بازدید ۲۶۵۱۴
سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری
اینکه برخی پزشکان فاوی‌پیراویر تجویز می‌کنند و شنیده ها حکایت از فروش این دارو در بازار سیاه یا به اصطلاح عمومی، بازار ناصر خسرو دارد، از منظر قانونی قابل پیگرد است به ویژه اینکه مشخص است کدام پزشک چنین تجویزی داشته و بیماران را روانه بازار سیاه کرده است. البته گزارش ها نشان می‌دهد آنچه در بازار سیاه به عنوان داروی فاوی‌پیراویر به فروش می‌شد، جعلی است.
کد خبر: ۹۷۰۹۸۶
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۴ 08 April 2020
تابناک اجتماعیسخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: جز آنکه برخی مبتلایان هیچ گونه علائمی ندارند، مشخص شده بود که برخی مبتلایان علائمی در حد نابویایی و ناچشایی دارند و حالا یک علامت دیگر هم اضافه شده است: «چشم صورتی» یا Pink Eye که در آن رنگ عنبیه چشم مبتلایان ملاک قرار می‌گیرد.

به گزارش «تابناک»، دکتر کیانوش جهانپور در نشست خبری امروز با اصحاب رسانه که به صورت آنلاین برگزار شد، در خصوص مطالبی که غربی ها درباره گرایش سازمان بهداشت جهانی به چین مطرح کرده‌اند گفت: در پاسخ به اینکه امروز برخی می‌گویند WHO «چین محور» است باید به اظهار نظرهایی که در گذشته مطرح شده و این سازمان را «آمریکا محور» خوانده اشاره کرد که هر دو اظهارات سیاسی هستند و اغراض سیاسی را دنبال می‌کنند.
 
وی افزود: همان گونه که پیشتر هم گفته ام، از روز اول مطابق سخنان وزیر محترم بهداشت کوشیدیم تا قطار سلامت را به لوکوموتیو سیاست متصل نکنیم و بر این اساس رویکرد سیاسی در همکاری با سازمان بهداشت جهانی نداریم و خیلی هم نشانه ای از سیاست در کارشان ندیده‌ایم. اینکه دولت آمریکا در زمانی که باید به سمت مسئولیت مشترک و اقدام مشترک برویم، چنین رفتاری نشان می‌دهد، تاکید بر این واقعیت است که ویروس کرونا از ویروس دونالد ترامپ خطرناک تر نیست!
 
«چشم صورتی» هم از علائم ابتلا به کووید ۱۹ است/ فروش فاوی‌پیراویر جعلی در بازار سیاه قابل پیگیرد است/ ترافیک این روز‌ها می‌تواند در رعایت «فاصله گذاری اجتماعی» باشد/ ویروس کرونا از ویروس «ترامپ» خطرناک‌تر نیست
 
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در پاسخ به سوالی در خصوص تجویز داروی «فاوی‌پیراویر» به رغم حاشیه های چند وقت اخیر و تاکید مسئولان وزارت بهداشت بر مجوز نداشتن این دارو، گفت: اینکه برخی پزشکان فاوی‌پیراویر تجویز می‌کنند و شنیده ها حکایت از فروش این دارو در بازار سیاه یا به اصطلاح عمومی، بازار ناصر خسرو دارد، از منظر قانونی قابل پیگرد است به ویژه اینکه مشخص است کدام پزشک چنین تجویزی داشته و بیماران را روانه بازار سیاه کرده است.
 
نرخ مرگ و میر (Death Rate) چگونه تعیین می‌شود؟
جهانپور در پاسخ به این سوال به محاسبه غلط نرخ مرگ و میر در برخی گزارش ها اشاره می‌کند و می‌گوید: نرخ مرگ و میر عبارت است از میزان فوتی ها تقسیم بر فوتی‌ها+بهبودیافتگان. یعنی میزان مرگ و میر به نسبت میزان بیمارانی که تعیین تکلیف شده‌اند نه جمع مبتلایان. بر این اساس است که میانگین جهانی بالاست وگرنه فوتی ها به نسبت مبتلایان عدد کمتری می‌شود که روش مورد تایید اپیدمیولوژیست ها نیست.
وی افزود: البته گزارش ها نشان می‌دهد آنچه در بازار سیاه به عنوان داروی فاوی‌پیراویر به فروش می‌شد، جعلی است و مصرف این داروی جعلی ممکن است عواقبی برای بیماران داشته باشد و حتی سلامت ایشان را به خطر بیاندازد.
 
جهانپور در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص ترافیک این روزهای شهرهایی مانند تهران، آن هم در آستانه اجرای گام بعدی فاصله گذاری و بازگشت به کار برخی مشاغل، گفت: بازگشت مشاعل به صورت تدریجی و با احراز سلامت افراد و شاغلان انجام می‌شود. اگر از ما به عنوان وزارت بهداشت بپرسید، که قطعا علاقمندیم تا کل کشور تعطیل باشد تا همه در خانه ها باشند و در را قفل کنند که در آن صورت ما هم از هفته بعد لازم نیست سر کار برویم چون فردی بستری نمی‌شود، اما چنین امری نه ممکن و نه مطلوب است و باید شرایط اقتصادی و واقعیت‌های اجتماعی جامعه را در نظر بگیریم.

وی افزود: ما درباره اقدامات ناممکن و نامطلوب صحبت نمی‌کنیم باید همه شاخص‌های مرتبط با اقتصاد و اقتصاد سلامت را در نظر بگیریم؛ حفظ اشتغال و معیشت مردم مهم است و امروزه درآمد و اشتغال مردم یکی از عوامل مهم اجتماعی و اقتصادی موثر بر سلامت است که نمی‌توانیم آن را نادیده بگیریم. در ستاد ملی کرونا هم فقط مسئولان حوزه سلامت حضور ندارند بلکه همه شاخص‌ها و الزامات اقثصادی، اجتماعی در اتخاذ تدابیری مانند بازگشایی مشاغل به صورت تدریجی از ۲۳ فروردین در کشور در نظر گرفته شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: ترافیک روز‌های اخیر هم به جز بخشی که مربوط به عشاق و زوج‌های جوان است، یا آنهایی که ساده انگاری می‌کنند یا تداوم طرح فاصله گذاری را ندید می‌گیرند و تردد غیر ضروری دارند، بخش مهمی از آن به این دلیل است که مردم از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده نمی‌کنند و با اتومبیل‌های شخصی به سر کار می‌روند که اگرچه این خودروهای تک سرنشین موجب افزایش آلودگی هوا و ترافیک می‌شوند، اما در فاصله گذاری موثر هستند.
 
وی افزود:به عبارت بهتر، اینکه مردم از خودروهای شخصی استفاده می‌کنند و ترافیک این روزها را موجب شده، در تقابل با فاصله گذاری نیست و حتی می‌توان تاکید کرد در راستای فاصله گذاری اجتماعی بوده است.
 
«چشم صورتی» هم از علائم ابتلا به کووید ۱۹ است/ فروش فاوی‌پیراویر جعلی در بازار سیاه قابل پیگیرد است/ ویروس کرونا از ویروس «ترامپ» خطرناک‌تر نیست!/ ترافیک این روز‌ها می‌تواند در رعایت «فاصله گذاری اجتماعی» باشد/ وضعیت «ترکیه» قرمزتر از تهران است/ درباره «شهدای سلامت» آمار نمی‌دهیم
 
جهانپور در پاسخ به سوالی در خصوص نتیجه تست‌های گرفته شده از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حاشیه نشست روز گذشته گفت: ما چنین شاخصی در گزارش دهی در حوزه اپیدمیولوژیک در جهان نداریم، ضمن اینکه اطلاعات بیمار مختص به خود فرد است و اجازه انتشارش را نداریم. ممکن است خود فرد تمایل به انتشارش را داشته باشد اما ما مجاز نیستیم. ملت هم جزیی از ملت است و آمارش هم در آمار ملی ارائه می‌کنیم. اگر چنین شاخصی وجود داشت، قطعا بریتانیا باید اعلام می‌کرد که نصف کابینه‌اش مثبت شده است!
 
وی در پاسخ به سوالی در خصوص شناسایی برخی موارد ابتلا پیش از 30 بهمن 98، گفت: زمانی که بیماری در کشورمان شناسایی شد، یک ساعت هم نشد که اعلام کردیم. تاکید داریم به محض تشخیص قطعی اعلام کردیم و نمی‌گوییم قبلا بیمار نداشتیم؛ شاید داشتیم و شناسایی نشده بود. ممکن است برخی بگویند در شناسایی همین افراد در قم پزشک کوتاهی کرده که این گونه نیست چراکه بر اساس پروتکل عمل کرده و این افراد نه به چین سفر کرده بودند و نه ارتباط مستقیمی با افراد سفر کرده به این کشور داشتند. این در تاریخ ثبت خواهد شد که فاصله تشخیص قطعی تا اعلام کرونا در کشورمان به یک ساعت نکشید.

اگر جایی پروتکل رعایت نشد، چه باید کرد؟ سخنگوی وزارت بهداشت در این باره می‌گوید: پروتکل هم مثل قانون؛ ممکن است برخی از آن تخطی کنند، همان گونه که قانونی در جهان نیست که همه رعایتش کنند و آنهایی که اجرایش نمی‌کنند متخلف نامیده می‌شوند و تحت تعقیب قرار می‌گیرند. به این منظور در کشور ما هم سامانه سجام تعیین شده که می‌توانید با مراجعه به آن موارد تخطی را اطلاع بدهید تا پیگیری و با متخلف برخورد شود. محرمانه ماندن اطلاعات شمایی که گزارش می‌دهید، از جمله شاخصه های این گزارش دادن است.
سخنگوی قرارگاه مقابله با کرونا درباره هشدار‌های دکتر زالی، فرمانده ستاد مدیریت کرونا در تهران گفت: هشدار دکتر زالی در مورد تهران درست است و من این هشدار را در مورد همه جهان می‌دهم: در پاندمی هستیم و نباید تصور کنیم وضعیت عادی شده است. به جهان هشدار می‌دهیم چون به عنوان مثال به نظر می‌رسد که وضعیت ترکیه خطرناک تر و قرمز تر از تهران است، چراکه شاید تهران پیک اصلی را پشت سر گذاشته باشد. این را آمارها نشان می‌دهد که اگرچه موارد مشکوک بستری شده افزایش یافته اما تنها دیروز در تهران 800 نفر بهبود و ترخیص از بیمارستان به ثبت رسیده که 1.5 برابر بستری شده هاست.
 
وی افزود: هشدار برای این است که مردم در همه جا مراقبت‌ها را معمول داشته باشند و در هفته ماه‌های آینده ادامه دهند. اینکه می‌گوییم وضعیت مدیریت شده است به این معنی نیست که اوضاع عادی شده، بلکه مچنان هفته‌های زیادی برای مبارزه باقی مانده است و وضعیت مدیریت شده به شدت شکننده است.
 
جهانپور در پاسخ به سوالی در خصوص آمار شهدای سلامت، گفت: آخرین آماری که داشتیم (شاید حدود دو هفته قبل)، بیش از 43 شهید بود اما از آنجایی که موضوع مورد تایید مقام معظم رهبری این بوده که آن دسته از کارکنان نظام سلامت که مستقیما درگیر مقابله با کرونا بودند، شهید محسوب شوند، ظرافت هایی مطرح است که نیازمند دقت است. از جمله اینکه آیا درگذشتگانی از همکارانمان که مستقیما درگیر مقابله با کرونا نیستند، شهید محسوب خواهند شد یا خیر. بر این اساس کمیته ای تعیین شد تا شرح حال و تاریخچه ابتلا و خدمت افراد را با همکاری بنیاد شهید بررسی کنند. باید منتظر باشیم این کمیته گزارش بدهد و آمار ندهیم.
 
«چشم صورتی» هم از علائم ابتلا به کووید ۱۹ است/ فروش فاوی‌پیراویر جعلی در بازار سیاه قابل پیگیرد است/ ویروس کرونا از ویروس «ترامپ» خطرناک‌تر نیست!/ ترافیک این روز‌ها می‌تواند در رعایت «فاصله گذاری اجتماعی» باشد
 
وی در پاسخ به سوالی در خصوص احتمال ابتلای حیوانات از انسان گفت: خانواده ویروس کرونا مانند سارس که از خفاش و مرس که از شتر به انسان منتقل شد، منشا حیوانی دارد و فعلا متهم ردیف اول آن در بیماری کووید19، نوعی مورچه خوار با نام پانگولین است. البته چون در حیطه علوم تجربی هستیم، هیچ چیز قطعی نیست. همان گونه که ویروس از حیوان به انسان منتقل شده، انتقال آن از انسان به حیوان هم ممکن است، همان گونه که مواردی از ابتلا به گربه سانان منتشر شده یا حتی در کشور خودمان گزارش هایی منتشر شده بود که حکایت از ابتلای برخی سگ های که در اطراف یک مرکز درمانی در کشورمان می چرخیدند داشت.
 
رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت در پاسخ به سوالی در خصوص چگونگی عمل به وعده وزیر بهداشت در خصوص بیماریابی فعال تر، آن هم با تست، گفت: اکنون در کشور در ۹۵ آزمایشگاه با حدود ۱۰ تا ۱۵ هزار تست فعالیت می‌کنند که این ظرفیت تا ۲۰ هزار مورد در روز قابل افزایش است. اینکه می‌گویید برخی کشورها ظرفیت بیشتری دارند، بله درست است؛ «دارندگی و برازندگی». ما که ادعا نداریم ثروتمندترین و توسعه یافته ترین کشور دنیا در حوزه تست PCR هستیم اما در قیاس با کشورهای همترازمان وضعیت خیلی خیلی خوبی داریم، همچنین ظرفیت آزمایشگاهی مان به نسبت کشورهای همتراز بسیار بالاتر بوده و سرعت رشدمان هم قابل توجه و تقریبا کم نظیر است.

وی افزود: ظرفیت کشورمان در این خصوص با همکاری بخش خصوصی باز هم افزایش پیدا می‌کند و تست‌های الایزا نیز برای تشخیص وضعیت افرادی که مصونیت پیدا کرده‌اند، به کار گرفته خواهد شد و به تناسب این امور به انجام خواهند رسید. این را هم اضافه کنم که اگرچه میزان این تست در کشوری مثل آمریکا خیلی بالاست، اما ۱۰ کشوری که بیشترین میزان تست را نسبت به جمعیت دارند، عمدتا کشور‌های خیلی کوچک و کم جمعیت مثل جزایر فارو، لوگزامبورک، مالت یا لیختن اشتاین و بحرین هستند که جمعیت برخی از این کشور‌ها به اندازه یک محله تهران هم نیست.
 
سخنگوی وزارت بهداشت در پاسخ به سوال «تابناک» در خصوص محل هزینه کرد مبلغ تخصیص یافته از صندوق ذخیره ارزی، گفت: این مبلغ که با دستور مقام معظم رهبری از صندوق ذخیره ارزی برداشت شده برای پوشش هزینه‌های بیماری کرونا بوده است که طبیعتا بخشی از این مبالغ نیز متوجه وزارت بهداشت و درمان می‌شود، اما باید بگویم که اگر معادل همه این مبلغ برداشت شده نیز به وزارت بهداشت تخصیص داده شود، معادل مبلغ بدهی صندوق‌های بیمه‌ای در ماه‌های گذشته است و باید عین همین مبلغ را برای پرداخت مطالبات جامعه پزشکی پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه ما جزء معدود کشور‌هایی هستیم که بخش زیادی از پروسه درمان بیماران کرونا رایگان است، گفت: در این مدت هزینه‌های وزارتخانه افزایش یافته و این گونه نیست که قرار باشد از این مبلغ به بیمارستان های خصوصی هم پرداخت شود، مگر اینکه در اینت مدت از آنها خرید خدمت صورت گرفته باشد که هزینه اش پرداخت خواهد شد.
 
 
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۲۲
انتشار یافته: ۳۷
ناشناس
|
Canada
|
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
این. ویروس چین مانند خودشان رنگ عوض می کند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
چینی ها منفعل تر از آن هستند که ...
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
امار مسئولان و وزارت بهداشت در مورد کرونا و میزان فراگیری و ... را سخت میشود باور کرد. اما برای این ادعا دلایل محکمی وجود دارد:

1- روزی نیست که نشنویم که بازار بورس ایران هر هفته علیرغم تحریمهای سخت و کاهش تولید رکورد شکنی کرده و ده هزار بیست هزار بالا میرود. در حالیکه تمام بورسهای معتبر و حتی نا معتبر جهان در چند ماه اخیر به خاطر بحران کرونا سقوط می کنند. در تاریخ و علم اقتصاد دنیای مدرن چنین چیزی که مدیران اقتصادی ما صادقانه! مدعی هستند قطعا سابقه ندارد .

2- در چند هفته اخیر بدلیل بحران کرونا نرخ بیکاری کشورها واقتصادهای دنیا از چین رو روسیه تا اروپا و امریکا دارد چند برابر می شود و به بدترین رکوردهای تاریخی میرسد. ولی مسئولان امار و اقتصاد ما با وجود رشد منفی افتصادی در دو سال گذشته ولی مدعی میشوند نرخ بیکاری بر خلاف تمام علم اقتصاد و کشورهای دنیا دارد کاهش می یابد!

3- مدیران اقتصادی و بانک مرکزی ما در حالیکه قیمت نان و بنزین و خودرو و مواد غذایی و همه چیز از 50 درصد تا مانند بنزین و خودرو چند صد درصد افزایش می یابد ولی باز مسئولان دولتی قاطعانه می خواهند شکست نرخ رکورد تورم کشور که 45 درصد در سال 75 بوده را به اسم این دولت و خود این مدیران نوشته نشود و زیر 35 درصد باقی بماند!

4- در زمانیکه ارزش پول کشور هر روز کاهش می باید مدیران بانک مرکزی و دولت در جواب سوال چرایی ان می فرمایند ما نمی دانیم چرا قیمت دلار بالا میرود. حتما کار دلالان و خالی فروشان است. ولی هرگز نمی فرمایند در کدام علم و مکتب اقتصادی و دانشگاهی که انها دانش اموختند امده که بانک مرکزی یک کشور در زمانی که رشد اقتصادی منفی چند درصدی است و میزان ارز وارده به ان به سرعت کاهش یافته ان بانک مرکزی می تواند 30 درصذ تقدینگی جدید ایجاد کند و کسری بودجه وحشتناک و سود بانکی بالای بیست درصد را تقبل کند و بعد مدیر محترمش بیاید بگوید ما واقعا نمی دانیم چرا ارزش پول ملی کشور ما باید گاهش یابد پس حتما کار دلال و خالی فروش است!

حالا می بینیم که همین رویه مدیران اقتصادی دولت در رویه مدیران وزارت بهداشت هم جریان دارد. به هر حال مهم برای این مدیران مانند همان مدیران اقتصادی دولتی انحراف افکار عمومی از مدیریت ضعیف خود در برابر کرونا با دادن امار جای سوال دارد. اگر دوستان بگویند از کجا متوجه شدیم که جای سوال دارد. به اماری که استانداران و فرمانداران و مدیران بهداشتی استانها و بیمارستانها و تفاوت ان با امار رسمی ستادی وزارت بهداشت می دهد توجه کنید. اقای روحانی می فرماید که دومین شنبه اسفند همه چیز عادی میشود و در دومین چهارشنبته فروردین می فرماید کاهشی شده ولی مسئولان وزارت بهداشت می گویند ما حتی به مرحله کنترل هم نرسیدیم و فقط داریم مدیریت می کنیم!

اما چرا امار صحیح و مستقل از دولت و حتی رسانه ها خیلی خیلی مهم است.وقتی امار صحیح و دقیق و مستقل نباشد مدیریت صحیح نخواهد بود چون هر مدیری می تواند از مسئولیت مدیریت ضعیف خود شانه خالی کند و احساس پاسخکویی ندارد و همیشه با این امار و ادعا ها می توانند برای خود مصونیت بخرند و همه چیز ار تقصیر دیگران بیاندازند و گستره ضعف مدیریت خود را بپوشانند. در هیچ علم مدیریت و افتصاد معتبر در دنیا انتظار نداشته باشیم با این رویه بتوان به جایی رسید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
بالاخره بايد يك جورى دل بالايى هارو به دست اورد .
124
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
عشاق !! ؟؟ کلماتی میفرمایید قربان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
عشاق و زوجهاي جوان چي بود ديگه اين گفت؟!؟!
عمو فرید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
پاراگراف اول کامل چاپ نشده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
4000 نفرمردند تازه فهمیدین که کرونائیها چشم صورتی میشن..
عماد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
حقوق نجومی بگیران رو قطع و خرج مردم فقیر ایران کنین
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
اینایی که هر روز کارشون عیب و ایراد گرفتن و مسخره کردن بوده، امروز نیستن؟!!!
کجا رفتن؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
هستیم رفتیم چلو کباب مون رو بخوریم،تو هم ول کن برو نون وپنیرت رو بخور
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
بله دیگه ، حق حسابهای کلان میگیرید که بیائید به دیگران که حرف حساب میزنند دری وری بگیدو فحاشی کنید. معلومه که میتونی بری چلوکباب بخوری.
ناشناس
|
-
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
حالا قطار و لوکوموتیو رو بیخیال فعلا 4 تا فحش به ترامپ بده تا اخراج نشی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
آقای جهانپور , دمتون گرم که حال این چینی های کثیف را گرفتید ! و واقعیت را گفتید ! اگر چه به مذاق سیاستمداران طرفدار چینیمون خوش نیامد , ولی حرف یک ملتی را زدید !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
مگر آقای جهانپور میتونه حرف خودشو بزنه، بهش گفتند اینجوری بگو یه خورده با مردم همدلی کن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
زنده باشی جهانپور ! نظر مردم را راجع به خودت عوض کردی ! مردم به مسئولین بی اعتمادن مگر مثل شما خلافش ثابت بشه ! مرگ بر چین جنایتکار
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
تو هم برای ما شدی ملت
خويي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
ما بشر دوپا با هم چه ميكنيم داروي تقلبي يعني جنايت اخر اين زنجير به دامن خودمان هم خواهد رسيد ومسوليني كه درخواب هستند قاطعيتي كه نيست اينگونه افراد بايد اشد مجازات راداشته باشند ولي متاسفانه مشكل ما فقط مسائل ديگر هستند
ناشناس
|
Germany
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
درود بر شما آقای دکتر. به نظر انسان شریفی می رسی و مثل چاقال های چین و سفیرش نیستی.
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
جالب است تعداد در درگذشتگان حوزه سلامت و درگذشتگان شاغل در بانکها بعلت ویروس کرونا تقریبا در یک سطح است چهل وسه به چهل ودو !!!
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
بطور فاحشی موضع و رویکرد جناب دکتر تغییر کرده است امان از رورگار
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
پس ووهان تنها مرکز انتشار نبوده.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
دکتر جهانپور ! خود را در قلب یک ملت جا دادید , اگرچه هجمه سیاستمداران چینی دوست ما به شما زیاد شد ولی دست این چینی های جنایتکار را رو کردید و در قلب یک ملت نشستید
ناشناس
|
Turkey
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
وضعیت ترکیه بسیار هم خوب هست،مردم رعایت میکنند،پلیس به شدت مراقب است، اماکن عمومی به دفعات ضد عفونی میشوند،قطارها و مترو و وسائل نقلیه عمومی علاوه بر نصب دوربین های حرارتی در ایستگاه،مواد ضد عفونی کننده،فاصله گذاری شده اند،دولت به مردم ماسک رایگان میدهد و از همه مهمتر کسب و کارها از پرداخت حتی اجاره تا چند ماه آینده معاف شدند و کارگران بیمه دار حدود شصت درصد حقوق خود را از دولت دریافت خواهند کرد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
آقای دکتر جهانپور،درسته ترکیه هنوز به پیک نرسیده، ولی خودت هم خوب میدانی که ترکیه بعد از آلمان بیشترین تخت مراقبت های ویژه در دنیا را دارد. ترکیه مثل مسئولان ما کار و کاسبی خوب برای دلالان ماسک بوجود نیاورد. این کشور یک سامانه اینترنتی بوجود اورده که هر خانواده ترکیه ای با ثبت نام در این سامانه میتواند هر هفته 5 ماسک رایگان درب منزل تحویل بگیرد.
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
چه سخنان مضحکی
بعیده از یه پرشک
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
یک گزارشی هم از فداکاریای خدمه بیمارستان بدین. اون بیچاره ها که نه دکترم نه پرستار و همه کارای بیمارستان مثل نظافت و ... رو دوششونه و احتمالا کلی هم تلفات دارن. نه شهید محسوب میشن نه حتی کسی میبیندشون.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
از تمامی قشرها فوت شده اند.
برخی برای بزرگ نمایی همه پزشکانی که فوت شده اند را شهید کرونا حساب می کنند.
در حالی که ربطی به مراکز درمان کرونا نداشته اند.
در خراسان رضوی الحمد لله حتی یک کادر درمان شهید کرونا نداشتیم که باید قدردان تمهیدات رئیس دانشگاه مشهد بود.
معلمان باز نشسته که در کانال های معلمان از فوتی های کرونا حساب می شوند. در حالی که مدارس بیش از یکماه است که بسته هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
شما که آمریکا رو شیطان بزرگ می نامید و پرچمش رو آتیش می زنید و هر واقعه ای حتی خود کرونا رو به امریکا ربط می دید چرا انتظار دارید باهاتون همکاری کنه؟ یکی لطفا بگه آیا حرف من اشتباهه یا واقعا اینها توقع بیجا دارند
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
دقت کنید اونقدر در وزارت بهداشت کارانه های سنگین پرداخت می‌شده که الان یک میلیارد یورو فقط باید خرج کارانه های عقب افتاده بشه!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
خوب اگر به حیوانات منتقل شده میتواند زمینه جهش این ویروس به شکلی جدید باشد که ممکن است دوباره این ویروس جهش یافته به انسان سرایت کند که تبعات آن نا معلوم خواهد بود
امیر
|
Turkey
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
اونموقع که سازمان جهانی بهداشت گفت این بیماری از انسان به انسان قابل انتقال نیست و نیازی به قطع ارتباط دنیا باچین نیست الان بیان جواب ۸۳هزار فوتی دنیارو بدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
همگرایی سلامت و اقتصاد یک معادله دو وجهی است دقیقا مانند این گفته که همانگونه ویروس از حیوان به انسان منتقل می شود عکس آن هم صادق است همچنین همانگونه که استفاده از ماسک سبب ایمنی و مصونیت از عدم ابتلا به ویروس کرونا می شود همین گونه استفاده از ماسک سبب می شود فرد ناقل ویروس کرونا که بدون علائم است و تشخیص آن ممکن نیست نتواند در صورت استفاده از ماسک ویروس کرونا را به دیگران انتقال دهد. تنها راه متوقف کردن زنجیره شیوع و تکثیر و مهار ویروس کرونا در جامعه استفاده اجباری از ماسک در اماکن عمومی خصوصا اماکن مسقف می باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
چشم صورتی کجاش بود پس
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
چشم صورتی ؟ واااای زامبی شدیم رفت !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
اینکه آقای جهانپور گفته وضعیت ترکیه از تهران قرمز تر است احتمالا" منظورش رشد مبتلایان در استانبول است و گرنه وضعیت ترکیه هم از نظر کنترل و هم مرگ و میر به مراتب بهتر از ایران است. هرچند برخی مردم در استانبول هم مثل تهران رعایت نمی کنند ولی اقدامات دولت ترکیه بی نظیر است. افراد بالای 65 و زیر 20 سال حق ندارند بیرون بیایند و پلیس به شدت کنترل می کند در ضمن اگر کسی بخواهد مامورین تمام کارهای او را انجام می دهند تا بیرون نیاید . شبکه های تلویزیونی نشان می دادند در یک روستا پلیس زمین پیرمرد را که گفته بودند باید در خانه بماند با تراکتور شخم می زد. ماسک و مایع ضد عفونی رایگان است و برای کسانی که سر کار نمی روند و حقوق ندارند ماهانه 1000 لیر ( دو نیم میلیون تومان ایران) پول می دهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
ترکیه کشور هست ، تهران شهر !!! مدل جدیده شهر رو کشور مقایسه میکنن دکتر ؟؟؟
ضمنا هر گونه مقایسه از این دست اصولا اشتباه است و نشون دهنده عملکرد خوب شما نیست
اینکه یک کشور دیگه بدتره دلیل نمیشه
اصولا این مدل مقایسه همیشه تو این مملکت وجود داره که با جای داغونتری مقایسه کنند بعد بگند ببینید ما خوبیم
این خودش نشون دهنده بد بودن هست.
از کره ، ژاپن ، آلمان چرا الگو نمیگیرد دکتر جان ؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سند همکاری 25 ساله ایران و چین غلامرضا تاجگردون هوشنگ صدیق سوال از رئیس جمهور