بازدید 11617
۵

تهران در سومین روز پیاپی آلودگی هوا

کد خبر: ۹۴۵۷۸۲
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴ 22 December 2019

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت برای سومین روز پیاپی در شرایط نامطلوب قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود که این شرایط کماکان ادامه داشته باشد.

به گزارش تابناک به نقل از میزان، پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می‌دهد که طی امروز (۱ دی) در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا به دلیل حاکمیت جو پایدار در محدوده شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.

سکون جو همراه با وارونگی دما در ساعات بعد ازظهر، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها را محدود می‌کند و در برخی مناطق کیفیت هوا در شرایط نامطلوب باقی می‌ماند بنابراین همزمان با افزایش ترافیک شبانگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده می‌شود و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت ناسالم به‌ویژه برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.

طی صبح فردا (۲ دی) نیز با آغاز تردد خودرو‌ها شاهد افزایش غلظت آلاینده‌ها در بیشتر مناطق پایتخت خواهیم بود که برقراری شرایط نامطلوب را به دنبال دارد. عدم وزش باد مؤثر طی روز نیز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود می‌کند و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند.


در برخی ساعات بعد ازظهر فردا (۲ دی) افزایش نسبی و موقتی سرعت باد تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها می‌کاهد، اما در اواخر وقت با کاهش سرعت باد، تجمع ذرات معلق ناشی از تردد خودرو‌ها و برقراری وضعیت ناسالم به‌ویژه برای گروه‌های حساس دور از انتظار نیست.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۱۳۸ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۱۲۷ همچنان در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۵
با سلام با توجه به اعلان سازمان هواشناسی مبنی بر عدم ورود سامانه بارشی تا شب چهارشنبه و سکون هوا و افزایش آلودگی هوا تا چهارشنبه، بهتر است مدارس تهران تا آخر هفته تعطیل شده و با توجه به عدم تعطیلی ادارات، کارمندان نسبت به گرفتن مرخصی و خروج از تهران اقدام کنند. متاسفانه دولت نسبت به اثرات آلودگی هوا بر ساکنان تهران بی تفاوت است. سپاس
بیچاره شدیم از آلودگی .
پاسخ ها
ناشناس
| Denmark |
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
باید تحمل کنیم . چارهٔ دیگری نیست
چرا يکي از علما نماز باران نميخوانند؟
به جای تعطیل کردن مدرسه ورود ماشین ها و موتورها به خیابان را ممنوع کنید جز آتش نشانی آمبلانسها و وسایل نقلیه عمومی و پلیس تا زمانی که باد بیاد! کار دیگه که نمیکنیم
گروهای حساس در خانه هم در معرض خطرند. هوای توی خانه ها از کجا میاد؟
آنوقت مردم با ماشین و موتورهایشان یک ذره هم احساس معذب بودن نمی کنند بدون خجالت سوار میشن میان تو خیابان. بگید چند نفر کار خیلی واجبی دارید؟ اگه ماشین نیاد هوا آلودگیش کم میشه
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی