بازدید ۱۷۵۸۸
رئیس کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با «تابناک»؛
به نظر می‌رسد، این اقدامات و تلاش‌ها، نتیجه بخش و ثمربخش بوده و عمده نیرو‌های اصولگرا، اکنون در چهارچوب شورا حضور یافته و قصدشان وحدت و ارائه یک لیست انتخاباتی است. مجلس پیش روی به دلیل نارضایتی مردم باید متشکل از چهره‌ها و افرادی باشد که بتوانند باری از دوش انقلاب و مردم بردارند. این عزم اکنون در بین اصولگرایان وجود دارد و آن‌ها خیلی جدی برای ایجاد یک مجلس انقلابی تلاش می‌کنند...
کد خبر: ۹۵۲۲۸۶
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۲:۴۰ 17 January 2020

رئیس کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام، سردار سلیمانی، مهمترین مانع در رسیدن آمریکا به اهدافش در منطقه می‌داند و معتقد است، سپهبد شهید حاج «قاسم سلیمانی» بسیاری از برنامه‌های آمریکا و هم پیمانانش را در حوزه‌های مختلف در منطقه با شکست و ناکامی مواجه ساخت. در هر نقطه از جعرافیای منطقه و هر برنامه خود سردار سلیمانی را در برابر خود می‌دیدند؛ بنابراین، آن‌ها راهی جز به شهادت رساندن او پیش روی خود ندیدند.

به گزارش «تابناک»؛ علی احمدی رئیس کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده دوره هفتم مجلس شورای اسلامی، پاسخ‌های صریحی به چهار پرسش خبرنگار «تابناک» درباره دلایل ترور سردار سلیمانی توسط آمریکایی‌ها و به شهادت رساندن او و همراهانش، حادثه کرمان و هدف قرار گرفتن غیر عمدی هواپیمای مسافربری اوکراینی، فضای انتخابات مجلس یازدهم و همچنین تلاش‌های انتخاباتی اصولگرایان برای مجلس پیش روی داده است.

آنچه در ادامه می‌خوانید، متن پرسش‌های تابناک و پاسخ‌های علی احمدی، رئیس کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام است: یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که این روز‌ها مطرح می‌شود، موضوع هدف قرار دادن سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی است؛ به نظر شما چرا آمریکایی‌ها چنین اقدامی کرده اند؟

آمریکایی‌ها در مقابل سردار سلیمانی وامانده بودند و نه امسال و پارسال بلکه چندین سال است، او را مانع اقدامات خود در منطقه می‌دیدند. آن‌ها در ماجرای ایجاد داعش برای به آشوب کشاندن منطقه و غارت منابع آن، سد قوی مثل محور مقاومت و سردار سلیمانی را در مقابل خود می‌دیدند که در نهایت هم موفق نشدند، طرح و برنامه خود را برای تخریب چهره رحمانی اسلام در جهان از طریق به وجود آوردن داعش و اقدامات وحشیانه‌ای که این گروه انجام می‌داد، به سرانجام برسانند.

در بعد سیاسی برنامه آن‌ها اولا از بین بردن کشور‌های مستقل نظیر سوریه و عراق و تلاش برای تجزیه آن‌ها بود که بر همین اساس بعد از نابودی صدام به دنبال در اختیار گرفتن عراق و پایان حکومت بشار اسد و تلاش برای تجزیه این دو کشور بودند. داعش نقش تسهیل کننده را در این بخش داشت و می‌خواستند از این طریق به اهداف خود برسند. هدف بعدی آن‌ها هم قاعدتا ایران بود که اگر مراجعه‌ای به خاطرات و مصاحبه‌های رئیس اقلیم خودمختار عراق در مبارزه با داعش بشود، می‌توان نقش سردار سلیمانی را در جلوگیری از نزدیک شدن این گروهک به چند ده کیلومتری مرز‌های ایران ملاحظه کرد.

در بعد اقتصادی نیز هدف آمریکایی‌ها این بود که پس از تجزیه برخی کشور‌های غرب آسیا، نسبت به نظارت و غارت منابع منطقه اقدام کند؛ بنابراین، تاکید داشت که حکومت بشار اسد در سوریه باید پایان یابد؛ اما همه جهان دیدند که جمهوری اسلامی ایران بر خلاف آمریکایی‌ها اعتقاد داشت مردم سوریه باید خودشان درباره آینده و سرنوشت شان تصمیم بگیرند و دقیقا هم اتفاقات بر خلاف نظر آمریکایی‌ها رقم خورد.

اگر خاطرتان باشد سردار سلیمانی سه ماه قبل از نابودی داعش، وعده نابودی این گروه تروریستی خطرناک را به مردم ایران، منطقه و جهان داد و دقیقا هم این اتفاق در موعد مقرر افتاد و خلافت ساختگی داعش علیرغم حمایت‌های همه جانبه آمریکایی‌ها پایان یافت. ایجاد محور مقاومت از پاکستان، افغانستان، ایران، عراق، سوریه، یمن، لبنان، فلسطین و بحرین هم نگرانی دیگری بود که آمریکایی‌ها را در نهایت وادار ساخت یکی از رئوس اصلی هدایت کننده این محور یعنی سردار سلیمانی را با ترور ناجوانمردانه به اصطلاح از سر راه بردارد.

مردم با شکوه هر چه تمام‌تر سردار سلیمانی و یارانش را بدرقه کردند، البته در این بین اتفاقاتی افتاد که ناراحت کننده بود و باعث از دست رفتن جان هموطنانمان شد، مثل حادثه کرمان و واقعه هدف قرار گرفتن غیر عمدی هواپیمای اوکراینی. چه اقداماتی باید در این خصوص صورت بگیرد؟

در وهله نخست باید عرض کنم مردم برای سردار سلیمانی و یاران شهیدش سنگ تمام گذاشتند و نشان دادند که در قدرشناسی از کسانی که جانشان را برای تامین امنیت آن‌ها در کف دست می‌گیرند و به میدان مقابله و مبارزه با دشمن می‌رود، اصلا کم نمی‌گذارند. این آنچه بود که سردار سلیمانی و یارانش لیاقتش را داشتند. چون سال‌ها مبارزه و مجاهدت با آمریکایی‌ها و دشمنان مردم مظلوم منطقه، پاداشی غیر از شهادت و قدرشناسی مردم از شهدایشان ندارد. این یک سرمایه بزرگ اجتماعی برای جمهوری اسلامی ایران است که باید قدر آن را دانست.

سردار سلیمانی نگذاشت برنامه‌های آمریکا در منطقه اجرا شود/ حتما باید با مقصران حادثه کرمان و هواپیما برخورد شود/ پیش‌بینی می‌کنم شاهد یک مجلس انقلابی باشیم

متاسفانه به دنبال اهمال برخی مسئولان اتفاقاتی رقم خورد که کام مردم را تلخ کرد؛ چه آنچه در کرمان اتفاق افتاد و چه آنچه درباره هواپیمای مسافربری اوکراینی، هر دو به شدت ناراحت کننده و متاثر کننده بود. امیدوارم خداوند به خانواده این جان باختگان که همگی عزیزان مردم هستند، صبر بدهد. البته همان طور که مسئولان امر تاکید کردند، حتما باید زوایای مختلف این اتفاق بررسی شده و با اهمال کنندگان و مقصران حوادث مذکور برخورد جدی صورت بگیرد.

البته منشأ خارجی این اتفاق باید از کانال‌های رسمی بین المللی مورد پرسش و پیگرد قرار بگیرد. همانطور که نخست وزیر کانادا که از هم‌پیمانان اصلی آمریکایی هاست، اعلام کرد؛ اگر آمریکا تنش در منطقه را آغاز نکرده بود حتما شاهد چنین اتفاقات تلخی در از دست رفتن تعداد زیادی انسان‌های بی گناه نمی‌بودیم. ایران در این موضوع مسئولیت شناسی کرد و هم چنین اقدامی را انجام داد تا جایی که حتی اوکراینی‌ها و کانادایی‌ها از این مسئولیت پذیری جمهوری اسلامی قدردانی کردند.

از این موضوع که بگذریم، باید عرض کنم تا انتخابات مجلس فرصتی باقی نمانده است، تقریبا حدود چهل روز دیگر مردم دست به انتخاب نمایندگان مجلس یازدهم خواهند زد، فضای انتخابات را چطور ارزیابی می‌کنید و به نظر شما مشارکت مردم چگونه خواهد بود؟

خب، همانطور که اشاره شد، فرصت کمی تا انتخابات مجلس باقی است و علیرغم این فرصت اندک فضا آنچنان که باید و شاید هنوز انتخاباتی نشده است. البته هر چه جلوتر برویم، انشاءاالله با برنامه ریزی رسانه‌ها و همچنین نهاد‌های مسئول فضا گرم و گرم‌تر می‌شود، مردم گلایه‌هایی به عملکرد مجلس و دولت دارند که حتما باید پاسخ‌های جدی و قانع کننده‌ای به آن‌ها داده شود.

