بازدید 33399
سخنگوی وزارت بهداشت

واکنش به فیلم شتر و درمان کرونا! / متوفیان اعلام شده بیش از آمار‌های قطعی است / نمی‌توانم پاسخگوی افزایش تردد‌ها باشم/ مدل ما کپی و پیست از چین نبود و تا امروز قابل دفاع است/ گواهی فوت کرونا توسط پزشک و با هشت مهر صادر می‌شود

جهانپور درباره سبقت گرفتن آمار مبتلایان کشورمان از چین گفت: سوالات چین را از من نپرسید؛ ممکن است موجب دلخوری یا داستان شود. به هر حال، چین تجربیاتی در مراکز متعدد دانشگاهی در این حوزه داشت که انتقال آنها سودمند بود. البته ما از چین یا هر کشور دیگری کپی/پیست نکردیم و مدل خودمان را داشتیم که تا به امروز موفق بوده است. اینکه بعدا چه خواهد شد قابل پیش بینی نیست.
کد خبر: ۹۷۳۵۳۷
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳ 20 April 2020
تابناک اجتماعیسخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: من نمی‌توانم پاسخگوی افزایش تردد‌ها و سفر‌های غیر ضروری باشم؛ همه دنیا به سمت بازگشایی رفته‌اند و مختص به ما نیست.

به گزارش «تابناک»؛ دکتر کیانوش جهانپور در نشست آنلاین خبری با اصحاب رسانه، ضمن گرامی داشت هفته سلامت که از امروز آغاز شده، در پاسخ به سوالی در خصوص لغو ممنوعیت سفر و گزارش های رسیده از افزایش ترددهای جاده‌ای در نقاط مختلف کشور، گفت: در خصوص افزایش ترددها باید از خود مسافرین و آنهایی که تردد می‌کنند سوال کرد، به ویژه اگر سفر غیرضروری رفته باشند که آسیبش بیش از همه متوجه خودشان و اطرافیانشان است. البته اینکه تردد‌ها ضروری است یا نه را من نمی‌توانم قضاوت کنم.

وی با تاکید بر اینکه دلیل افزایش ترافیک در شهر‌ها، استفاده مردم از خودرو‌های شخصی و توصیه مسئولان به این امر و حتی تک سرنشین بودن خودروهای سواری است، گفت: همه دنیا به سمت بازگشایی رفته‌اند و امروز اصلاً استثنایی نداریم و پیشتر هم تاکید شده بود که اقداماتی مانند قرنطینه را نمی‌توان در طولانی مدت در دستور کار قرار داد و همه جوامع در دنیا توان ادامه این اقدامات برای طولانی مدت را ندارند.
 
سخنگوی وزارت بهداشت افزود: نکته کلیدی در این میان این است که باید بدانیم چیزی تمام نشده و باید نکات بهداشتی را رعایت کرد و حتی باید بیش از پیش به اجرای هرچه صحیح‌تر فاصله گذاری اجتماعی بپردازیم و نکات بهداشتی را رعایت کنیم، چون مثلا قبلا در خانه بودیم و نیازی به استفاده از ماسک نبود اما اکنون که بیرون می‌رویم هم لازم است ماسک بزنیم و هم مرتب دست هایمان را با آب و صابون بشوریم. این را هم یادآوری کنم که همچنان مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل است و ۲۰ میلیون نفر از جمعیتی که با بازگشایی این مراکز در خیابان‌ها بودند کاسته شده است.
 
متوفیان اعلام شده بیش از آمارهای قطعی است/ نمی‌توانم پاسخگوی افزایش ترددها باشم/ واکنش به «فیلم شتر»!
 
وی در پاسخ به سوالی درباره ویدیوی منتشره درباره خوردن ادرار شتر برای درمان کرونا گفت: وزارت بهداشت ناظر بر حریم خصوصی افراد نیست و نه در این زمینه کارویژه‌ای داریم که هر فردی ممکن است برود ادرار شتر یا گاو را مصرف کند و نه اطلاعاتی در این خصوص داریم. البته یک نکته درباره فیلم اینکه شتری هم که در آن کلیپ وجود دارد، عربی نیست و نژادی از کشور‌های سردسیر است. احتمالا خواص آن با هم متفاوت است!

رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت افزود: روزی در هند گفته می‌شود که از ادرار گاو استفاده شود و ممکن است روزی کسی در جایی از دنیا رفتار دیگری داشته باشد. هر فردی می‌تواند به اصطبل برود و هر چیزی را مصرف کند، ولی هیچ یک از این موارد مورد تأیید وزارت بهداشت نیست. این افراد ممکن است رژیم های غذایی خاص یا مشکلات شخصیتی و اجتماعی داشته باشند که حتی ممکن است نیازمند درمان باشند.

وی در ادامه گفت: علم طب، تجربی است و تک تک گزاره‌های آن قابل اصلاح و ویرایش است. گزاره‌های طبی در طول تاریخ تجربه شده و اگر سودمند نباشد کنار می‌رود، ولی وقتی گزاره‌ها توسط برخی افراد به منابع مقدس منسوب می‌شود، دیگر قابل تست نیست و بر مبنای یکی از انواع مغالطه اتفاق می‌افتد که امور را به مسائل مقدس گره می‌زنند تا قابل رد نباشد. باز هم از این کارها رخ خواهد داد که شاید برای انبساط خاطر افراد باشد و بیش از آن ارزش ندارد.
 
جهانپور در پاسخ به سوال «تابناک» درباره سبقت گرفتن آمار مبتلایان کشورمان از چین و اینکه چه درس هایی از چینی ها گرفتیم که درست نبود و چه درس هایی از ایشان نگرفتیم، گفت: سوالات چین را از من نپرسید؛ ممکن است موجب دلخوری یا داستان شود [با لبخند] به هر حال، چین تجربیاتی در مراکز متعدد دانشگاهی در این حوزه داشت که انتقال آنها سودمند بود و در این تردیدی نیست.
 
وی افزود: انتقال این تجربیات و دانش که حتی با سفر گروه های علمی آنها به کشورمان همراه بود، به ویژه تجربیاتی که در هفته‌های اولیه مقابله با این بیماری داشتند، سودمند بود و در این تردیدی نداریم. این فرایندی است که اصطلاحا به آن مدیریت دانش می‌گویند. اما این به آن معنا نیست که ما از چین یا هر کشور دیگری کپی/پیست می‌کنیم، بلکه ما اینجا اساتید، محققین و مدیران تدبیر‌هایی را در نظر می‌گیرند و ما مدل خودمان را داشتیم و داریم که تا امروز هم قابل دفاع است.
 
رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات در ادامه گفت: تا امروز که ۸ هفته از شناسایی نخستین موارد ابتلا به این بیماری در کشور می‌گذرد و روند افزایشی و بعد کاهشی و ثبات نسبی را تجربه کردیم، اتفاق مثبتی رقم خورده و همه چیز در کل قابل قبول است، اما اینکه از امروز به بعد چه می‌شود را نمی توانیم پیش بینی کنیم و لازم است پانزده روز یا یک ماه بعد در این باره اظهار نظر کنیم.
 
وی افزود: خوش‌بختانه همزمانی این بیماری در ایران و برخی کشورهای اروپایی، آمریکایی و کشورهای توسعه یافته کمک می‌کند که با قیاس با آنها بتوانیم از نسبت موفقیت و موفقیت نسبی حرف بزنیم. اینکه شرایط خودمان را با کشورهایی قیاس کنیم که جمعیت کمتر یا مساحت کمتر دارند و یا تخت بیمارستانی شان بیشتر است و این را هم مد نظر قرار دهیم که ما با تحریم های ظالمانه هم مواجه هستیم. اینها شاهد زنده هستند و می توان با مقایسه شرایط کشورمان با آنها به نکاتی پی برد.
 
جهانپور با تاکید بر اینکه این همزمانی موجب شده انتقادات کاهش پیدا کند، گفت: این به آن معنا نیست که همه کارها به نحو مطلوب و صحیح انجام شده اما به نظر می‌آید که کلیت امور در کشور با نمره قابل قبولی شروع شده و تا کنون ادامه یافته است. اگر به دو ماه گذشته برگردیم، توفیق نسبی در ایران داشتیم؛ با مجموع هزینه کرد و خساراتی که در ابعاد مختلف دیدیم، توفیق نسبی داشتیم و کمتر کشوری با ابعاد این بحران در ایران مواجه شد که توانسته باشد با این حجم از خسارت از این مرحله عبور کرده باشد.
 
واکنش به فیلم شتر و درمان کرونا!/ متوفیان اعلام شده بیش از آمارهای قطعی است/ نمی‌توانم پاسخگوی افزایش ترددها باشم/ مدل ما کپی و پیست از چین نبود و تا امروز قابل دفاع است/ گواهی فوت کرونا توسط پزشک صادر می‌شود
 
وی در پاسخ به سوالی در مورد ارائه راه حل‌های عجیب توسط برخی کارشناسان دعوت شده به صدا و سیما از جمله فرار از ابتلا با کرونا با بو کردن نارنج، گفت: وزارت بهداشت در موضوع‌های مختلف اسامی کارشناسان را به شورای سیاست گذاری صداوسیما اعلام می‌کند، اما تعداد شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی آن قدر زیاد است که قادر به تامین کارشناس برای حضور در همه برنامه‌ها نیستیم. نزدیک به دویست شبکه رادیویی و تلویزیونی به چند زبان داریم که تامین کارشناس برای همه شان مقدور نیست و گاهی عجیب ترین افراد را دعوت می‌کنند!
 
رئیس قرارگاه مبارزه با کرونا در پاسخ به این که آیا نمی شود یک بار برای همیشه افرادی که اظهارنظرهای عجیب مطرح می‌کنند را تحت تعقیب قرار داد، گفت: اگر افرادی در امر درمان مداخله کنند، پیگیری خواهیم کرد و سعی می کنیم بزرگترهایشان و سر منشاها را هم پیگیری کنیم، چون اگر پرسنلمان بیش از این هم باشد، نمی‌توانیم همه این اظهار نظر‌ها را رصد کنیم و در این زمینه خبرنگاران به ما کمک می‌کنند و بسیاری از موارد را به اطلاع ما می‌رسانند. باید بپذیریم ۹۵ درصد جامعه طبیعی هستند، اما به هر حال ۵ درصد انحراف معیار هم داریم!
 
وی در پاسخ به سوالی در خصوص شایعات مطرح درباره درج علتی غیر از کرونا در گواهی فوت، گفت: اگر بیمار بر اساس کرونا فوت کرده باشد، باید فرم پنومونی کرونایی روی پرونده او باشد چراکه تنها این روزها نیست که با مدارک و مستندات کار داریم و بعدا همه این پرونده ها باید مورد بررسی و کارهای تحقیقاتی و پژوهشی قرار گیرد. ابلاغ معاونت درمان وزارت بهداشت در این زمینه، دستورالعمل طبیعی است چراکه ده‌ها هزار نفر مشکوک به کرونا در کشور بستری شده‌اند و این اطلاعات برای مطالعات اپیدمیولوژیک بسیار مهم است.
 
جهانپور افزود: وقتی گواهی فوت صادر می‌شود، علت زمینه‌ای و ثانویه و نهایی در برگه ثبت می‌شود. علت ثانویه در گواهی فوت می‌تواند کرونا باشد و این گواهی توسط پزشک صادر می‌شود. چه کسی می‌تواند به پزشک اجبار کند که در گواهی فوت چیزی خلاف آن بنویسد؟ منِ پزشک که ۴ صفحه گواهی فوت را پر می‌کنم و در هر صفحه دو مهر می‌زنم و علت مرگ را می‌نویسم و جواز فوت و دفن را صادر می‌کنم، ۸ بار مهر و امضا کرده‌ام.
 
وی در ادامه گفت: حتی وزیر بهداشت نمی‌تواند به پزشک بگوید علت فوت در گواهی فوت را چیز دیگری بنویسد. هر پزشکی که می‌دانست بیمار به علت ابتلا به کرونا فوت کرده و ننوشته، مقصر است. وقتی گواهی صادر می‌شود، آنچه اتفاق افتاده و قطعی است را باید گواهی کرده باشد و اگر چیزی جز آن نوشته، گواهی فوت خلاف صادر شده است.
 
رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت در پاسخ به سوالی درباره نامه اخیر وزیر بهداشت به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی مبنی بر تکمیل پرونده مبتلایان به کرونا گفت: قبل از این‌که وزیر بهداشت این ابلاغیه را داشته باشد، معاون درمان وزارت بهداشت هم این موضوع را برای رفع مشکل ترخیص جسد‌های متوفیان صادر کرده و اعلام شده بود که شرح حال، علامت و سی تی اسکن می‌تواند برای پزشک موضوع را مشخص کند و از درج کلمه مشکوک برای متوفیان خودداری شود. بخشی از آمار متوفیان این است که تست مثبت ندارند، اما در آمار ما به عنوان مبتلا به کووید ۱۹ درج شده است. این موضوع باعث شد که اجساد تعیین تکلیف شوند و تعداد آمار مبتلایان فوت شده که در گواهی فوت کلمه کرونا درج شده، بیش از آمار تست قطعی متوفیان است.

وی افزود: وزیر بهداشت برای افراد بستری و تکمیل پرونده‌ها بخشنامه مجددی انجام داد و اعلام شد که تست‌های PCR حتما در پرونده‌ها درج شود. زیرا این شائبه مطرح شده بود که برای رایگان نشدن درمان بیماران کووید ۱۹ ممکن است کد دیگری برای بیمار ثبت شده باشد، اما الان همه مراکز موظف هستند که تست PCR چه منفی و چه مثبت را در پرونده بیمار درج کنند. در شرایط طغیان و بحران ممکن است در سرعت تشخیص و درمان اشکالاتی وجود داشته باشد. امروز که بار مراجعه به بیمارستان‌ها کاهش یافته است، باید این هشدار به بیمارستان‌ها داده شود که قبل از گذشت زمان، نواقص احتمالی برطرف شود.
 
واکنش به فیلم شتر و درمان کرونا!/ متوفیان اعلام شده بیش از آمارهای قطعی است/ نمی‌توانم پاسخگوی افزایش ترددها باشم/ مدل ما کپی و پیست از چین نبود و تا امروز قابل دفاع است
 
جهانپور در پاسخ به سوالی در خصوص شائبه هایی که برخی مسئولان به آمار وارد می‌دانند، گفت: برخی از اعضای شورای شهر تهران امکان دارد بگویند که آمار انتخابات هم اشتباه است و در انتخابات تقلب شده؛ آیا این حرفشان درست است که حالا به آمار وزارت بهداشت اعتراض می‌کنند؟ ما موارد غیرقطعی و غیرشناسایی را نه می‌شناسیم و نه آمار می‌دهیم و تنها آمار قطعی را اعلام می‌کنیم و این به معنی این نیست که آمار غیرقطعی نداریم. آمار یعنی چیزی که شناخته شده است نه موارد شناخته نشده.
 
وی افزود: موارد منفی کاذب و شناسایی نشده وجود دارد، اما در آمار‌های وزارت بهداشت چنین آماری نداریم. برخی فکر می‌کنند چیز جدیدی کشف کرده‌اند و می‌گویند آمار‌های واقعی از آمار وزارت بهداشت بالاتر است. آماری که ما اعلام می‌کنیم موارد شناسایی شده است و فقط چیزی که مستند داریم و قطعی است، اعلام می‌کنیم و جز این هم اعداد دیگری را با فشار هیچ شخصی اعلام نخواهیم کرد و دوستان هم بیش از حد اصرار نکنند.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: ما مسئولیتی در این زمینه نداریم که اگر کسی گفته آمار را قبول ندارد، در زمینه آن صحبت کنیم. برخی افراد کارشناس شمارش رای هستند تا شمارش علت مرگ و میر. ما در مورد یکی از دوستان گفتیم که کارشناس تولد است، وی بیان کرد که آمار پاس کرده است. دوستان باید در حوزه‌ای اظهار نظر کنند که تخصص دارند. هیچ یک از این افراد در زمینه علت فوت تخصص ندارند. این افراد در زمینه سابقه شمارش رای تخصص دارند، اما علت فوت خیر؛ بنابراین، پاسخی در مورد این اظهار نظر‌ها ندارم. اگر کسی کارشناس پزشکی قانونی است و می‌تواند تفکیک کند که مرگ و میر‌ها به چه علت است، ما هم در کلاس درس آن‌ها شرکت می‌کنیم.

وی در ادامه گفت: در خارج از کشور هم برخی افراد در کشور‌هایی هستند که ۹ تا ۱۰ درصد موارد شناسایی شده فوت کرده‌اند و بعد می‌گویند در ایران آمار مرگ و میر مشکوک است. در حالی‌که اول باید از دولت همان کشور سوال کنند که چطور ممکن است ۹ تا ۱۰ درصد شناسایی شده‌ها در آن کشور‌ها فوت کنند؟ البته بیش از ایران تست می کنند اما آمار شناسایی نشده هایشان بیشتر است. این را می شود از آمارهایشان دریافت که نرخ مرگ در آنها از نرخ جهانی بالاتر است.

جهانپور در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چرا بازار‌های سرپوشیده باز شده، اما اماکن مذهبی باز نشده، گفت: امسال ماه رمضان اعمال را فردی انجام دهید تا نکات هشدار دهنده کاهش پیدا کند و بتوانیم زودتر این اماکن را باز کنیم. اتفاقا اعمال عبادی که زودتر از همه امور مشمول دورکاری شده بودند. باید توجه کنیم که "بازگشایی" مسابقه نیست و اگر بشود به حرم ها رفت، من زودتر از همه در کربلا نایب الزیاره شما خواهم بود.

وی در پاسخ به اظهارنظری درباره گلایه کادر درمانی در برخی بیمارستان های تهران از مسئولان وزارت، گفت: آمار مبتلایان در تهران کاهش یافته به گونه ای که چند بیمارستان از خدمات رسانی کرونا خارج شده‌اند. قطعا تعداد مراجعه کنندگان و مبتلایان نسبت به هفته‌های گذشته در تهران کاهش یافته و امیدواریم این روند حفظ شود.
 
جهانپور در پاسخ به سوالی درباره میزان پایین فوت در ایران نسبت به کشور‌های اروپایی گفت: اگر آمار فوت را به نسبت کل بشناسیم، این عدد در ایران پایین‌تر است، اما همزمان باید تعداد بهبود یافتگان هم در نظر گرفته شود. تعداد بهبود یافتگان افزایش یافته و تعداد موارد فعال در کشور‌های اروپایی بیشتر است. شناسایی و اقدام زود هنگام در ایران منجر به این شد که موارد بهبود یافته افزایش پیدا کند. همه افراد بهبود یافته نیز مشخصات موجودی دارند.

وی افزود: کشور‌هایی که واکسن «ب ث. ژ» زده‌اند نیز احتمال داده می‌شود که رابطه‌ای بین شدت و عواقب ویروس کرونا با زدن این واکسن وجود دارد. البته این احتمال است و هنوز قطعی نیست اما خوش بختانه این واکسن از جمله واکسن هایی است که همه ایرانیان می زنند.
 
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۶
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۶۸
دنيا پر از ادم هاى ديوانه است . اين ادم هاى عاقل هستند كه نبايد بازيچه دست ديوانه ها شوند . هر كسى مى تواند ادرار و مدفوع هر حيوانى را كه دلش خواست بخورد ولى تبليغات ان با سوء استفاده از باور هاى مذهبي مردم نبايد مجاز باشد .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
چرا دادستان کل کشور بعنوان مدعی العموم به این موضوع ورود نمی کند ؟
و با این فرد و دهها نفر همچون‌ایشان که با سلامتی مردم
و آبروی کشور بازی میکنند برخورد جدی نمی کنند ؟؟؟
ناشناس
| United States of America |
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
با خرافات بهتر می توان به اهداف رسید باور کنید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
شتر گرمسیری تایید شد
کسانی که کلیپ بارش بادمجان را ساخته بودند دستگیر شدند اما کلیپ خوردن ادرار شتر ....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
احسنت
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
کاملا واضح است مردم را با اراجیفی مثل ادرار شتر و روغن بنفشه و بوی لیمو سرگرم می کنند و از سوی دیگر برای از ما بهتران روش درمانی هست که همه انها خوشبختانه درمان می شوند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
متاسفانه برخی با زدن برچسب مذهبی به بسیاری از و استفاده از باورهای مذهبی هر اراجیفی را به هم میبافند. اتفاقا با اینجور افراد بایستی به شدت برخورد نمود.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۳
نمیدونم چرا اینقدر در این مورد بحث شد!
آخه کلا تو متون دیدم که ادرار شتر خوردنی ه. یعنی تنها حیوانی هست که ادرارش خوراکی هست.
نمیدونم چه ویژگی ای داره ولی ظاهرا مصرف خوراکی ش مشکلی نداره.

این با خوردن ادرار گاو فرق داره!
مازیار
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۳
از این دشمن نامردی که ما داریم، همه چیز بر می آید. از لیسیده ضریح تا داخل گریم اون دختر بدبخت، تا چند روز پیش در بجنورد سه تا نوجوان در خیابانها خودشان را به شکل حیوان در می آوردند و تا الی آخر، کم نیست.
مردم باید عاقل باشند و گوش به این کارها و حرفها ندهند. دشمن می خواهد این بشود مسئله اصلی ما.
چرا عده ای به جای نشستن و تکذیب آمار مبتلایان از پرستاران و پزشکان شاغل در بیمارستان های کشور نمی پرسند.
البته بسیاری که از خارج کشور حتی با وی پی ان ایران مطلب می گذارند آنها را نمی شود مقصر دانست.
اما آنهایی که به داخل ایران دسترسی دارند می دانند که آمار ها واقعی هست و حد اقل نسبت به دهه آخر اسفند بیمارستانها دوسوم مراجعین و بستری ها کم شده است.
پاسخ ها
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
عده زیادی که کارشون فقط برای مسخره کردن آمار و لودگی و ایجاد بی اعتمادی و ناامنی روانی هستش، حساب شون جدا
اما در داخل اگر کسی بدنبال فهم و آگاهی باشه، صحبت های جهانپور کاملا روشن و واضح است. پز شک با تست و ابزارهای دیگه تشخیص کرونا میده و آمارها جمع آوری و اعلام میشه
اگر قرار باشه که همه فوت شدگان این روزها، فوتی کرونا ثبت بشن، پس یعنی ما در سالهای گذشته هیچ فوتی در بیمارستان و غیر بیمارستان نداشتیم؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۳
دقیقا!
اصلا کلا به آمار های سالهای قبل نگاه کنید معلوم ه که تغییرات چقدر ه دیگه !
یه جوری میگن که آدم تعجب میکنه چطوری خودش هنوز زنده ست و نفس میکشه!
از معاون بهداشت بعید است که در دفاع از یک عمل غیر بهداشتی به دفاع از شتر عربی بپردازد و بگوید آن شتر مربوط به مناطق سردسیری است. کلا باید این عمل را رد می کرد و بر غیر بهداشتی بودن آن تاکید می کرد. چرا باید از اعراب جتی شترهایشان دفاع کنیم؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۳
فکر کنم منظورش این بود فیلم مال این دور و بر ها نیست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۳
دفاع از شتر عربی را من نتونستم از متن خبر دربیارم چطوری تونستی نمی دونم
برخی می گویند رفتار مردم نسبت به اسفند ماه چه تغییری کرده است؟
همینکه الان زن ها و بچه ها و دانشجویان بیرون نمی روند یعنی "تغییر"!
همینکه من و شما در محل کار رعایت می کنیم یعنی "تغییر".مگه تغییر چیه؟!
مرد برای مردن آفریده شده است. من هم مانند شما هر روز سر کار می روم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
گل گفتی....
ناشناس
| Russian Federation |
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
آقای انیشتین در اسفند ماه مردم بهتر رعایت میکردند چدن ویروس تازه اومده بود یه وحشت عمومی بود مردم رعایت میکردند تو ایام عید هم که قرنطینه بود و همه جا بسته بود مبتلایان حدود ۳۰۰۰ تا بود حالا تو این ایام که هرجا میرم میبینم قبح کرونا رفته و رفت وامدها بیشتر شده انگار که نه انگار تو کشور ویروس نیست ولی هرروز داره کمتر میشه
به قول حسام بیک، دعا کن ای دروغو که میگی راست باشه.
تنها هنرتون بازی با کلماته
بله استاد بخشنامه کردین تو بیمارستانها که اگر کسی بر اثر کرونا مرد بنویسین بیماری حاد تنفسی یا ایست قلبی ولی در پروندش اگه ازمایش کرونا + بوده ذکر بشه تا خودتون تشخیص بدین جز امار بیارین یا نه...با پاک کردن صورت مساله جواب پیداشد!!!
پاسخ ها
رضا
| Switzerland |
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
خوب کردن نمیگن تا چشم تو کور شه
نوید
| Turkey |
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
رضا
جالبه سانسورچی تابناک هرچیو سانسورمیکنن بعد
اراجیف و توهین یک مشت معلوم الحال سایبری مثل تورو چاپ میکنه خودی هستی دیگه کاریت نمیتونن بکنن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
رضا ببندش
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۳
توهم توطئه داری بابا
آمار ثبت احوال رو که نمیتوننن دست کاری کنن.
ببین فوتی ها نسبت به سالهای قبل چطوری ه؟
یک دلیل این مشکلات درآمد بی حد وحصر پزشکان است
مستعان ۱۱۰ چی شد؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
اگر یک جو صداقت داشتند به جای تست از این یارو استفاده می کردن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
پلو شد...
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
طرف پولش را گرفت
و در یک گوشه خوب دنیا نشسته
و به ریش ما می خندد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
هیچی...بودجشو گرفت.
قرنطینه را نمیتوان طولانی مدت اجرا کرد. یه روزم قرنطینه نکردید چه خوشحالید.
دکتر جهانپور بذار برات روشن کنم. وقتی با آمار بالا سر و کار داری منحنی خود به خود میره به سمت گوسی. شما نمیتونی یهو منحنی رو بشکونی و با شیب ثابت بیاری پایین. باز هم دنبال بحث تخصصی هستی؟ بیا پیشم براتون توضیح بدم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
الان دقیقا کجایی؟!!..
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
به یه متخصص میشه توضیح داد نه به این دکتر سهمیه ای
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
شما مگه متخصص هستی که می تونی میزان تخصص افراد رو تشخیص بدی؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۳
مگه این نمودار از روند گوسی شدن خارج شده؟
چه اشکالی داره بذارید جلوی دوربین ادرار شتر میل کنند شاید شرشان زودتر از سر مردم کم شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
بدبختی اینجا است که خود این خودی ها بهترین دارو را استفاده میکنند
و در یک پارچ که احتمالا ماء الشعیر خنک بوده می نوشد
و به مردم فلکزده و گرفتار شده توصیه میکند
که ادرار شتر بنوشند
و عنبر نصارا دود کنند
و روغن بنفشه اماله کنند !!؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
البته بعید به نظر میاد که اون آقا چنین چیزی رو نوشیده باشند. بیشتر جنبه نمایش و تبلیغ و دیده شدن هست این حرکات.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
نه بابا میخواستن یه منبع درامد جدیدی درست کنن از شاش اشتر
تابناك جان از مستعان بگو منتظر عمومي شدن اين اختراع بزرگ قرن هستيم
لامصب عجب اسمي داره : مستعان. دقيقا مشابه اسامي ابداعي و پر معناي جناب حداد در فرهنگستان كش لقمه ، گردن آويز ،....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
کش لقمه و گردن آویز شوخی هستند و ربطی به فرهنگستان ندارند.
تست ایرانی و چینی پی سی آر 70 درصد خطا دارد آقای محترم.
پاسخ ها
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
شما شیر یا خط بیا. خطاش 50 درصده
یک حرکت ارادی برای گسترش خرافات در مردم عادی وجود دارد و برخوردی هم با ان نمی شود
وای بر ما با این سخنگوی وزارت بهداشت! از تو در مورد ادرار شتر میپرسند و جناب دکتر افاضه فضل میفرمایند که این شتر از مناطق سرد سیر است و حتما ادرارش خواص خود را دارد! والله با این مسئولین همین که هنوز تلفات به نصف جمعیت کشور نرسیده جای شکرش باقی است!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
من گمان می کنم طعنه زده باشه.
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
این آقا بژشکی است که نمی داند بیماری مرس
از شتر به انسان منتقل می شود. تازه به خواص ادرار شتر هم معتقد است و اصلا نمی داند ترکیبات ادرار چیست؟ از کدام دانشگاه مدرک گرفته؟
ماجرای 1 : کلیپ بادمجون
دادستان : همه رو دستگیر کنید ببرید زندان عوامل اجنبی ضد اسلامی رو ، تشویش اذهان عمومی میکنید ؟
ماجرای 2 : خوردن ادرار ، ترویج طب اسلامی و 4.8 میلیارد پول گمشده و غیره
دادستان : ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
امیدوارم عاقبت این مملکت به خیر شه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
هر چیزی رو به اسلام ناب ربط ندید لطفا.
نه تنها در برخی ایالات امریکا بلکه در برخی کشورهای اروپائی نیز از بیم سقوط اقتصادی محدودیت های ناشی از جلوگیری از شیوع کرونا را لغو کرده اند و می خواهند بتدریج خود با کرونا و مردم با مرگ بر اثر کرونا کنار بیایند تا اقتصاد نخوابد! تقریبا مشابه همان شیوه ای که درایران دنبال شد با این تفاوت که ایران هم زیر فشار تحریم ها و خالی بودن صندوق دولت است و هم اسیر گردن کلفتی و مقاومت اختاپوس مالی بنیادهای بزرگ زیر مجموعه رهبری که حاضر نیستند برای نجات جان مردم پا به میدان بگذارند و حداقل مالیات خود را به دولت بدهند.
توی یک کلیپ که ازصداوسیماپخش شده بودومجری ان اقای دلاوری بودندمهمان برنامه بادلیل برهان محکمه پسند میگفت گرانی دلاروبی ارزش شدن پول ملی هیچ ربطی به تحریمهاندارد واین مسعله داخلی وزیرسربانکهای ایران است قرن ۲۱کم زندگی میکنیم واسلام بادروغ گفتند شدیدا مخالف است....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
دقیقا درست گفته . عامل گرانی دلار و طلا و ملک، بانک های ربوی و پولشویی انها در این زمینه هاست و نه تحریم
آقا منبعد شند لطف نموده امار مرگ بر اثر عارضه حاد تنفسی رو اعلام نمایید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۳
اعلام میشه . برو مرکز آمار رو ببین
ادرار شتر این رنگ و شفاف نیست.

می توانید امتحان کنید.
نمیخوام جو بیخودی بدم ولی با توجه به منحنی های تغییرات بیماری کرونا, اگر این منحنی ها برای یک سهم بازار بورس بود موقع مناسبی برای خریذ آن بود. یعنی انتظار میرفت از این کف یک رشد مجدد ختا تا بالاتر از پیک قبلی بوجود بیاد. خیلی باید مراقب بود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۳
جناب الگوی نمودار ها همه مگه مثل همه؟!
وقتی وزارتخانه ای فاقد دیدگاههای پایه دینی باشد نتیجه اش می شود ضعف در برابر کوچکترینها .همین "خوردن ادرار شتر برای درمان کرونا " مصداق بارز این ادعاست که جناب معاون وزیر و بسیاری دیگر می توانستند بگویند چطور چیزی که عین نجاست است برای خوردن و آشامیدن تجویز شده و سندی مجعول هم بابت آن الصاق شده که معلوم نیست از کدام بخش وزارت خارجه انگلستان نشر پیدا کرده
جهانپور این همه صحبت کرده ولی تو تلویزیون ما فقط 4 تا آمار تعداد مبتلا ، تعداد بهبود یافته ، تعداد فوت و تعداد بستری در آی سی یو رو پخش می کنند. جالبه ها.
جهانپور این همه صحبت کرده ولی تو تلویزیون ما فقط 4 تا آمار تعداد مبتلا ، تعداد بهبود یافته ، تعداد فوت و تعداد بستری در آی سی یو رو پخش می کنند. جالبه ها.
عاشق ابروهای دکتر جهانپور هستم منو یاد ابروهای مادر بزرگ مرحومم می اندازه
ادرار شتر حالم بهم خورد کجا داریم مردگی می کنیم قوه قضاییه کجا است هیچوقت اینجور با آبروی کشور بازی نشده بود و ا اسفا که همه بنام اسلام تمام می شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۳
ما تو ایران زندگی میکنیم
شما کجایی؟
هرچه زودتر این شیادان و عاملان بیمار کردن مردم را در غالب استفاده از ادرار شتر را تحت تعقیب و دستگیر نمایید . چگونه است که فورا سازنده فیلم تخیلی بارش بادمجان را به فوریت دستگیر کردیید( بی ضرر و حتی باعث شادی و تفریح مردم شد) اما این فرد شیاد را آزاد و رها کردید . ببینید ماشین و کت و شلوار گران قیمتش را از این روش ساده لوحانه بدست آورده است . مردم مستعاصل را گرفتار این شیادان نکنید
"این افراد ممکن است رژیم های غذایی خاص یا مشکلات شخصیتی و اجتماعی داشته باشند که حتی ممکن است نیازمند درمان باشند."اینجا رو خیلی با حال گفتی وچند تا تیکه مخفیانه توش هست بهرحال عالی گفتی
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی
آخرین اخبار