بازدید 15421

دریادار فدوی: برخی مصراند برای بار دوم در چاله بیفتد

جانشین فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه از شروع مذاکره دیدیم که با چه ترفند‌های نظام را پای مذاکره بردند، با وجود اینکه با صراحت گفته شد نتیجه‌ای نمیگیرید، گفت: ضرب‌المثلی داریم درباره اینکه امکان ندارد غیر انسان دو مرتبه در یک چاله بیفتد، اما نمیدانم چرا برخی مصر هستند که برای بار دوم نیز پای‌شان در آن چاله بیفتد.
کد خبر: ۱۰۱۹۶۰۰
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۷ 06 December 2020
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، دریادار پاسدار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر یکشنبه در مراسمی که به مناسبت روز دانشجو از سوی دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در دانشکده ادبیات دانشگاه برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای عرصه‌های علمی خاطر نشان کرد:، چون شیاطین تاب و تحمل دانشمندان علمی ما را نداشتند و از دستاورد‌های آنان می‌ترسیدند، دست به ترور و شهید کردن آن‌ها می‌زنند که آخرین این دانشمندان شهید فخری زاده است.

وی با اشاره به شهادت سرتیپ پاسدار عبدالرسول استوار محمودآبادی افزود: این شهید بزرگوار در مأموریتی فرهنگی و نه نظامی در عراق به کرونا مبتلا شد و دیشب بعد از ۶۵ روز به شهادت رسید.

جانشین فرمانده سپاه با بیان اینکه همواره دو جبهه حق و باطل و دو حزب خدا و شیطان وجود دارد، اظهار کرد: این دو حزب در ظرف مقابل هم قرار دارند و همه‌ی انسان‌ها در یکی از این دو گروه قرار دارد و خداوند نیز وعده داده اند که همواره حزب خدا پیروز است. باید خودمان را مورد ارزیابی قرار دهیم و حواسمان باشد که در حزب خدا باشیم.

سردار فدوی گفت: از ۲۴ بهمن ۵۷ دعوا بصورت فیزیکی بین جبهه باطل و جبهه حق آغاز شد؛ استکبار فکر می‌کرد که آبادی دست پنجمش می‌تواند از پس انقلاب اسلامی بر بیاید، اما بعد‌ها متوجه شدند که نه تنها ایادی‌اش بلکه حتی خودشان هم نمی‌توانند انقلاب اسلامی را از پای دربیاوردند.

وی با تاکید بر اینکه همه‌ی وعده‌های الهی مشروط هستند، گفت: علت اینکه کشور ما امروز در امورات اقتصادی گرفتار است این است که طبق قاعده‌ای که خداوند گفته عمل نکردیم و بر اساس قواعدی عمل کردیم که دشمنان ما تعیین کرده‌اند. امام خمینی (ره) از ابتدای انقلاب تاکید کردند که نباید خام فروشی نفت داشته باشیم؛ این موضوع از دولت موقت گرفته تا دولت امروز همه نیز این موضوع را تکرار کردند، اما در لایحه بودجه ۱۴۰۰ مشاهده میکنیم که چند درصد از درآمد‌های کشور بر اساس خام فروشی تعیین شده است.

جانشین فرمانده سپاه در بخشی از صحبت‌های خود با بیان اینکه آیات ۷ الی ۹ سوره ممتحن درباره مذاکره است، افزود: خداوند خیلی صریح گفته که چه وقت و چطور می‌توانید با دشمنان و کفار مذاکره کنید؛ در این آیات آمده که امید است که خدا بین شما و بت پرست‌هایی که دشمنی دارید با اسلام آوردنشان دوستی برقرار کنید؛ خدا می‌تواند و آمرزنده و مهربان است؛ خدا از برقراری روابط حسنه و عادلانه با بی دین‌ها نهی تان نمی‌کند؛ آن‌ها که بخاطر دین دار بودنتان با شما نجنگیدند و از منطقه زندگی‌تان بیرونتان نکرده باشند، بلکه خدا شما را فقط از دوستی با بی دین‌هایی نهی می‌کند که بخاطر دین دار بودنتان با شما جنگیده‌اند.

سردار فدوی با بیان اینکه «۴۱ سال و ۹ ماه است که آمریکا با ما می‌جنگد»، خاطر نشان کرد: ما یکسال و نیم آخر جنگ را مستقیم با آمریکایی‌ها جنگیدیم، اما آن‌ها جرات نکردند که جنگ سخت را ادامه دهند. اینکه ما مبنا را بر قول‌ها و وعده‌های واهی دشمنی که بی دین است، شرارت کرده و بدقولی داشته است قرار دهیم، شرایط می‌شود آنچه امروز مشاهده می‌کنیم.

وی ادامه‌داد: از شروع مذاکره دیدیم که با چه ترفند‌های نظام را پای مذاکره بردند، با وجود اینکه با صراحت گفته شد نتیجه‌ای نمی‌گیرید. از سال ۳۲ تا امروز در تمام زمان‌هایی که دموکرات‌ها در آمریکا حاکم بودند در زمان آن‌ها بیشترین دشمنی‌ها و بیشترین ضربه‌ها به کشور ایران وارد شده است. جمهوری خواهان همواره ادامه دهنده اقداماتی بودند که دموکرات‌ها تصویب کرده بودند.

وی با اشاره به اقدامات ترور شهید قاسم سلیمانی، گفت:آمریکایی‌ها عددی نبودند که بخواهند شهید سلیمانی را شهید کنند؛ بلکه شهید سلیمانی خودش آرزوی شهادت داشت.

۱۰جانشین فرمانده سپاه با بیان اینکه دموکرات‌ها همه خباثت‌های عالم را بر سر ما در آوردند، اظهار کرد: ضرب‌المثلی داریم درباره اینکه امکان ندارد غیر انسان دو مرتبه در یک چاله بیفتد، اما نمیدانم چرا برخی مصر هستند که برای بار دوم نیز پای‌شان در آن چاله بیفتد.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه