بازدید ۱۰۱۳۳
۷
دسته بندی‌های بیرون از مجمع دهم اسفندماه فدراسیون
در حالی که کمتر از دو هفته تا روز انتخابات فدراسیون فوتبال و سامان گرفتن اتاق ریاست و هیات رییسه مانده است، رقابت انتخاباتی به خصوص میان هیات‌های استانی ـ که عمده رای مجمع را در اختیار دارند ـ به سمت بلوک‌های چندگانه با تمایلات قومی و منطقه‌ای پیش می‌رود! بعد از سیطره یک دهه‌ای اصفهانی ها، حالا گروه استان‌های شرقی، حلقه زاگرس نشینان، وحدت شمال غربی‌ها و ... در حال شکل گیری است.
کد خبر: ۱۰۳۴۸۲۹
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۶ 16 February 2021

طی روز‌های اخیر، خبر برگزاری مهمانی روسای هیات فوتبال در مشهد به نفع یک نامزد ریاست خاص در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و اعتراض‌هایی را از سوی برخی جریانات و کاندیدا‌ها به دنبال داشت.

به گزارش «تابناک ورزشی»؛ گفته شده که رییس هیات فوتبال مشهد با دعوت از حدود ۱۰ تن از روسای هیات‌های استانی و پذیرایی از آنها، در پی جمع آوری رای‌های سرگردان مجمع به نفع یکی از نامزد‌های ریاست بوده است.

میزبان این نشست ویژه، رییس هیات فوتبال خراسان رضوی بود که از قضا نامزد پست هیات رییسه فدراسیون نیز هست. حالا اینکه قصد او از این جلسه گرفتن، رای برای خودش بوده یا در پی به ریاست رساندن یکی از کاندیداهاست، خود سوژه ای جداست.

ضیافت های شبانه هیات‌های استانی فوتبال در مشهد و اردبیل / انتخابات فدراسیون را قومی قبیله‌ای نکنید

این جوان که عضو شورای شهر مشهد هم هست و ادعای نظارت بر ۱۷ هزارمیلیارد تومان بودجه شهرداری مشهد را مطرح می‌کند، حالا با توپ پر در پی ورود به اتاق اصلی تصمیم گیری فوتبال ایران است و حاضر شده درباره برنامه‌های انتخاباتی و شائبه‌های منتشره بعد از آن مهمانی توضیح بدهد.

احسان اصولی در همان ابتدای صحبت‌هایش درباره جلسه جنجالی برگزار شده در مشهد گفت: من هم اخباری که منتشر شد، خواندم و شاید شیطنت‌هایی در این زمینه صورت گرفته است! فوتبال ایران شرایط پیچیده و سختی دارد و همه باید در هر جایگاهی که هستند، کمک کنند، مشکلات برطرف شود. اولین قدم هم این است که مجمع عمومی برای انتخابات فدراسیون تصمیمی درست و اصولی بگیرد. اگر قرار باشد بدون فکر، هم اندیشی و اقدامات کارشناسی، هر کدام از اعضای مجمع در روز دهم اسفند به سالن بروند و رای خود را به صندوق بیندازند که هیچ چیز درست نمی‌شود و فوتبال دوباره روی همان پاشنه در به راه خود ادامه می‌دهد. فوتبال در موقعیتی نیست که دوباره قرار باشد، شاهد انتخابات غلط باشیم. باید با آگاهی کامل و شناخت درست از برنامه‌ها و نیاز‌های فوتبال به نامز‌دهای مختلف برای کرسی‌های هیات رییسه رای داده شود.

رییس هیات فوتبال خراسان در ادامه برای دفاع از مهمانی خود، دست به افشاگری از برپایی چنین ضیافت‌های غیررسمی در سایر استان‌ها زد و تاکید کرد: همین هفته گذشته، جلسه ائتلاف مدیران شمال غرب کشور ـ که عضو مجمع عمومی هستند ـ در اردبیل برگزار شد. برخی دیگر از دوستان فراکسیون زاگرس‌نشین‌ها را تشکیل داده اند. قبلا مدیران اصفهانی یک گروه بودند، انواع و اقسام این ائتلاف‌ها در کشور شکل گرفته بود.

اصولی در ادامه برای توجیه میزبانی خود، لب به اعتراف و تایید شایعه گشوده و می‌گوید: اکثر استان‌های شرقی کشور جزو مناطق محروم و کم برخوردار در فوتبال به حساب می‌آیند و توجهی به آن‌ها نمی‌شود. به همین ترتیب، جلسه‌ای در مشهد برگزار شد تا یک هم‌فکری درست و اصولی برای انتخابات پیش‌روی فدراسیون داشته باشیم. البته از استان‌های دیگر هم دوستان حضور داشتند. دلیلش هم این است که بنده قائل به باندبازی، مدیریت قبیله‌ای و گروهی و قومیتی در فوتبال نیستم.