من تصورم این است که احتمالا از دهه فجر به بعد و به خصوص پس از ۲۲ بهمن ماه فضای رقابت‌های انتخاباتی برای مجلس در شهر‌های بزرگ خیلی جدی‌تر خواهد شد، چون در شهر‌های کوچک این فضا هم اکنون هم شکل گرفته و رقابت‌های انتخاباتی جدی دنبال می‌شود. اعتقاد دارم حتما باید به مطالبات و نیاز‌های واقعی و خواسته‌های مردم پاسخ جدی داده شود و تلاش لازم صورت بگیرد که انتخابات صرفا محلی برای دادن وعده و شعار نباشد.

مطالبه گری که امروز در بین مردم نسبت به آنچه نمایندگان مجلس دهم شعار و وعده داده بودند، موضوعی کاملا درست و به حق است، چون آن‌ها انتظار دارند نمایندگانشان نسبت به آنچه وعده داده بودند، متعهد باشند و برای تحقق آن تا پایان دوره نمایندگی تلاش کنند. فکر می‌کنم بسیاری از نمایندگان کنونی مجلس به دلیل همین مطالبات بر زمین مانده مردم در حوزه‌های انتخابیه شان مورد اقبال مجدد قرار نخواهند گرفت.

کار در شورای ائتلاف اصولگرایان چگونه پیش می‌رود، آیا هماهنگی‌های لازم برای به وحدت رسیدن همه جریانات اصولگرایی صورت گرفته و به نظر شما نیرو‌های انقلاب در نهایت به وحدت برای ارائه یک لیست انتخاباتی خواهند رسید یا خیر؟

ببینید برای به نتیجه رساندن گروه‌های مختلف یک جریان سیاسی ذیل یک چتر واحد باید رایزنی‌های گسترده و زیادی صورت بگیرد. شورای ائتلاف اصولگرایان این اقدام را ماه هاست آغاز کرده و با هماهنگی و نظارت جامعه روحانیت مبارز ساز و کار خوبی برای جلوگیری از سهم خواهی‌هایی که منجر به عدم وحدت نیرو‌های یک جریان می‌شود، طراحی و پیاده سازی کرده است.

به نظر می‌رسد این اقدامات و تلاش‌ها نتیجه بخش و ثمربخش بوده و عمده نیرو‌های اصولگرا اکنون در چهارچوب شورا حضور یافته و قصدشان وحدت و ارائه یک لیست انتخاباتی است. مجلس پیش رو به دلیل نارضایتی مردم باید متشکل از چهره‌ها و افرادی باشد که بتوانند باری از روی دوش انقلاب و مردم بردارند. این عزم اکنون در میان اصولگرایان وجود دارد و آن‌ها خیلی جدی برای ایجاد یک مجلس انقلابی تلاش می‌کنند.

پیش بینی می‌کنم در صورتی که مشکلی در راه وحدت نیرو‌های حاضر در جریان اصولگرا به وجود نیاید و شاهد ارائه یک لیست واحد و مورد پذیرش تمامی جریانات سیاسی در انتخابات آتی از سوی این طیف در تهران و سایر حوزه‌ها باشیم؛ بخش زیادی از کرسی‌های مجلس یازدهم از آن اصولگرایان خواهد شد، چون اصلاح طلبان تجربه خوبی ـ چه در دولتداری و چه در مجلس داری ـ از خود بر جای نگذاشته و نارضایتی‌های زیادی را ایجاد کرده اند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۹
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۳۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
اصولگرا یا اصلاح طلب نداره . چند تا کارشناس متخصص و دلسوز اقتصادی ببرید داخل مجلس نه کسی که بره بشینه اونجا فقط پول بگیره
ناشناس
|
Canada
|
۰۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
دراسراییل سکه ضرب نموده اند که یک طرفش کورش ناجی قوم یهود و طرف دیگرترامپ ناجی فعلی قوم یهود است.
صد باره گول نخوریم و به جای تنبیه محرکین اصلی یعنی صهیونیست ها و وهابی صهیونیست و بهایی صهیونیست فقط به نوکر آنها یعنی ترامپ مشغول نشویم که اثر زیادی نخواهد داشت. درغیراینصورت وعدم تنبیه صهیونیست ها و وهابی صهیونیست و بهایی صهیونیست دسیسه های آن ها، ترور؛ اقتصادی و فرهنگی و سیاسی و غیره به نحوی ادامه می یابد.
در تلویزیون حتما بایستی فیلم هایی در مورد ماهیت پلید صهیونیست و وهابیت و بهاییت تهیه و پخش شده و صف آنها از یهود و عرب و غرب جدا شود.
هوشیار باشیم که همواره و همیشه مثلث شیطانی صهیونیست ها و وهابی صهیونیست و بهایی صهیونیست خود را پشت سر یهود وعرب وغرب پنهان نموده اند.
دقت نماییم که حامیان ترامپ و توجیه کننده اعمال و خواسته هایش که صد درصدهمان اهداف و خواسته های صهیونیست ها و وهابی صهیونیست و بهایی صهیونیست ، من وتو بهایی و ایران اینترناشنال وهابی و بی بی سی صهیونیست می باشد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
بس قبول دارید که اسرائیل سرزمین واقعی یهودیان است
س.ا.
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
با سلام ، فارغ از تحیلیل ساده ایشان که هیچ مطلب جدیدی به خواننده ارائه نمینماید ، به نظر میرسد بیشتر از این که در قامت عنوان "ملی"
رئیس کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام ظاهر شوند ، به عنوان نماینده یک " جناح" مصاحبه کرده اند. انگار هدف بیشتر معرفی ایشان بوده باشد تا ارائه مطالب و اطلاعات جدید به خواننده.
افرین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
بهتر است خطر جنگ با امریکا هرگز فراموش نشود. فکر نکنید آمریکا و اسراییل دست روی دست گذاشته ان اند و دارند ما را تماشا میکنند انها به کمک هم پیمانان شان هر روز برای ایران برنامه میچینند خیلی جالب است که برای کشته شدگان هواپیمای ایران که با شلیک مستقیم و عمدی ناو امریکایی 290 نفر از هموطنان ما کشته شدند و اجسادشان به دریا ریخت نه جلسه ای در لندن تشکیل شد! نه سلیبریتی اعلامیه داد! انها فقط گفتند اشتباه شده بود! به فرمانده اش به خاطر نجات جان امریکایی ها از احتمال حمله به ناوشان مدال شجاعت هم دادند! فقط غرامت قانونی را دادند that is it! اگر هر کسی ان زمان به خیابان امد و شعار مرگ بر امریکا به خاطر این کارشان داد و سوگواری خانوادهای جان باخته شرکت کرد امروز هم حق دارد به خیابان بیاید و شعار بر ضد مسئولین
کشور خودش بدهد و محکوم کند ! اگر انروز اینکار را نکرد و امروز اینکارهارا میکند یک خاین به کشور و ملت خودش است که ژست انساندوستی به خودش گرفته. تابناک مشمول ذمه ای اگر چاپ نکنی!
ناشناس
|
Thailand
|
۰۶:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
نمی دانم از این کارها و افتخار به آنها می خواهید چی را ثابت بکنید. ما با آمریکا دشمن هستیم کشورهای منطقه که نیستند
ناشناس
|
United States
|
۰۶:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
بنده هم پیش بینی میکنم یه مجلس تشکیل بشه با نماینده هایی که هرکدوم 5تا 10 هزار رای داشته باشن !!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
رسانه میلی، شورای نگهبان میلی، مجلس میلی
ناشناس
|
Canada
|
۰۶:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
در تلویزیون حتما بایستی فیلم هایی در مورد ماهیت پلید صهیونیست و وهابیت و بهاییت تهیه و پخش شده و صف آنها از یهود و عرب و غرب جدا شود.
هوشیار باشیم که همواره و همیشه مثلث شیطانی صهیونیست ها و وهابی صهیونیست و بهایی صهیونیست خود را پشت سر یهود وعرب وغرب پنهان نموده اند.
رضایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
10سال است طرف به ظاهر انقلابی مسئولیت دادند تیشه به ریشه اداره زده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
ياد مجلس هشتم و نهم و محمود احمدي نژاد و خاوري و زنجاني و اختلاس و خبر خوش هسته اي و ان دختركي كه در زيرزمين خانه اش كار هاي خارق العاده اي مي كرد و نهايتاً مديريت جهاني ميندازه . خدايا خودت يك كاري بكن .
کاوه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
چه شود؟!!!!
مجلسی پر از جوانان انقلابی!!!
جوان انقلابی رو دیدیم.
دختر مجری لند کروز سوار.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
خبربسیارمهم ومعنی دار :
ایران کتباتعهد داده که منبعدورزشکارانش مقابل ورزشکاران اسراییلی حاضرشده و مسابقه دهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
. طرف جدی جدی باورش شده که اصولگراها میخوان به خاطر رای مردم کرسی بیارن....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
البنه مجلس غیر رقابتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
مجلسی که شما میخواهید واردش بشوید سر و تهش مشخص است ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
انقلابی ازنظر شهید سلیمان باشد یعنی فراجناحی .نه لیستهای اصولی یا اصلاحی و مستقلین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
نگران نباشید امسال هر کسی بتونه بالای ۵۰۰۰ تا رای بیاره میره مستقیم مجلس .
انتخابات کاملا تحریمه . چون مسولین ارزشی برای رای و انتخاب مردم نمیداند .
پس افرادی که وارد مجلس میشوند در اصل سیاستهای دیکته شده را به جلو خواهند برد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
شما لازم نیست پیشبینی کنین از رد صلاحیت ها دقیقا معلومه که پایداری ها تو‌مجلس قایم‌ موشک‌بازی خواهند کرد
جم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
زمان آقای احمدی نژاد یکدست و انقلابی شدین چه اتفاقی افتاد ؟ چه گلی به سر مملکت زدین ؟ این سری هم یکدست بشین ببینیم بهونه تون چیه !
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
یکی از اهدف انقلاب ایجاد آرامش ورفاه برای مردم بود. انقلاب بدون توجه به خواست مردم مفهومی ندارد. مجلس باید مردمی باشد
ناشناس
|
United States
|
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
وقت کشور و مردم را تلف نکنید هرچهاین سالها کردید بعد هم خواهید کرد
روز بروز دامنه تخریب بیشتر می شود به مناطق سیل زده نگاه کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
خسته نشند یدفعه ایشون..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
مقصر سقوط هواپیما رئیس شورای امنیت ملی است
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
امیدوارم به یک مجلس بله قربان گو دچار نشویم که کسی جرأت مخالفت با چیزی را نداشته باشد.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
از کوزه همان برون تراود که در اوست . فراموش نکنید که این مجلس هم مانند مجالس قبل خواهد بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
عزم جدی اصولگراها ؟ آنها که همیشه با جدیت حاضر بودند !!! شاید جدیتهای قبلی خود را جدیت درستی نمیدانند !!! اگر اینطور باشد از همین الان جدیت اینبار هم خدشه دار شده است !
ضمنا اینبار اصولگراها تصمیم دارند لیستی و فله ای به مجلس بروند ؟ مگر همین ها نمیگفتند « وقتی مردم لیستی و فله ای رای میدهند وضع کشور میشود این ». پس چی شد ، لیست خوبست وقتی مال آنها باشد !!!؟
هر چند که تمام سالهایی که در انتخابات شرکت کرده ایم و به افراد تایید صلاحیت شده شورای نگهبان رای دادیم از طرف دو جناح مثلا انقلابی مورد سرزنش و توهین قرار گرفته ایم که «ما نفهمیده انتخاب میکنیم و چه و چه »به هر حال و بنا به گفته افراد همین دو جناح ، تجربه خوبی از انتخابات نداریم و بلد نیستیم درست انتخاب کنیم ،پس خیلی به ما دل نبندند. البته اگر رای ما فرو دستان (همان مستضعفان ولی نعمت سابق) برای این ولی نعمتان ما( همان خدمتگزاران سابق ) که برای ورود به مجلس سر و دست مشکنند و حتی ویلیچر هم کاندید میشوند ، مؤثر باشد !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
قدرت آنجاست که سردار سلیمانی در روز روشن به خاک سپرده میشود ولی سربازان تروریست آمریکایی یواشکی - قدرت آنجاست که مردم ایران همه مرگ بر آمریکا میگویند ولی رئیس جمهور آمریکا کشته شدن سربازان تروریستش را انکار میکند - مطمئن هستم برای اثبات دروغگویی ترامپ هم که شده رئیس جمهور دموکرات بعدی آمریکا تعداد کشته های پایگاه آمریکایی را لو خواهد داد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
برای مقصران ماجرای سهمیه‌بندی بنزین??????????
خويي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
انقلابي با تندروي فرق دارد
آرین
|
Romania
|
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
مجلس انقلابی یعنی انتخابات درون حزبی دبگه ؟؟؟؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سیروس عسگری بیماری کاوازاکی طرح شفافیت آراء مینیاپولیس اعتراض به کشته شدن جورج فلوید