بازدید 5400
۱

سازمان تبلیغات: وزارت صمت هیچ ارزاقی به هیئات نداده

مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی گفت: علی‌رغم دوجلسه تنظیم بازار و مصوبه چهارشنبه گذشته، وزارت صمت تاکنون هیچ ارزاقی برای کمک‌های مؤمنانه از سمت وزارت صمت به هیئات مذهبی نرسیده است.
کد خبر: ۹۹۹۰۹۴
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۰ 28 August 2020
به گزارش تابناک به نقل از فارس، حجت‌الاسلام مجید باباجانی مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی ضمن اشاره به عدم تحقق وعده‌های وزارت صمت در تهیه اقلام موردنیاز کمک‌های مؤمنانه عنوان کرد: طبق توافقات صورت گرفته در جلسات ستاد ملی محرم، وزارت صمت مسئولیت تهیه اقلام موردنیاز برای کمک‌های مؤمنانه را بر عهده داشت که باگذشت ۸ روز از ماه محرم تاکنون وعده‌های این سازمان محقق نشده است.

وی در ادامه به تأثیر مشکلات اقتصادی بر جامعه پرداخت و افزود: با توجه به شرایط اقتصادی و شیوع ویروس کرونا نیاز به اقلام ضروری در بین نیازمندان جامعه افزایش پیداکرده است.

باباجانی تصریح کرد: امسال با توجه به اینکه مشکلات اقتصادی شدت پیداکرده است، به توصیه رهبر فرزانه انقلاب هیئات برای کمک‌های مؤمنانه حرکت بزرگی را شروع کرده‌اند و این حرکت با بازخورد‌های مثبتی نیز روبه‌رو شده است.

مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: مطابق هماهنگی‌های انجام‌شده در جلسات ستاد ملی محرم با وزرت صمت، مقرر شد تا این وزارت اقلام موردنیاز نیازمندان را در قالب کمک‌های مؤمنانه به هیئات مذهبی تحویل دهد تا به دست نیازمندان جامعه برسد.

وی یادآور شد: طبق توافق سازمان تبلیغات اسلامی با وزارت صمت طبق ظرفیت‌های سال گذشته که کمک‌های مؤمنانه توزیع شد، اقلام موردنیاز نیازمندان به ادارات استانی این وزارت تحویل داده شود.

بابا‌خانی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: تاکنون به‌غیراز دو استان که به‌واسطه توافقات داخلی اقلام به دستشان رسیده است، هیچ کالایی از طرف وزارت صمت به هیئات داده نشده است؛ از آنجا که برنامه کمک مؤمنانه در کل محرم و صفر توسط هیئات ادامه دارد، همچنان پیگیر این موضوع هستیم و هرزمانی که به نتیجه مطلوب در این زمینه دست پیدا کنیم از طریق سامانه بیرق به هیئاتی که ثبت‌نام کرده‌اند اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱
چه بهتر.فقط کافیه اخر شب های تاسوعا و عاشورا سطل های زباله و اطراف انرا ببینید تا بفهمید در این اوضاع و احوال چه حجم از غذا دور ریخته میشود.
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022
آخرین اخبار