بازدید 5502

مورایس: خوش شانس بودیم که تماشاگران استقلال نبودند

دو نیمه تغییراتی به وجود آوردیم و جای‌گیری بازیکنان را درست کردیم. توانستیم فشار خود را افزایش دهیم و روی ضد حمله به گل رسیدیم. جبران برای تیمی که در چنین دیدارهایی گل می‌خورد، سخت است
کد خبر: ۱۱۳۴۶۵۱
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۷ 12 August 2022

ژوزه مورایس پس از پیروزی 2 بر صفر سپاهان مقابل استقلال در هفته نخست لیگ برتر گفت: بازی عادی و کلاسیکی را دیدیم که آسان نبود. اگر هم دیدار اول لیگ هم باشد، سخت‌تر و بدتر می‌شود.

«تیمی که در خانه خود بازی می‌کند، محکوم به برد است و روی بازیکنان استقلال فشار وجود داشت.» وی ضمن بیان این جمله گفت: در نیمه اول تلاش کردیم فضاها را ببندیم و بازی را کنترل کنیم. می‌خواستیم از موقعیت‌هایی که به وجود می‌آوریم، استفاده کنیم. در 10 دقیقه اول توانستیم تعادل را به وجود بیاوریم و زمانی که استقلال بازی را در اختیار گرفت، از لحاظ بازپس‌گیری توپ توانستیم موفقیت خود را نشان دهیم. در آن لحظات خوش‌شانس بودیم که گلی دریافت نکردیم.

سرمربی سپاهان با اشاره به تغییراتی که در تیمش به وجود آورد، تصریح کرد: بین دو نیمه تغییراتی به وجود آوردیم و جای‌گیری بازیکنان را درست کردیم. توانستیم فشار خود را افزایش دهیم و روی ضد حمله به گل رسیدیم. جبران برای تیمی که در چنین دیدارهایی گل می‌خورد، سخت است؛ به‌ویژه زمانی که هواداری ندارید که از شما حمایت کند.

مورایس با بیان اینکه سپاهان برد شیرینی به دست آورده است، خاطرنشان کرد: قبلاً هم آدم خوش‌شانسی بودم و امروز هم خوش‌شانس بودم که برنده این بازی بدون تماشاگر باشم. نمی‌توانم بگویم بازیکنان ما هم خیلی خوب بودند، اما به آنها تبریک می‌گویم.

وی درخصوص برتری در جدال مربیان پرتغالی در نیمه مربیان بیان کرد: هدف من این نیست که درباره نکات ضعف و قدرت تیم مقابل صحبت کنم. بازی آسانی برای دو تیم نبود و از این برد خیلی خوشحال هستیم. حریف قابل احترامی داشتیم و نمی‌خواهم درباره کیفیت مربیان صحبت کنم؛ چون او (ساپینتو) یک مربی باکیفیت است.

سرمربی سپاهان با اشاره مجدد به شانس خوب طلایی‌پوشان عنوان کرد: خیلی خوش‌شانس بودیم که بازی بدون تماشاگر بود؛ چون ممکن بود شرایط به گونه دیگری رقم بخورد. با این حال اگر ورزشگاه پُر از تماشاگر بود، همین روند را طی می‌کردیم و کارمان را با همین روال انجام می‌دادیم.

مورایس در این مورد که سپاهان موقعیت چندانی به استقلال نداد، اظهار داشت:‌ وظیفه مربی ایجاد تعادل است و تلاش می‌کنیم همیشه تعادل را حفظ کنیم. نباید هیچ‌وقت اندازه خودمان از دست بدهیم و این روندی است که یک تیم باید حفظ کند. از لحاظ دفاعی انسجام داشتیم، اما به این فکر نمی‌کنیم که حریف می‌توانست چه تعداد موقعیت گلزنی خلق کند. هدف ما بازپس‌گیری توپ برای گلزنی بود و این تنها تفکر ما محسوب می‌شد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی