بازدید 4304
۳

هیچ قدرتی نمی‌تواند مانع توان بازدارندگی ایران شود

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دستاوردهای غرورآفرین صنعت دفاعی کشور نمادی از شکست سیاست های تحریمی دشمنان ایران اسلامی است.
کد خبر: ۱۱۳۶۲۲۶
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۲ 21 August 2022

به گزارش «تابناک»، دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۳۰ مردادماه) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور، فرارسیدن روز جهانی مسجد را گرامیداشت و افزود: مسجد در دین اسلام، انسان ساز و جامعه پرداز است؛ اجتماع مؤمنان به خودی خود منشأ خیر است و مسجد مکانی است که در آن اجتماع مؤمنان بر محور دعا و نماز شکل می گیرد و جامعه از طریق همین اجتماع سازنده مؤمنان به طور مداوم اصلاح می شود و از انحراف ناشی از تفرقه در جامعه اسلامی مصون می ماند.

وی ادامه داد: اگر ما مسجد را به عنوان مقر فرماندهی اجتماعی و فرهنگی در جامعه اسلامی و نماد ظهور مردم باوری در نظام اسلامی تعریف کنیم ضروری است تا در جهت گیری های خود نسبت به نقش مسجد در مدیریت فرهنگی جامعه تجدیدنظر اساسی صورت دهیم.

رئیس قوه مقننه کشورمان یادآور شد: تقلیل مسجد به مکانی برای عبادت و تهی کردن این مکان مقدس از نقش اجتماعی آن ظلم به آموزه های پیامبر اسلام است که حکومت اسلامی را بر محور مسجد اداره می کردند؛ مساجد در سال های مبارزات انقلابی نقش محوری در بسیج مردم علیه رژیم شاهنشاهی ایفا کردند و در سال های دفاع مقدس نیز مساجد نقش محوری در بسیج نیروها علیه دشمن داشتند.

دکتر قالیباف با تاکید بر اینکه امروز نیز با توجه به تغییر ماموریت ها و ظهور جبهه های جدید مبارزه نیازمند بازتعریف نقش مساجد هستیم، افزود: باید در این مسیر از تجربه مساجدی که در سراسر کشور توانسته اند محور حرکت های جهادی، تربیتی، محرومیت زدایی، خیریه، توانمندسازی و سایر فعالیت های اجتماعی قرار گیرند به بهترین شکل استفاده کنیم.

رئیس مجلس پیشاپیش فرا رسیدن روز صنایع دفاعی کشور را به ملت شریف ایران و تمامی مجاهدان سرافراز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به ویژه متخصصان وزارت دفاع و سایر تلاشگران حوزه صنایع دفاعی تبریک و تهنیت گفت و افزود: یاد و خاطره شهدای گرانقدر صنعت دفاعی کشور را گرامی می دارم؛ قابلیت بازدارندگی و توان دفاعی کشور ما بومی و جوشیده از فکر و توان ایرانی است و هیچ قدرتی نمی تواند مانع از افزایش مستمر قدرت بازدارندگی ایران اسلامی و تقویت توان دفاعی کشور شود.

وی یادآور شد: دستاوردهای غرورآفرین صنعت دفاعی کشور علاوه بر آنکه نمادی از شکست سیاست های تحریمی دشمنان ایران اسلامی است به روشنی نشان می دهد که اگر به جوانان مؤمن و متخصص کشور اعتماد کنیم می توانیم بر مشکلات فائق آئیم و قله های پیشرفت را فتح کنیم.

دکتر قالیباف افزود: صنعت دفاعی کشور اکنون ۳ ویژگی مهم و راهبردی را با هم ترکیب کرده، نخست اینکه به یک صنعت پیشران تبدیل شده که همزمان با خود، سایر رشته های علمی به ویژه فنی و مهندسی را تغذیه کرده و توسعه می دهد و دوم با تأمین نیازمندی نیروهای مسلح و ایجاد برتری فناورانه نقش مهمی در قدرت دفاعی و بازدارندگی کشور ایفا می کند و ویژگی سوم با گشودن باب صادرات دفاعی در آینده ای نزدیک به مکمل مهمی برای اقتصاد کشور تبدیل خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۳
جناب قالیباف و هیچ قدرتی نمیتواند جلوی گرانی های افسار گسیخته را بگیرد همچنانکه نتوانسته اید
ایشان پنجشنبه شب در مهمان بودند برا شرکت در مراسمی که خیلی برای شرکت مردم تبلیغ شده بود

ولی خود ایشان و سایر همراهان به چشم خود دیدند کسی از مردم در این مراسم حاضر نشده بود

این آقایان باید بفهمند که دیگر در نزد مردم آبرویی ندارند
صنعت دفاعی به فیمت گرسنگی مردم
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # موشک هایپرسونیک فتاح # فیروز نادری # کارمزد تراکنش بانکی
آخرین اخبار
وب گردی