بازدید ۴۳۰۴
امیرآبادی فراهانی در جمع خبرنگاران:
عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: به زودی تیم تحقیق و تفحص از فایل صوتی وزیر امور خارجه فعالیت خود را آغاز خواهد کرد و نتیجه آن را جهت برخورد با متخلفان به قوه قضائیه ارائه می‌دهد.
کد خبر: ۱۰۵۰۸۰۲
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۸ 09 May 2021


به گزارش تابناک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس امروز در حاشیه جلسه علنی مجلس در جمع خبرنگاران، گفت: در جلسه غیر علنی صبح امروز مجلس درباره فایل صوتی منتشر شده از وزیر امور خارجه بحث و تبادل نظر صورت گرفت و نمایندگان مجلس این کار را به شدت محکوم کردند. چرا که مباحثی که در این فایل صوتی به ویژه درباره سردار دل‌ها مطرح شده بود، ملت ما را بسیار ناراحت کرد.

وی بیان کرد: نمایندگان تأکید کردند که ایجاد دوگانه‌های مختلف در کشور باعث مشکل برای مردم می‌شود و در هشت سال گذشته، ایجاد دوگانه سازی‌های کاذب باعث شده که مشکلات اقتصادی زیادی برای مردم و کشور به وجود آید.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه به زودی تیم تحقیق و تفحص از فایل صوتی ظریف در مجلس آغاز به کار می‌کنند، تصریح کرد: عصر امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس موضوع فایل صوتی وزیر امور خارجه را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد و از سوی دیگر سه تقاضا برای تحقیق و تفحص از این موضوع تهیه شده است که در جلسه عصر امروز این کمیسیون مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

امیرآبادی ادامه داد: البته کمیسیون امنیت ملی مجلس به دنبال آن است که سه تقاضا برای تحقیق و تفحص از فایل صوتی ظریف را به یک تقاضا تبدیل کند و در صورت تصویب این موضوع در کمیسیون امنیت ملی مجلس روز سه شنبه این هفته طرح تحقیق و تفحص از مرکز استراتژیک ریاست جمهوری در صحن علنی مجلس رأی گیری می‌شد.

وی اظهار کرد: البته برخی از همکاران درخواست اعمال ماده ۲۳۴ درباره فایل صوتی ظریف را ارائه کرده اند که این موضوع هم در کمیسیون امنیت ملی مجلس بررسی می‌شود و در نهایت نتیجه تحقیق و تفحص و یا ماده ۲۳۴ جهت برخورد با خائنان به قوه قضائیه ارائه خواهد شد.

نماینده مردم قم در مجلس بیان کرد: همچنین در جلسه غیرعلنی امروز مجلس در مورد مذاکرات وین بحث و تبادل نظر شد و رئیس مجلس شورای اسلامی گزارشی از روند مذاکرات به نمایندگان ارائه داد.

امیرآبادی فراهانی تصریح کرد: تعدادی از نمایندگان نقطه نظرات خود را درباره مذاکرات وین ارائه کردند و جمع بندی این بود که باید در مذاکرات مراقبت شود چرا که ملت ایران در این چند سال مقاومت بسیار خوبی در مقابله با جنگ اقتصادی و تحریم‌های دشمن داشتند و ملت ما در برابر آمریکایی‌ها و ترامپ به پیروزی رسیدند.

وی اظهار داشت: تاکید نمایندگان مجلس بر این بود که تیم مذاکره کننده مراقب باشند، مبادا منافع ملت ایران و کشور در مذاکرات به خطر بیفتد و نباید در مذاکرات عجله و شتاب داشته باشند.

عضو هیئت رئیسه مجلس بیان کرد: البته نمایندگان تاکید کردند که حاضر نیستند تحریم‌ها ادامه داشته باشند، اما این موضوع دلیلی نیست که تیم مذاکره کننده ما در مذاکره عجله و شتابزدگی داشته باشند و مجلس استفاده از ابزار مذاکره در روند سیاست داخلی را قبول ندارد.

امیرآبادی فراهانی ادامه داد: از جمله نکاتی که در این جلسه مطرح شد، این بود که تحریم‌ها باید به طور کامل برداشته و راستی آزمایی شود و تیم مذاکره کننده ما در مذاکره با گروه ۱+۴ باید به این مساله توجه کنند که همه تحریم‌های ما و حتی تحریم اشخاص به طور کامل باید لغو شود.

وی با بیان اینکه تحریم‌ها به سه دسته هسته ای، برجامی و غیربرجامی تقسیم شده است، افزود: تاکید نمایندگان بر این بود که تمام تحریم‌ها باید به طور کامل برداشته شود تا واردکنندگان، صادرکنندگان و تولیدکنندگان ما مشکلی برای فعالیت‌های خود نداشته باشند و یکی دیگر از مباحثی که مورد تاکید قرار گرفت این بود که باید زمان کافی برای راستی آزمایی وجود داشته باشد. همچنین تاکید نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر این بود که تحریم‌های غیر هسته‌ای هم باید برطرف شود و پذیرفتنی نیست که به هیچ عنوان تحریمی باقی بماند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
شورای شهر ششم سید ابراهیم رئیسی انتخابات 1400 واژگونی اتوبوس خبرنگاران محیط زیست