اما با وجود تاکید این جوان تازه وارد سطوح مدیریتی فوتبال کشور، باید برای احتمال کشیده شدن رقابت‌های انتخاباتی فوتبال به مباحث باندی و قومی و قبیله‌ای نگران بود، چه آنکه در میان صحبت‌های خود وی هم چنین موضوعی، تلویحی مورد اشاره قرار گرفته که هر بخش از استان‌های ایران، به صورت بلوک مجزا در حال جمع آوری قواست تا سهمی بیشتر در قدرت فدراسیون آتی تصاحب کند.

اصولی در پاسخ به این که آیا برگزاری این جلسات برای حمایت از یک نامزد خاص است، حاضر به اشاره به نام خاصی نشد و راضی نگشت که خروجی این جلسه در مشهد را اعلام کند؛ اما به خبرگزاری قوه قضاییه گفته: ما درباره مدیریت کلان فوتبال ایران تصمیم می‌گیریم و منافع کل فوتبال کشور باید مدنظر قرار بگیرد. شرق و غرب و شمال و جنوب نداریم، همه باید در کنار هم به رشد و اعتلای فوتبال کمک کنیم. این جلسات هم به هیچ عنوان بد و غیرقانونی نیست و باعث می‌شود که تصمیم درست‌تری برای فوتبال با هم‌فکری گرفته شود. همین جا هم برای رفع تمام سوء تفاهم‌های به وجود آمده، باز هم تاکید می‌کنم که محوریت برگزاری این نشست‌ها، حمایت از نامزد خاصی در انتخابات فدراسیون نیست و نشست‌ها در استان‌های دیگر هم برگزار می‌شود و جایگاه بنده در شورای اسلامی شهر مشهد به هیچ عنوان تاثیری در برگزاری نشست نداشته و فعلا در حال بررسی شرایط نامزد‌ها و مشکلات فوتبال و توسعه فوتبال در مناطق محروم هستیم.

ضیافت های شبانه هیات‌های استانی فوتبال در مشهد و اردبیل / انتخابات فدراسیون را قومی قبیله‌ای نکنید

جملات بعدی وی، حمله آشکار به مدیران فعلی فدراسیون و انتقاد واضح از عملکرد عبدالکاظم طالقانی است. بنده در بخش نماینده هیات‌های استانی در هیات رییسه ثبت نام کردم و هدفم از این کار، پایان دادن به یک سیکل مدیریتی غلط در فوتبال ایران است. از اردیبهشت ۹۸ که رییس هیات فوتبال خراسان رضوی شدم، کمیته استان‌های فدراسیون فوتبال تا کنون سه بار از بنده مدارک شناسنامه و پاسپورت و عکس و... خواسته است. فقط همین! فلسفه این کمیته استان‌ها هم این است که به هیات‌ها فشار بیاورند و دستور بدهند که مثلا به چه چیزی و چه کسی رای بدهند یا ندهند. در یک شهر چه کاری انجام بدهند یا ندهند. این کمیته هم فقط از ما مدارک می‌گیرد و گم می‌کند و کمکی به فوتبال کشور نداشته است. من به این مساله فکر کردم که باید یک تغییر اساسی در این مکانیزم اجرایی کاملا غلط شکل بگیرد. ادامه این وضعیت فقط فجایع قبلی را بزرگ‌تر می‌کند.

نویسنده: صادق لودریچه

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۷
خویی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
پس چرا کرونا سراغ اینها نمیرود
پاسخ ها
naser
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
حتما واکسن زدند.؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
فکر کنم کشور را اسمش عوض کنند به بلاد خراسان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
کی به کیه
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
تا وقتی پای سیاسیون و نظامیون از ورزش، هنر، اقتصاد و هرچه که در تخصصشان نیست کوتاه نشود، مملکت سامان نمی یابد!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
با این لابی هاشون مگه اجازه میدن علی کریمی ها انتخاب بشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
کاش روزی فرهنگ ما ایرانیان بقدری بالا رود که به پوچی خشکه تعصبات کورکورانه قومیتی پی ببریم
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
المپیک 2020 توکیو علی داوودی محمدرضا گرایی حسن یزدانی مراسم تحلیف ریاست جمهوری ارشا اقدسی