بازدید 5382
۱

افزایش قیمت کالاهای اساسی در اردیبهشت ماه

بررسی آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد که در اردیبهشت ماه امسال گوشت مرغ تازه با ۱۲۳.۲ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به اردیبهشت ماه سال گذشته داشته است.
کد خبر: ۱۰۵۸۳۲۹
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۴ 16 June 2021

 


به گزارش تابناک به نقل از همشهری آنلاین، بررسی آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد که در اردیبهشت ماه امسال، قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ تازه به‌طور میانگین ۲۵ هزار و ۹۶ تومان بوده است که نسبت به مدت مشابه در اردیبهشت ماه سال ۹۹ با قیمت ۱۱ هزارو ۲۴۳ تومان بیش از ۱۲۳.۲ درصد افزایش قیمت داشته است. قیمت مرغ در اردیبهشت ماه امسال نسبت به فروردین امسال نیز ۱.۶ درصد افزایش داشته است.

پس از گوشت مرغ، برنج تایلندی(غیر از هومالی) و شکر سفید بیشترین افزایش قیمت را در اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ نسبت به اردیبهشت ماه ۹۹ تجربه کرده اند.

به این ترتیب قیمت هر کیلوگرم برنج تایلندی (غیر از هومالی) از هفت هزار و ۶۹۵ تومان در اردیبهشت ۹۹ به ۱۴ هزار و ۳۲۶ تومان در اردیبهشت ماه امسال رسیده است که افزایش ۸۶.۲ درصدی نشان می دهد. هرچند این نوع برنج نسبت به ماه فروردین ۱۴۰۰ کاهش یک دهم درصدی داشته است.

همچنین قیمت هر کیلوگرم شکر سفید نیز در اردیبشهت ماه امسال ۱۲ هزار و ۳۹۰ تومان بود که رشد قیمتی ۷۶.۳ درصدی را نسبت به قیمت هفت هزار و ۲۸ تومانی همین محصول در اردیبهشت ماه ۹۹ داشته است.

همچنین قیمت شکر سفید نیز به فروردین ماه سال جاری نیز ۴ درصد گران تر شده است و در بین کالاهای اساسی مورد بررسی بالاترین گرانی را نسبت به ماه قبل از خود تجربه کرده است. قیمت هر کیلوگرم شکر در فروردین ماه امسال ۱۱ هزار و ۹۱۲ تومان بوده است.

قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی (مخلوط) به‌طور میانگین ۱۳۰ هزار و ۳۱۷ تومان شد که نسبت به مدت مشابه اردیبهشت ماه ۹۹ با قیمت ۹۲ هزارو ۴۹۰ تومان، حدود ۴۰.۹ درصد رشد را نشان می‌دهد.

همچنین در اردیبهشت ماه قیمت هر کیلوگرم برنج پاکستانی باسماتی (درجه یک) ۲۴ هزار و ۶۶۰ تومان بوده است که نسبت به اردیبهشت ماه سال قبل افزایش قیمن ۷۲.۲ درصدی داشته است.

بر اساس آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت در اردیبهشت ماه امسال قیمت هر کیلوگرم برنج طارم اعلا ۳۵ هزار و ۳۲۹ تومان و برنج داخلی هاشمی درجه یک ۳۴ هزار و ۵۳ تومان شد که نسبت به اردیبهشت ماه پارسال به ترتیب ۴۲.۱ درصد و ۴۰.۱ درصد رشد را نشان می‌دهد.

قیمت هر کیلوگرم گوشت گوساله در اردیبهشت ماه امسال ۱۱۴ هزار و ۹۹۲ تومان شد که نسبت به مدت مشابه فروردین‌ماه سال ۹۹ با قیمت ۷۵ هزار و ۵۳۵ تومان، رشد ۵۲.۲ درصدی داشته است.

قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی (مخلوط) نیز دراردیبهشت ماه امسال ۱۳۰ هزار و ۳۱۷ تومان بود که نسبت به قیمت ۹۲ هزارو ۴۹۰ تومانی در اردیبهشت ماه ۹۹ حدود ۴۱ درصد افزایش قیمت داشته است.

افزایش قیمت کالاهای اساسی در اردیبهشت ماه

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
وای وای امان از بی تدبیری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم