح شهر تهران از ۲۷ هزار تومان تا ۳۸ هزار تومان به فروش می‌رسد. پیاز قرمز نیز از ۳۲ هزار تومان تا ۴۲ هزار تومان به فروش می‌رسد.

قیمت هر کیلوگرم پیاز در میدان میوه و تره بار شهرداری تهران نیز ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان است که کیفیت به نسبت پایینی دارد.

قیمت پیاز زرد و سفید در میدان مرکزی میوه و تره بار شهرداری تهران نیز به صورت عمده بر اساس کیفیت با سه قیمت ۱۵ هزار تومان، ۲۰ هزار تومان و ۲۵ هزار تومان به فروش می رسد.

قیمت هرکیلوگرم پیاز قرمز نیز به صورت عمده فروشی در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران ۱۸ هزار تومان، ۲۴ هزار تومان و ۲۸ هزار تومان است.

بنابراین گزارش دلایل افزایش قیمت پیاز در دو ماه اخیر را می توان صادرات بی رویه و سرما و یخبندان های مقطعی اشاره کرد که با پایان یافتن سرما و آمدن محصولات جدید شهرهای تولید کننده عرضه افزایش می یابد و از طرفی دولت برای تنظیم بازار این محصول تعرفه صادرات را ۱۸۰ درصد افزایش داده و اقدام به واردات این محصول کرده است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۱۲
یک ماه پیاز نخورید...گوشت و مرغ که نیست...چقدر غر میزنید.!!!!
دولت رئیسی
پس چرا یک ماه هستش که من پیاز و خیار سبز رو میخرم ۲۷ هزار تومن و ارزون نمیشه؟ یک شبه ۵ برابر میشه و ۴ ماه طول میکشه بیاد پایین؟؟؟ واقعا این سومدیریت عدم تعادل نرخ مسئولبت نداره؟ همینطوری میگیم صادرات بی رویه؟ مگه صادرات صاحب نداره؟ بعد تازه وعده بدیم حالا قراره پیاز بعدا عمل بیاد بدیم تو بازار؟ !! سودش رو بجر دلال میبره؟ ضررش رو جز مردم میکنن؟ مسئولش کیه خب؟ چرا این بساط رو جمع نمیکنن
سلماس 450هزار هست داخل بازار
به این میگن مدیریت جهانی .هرروز یه فیلم جدید.
وزیری که نتونه پیاز رو مدیریت کنه ، بعد برنامه تحولی تو لید میده که فقط رو کاغذ و با فرمولهای excel ایجاد شده !
یه موقعی میشد با ۴۲ هزار تومن خونه خرید. دست اقایان سوپر انقلابی درد نکنه.
ایران به تنهایی معیارهای قدرت را جابه جا کرده این چه قدرت منطقه ای هست که قیمت پیاز، پوشک و پفک رو نمیتونه کنترل کنه؟
آیا قیمت بالای پیاز هم تقصیر امریکا یا دولت روحانی است
اين دولت از حل مشكل پياز عاجزه اونوقت ميخواد مشكل برجام رو حل كنه
مشکل اینجاست که در جهت حمایت از کشاورزان وام های کم بهره و یارانه و ... به کشاورزان داده می شود و انها محصول تولید خود را به قیمت بین المللی و دلاری به مردم عرضه می کنند پیاز به قیمت موز وارداتی عرضه می کنند بعد یک کارمند و کارگر مستاجر باید قبل از گرفتن حقوق مالیات بسیار پرداخت کند و در سال عملا (پس از کسر مالیات و اثر تورم) منفی 20 تا 30 درصد افزایش حقوق داشته باشد
من نمی فهمم چرا با این که دولت ها می دانند که هر سال یک یا چند محصول می خواهد گران شود باز اجازه صادارات میدهند و بعد واردات آن محصولها هم فوری انجام می پذیرد؟!!!! خیلی عجیبه!!! آیا ( جمله پرسشی است) باید منافع عده ای خاص تامین شود؟!!!!
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی