بازدید 42978
با دویست و سومین روز حمله روسیه به اوکراین

کشته شدن 500 نظامی اوکراین در یک روز/ ادعای بزرگ مدودف درباره مقدمه سازی اوکراین برای جنگ جهانی سوم/حضور گسترده نیروهای خارجی در منطقه خرسون برای جنگ با روسیه

دویست و سومین روز از حمله روسیه به اوکراین با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور می‌گذرد؛ تهاجمی که رویداد‌های زیادی را به دنبال داشته و منجر به تحریم گسترده روسیه از سوی بلوک غرب شده است و دورنمای مشخصی برای پایان آن نیز وجود ندارد.
کد خبر: ۱۱۴۰۵۲۸
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۱ 14 September 2022

ادعای بزرگ مدودف درباره مقدمه سازی اوکراین برای جنگ جهانی سوم/اوکراین: به نقطه عطف جنگ با روسیه رسیده ایم

بین الملل تابناک: دویست و سومین روز از حمله روسیه به اوکراین با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور می‌گذرد؛ تهاجمی که رویداد‌های زیادی را به دنبال داشته و منجر به تحریم گسترده روسیه از سوی بلوک غرب شده است و دورنمای مشخصی برای پایان آن نیز وجود ندارد.

حمله توپخانه ای ارتش اوکراین به درون مرزهای روسیه
۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۲۱:۳۰

«ویاچسلاو گلادکوف» فرماندار منطقه مرزی «بلگورود» روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد در پی حمله توپخانه‌ای اوکراین، ساکنین یک روستا تخلیه شده‌اند.

به نوشته وبگاه شبکه «راشا تودی»، ساکنان روستای «کراسنی هوتور» روسیه واقع در مرز با اوکراین به‌دلیل حمله توپخانه‌ای موقتا تخلیه و «به فاصله ایمن» منتقل شده‌اند.

تصاویر این حمله که توسط راشا تودی منتشر شده، صدای یکی از اهالی شنیده می‌شود که می‌گوید نیروهای اوکراینی به مرکز این روستا حمله توپخانه‌ای انجام داده‌اند.

گلادکوف روز دوشنبه نیز اعلام کرده بود اهالی دو روستای «ژوراولیوفکا» و «نیخوتیفکا» در این منطقه به صورت موقتی تخلیه شده‌اند اما پلیس و نیروهای مرزی به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

کشته شدن 500 نظامی اوکراین در یک روز
۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۹:۴۹

«ایگور کوناشینکوف» سخنگوی وزارت دفاع اوکراین امروز (چهارشنبه) گفت در حملات هوایی، موشکی و توپخانه‌ای ارتش روسیه در محورهای مختلف، در روز گذشته بیش از ۵۰۰ نظامی اوکراینی کشته شده‌اند.

به نوشته روسیا الیوم، او گفت که در جریان حمله ناموفق نیروهای اوکراینی در محور کریووی روگ نیکولایف (خرسون)، نیروهای اوکراینی ۸ تانک، ۱۳ خودروی جنگی پیاده نظام و ۱۱ خودروی زرهی دیگر را از دست دادند و ۱۵۰ نفر نیز کشته شدند.

کوناشینکوف همچنین گفت که در حملات هوایی دقیق در منطقه زاپوروژیا با هدف قرار دادن مواضع و نقاط استقرار واحدهای اوکراینی ۳۲۰ نظامی اوکراینی کشته و بیش از ۲۵ قطعه تجهیزات نظامی منهدم شدند.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه همچنین گفت که در منطقه «خارکیف» نیز ارتش روسیه دست به حمله گسترده‌ زد که در این میان ۱۵۰ نظامی اوکراینی کشته و زخمی و بیش از ۱۰ قطعه تجهیزات نظامی مورد هدف قرار گرفتند.

به گفته وی از ابتدای آغاز جنگ اوکراین در ۲۴ فوریه در مجموع ۲۹۳ فروند هواپیما، ۱۵۵ بالگرد، ۱۹۴۸ پهپاد، ۳۷۴ سامانه موشکی ضدهوایی، ۴۹۲۱ دستگاه تانک و سایر خودروهای زرهی، ۸۳۵ راکت انداز، ۳۳۸۶ قطعه توپ و خمپاره صحرایی و ۵۵۵۲ خودروی ویژه نظامی منهدم شده است.

کوناشینکوف روز گذشته نیز از حملات گسترده در جبهه جنگ با اوکراین خبر داد و گفت «نیروهای هوایی، موشکی و توپخانه‌ای در حال انجام حملات گسترده علیه یگان‌های نیروهای مسلح اوکراین در تمام بخش‌های عملیاتی هستند».

حضور گسترده نیروهای خارجی در منطقه خرسون برای جنگ با روسیه
۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۷:۰۵

یک مقام مسئول در منطقه "خرسون" اوکراین روز چهارشنبه به خبرگزاری تاس گفت که مزدوران بسیاری از ایالات متحده، لهستان، فرانسه، آلمان، هلند و دیگر کشورها به همراه نیروهای ارتش اوکراین در این منطقه در جنوب این کشور می‌جنگند.

 کریل استروموسوف معاون دولت نظامی و غیرنظامی خرسون در شرق اوکراین در باره مزدورانی که به همراه نیروهای مسلح اوکراین در این منطقه می جنگند، افزود: با اینکه شمار نیروهای اوکراین در خرسون و زاپوروژیا بیشتر از نیروهای نگهبان این منطقه هاست، اما آنان بیشتر آموزش ندیده هستند، در حالی که خط دفاعی محکمی از نیروهای روسیه و هم پیمانانش از این مناطق محافظت و دفاع می کنند.

وی با بسیار خوب توصیف کردن عملکرد نیروهای محافظ زاپوروژیا تاکید کرد که نیروهای اوکراین که بیشتر سرباز وظیفه هستند، با نیروهای کاملا حرفه ای ارتش روسیه روبه رو شده اند که آماده بازپس زدن حملات ارتش اوکراین هستند.

وزارت دفاع روسیه در میانه مارس اعلان کرد که نیروهای ارتش این کشور مطنقه خرسون را به صورت کامل تصرف کرده اند و یک دولت نظامی و غیرنظامی در پایان آوریل برای اداره این منطقه تشکیل شد. مقام های این منطقه بارها تمایل خود را برای پیوستن این منطقه به روسیه اعلان کرده اند.

تدارک غرب برای ارسال سلاح های پیشرفته تر به اوکراین
۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۷:۰۴

براساس گزارش روزنامه فایننشال تایمز، یکی از مقامات دفاعی ایالات متحده گفته است که این کشور به همراه متحدانش مشغول گفت‌وگو و رایزنی هستند که آیا در آینده‌ای نزدیک تسلیحات پیشرفته‌تری از جمله هواپیماهای جنگنده به اوکراین ارسال کنند یا خیر.

 روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز به نقل از یک منبع آمریکایی که نامش را فاش نکرد، نوشت که آمریکا و متحدانش در حال بررسی "نیازهای بلند مدت اوکراین" هستند. به گفته این مقام دفاعی، برخی‌ها معتقدند که ارسال هواپیماهای جنگنده به اوکراین اقدام "مناسبی" خواهد بود و بدین ترتیب "نیازهای کنونی این کشور را تا بلند مدت" برطرف می‌کند.

آموزش سربازان اوکراینی توسط دانمارک
۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۷:۰۳

وزیر دفاع دانمارک گفت کشورش در تلاش برای حمایت از ارتش کی یف در مقابل حمله روسیه، نیروهای کی یف را در خاک خود آموزش می دهد.

 خبرگزاری فرانسه نوشت به نظر می رسد این برنامه نیز مشابه برنامه آموزشی انگلیس باشد که دولت انگلیس برای آموزش ۱۰ هزار نیروی نظامی غیرماهر از ماه ژوئیه آغاز کرده است.

«مورتن بودسکوف» روز سه شنبه در مصاحبه با خبرگزاری دانمارک در دیدار از کی یف گفت: آموزش هایی در دانمارک انجام خواهد شد. نمی توانم جزییات بیشتری ارائه دهم اما ارتش اوکراین در دانمارک آموزش خواهد دید.

دانمارک مانند دیگر کشورهای غربی در ماه آگوست وعده داد مربیانی را با ۱۳۰ افسر نظامی برای حمایت طرح آموزشی انگلیس به این کشور اعزام خواهد کرد.

اما آمادگی برای آموزش نیروهای اوکراینی در خاک دانمارک حمایت بیشتر اعضای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و اتحادیه اروپا از اوکراین را نشان می دهد.

ماه گذشته در کنفرانس کمک کنندگان به اوکراین که در کپنهاگ برگزاری شد ۲۶ کشور متعهد شدند ۱.۵ میلییارد یورو برای کمک به آموزش و تجهیزات نیروهای اوکراینی اختصاص دهند.

دانمارکی ها با اکثریت قاطع در یک همه پرسی در ماه ژوئن به پیوستن به سیاست دفاعی مشترک اتحادیه اروپا رای دادند.

احتمال توسل روسیه به سلاح هسته ای
۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۷:۰۱

«رز گوته مولر» (Rose Gottemoeller) معاون سابق سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو ) مدعی شد پیشروی نیروهای اوکراینی می تواند ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه را متقاعد کند تا از سلاح های هسته ای استفاده کند.

 هفته نامه نیوزویک نوشت: این دیپلمات آمریکایی که در دوران ریاست ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو بین سالهای ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ میلادی خدمت کرده است، هشدار داد پیشروی های اخیر کی یف در منطقه خارکیف و شکست روسیه می تواند پوتین را به واکنش وا دارد.

گوته مولر که سابقه معاونت کنترل تسلیحات و امنیت بین المللی وزارت خارجه آمریکا را در کارنامه حرفه ای خود دارد، روز سه شنبه در برنامه «تودی» رادیو بی بی سی گفت، با نگاهی بر رفتارهای پوتین و حامیانش در بحران کنونی، نگران آن هستم که روسیه به شیوه های غیرقابل پیش بینی واکنش نشان دهد که این شیوه ها حتی می تواند شامل استفاده از سلاح های کشتار جمعی باشد.

وی به این سوال که آیا منظور او «به نوعی حمله هسته ای است» پاسخ مثبت داد. این مقام سابق ناتو با این حال گفت فکر نمی کند این سلاح ها شامل موشک های بالستیک قاره پیما، موشک های زیردریایی پرتاب به هدف آمریکا باشد.

معاون سابق دبیر کل ناتو افزود: ما از همان ابتدای بحران نگران بودیم که پوتین هشدارهایش درباره سلاح های هسته ای را در یک حمله هسته ای به نمایش بگذارد. این می تواند شامل یک حمله بر فراز دریای سیاه یا حمله به تاسیسات نظامی اوکراین باشد که ترس و وحشت را نه تنها در بین اوکراینی ها بلکه متحدان کی یف ایجاد خواهد کرد.

این مقام ناتو در ابتدای جنگ اوکراین گفته بود نگران آن است که روس ها حملات «پرچم دروغین» را به نمایش گذاشته و یا عملیات شیمیایی یا بیولوژیکی را علیه اهداف اوکراینی انجام دهند و کی یف را مقصر بشناسند. (هدف از عملیات «پرچم دروغین»، مخفی نگه داشتن هویت مرتکبین اصلی یا بدنام کردن طرف مقابل و ایجاد بهانه‌ای برای حمله به او است).

در ابتدای جنگ اوکراین، پوتین نیروهای هسته ای خود را به وضعیت آماده باش درآورد و در حالی که کارشناسان تلویزیون دولتی روسیه درباره تهدیدهای هسته ای صحبت کردند کارشناسان نظامی درباره احتمال متوسل شدن روسیه به چنین سلاح هایی ابراز تردید کرده اند.

به گفته مقام ناتو، این امر باعث حملات سایبری یا استفاده از سلاح های متعارف می شود اما نباید فورا به سلاح هسته ای متوسل شد.

نیوزویک در ادامه نوشت که برای اظهارنظر در این زمینه تلاش کرده با گوته مولر و وزارت دفاع روسیه تماس بگیرد.

به نوشته این رسانه، این اظهارات در حالی مطرح شده که آندرس فوگ راسموسن دبیرکل سابق ناتو نیز گفته متحدان اوکراین باید به تعهدات خود برای مجهز کردن کی یف به سلاح و سرمایه گذاری بر روی نیروهای دفاعی این کشور عمل کنند.

روسیه: اوکراین جهان را در آستانه «فاجعه هسته ای» قرار داده است
۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۶:۵۹

«ویاچسلا ولودین» رئیس دومای روسیه هشدار داد حملات اوکراین به نیروگاه هسته ای «زاپوریژیا» خطر غیرقابل قبولی را ایجاد کرده و جهان را در آستانه «فاجعه هسته ای» قرار داده است.

 راشاتودی به نقل از رئیس دومای روسیه نوشت: مسکو از وقوع فاجعه جلوگیری می کند درحالی که به نظر می رسد آمریکا اهمیتی به آسیب ناشی از این فاجعه احتمالی به اوکراین و متحدانش در ناتو نمی دهد.

ولودین در جلسه دوما، گفت: اقدامات تروریستی کی یف، جهان را در آستانه فاجعه هسته ای قرار داده است. ما اجازه نمی دهیم چنین اتفاقی رخ دهد.

وی افزود: در حالی که آمریکا ممکن است از این فاجعه فاصله داشته باشد، متحدان ناتو در اروپا در صورت انتشار مواد رادیواکتیو، از آن آسیب خواهند دید.

این مقام روس همچنین گفت دولت آمریکا و پارلمان های اتحادیه اروپا درباره این تهدید سکوت کرده اند اما بسیاری از کشورهای جهان با نگرانی روسیه در این زمینه شریک هستند.

ادعای بزرگ مدودف درباره مقدمه سازی اوکراین برای جنگ جهانی سوم

«دیمیتری مدودف»، معاون رئیس شورای امنیت روسیه شدیدا از این به اصطلاح «پروژه تضمین های امنیتی آینده پس از جنگ در اوکراین» که توسط کی‌یف پیشنهاد شد انتقاد کرده و هشدار داد، اجرای این طرح «پیش‌درآمد جنگ جهانی سوم» است.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، اوایل روز سه‌شنبه دفتر ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین پیش نویس این سند را که با همکاری متخصصان و مقامات سیاسی فعلی و سابق غربی از جمله آندرس فوگ راسموسن دبیر کل اسبق ناتو و آندری یرماک رئیس دفتر ریاست جمهوری اوکراین تهیه شده ارائه کرد. این دفتر ادعا کرد این سند برنامه هایی برای دوران بعد از پایان عملیات نظامی ویژه روسیه در این کشور پیشنهاد داده است.

در حالی که یکی از اهداف عملیات ویژه روسیه در اوکراین «غیرنظامی» کردن این کشور اعلام شده، طرح مذکور نظامی کردن گسترده اوکراین و مداخله «ضامنهای خارجی» در صورت حمله به اوکراین را در نظر گرفته است.

در این سند امضای یک توافق لازم‌الاجرای امنیتی میان اوکراین و کشورهای تضمین‌کننده و یا به عنوان جایگزین، امضای توافقات دوجانبه با هریک از این کشورها پیشنهاد شده است و طرف‌های پیشنهادی شامل آمریکا، استرالیا، انگلیس، آلمان، ایتالیا، کانادا، لهستان، ترکیه، فرانسه، کشورهای اروپای شمالی، مرکزی و جنوبی و همچنین کشوهای حوزه بالتیک هستند. نام روسیه در میان این طرف‌های احتمالی دیده نمی‌شود.

مدودف در مطلبی که در کانالش در پیام‌رسان تلگران منتشر ساخت، تاکید کرد، این پروژه به مثابه تسری دادن حمایت نظامی ناتو به اوکراین است. او هشدار داد، اگر اعضای این بلوک دست از ارسال تسلیحات بیشتر به کی‌یف برندارند، جنگ در اوکراین وارد سطحی متفاوت با پیش بینی پذیری کمتر خواهد شد و این سرآغاز ورود تعداد بیشتر و بیشتری از کشورها به این جنگ است.

مدودف نوشت: «در آن صورت مردم کشورهای غربی دیگر نخواهند توانست در خانه‌ها و آپارتمان‌های تمیزشان نشسته به اینکه چطور با نایبهای خود روسیه را تضعیف می‌کنند بخندند. هر چیزی در اطراف آنها شعله‌ور خواهد شد. شهروندان آنها سهم عادلانه خود از مصایب را دریافت خواهند کرد. زمین به معنای واقعی کلمه خواهد سوخت و بتن در اطراف آنها ذوب می‌شود.»

مدودف که سابقا رئیس جمهور روسیه بوده، پذیرفت که در آن وضعیت، همزمان همه کشورهای درگیر، از جمله روسیه، سهم خودشان از دردسر را خواهند داشت.

معاون رئیس شورای امنیت روسیه در این مطلب خود نوشت: «اگر این ابلهان به پمپاژ نامحدود خطرناکترین انواع سلاح‌ها به کی‌یف ادامه دهند، دیر یا زود این کارزار نظامی وارد سطحی دیگر می شود. در آن سطح مرزهای مشهود و پیش‌بینی ناپذیری بالقوه اقدامات طرفهای جنگ از کارزار نظامی ناپدید می‌شود و سناریوی نظامی خودش را با ورود شرکت‌کننده‌های جدید به آن دنبال خواهد کرد. همه چیز در اطراف غربی‌ها به آتش کشیده خواهد شد. مردم آنها کاملا دچار ماتم می‌شوند. آنها به معنی واقعی کلمه باعث خواهند شد زمین بسوزد و بتن ذوب شود.»

ادعای بایدن درباره پیشروی نیروهای اوکراینی

علی‌رغم تاکید روسیه بر دروغین بودن ادعاهای اوکراین و متحدانش درباره پیشروی در جریان عملیات ضدحمله، واشنگتن اما مدعی پیشرفت نظامیان کی‌یف است.

«جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا بامداد چهارشنبه ادعا کرد که نظامیان اوکراینی توانسته‌اند پیشروی قابل توجهی در خط مقدم نبرد انجام داده و نیروهای روسی را عقب رانده‌اند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، بایدن در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا می‌توان گفت که جنگ اوکراین در نقطه عطف قرار گرفته، توضیح داد: «به این سوال نمی‌توان پاسخ داد. سخت است که چنین چیزی بگوییم. ولی مشخص است که اوکراینی‌ها پیشرفت قابل توجهی به‌دست آورده‌اند. اما من گمان می‌کنم که این یک مسیر طولانی خواهد بود».

روز گذشته نیز یک مقام ارشد ارتش آمریکا در گفتگو با رسانه‌ها مدعی شد: «نیروهای روس از مرز خارکیف با روسیه، به کشورشان عقب نشستند و دستاوردهای خود را در این استان از دست دادند».

اوکراین: به نقطه عطف جنگ با روسیه رسیده ایم

معاون نخست‌وزیر اوکراین با بیان اینکه "دستاوردهای ارضی" اخیر در نزدیکی خارکیف "نقطه عطف" در جنگ با روسیه است، گفت بدین ترتیب کی‌یف در "موضع قدرت" قرار می‌گیرد.

 اولگ استفانیشینا، معاون نخست‌وزیر اوکراین روز سه‌شنبه به فرانس ۲۴ گفت که عملیات خارکیف یک "نقطه‌ عطف" است، آن هم "نه فقط در نبردی که از فوریه آغاز شده، بلکه در جنگی که از بهار ۲۰۱۴ به راه افتاده است."

در حالی که استفانیشینا مدعی شد که اوکراین پیشنهادات روسیه برای مذاکرات صلح را رد کرده است، روسیه می‌گوید که "حملات گسترده" را به مواضع اوکراین انجام داده است.

اوکراین طی روزهای گذشته بخش‌هایی از منطقه خارکیف را پس گرفت. کی‌یف مدعی انجام یک ضدحمله موفق شد و روسیه آن را کم‌اهمیت جلوه داد و در عوض اعلام کرد که نیروهای خود را برای "سازماندهی مجدد" و تقویت مواضع خودش در دونتسک عقب کشیده است.

معاون نخست‌وزیر اوکراین مدعی شد که مقامات روسی در روزهای پس از این ضد حمله با کی‌یف تماس گرفتند و پیشنهاد کردند در ازای آتش‌بس، در مورد شرایط صلح صحبت کنند. مسکو در مورد این ادعاها اظهار نظری نکرده است و سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه روز یکشنبه گفت که روسیه همچنان از مذاکره استقبال می‌کند اما هرچه عملیات نظامی این کشور ادامه یابد، صلح دشوارتر خواهد شد.

اولگ استفانیشینا گفت که پیشنهاد روسیه رد شد و اوکراین تنها پس از دستیابی به اهداف نظامی خود وارد مذاکره خواهد شد. ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین بارها اعلام کرده است که اهداف نظامی کی‌یف شامل بیرون راندن نیروهای روسیه از اوکراین و بازپس‌گیری جمهوری‌های دونباس و کریمه است. شبه‌جزیره کریمه در سال ۲۰۱۴ به پیوستن به روسیه رای مثبت داد.

با وجود خوش‌بینی استفانیشینا، وزارت دفاع روسیه سه‌شنبه اعلام کرد که نیروی هوایی، نیروهای موشکی و توپخانه‌ای این کشور روز دوشنبه "حملات گسترده‌ای" به مواضع اوکراین انجام داده‌اند. این وزارتخانه گفت که با حمله به واحدهای اوکراینی در نزدیکی اسلاویانسک و کنستانتینوفکا در شرق اوکراین و آرتموفسک و کردیوموفکا در جمهوری خودخوانده خلق دونتسک، بمباران‌های این کشور بیش از ۸۰۰ سرباز اوکراینی و خارجی را از بین برد.

این وزارتخانه روسیه همچنین گفت که حملات بیشتر واحدهای اوکراینی را در جنوب این کشور و در نزدیکی خارکیف در شمال هدف قرار دادند، در حالی که یک سری حملات جداگانه یک انبار مهمات ۴۵۰۰۰ تنی را در نزدیکی شهر وزنسنسک در منطقه نیکولایف از بین برد و جان ۳۰۰ سرباز اوکراینی را گرفت.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
در انتظار بررسی: ۴۴
انتشار یافته: ۳۵
انها مزدور نیستند
مزدور سربازان روسبه هستند که به یک کشور مستقل حمله کرده اند
انها نیروهای جانبرکف و جهادی هستند
شما هفت ماه است که زمین گیر شده بودید چقدر وقیح هستید که هنوز اوکراین را تهدید میکنید امیدوارم که با رسیدن تسلیحات پیشرفته اوکراین تا مسکو پیشروی کنه
روسیه باد است هیچی نیست از تهدید های روسیه نترسید و تا قلب آن پیشروی کنید فکر کنم حتی ایران هم با روسیه بجنگد مسکو سقوط میکند تازه حتی واتیکان هم با روسیه وارد جنگ بشه پیروز میشد چه برسد به کشور مالوسیا
روس های جنایتکار
تهدید اتمی توسط روسیه فقط بیانگر کم اوردن روسهاست
پیروزی های گسترده ارتش روسیه باعث خوشحالی ما می شود باید کاری کزد که جنگ به کشورهای غرب اروپا هم کشیده شود در صورت ضرورت حملات موشکی برای نا امن کردن آمریکا به آن کشور انجام شود
روسیه شکست رو در خرسون پذیرفته.
پیروزی افتخار آفرین ارتش قهرمان اوکراین بر نیروهای زبون روسیه، بر تمام عدالتخواهان جهان مبارک باد.
مدودف ببند
این امریکا و چین عجب پوست موزی زیر پای پوتین بدبخت انداختن...سیاست پدر و مادر ندارد..همه(روسیه اکراین اروپا) سرگرم شدن و دارن هزینه میدن امریکا هم هیزم این جهنم را تامین می کنه
آفای مددوف بلوف زدن راازدوستش پوتین آموخته وخوب میداند که هیج کشوری دراین دوره زمانه جرأت استفاده ازسلاح هسته ای راندارد چون کشورهای قدرتمند ب بو نیستند اگریک بمب فسقلی هسته ای کسی رهاکند بارانی ازبمبهای هسته ای بسویش روانه میشود وقطعاًنابودمیشود حتی اگرمددوف یارئیس جمهورمحترمشان دستور چنینی صادرکند به احتمال قریب به یقین توسط دوستان نزدیکش قبل از شلیک هسته ای امکان بدیارباقی رفتنش است بمب اتم داشتنش بیخطراست استفاده ازآن خودکشی است آنزمانیکه امریکادرهیروشیما بکاربرد عهد حجر بود امروزه فسقلی ترین کشورهاهم صاحب بمبهای بمراتب قویترازآنیکه آنزمان مصرف شدهستند البته ریپی آمدن ساده است سران کشورها بخصوص روسیه عزیز حکومت ابدی دارند ودرنازونعمتند مگردیوانه شده اندکه چنین کارهائی کننداگرهم شده باشنداجازه آنراندارند واینرااحتمالا‌ًزلنسکی بهترازمددوف میداند
حالا که روسیه در موضع ضعف قرار گرفته و از اینرو برای نمایش قدرت پوشالی خود ممکن است دیوانگی کند و متوسل به بمب اتم شود، ناتو هم باید موشک های مجهز به کلاهک هسته ای خود را در مرزهای روسیه مستقر نماید تا در صورت هر حرکت جنون آمیز از طرف پوتین، کشور روسیه را با خاک یکسان کرده و از آن بعنوان یک مزرعه بسیار وسیع برای کشت گندم استفاده شود.
روسیه بجای فرافکنی بهتر هست با زبون خوش از اوکراین خارج بشود شبهه جزیره کریمه را هم پس بدهد مدودف اوج وقاحت هست
برای توازن قدرت در دنیا روسیه باید از جنگ پیروز بشه
مدودوف شکر زیاد می خوره روسیه داره شکست می خوره می خواد با این اراجیف دنیا رو بترسونه که تاثیری نداره
مدودوف دیگه چیزی نمانده گریه کنه
جنگ جهانی سومی در کار نخواهد بود . با سرافکندگی همه آنچه را به زور گرفته بودید پس خواهید داد و این تازه اول کاره
چقدر بی سلیقە، بک گراوند قرمز
تابناک چیه این پس زمینه قرمز ،چشمام کور شدند
روس کثیف
فازتون از متن با زمینه قرمز و فونت سیاه چییه
غرب پرست ها تا مغز استخوانشون فاسد شده و گندیده
روسیه تمام شد
دولت‌های اروپایی به بهانه قطع گاز انرژی را با چندین برابر قیمت و سود بیشتر به مردم اروپا می فروشند و ثروت عظیمی به جیب زدن پوتین به نظر من گاز رو به اروپا برسان هر شکلی که می تونی راه کسب درآمد این پدر سوخته ها ببند پول و ثروتی که از راه گران فرختن انرژی بدست میارن اونها رو قدرتمندتر و شرورتر می کنه
این‌ مدودف‌ یک اوسکول‌ بتمام‌ معناست‌ !
بزرگترین‌ دیپلماسیش‌ اینه‌ که که گاهی‌ دنیا را تهدید‌ هسته ای بکنه‌ !
کسیکه‌ ابزار دست‌ پوتین‌ باشه تا سالها‌ صدارت‌ خودشو‌ بر روسیه‌ حفظ‌ بکنه‌ چه انتظاری ازش میره‌ ؟!
روسیه گرخیده دیگه از هارت و پورت های اوایل تجاوز خبری نیست
روسیه در این جنگ شکست خورده اونوقت دارند هر روز آمار تلفات دشمن را افزایش میدند خدایا دیوانگان را شفا بده
غربگداها خوابیدند با خودشونو بخواب زدند ۵۰۰ کشته در یک روز ، دلقک تا آخرین سرباز را از دست ندهد ، نمی‌خواد باور کنه بازیچه دست آمریکا شده
روسیه تا کم میاره این هسته ای رو توی دهنش میچرخونه
فاجعه هسته ای
بمب هسته ای
حمله هسته ای
پوختین
ایران باید بجر پهباد بصورت کامل از روسیه حمایت کند اگر روسیه در اوکراین شکست بخورید احتمال حمله به ایران بسیار زیاد می شود
کشته شدن 500 نظامی اوکراین در یک روز
باز از یک خبرگزاری روسی نقل قول فرمودید چرا سخنان سخنگوی ارتش اوکراین برای کشته شدن نیروها از دیگر خبرگزاریها منتشر نشده پس نتیجه این خبر جعلی است و برای باز افرینی روحیه از دست رقته و همچنین تنویر افکار عمومی روسیه بابت شکستهای اخیر روسیه است ( زنده باد ملت اوکراین، مرگ بر امپریالیسم کمونیستی روسیه )
اگر واقعا این مقدمه سازی جنگ جهانی سوم هم بوده بسیار ماهرانه طراحی شده و تقریبا روسیه رو خلع سلاح کرده !
خودش مونده و بمب ها ی اتمش !
لا یوم مثل یومک یا ابا عبدالله، کشتن ۵۰۰ نفر در یک روز در قبال فاجعه روز عاشورا عددی نیست
مرگ برمتجاوز با هر اسم و عنوانی
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری