بازدید 5492

آمار بستری، بیماران کرونا در کاشان به صفر رسید

رییس دانشگاه علوم‌ پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته، هیچ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مرکزهای درمانی این منطقه بستری نشده است.
کد خبر: ۱۱۴۱۲۵۹
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۴ 19 September 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، کورش ساکی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه در بخش مراقبت‌های ویژه مرکزهای درمانی کاشان و آران و بیدگل نیز هیچ بیمار کرونایی بستری نیست، افزود: از روزهای گذشته، ۶ بیمار حاد تنفسی در کاشان و یک نفر نیز در آران و بیدگل بستری است.

وی با بیان اینکه در شبانه‌روز گذشته فوتی بر اثر بیماری کرونا در منطقه کاشان گزارش نشده است، اظهار داشت: طی این مدت تنها یک مورد جدید مثبت کرونا ثبت شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کاشان در خصوص واکسیناسیون جمعیت بالای پنج سال این منطقه اظهار داشت: از ابتدای طرح ملی واکسیناسیون علیه ویروس کرونا تاکنون ۷۸ و ۱۸ صدم درصد واجدان شرایط نوبت نخست و ۷۱ و ۴۱ صدم درصد نوبت دوم واکسن را دریافت کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ۳۶ و ۶۹ صدم درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل واکسن نوبت سوم مقابله با ویروس کرونا را تزریق کرده‌اند، گفت: ۱۰ هزار و ۳۶۶ نفر از مردم این منطقه نیز واکسن یادآور (نوبت چهارم) را دریافت کرده‌اند.

به گفته ساکی، ۴۱۹ هزار و ۶۶ نفر از آغاز شیوع کرونا (اسفند ۹۸) تاکنون به مرکزهای بستری و سرپایی تشخیصی و درمانی این منطقه مراجعه کرده‌اند و ۲۱ هزار و ۳۰۰ بیمار حاد تنفسی نیز تاکنون از بیمارستان‌های شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل مرخص شده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کاشان در ادامه یادآور شد: در جدیدترین (۲۵ شهریور) رنگ‌بندی وضعیت کرونایی شهرهای کشور، کاشان و آران و بیدگل به رنگ آبی نشان داده شده است.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

ویروس کرونا (COVID-۱۹) اواسط دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌ برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد؛ این ویروس در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان قرار دارد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی