بازدید ۲۹۳۳۰
زمستان سال گذشته وقتی مسابقه «عصر جدید» برای اولین بار پخش شد، استعدادهای بسیاری از شرکت‌کنندگان برای مخاطبان یا حتی داوران، تازگی و جذابیت زیادی داشت به همین دلیل مسیر صعود برای آنان هموارتر بود، اما امسال سری دوم در شرایط متفاوتی پخش می‌شود.
کد خبر: ۹۶۴۷۸۸
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲ 10 March 2020

به گزارش «تابناک» به نقل از روزنامه خراسان، مردم سال گذشته از هر رشته‌ای استعدادهایی دیده‌اند و ناخودآگاه استعدادهای سری دوم را با سری قبل مقایسه می‌کنند. توقع داوران هم نسبت به گذشته بالاتر رفته است و شرکت‌کننده‌ها برای نمایش توانایی خود، راه سختی در پیش دارند. البته از طرفی هم تجربه سال گذشته باعث شده آن‌ها از این تجربیات استفاده کنند و آماده‌تر پا به صحنه «عصر جدید» بگذارند. در دو قسمت ابتدایی سری دوم «عصر جدید» چه گذشت و استعدادها چگونه ظاهر شدند؟

جذاب‌ترین اجراها اگر بخواهیم درباره دو قسمت ابتدایی مسابقه صحبت کنیم، می‌توان از اجرای چهار شرکت‌کننده در قسمت دوم، به عنوان جذاب‌ترین اجراها تا به این جا یاد کرد. منصور نادری شرکت‌کننده‌ای بود که با دوچرخه و تک‌چرخه حرکات نمایش جالبی انجام می‌داد. اجرای او در سبک خودش متفاوت و تماشایی بود و موفق شد نظر مثبت داوران جز آریا عظیمی‌نژاد را جلب کند، اما شاید به دلیل این که «عصر جدید» در سال گذشته، استعدادی چون محمد زارع را به خود دیده بود و نادری با زارع مقایسه می‌شد، در نهایت با سه چراغ سفید توسط داوران انتخاب نشد و به مرحله آرای مردمی رفت. اجرای او مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته و عده‌ای از تماشاگران به استدلال عظیمی‌نژاد مبنی بر قدیمی شدن این رشته اعتراض کرده‌اند.

یکی دیگر از اجراهایی که تماشاگران داخل استودیو را هم حسابی به هیجان آورد، اجرای گروه تکواندوکار «تکاوران البرز» بود. این گروه با استفاده از حرکات رزمی نمایش گروهی جالبی داشتند و هنگام اجرا با تسلط زیادی تکه‌های چوبی و سنگینی را شکستند که جزو جالب‌ترین بخش اجرای آن‌ها بود. تعدادی از مخاطبان تلویزیون که تحت‌تأثیر هیجان بالای اجرای آن‌ها قرار گرفته‌ بودند، پیش‌بینی کردند این گروه به مراحل بالایی صعود می‌کنند. صعودکنندگان به مرحله دوم علاوه بر سه گروه «تکاوران البرز»، «مجاز» و «به‌نگار» که برندگان قسمت دوم مسابقه هستند، در قسمت اول، گروه «خانواده سبز» و «جوانمردان ایران زمین» موفق شدند به مرحله دوم راه پیدا کنند. «خانواده سبز» با استفاده از حرکات ورزشی حرکات جالبی از خود به نمایش گذاشتند و در مقایسه با خود اجرای خوبی داشتند، اما این گروه نیز ناخودآگاه با استعدادهای مختلفی که سال گذشته در رشته حرکات ورزشی اجرا داشتند، مقایسه می‌شدند و در نگاه مخاطبان به اندازه کافی جذاب نبودند.

گروه «جوانمردان ایران زمین» را می‌توان یکی از اصیل‌ترین و ایرانی‌ترین اجراها به حساب آورد.این گروه ورزش زورخانه‌ای را روی صحنه «عصر جدید» انجام دادند و جزو برندگان قسمت اول بودند. حذف از رقابت با چراغ‌های قرمز از میان سه شرکت‌کننده‌ای که در همان مرحله قضاوت داوران، از دور رقابت حذف شدند، استعداد دو شرکت‌کننده مربوط به حوزه خوانندگی و یکی از آن‌ها مربوط به استندآپ کمدی بود. مهدی محمودی و اسامه مرادی دو خواننده‌ای بودند که نه تنها در مقایسه با استعدادهای خوانندگی «عصر جدید» بلکه در مقایسه با خودشان هم در این حوزه حرف زیادی برای گفتن نداشتند و موفق نشدند نظر مثبت داوران را جلب کنند. واکنش‌ها درباره اجرای آنان در فضای مجازی هم چندان مثبت نبوده است.

نیما سهرابی هم سومین شرکت‌کننده‌ای است که در مرحله اول حذف شد. طنز و شوخی‌های بامزه متن استندآپی که او اجرا کرد بسیار کم بود و در واقع این شرکت‌کننده نتوانست از تماشاچیان و داوران خنده بگیرد. عده‌ای از مخاطبان اجرای او را کاملاً تحت‌تأثیر امیرحسین قیاسی کمدین «خندوانه» دانسته بودند.

درمیان 14 شرکت‌کننده‌ای که در دو قسمت گذشته دیدیم، پنج اجرا به مرحله آرای مردمی راه پیدا کرده‌اند و در بین آن‌ها، یکی از شانس‌ها برای کسب آرای مردمی، اجرای مربوط به مهران مختاریان است. این کودک که مبتلا به اوتیسم بود، با هوش فوق‌العاده‌ای که داشت می‌توانست از طریق محاسبه ذهنی، روز دقیق مربوط به تاریخی را که به او گفته می‌شد، بگوید. انتخاب نشدن او توسط داوران مسئله‌ای بود که انتقاد مخاطبان را برانگیخت، به همین دلیل می‌توان شانس او را برای بازگشت به مسابقه بالا دانست. حسنا میرهادی در رشته فوتبال نمایشی و مرضیه هوشمند در رشته سوخته‌نگاری هم در مرحله آرای مردمی هستند. بعد از اجرای «دختران نینجا» کار شرکت‌کنندگان خانم مسابقه حسابی سخت شده و انگار آن‌ها با نمایش توانایی‌هایی در حد و اندازه آن گروه می‌توانند توجهات را جلب کنند. اجرای مرضیه هوشمند هم جزو اجراهایی بود که در نوع خود جذاب و هنرمندانه بود، اما اجرای خوب فاطمه عبادی در برنامه سال گذشته، توقع ها را بالا برده است. مجتبی جهان‌نورد استعداد حوزه خوانندگی و محمدرضا فکری هم استعداد حوزه استندآپ کمدی هستند. جهان‌نورد اجرای خوبی داشت و مخاطبان را تحت تاثیر آهنگی که به زبان ترکی خواند قرار داد، فکری نیز با استندآپ بامزه خود جزو معدود کمدین‌های موفق مسابقه بود اما رقبایی مانند گروه «مجاز»، «به‌نگار» و «تکاوران البرز» باعث شدند آن‌ها وارد مرحله آرای مردمی، شوند. این دو شرکت‌کننده در مرحله آرای مردمی، رقیب قدری مانند منصور نادری هستند که جمع زیادی از مخاطبان با انتخاب نشدن او توسط داوران به شدت مخالف بوده‌اند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲۴
انتشار یافته: ۱۰
ناشناس
|
-
|
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
از انتقادات دیگه که میشه گرفت

مجری برنامه اقای علیخانی بسیار صحبت می کنه و تو کار داوری دخالت میکنه

که خسته کننده بنظر میرسه
ناشناس
|
-
|
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
دور قبلی تیم سازنده بازخورد ها نسبت به تیم داوری را دید و مشخص شد مردم با این تیم داوری ارتباط برقرار نکرده اند ولی باز همین تیم را برگزید تا دهن کجی به مردم کرده باشد و بگوید ما تصمیم می گیریم که برنامه چطور ساخته بشه و نظر شما اهمیتی نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
سید بشیر حسینی خیلی رو مخه فقط به خاطر اون برنامه رو نگاه نــــــــــــمی کنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
اتفاقاً شروع خیلی خوبی داشتند ما کلی سرگرم شدیم و خندیدیم . فکر کنم شما خیلی توقعتون بالاست!
ناشناس
|
United States
|
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
به نظر من اصلا اشکال نداره که ایده برنامه رو از یک برنامه خارجی کپی کردند چون این طیف برنامه در خیلی از کشور ها کپی شده اما اینکه همه چیز مو به مو عین نمونه خارجی است و کوچکترین خلاقیتی در اون وجود نداره این نقطه ضعف بزرگی است
مهرناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
اون دکتر حرف میزنه میخوام موهام رو بکنم مگه داریم آدم اینقدر لوس اینقدر نَچَسسسسسسسسسسسسب
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
تیتر هیچ هماهنگی با متن نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
سري اولش هم تحفه اي نبود!
ناشناس
|
Belgium
|
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
چه تحلیل آبکی
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
برنامه ای چرت و بی محتوا

برنامه استعداد یابی نیست دارن بیراهه میرن

دوران هم تخصص این کار رو ندارن
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
ال پالیتو محمد باقر قالیباف علی نیکزاد مجلس یازدهم دریای کارائیب قتل رومینا اشرفی