بازدید 10784
۳

از کارتن‌خوابی در دره‌فرحزاد تا ترک‌ اعتیاد به عشق دختر

امیر ۳۰ ساله کارتن‌خوابی است که در طرح پاکسازی دره فرحزاد توسط پلیس دستگیر و مراکز ترک اعتیاد انتقال داده می‌شود. او برعکس سایر معتادین متجاهر، از رفتن به کمپ و آغاز ترک کردنش خوشحال است.
کد خبر: ۹۴۷۸۸۱
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۰ 31 December 2019

امیر معتاد بی‌خانمانی است که توسط پلیس دستگیر شده و ادعا می‌کند برای بازگشتن به زندگی پاک آماده است.

به گزارش «تابناک» به نقل از میزان، امیر ۳۰ ساله کارتن‌خوابی است که در طرح پاکسازی دره فرحزاد توسط پلیس دستگیر و مراکز ترک اعتیاد انتقال داده می‌شود. او برعکس سایر معتادین متجاهر، از رفتن به کمپ و آغاز ترک کردنش خوشحال است.

او درباره راهی که تا به امروز در زندگی طی کرده، گفت: کارگر ساختمانی بودم و از همین راه توانستم برای خودم خانه‌ای کوچک اجاره کنم. بعد از مدت‌ها انتظار، توانستم دست نامزدم را بگیرم و در خانه نقلی‌مان زندگی مشترک را شروع کنیم. زندگی مشترک با هر سختی‌ای که بود پیش می‌رفت تا اینکه خداوند به ما دختری زیبا هدیه کرد. باران دخترم امسال ۴ ساله می‌شود اما من کنارش نیستم.

امیر درباره اعتیادش گفت: ۶ سال است هروئین مصرف می‌کنم. اوایل کنار مصرف، زندگی‌ام را داشتم ولی بعد‌ها اعتیاد زندگی را از من گرفت. همسرم و والدینم مخالف مصرفم بودند اما من توجهی نمی‌کردم. به تدریج میزان مصرفم بیشتر شد. رئیسم متوجه اعتیادم شد و اخراجم کرد. دیگر نتوانستم اجاره خانه را پرداخت کنم. مجبور شدم به خانه پدری‌ برگردم و از آنها بخواهم یک اتاق کوچک به ما بدهند. نزدیک به یک‌سال با کمک پدر و مادرم زندگی کردم و بیکار بودم تا اینکه اختلاف با همسرم بیشتر شد. او می‌گفت ترک کنم اما من نمی‌توانستم. مجبور شدم خانه را ترک کنم و از شهرستان به تهران آمدم. پولی نداشتم تا اینکه متوجه شدم می‌توانم کارتن‌خواب شوم و در دره فرحزاد شب‌ها را صبح کنم.

وی افزود: هوا سرد بود، غذایی نداشتم اما آنجا تنها نبودم. یک‌سال در دره زندگی کردم. روز‌ها کارگری می‌کردم و شب‌ها پولم را خرج هروئین می‌کردم. ماه‌هاست دخترم را ندیده‌ام، دلم برای دیدنش پر می‌کشد اما از او فقط یک عکس دارم. خیلی پشیمانم. اعتیاد زندگی را برایم زهرمار کرد. از این وضعیت خسته شدم و امیدوارم بتوانم ترک کنم و به دیدن خانواده ام بروم.

به گفته رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر، بیش از ۲۰ هزار معتاد متجاهر در تهران زندگی می‌کنند که در حال حاضر ۱۱ هزار نفر توسط پلیس دستگیر و به کمپ‌ها انتقال داده شده‌اند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
اعتیاد ریشه های روحی و روانی داره که باید بررسی بشه، به امید روزی که همه بتوانند زندگی راحتی داشته باشند.
تابناک اگر میشه به خبرنگار این خبر بگویید مشخصات آن بنده خدا رو بگیره و همینجا علام کنه شاید کسی بخواد کمکش کنه
از درگاه خداوند منان سلامتی وترک اعتیاد را برای این عزیز وهمه کسانی که به این بیماری مبتلا هستند مسالت می نمایم.
امیدوارم به زودی برگردی به آغوش خانواده ات و دختر نازنینت رو هم ببینی
الهی آمین
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه