بازدید 6352
۲

کودکان طعمه‌های کرونای دلتا

رئیس بیمارستان دکتر محمد کرمانشاهی نسبت به مراقبت از کودکان در مقابل کرونای دلتا هشدار داد.
کد خبر: ۱۰۷۱۷۹۱
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۱ 24 August 2021

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، دکتر فریبا ویسی با بیان اینکه تعداد کودکان مبتلا به کرونا در استان نسبت به ماه قبل سه برابر شده است گفت: هنوز پاسخ قطعی به این سوال که چرا کودکان بیشتر در معرض دلتا هستند وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه هر چند بیش از ۸۰ درصد کودکان مبتلا دارای علائم متوسط و خفیف هستند گفت: برخی از کودکان هم با عوارضی با شدت بیشتر و درگیری‌های قلبی، کلیوی و کبدی مراجعه می‌کنند که در بلند مدت بر سلامت آن‌ها تاثیر گذار خواهد بود.

رئیس بیمارستان دکتر محمد کرمانشاهی با اشاره به اینکه شروع علائم در سویه دلتا بصورت ناگهانی و با احساس کوفتگی، بدن درد، سردرد، گلودرد، درد شکمی، استفراغ، تب وبی اشتهایی و سرفه در کودکان بروز می‌کند خاطر نشان کرد: در کودکان سه سال به بالا زدن ماسک با سایز مناسب و فیت الزامی است.

وی لود بسیار زیاد ویروس در حفره‌های دهان و بینی و شدت و سرعت انتشار بالا را دو ویژگی این سویه نسبت به گونه‌های قبلی عنوان کرد و افزود: در سویه‌های قبلی، کرونا در هر فرد بیمار قابلیت سرایت به حدود سه نفر را داشت، اما فرد مبتلا به دلتا با یک سرفه و عطسه به راحتی می‌تواند در یک فضای بسته دهها نفر را مبتلا کند.

دکتر فریبا ویسی با اشاره به اینکه کرونا ویروسی ناشناخته است و درمان قطعی ندارد گفت: ویروسی وحشی‌تر از دلتا در راه است که ممکن است بزودی جهان را درگیر کند و تنها راه گریز از این ویروس رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، زدن ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از دورهمی‌ها است.

رئیس بیمارستان دکتر محمد کرمانشاهی اظهار داشت: سویه دلتا به خاطر جهش‌هایی که در آن ایجاد شده با سیستم‌های تشخیصی فعلی و انجام تست pcr ممکن است تشخیص داده نشود و تست منفی نمی‌تواند نشانه‌ای برای مبتلا نبودن فرد به کرونا باشد.

وی گفت: مراجعه بیماران مبتلا به کرونا در استان نشان می‌دهد که همه آن‌ها سابقه حضور در دورهمی‌ها، تجمعات، عروسی‌ها و میهمانی‌ها را داشته اند.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۲
خبری از واکسیناسیون گسترده نیست و داریم میریم سمت روزی ۷۰۰ نفر مرگ! کسی هم استعفا نمی ده. تهش میزارن گندش که در میاد، بعد چندین ماه صبر که آبا از آسیاب افتاد میان میگن از ملت شهید پرور عذر می خوایمو ادامه می دن. کسی هم ازشون نمیپرسه مسئول از دست دادن اینهمه آدم کیه!؟؟ جون آدماست، جون آدما....
کجای کاری دلتا دیگه قدیمیه، به زودی لاندا خواهد رسید
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # پردیس افکاری # مجلس خبرگان
آخرین اخبار
وب گردی