بازدید 5684

وعده مکرون درباره اوکراین در سخنرانی سال نوی میلادی

رئیس جمهور فرانسه در سخنرانی خود به مناسبت فرا رسیدن سال نوی میلادی متعهد شد که کشورش به حمایت از اوکراین تا زمان پیروز شدن آن در جنگ با روسیه ادامه خواهد داد.
کد خبر: ۱۱۵۷۴۱۷
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۹ 01 January 2023

به گزارش تابناک، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در سخنرانی به مناسبت فرا رسیدن سال ۲۰۲۳ به مردم اوکراین قول داد که به کمک کردن به آنها در جنگ برای "استقلال و بازسازی" کشورشان ادامه خواهد داد. مکرون خاطر نشان کرد: "در این سالی که دارد شروع می‌شود، ما بدون شکست در کنار شما خواهیم ایستاد."

مکرون همچنین از فرانسوی‌ها خواست به صرفه‌جویی در مصرف انرژی ادامه دهند و بیان داشت، این یک راه است برای این که کشورش همچنان که جنگ در اوکراین ادامه می‌یابد، از قطعی برق اجتناب کند.

مکرون در ادامه این سخنرانی‌اش همچنین گفت که قرار است در سال ۲۰۲۳ اصلاحات بازنشستگی را که مدت‌هاست به تاخیر افتاده، در کشورش اجرا کند. اصلاح نظام بازنشستگی پرهزینه و پیچیده فرانسه، یکی از بخش‌های کلیدی برنامه انتخاباتی مکرون در زمان به قدرت رسیدنش در سال ۲۰۱۷ بود.

اما پیشنهادات اولیه او برای این کار موجب شد تا چندین هفته اعتراض و اعتصاب در بخش حمل‌ونقل فرانسه درست قبل از شیوع همه‌گیری کووید-۱۹ به راه بیفتد. مکرون اجرای این ابتکار عمل را همزمان با صدور فرمان اجرای قرنطینه در اوایل سال ۲۰۲۰، متوقف کرد.

رئیس جمهور فرانسه در سخنرانی تلویزیونی خود با گفتن اینکه این اصلاحات تا پایان تابستان اجرایی می‌شود، گفت: ما باید بیشتر کار کنیم.

مکرون در آوریل سال گذشته به دومین دور ریاست جمهوری خود رسید اما در ژوئن اکثریت مطلق خود را در پارلمان از دست داد؛ اتفاقی که اجرای اصلاحات را برای او سخت‌تر کرده است. با این وجود او از فرانسوی‌ها خواست متحد شوند.

مکرون از مدت‌ها پیش به صراحت اعلام کرده قصد دارد سن بازنشستگی را افزایش دهد؛ اما این کار با مقاومت شدید اتحادیه‌ها روبرو شده و طبق نظرسنجی‌ها شدیدا بین فرانسوی‌ها نامحبوب است.

منبع: ایسنا
سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # پردیس افکاری # مجلس خبرگان
وب گردی