بازدید 15759

نتایج مقدماتی جام‌ جهانی در اروپا: توقف پرتغال و بلژیک

در لحظات پایانی بازی، داور گل صحیح رونالدو که از خط دروازه عبور کرده بود را نپذیرفت.
کد خبر: ۱۰۴۲۸۰۴
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۹ 28 March 2021

دیدارهای شب نخست از هفته دوم مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 در قاره اروپا، بامداد امروز (یکشنبه) به پایان رسید که در مهمترین آنها تیم‌های ملی پرتغال و بلژیک در خانه رقبا به تساوی بسنده کردند.

به گزارش تابناک ورزشی، در گروه A پرتغال که کریستانو رونالدو را هم در ترکیب اصلی داشت، در شهر بلگراد برابر صربستان در حالی به تساوی 2-2 بسنده کرد که 2 بر صفر از این تیم پیش افتاده بود. هر دو گل پرتغال را دیوگو ژوتا مهاجم لیورپول در دقایق 11 و 36 به ثمر رساند.

صربستان در دقیقه 46 توسط الکساندر میتروویچ و در دقیقه 60 توسط فیلیپ کاستیچ گل‌های خورده را پاسخ داد. در دقیقه دوم وقت‌های تلف شده نیمه دوم این بازی میلنکوویچ از صربستان اخراج شد.

در لحظات پایانی بازی، داور گل صحیح رونالدو که از خط دروازه عبور کرده بود را نپذیرفت.

نتایج مقدماتی جام‌جهانی در اروپا: توقف پرتغال و بلژیک

در دیگر بازی این گروه تیم ملی لوکزامبورگ با یک گل از سد میزبان خود ایرلند گذشت.

با این نتایج صربستان و پرتغال هر دو با 4 امتیاز و برحسب تفاضل گل به ترتیب اول و دوم هستند، لوکزامبورگ با 3 امتیاز سوم است و تیم‌‌های آذربایجان و ایرلند هر دو بدون امتیاز در رده‌های بعدی قرار دارند.

در گروه E‌ ستاره‌های تیم ملی بلژیک نتوانستند میزبان خود جمهوری چک را شکست دهند و به تساوی یک - یک رضایت دادند.  این چک بود که توسط لوکاژ پروود در دقیقه 50 به گل رسید و 10 دقیقه بعد روملو لوکاکو مهاجم تیم اینتر گل تساوی را برای تیم تحت هدایت روبرتو مارتینس به ثمر رساند.

با این نتیجه تیم‌های چک و بلژیک هر دو با 4 امتیاز و برحسب تفاضل گل به ترتیب در رده‌های اول و دوم قرار دارند و پس از آنها بلاروس با 3 امتیاز سوم است و تیم‌‌های ولز و استونی هر دو بدون امتیاز رده‌های بعدی را در اختیار دارند.

در بازی همزمان در گروه H اسلواکی مقابل میهمان خود مالت به تساوی 2-2 بسنده کرد. این اولین امتیاز مالت و دومین امتیاز اسلواکی بود که به ترتیب در رده‌های ششم و چهارم جدول قرار دارند. روسیه،‌ اسلوونی، کرواسی به ترتیب با 6، 3 و 3 امتیاز در رده‌های اول تا سوم جدول این گروه هستند.

نتایج مقدماتی جام‌ جهانی در اروپا: توقف پرتغال و بلژیک

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022