بازدید 19689

خودرو‌های غیربومی سریع‌تر همدان را ترک کنند

کد خبر: ۹۶۷۳۰۴
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۴ 21 March 2020
 رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان گفت:در راستای مهار شیوع کروناویروس با تذکر پلیس از خودرو‌های دارای پلاک غیربومی خواسته شد سریعا همدان را ترک کنند.

سرهنگ علی فکری در گفت: وگو باایسنا، درباره تردد پلاک‌های غیربومی در سطح استان همدان اظهار کرد:در راستای مهار شیوع کروناویروس در جامعه، پلاک‌های غیربومی ورودی به شهر همدان کنترل شده و از آن‌ها می‌خواهیم این استان را ترک کرده و به استان مبدا بازگردند.

وی با تاکید بر در خانه ماندن مردم برای جلوگیری از شیوع گسترده کروناویروس افزود:بعد از انجام بررسی میدانی و کنترل عبور و مرور مسافران توسط عوامل پلیس راهنمایی و رانندگی پلاک خودرو‌هایی که متعلق به همدان نیستند، یادداشت‌برداری شده واین عوامل از مبدأ و مقصد راننده اطلاع پیدا می‌کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان با بیان اینکه بازرسان راهنمایی و رانندگی بعد از اطلاع علت مسافرت و ثبت مشخصات خودرو و شماره تماس راننده، اگر فرد مسافر باشد از او می‌خواهند سریع همدان را ترک کند، گفت:عوامل راهنمایی و رانندگی استان همدان برای اطمینان خاطر از خروج مسافر دو ساعت بعد از ثبت مشخصات خودرو مسافر خروج این خودرو از استان را بررسی می‌کنند.

وی اظهار کرد:مسافران با توجه به تعطیلی هتل‌ها و مهمانپذیر‌ها در سطح استان مسافران قطعا اقدام به نصب چادر در معابر کرده و در این صورت احتمال انتقال بیماری افزایش خواهد یافت.
فکری با بیان اینکه خودرو‌های پلاک تهران اکثرا متعلق به همدانی‌های مقیم تهران است، افزود:اغلب تهرانی‌ها مسافران فصلی هستند که منزل آن‌ها در همدان بوده و خود در شهری دیگر شاغل هستند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان با بیان اینکه ادعای وزیر ارتباطات مبنی بر بیشترین جذب مسافر در همدان بر اساس چه مستنداتی بوده است؟ اضافه کرد:بر اساس بررسی‌های میدانی صورت گرفته در محور‌های همدان ادعای وزیر ارتباطات را رد می‌کنیم چرا که اکثر خودرو‌های موجود در همدان پلاک بومی بوده و تعداد بسیارکمی مسافر و غیربومی در بین آن‌ها مشاهده می‌شود.

فکری با بیان اینکه اغلب خودرو‌های مسافران از استان‌هایی از جمله گیلان، کرج، قزوین، مرکزی و تهران هستند، خاطرنشان کرد:خودرو‌های متعلق به استان‌های شمالی کشور سریع از همدان خارج شدند.

وی با بیان اینکه اگر همه مردم برای کنترل کروناویروس کمک نکنند به زودی با بحران بزرگی مواجه خواهیم شد، گفت:عوامل پلیس راهنمایی و رانندگی همه روزه علاوه بر گشت زنی در خیابان‌های سطح شهر، ورودی و خروجی ها، مسیر‌های پرتردد نظیر محور گنجنامه، بلوار فرودگاه، بلوار ارم، میدان امامزاده عبدالله (ع) و آرامگاه بوعلی را رصد می‌کنند.

فکری با بیان اینکه امروز به ۳۲ خودروی غیربومی برای خروج از استان همدان تذکر داده شده است، افزود:تا روز گذشته ۳۵ مسافر از همدان به استان بازگشته‌اند و بااجرای این طرح تردد خودرو‌های غیربومی در سطح استان کاهش خواهد یافت.

وی درباره بسته شدن ورودی‌های استان همدان نیز گفت: استان همدان کمربند عبوری بوده و مردم کردستان، ایلام، کرمانشاه و برخی از استان‌های جنوبی از همدان عبور می‌کنند و بسته شدن مبادی ورودی استان به طور صددرصدی ممکن نیست.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان با بیان اینکه برخی با ترویج شایعاتی، چون سرکار نبودن مسئولان راهنمایی و رانندگی و استانی قصد تشویش اذهان عمومی را دارند، تاکید کرد:مسئولان و عوامل راهنمایی و رانندگی بی وقفه وظایف خود را انجام می‌دهند و همه ما مسافران یک کشتی هستیم و با سوراخ شدن این کشتی همه ما غرق خواهیم شد.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی