بازدید 2610
۱

بازنگری در شیوه های مبارزه با موادمخدر ضروری است

استاندار آذربایجان غربی گفت: بازنگری در شیوه‌های مبارزه با مواد مخدر با توجه تغییرات ایجاد شده در مسایل مرتبط با این موضوع اساسی و ضروری است.
کد خبر: ۱۱۴۷۸۷۵
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۰ 30 October 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، محمدصادق معتمدیان عصر شنبه در چهارمین جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان افزود: با توجه به اینکه باندهای بزرگ و مافیایی موادمخدر فعالیت‌های گسترده‌ای دارند و در این استان هم مصرف کننده داریم و هم مرز خروجی مواد از کشور محسوب می‌شود لذا تجهیز نیروی انتظامی و مرزبانی به پیشرفته ترین تجهیزات سخت افزاری یک الزام است.

وی با تاکید بر تجهیز مرزها و مبادی رسمی خروجی و ورودی و گمرکات استان به دستگاه ایکس ری و جانمایی سریع این تجهیزات اظهار کرد: با توجه به شرایط خاص آذربایجان غربی لازم است تا ساختاری خاص استان برای مبارزه با این مساله تعریف شود.

معتمدیان با بیان اینکه برگرداندن معتادان رها شده به زندگی کار سخت ولی ممکن است، ادامه داد: حرکت به سمت ایجاد اردوگاه‌ها به جای کمپ ترک اعتیاد باید در دستور کار باشد.

وی اضافه کرد: در مسابای که در زمینه مواد مخدر در استان وجود دارد نیز باید بازنگری شود چرا که کلیات این مساله اعم از آسیب‌ها، تهدیدات و تولید، عرضه، توزیع و مصرف تغییر کرده و با موضوعات جدیدی مواجه هستیم.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه مساله شناسی موضوع، ضرورت شناسایی آسیب‌ها تهدیدات، فرصت‌ها و خروجی آن جزو اولویت‌های استان محسوب می‌شود، گفت: توجه به مساله معتادان متجاهر، بهبود یافتگان، اشتغال آنان برای استان دارای اهمیت است.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی دارای حدود یک هزار کیلومتر مرز مشترک با سه کشور ترکیه، عراق و آذربایجان است که مسیر ترانزیت کالاهای مختلف و هزاران مسافر در سال هستند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۱
این همه سال این روش مبارزه چقدر بازده داشته ؟ روش جریمه و جرم انگاری مصرف چه حاصلی داشت جز صرف هزینه گزاف و تحمیل اسیبهای اجتماعی به خانواده ها ! اگر این بودجه صرف حذف سود اوری این بازار برای سوداگران شود و از خانواده ها حمایت شود راه بهتری نیست !
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه