بازدید 7522

ترامپ در دو ایالت وضعیت اضطراری اعلام کرد

دونالد ترامپ در سخنرانی شامگاه یکشنبه اظهار کرد که از رفتار چین در قبال بحران ویروس کرونا کمی ناراحت است و برای بار دیگر پکن را محکوم کرد که اطلاعات حیاتی درباره این ویروس را با کشورهای دیگر به اشتراک نگذاشته است.
کد خبر: ۹۶۷۶۰۱
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵ 23 March 2020

 

به گزارش تابناک به نقل از خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با تکرار عبارت "ویروس چینی" گفت: مقامات چینی می‌بایست ما را زودتر درباره شیوع این ویروس مطلع می‌کردند.

با وجود اینکه ترامپ مقامات چینی را مسئول بخشی از گسترش ویروس کرونا می‌داند، اظهار کرد که روابط خوبی با شی جینپینگ، همتای چینی خود دارد.

وی همچنین تأکید کرد: روابط آمریکا و چین در سطح خوبی قرار دارد ولی انتظار داشتیم تا درباره این مشکل سه ماه زودتر به ما خبر دهند تا ما بتوانیم زندگی‌های بیشتری را در جهان نجات دهیم.

رئیس‌ جمهوری آمریکا همچنین گفت، دولت فدرال واحدهای "گارد ملی" را برای سه ایالات که بیشترین لطمات را از کروناویروس متحمل شدند و شامل نیویورک، کالیفرنیا و ایالت واشنگتن می‌شوند، فعال کرده است.

ترامپ در کاخ سفید گفت: دولت فدرال از طریق آژانس فدرال مدیریت اضطراری، ۱۰۰ درصد هزینه استقرار یگان‌های گارد ملی برای اجرای ماموریت‌های تایید شده به منظور توقف این ویروس را پرداخت می‌کند و فرمانداران آن مناطق مدیریت را بر عهده خواهند داشت.

این اظهارات در شرایطی مطرح می‌شود که شمار روز افزونی از ایالات آمریکا با بحران کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند و فرمانداران ایالت‌ها از مردم می‌خواهند به منظور کمک در مهار کرونا در منازلشان بمانند. دست‌کم ۳۲ هزار و ۱۴۹ مورد ابتلا به کرونا در ایالات متحده شناسایی شده است و دست‌کم ۴۰۰ تن جان داده‌اند.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی