بازدید 8588
۳

بزرگترین آلاینده هوای تهران چیست؟

صنایع در مجموع هفت درصد در آلودگی هوای تهران سهم دارند که بیشتر هم مربوط به صنایع بزرگ است که از سوخت‌های فسیلی استفاده می‌کنند.
کد خبر: ۹۴۱۳۸۶
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۵ 03 December 2019
مدیر ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی اظهار کرد: موتورسیکلت‌های فرسوده بیشترین سهم را در آلودگی هوای تهران دارند.

به گزارش ایسنا همایون توفیقی، مدیر ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی اظهار کرد: نتایج مطالعات انجام شده از سوی جایکا (انستیتوی تحقیقاتی ژاپن) در زمینه آلودگی هوای تهران و چند کلان شهر دیگر نشان می‌دهد که ۷۵ تا ۸۵ درصد آلودگی هوای تهران مربوط به منابع متحرک؛ یعنی خودروها، موتورسیکلت‌ها و سایر وسایل نقلیه است.

همچنین به گفته وی، موتورسیکلت‌های فرسوده بیشترین سهم را در آلودگی هوای کلان شهر تهران دارند.

مدیر ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در ادامه به ماده "۲" قانون هوای پاک اشاره کرد و گفت که طبق این قانون، موتورسیکلت‌سازان موظف شده بودند که موتورسیکلت‌های فرسوده را اسقاط کنند.

طبق ماده ۱۱ آئین‌نامه فنی ماده ۲ قانون هوای پاک، شماره‌گذاری موتورسیکلت بنزینی منوط به اسقاط یک دستگاه موتورسیکلت است. البته موتورسیکلت‌های برقی از شرط اسقاط معاف هستند با این حال در ماه پایانی سال گذشته، تعلیق قانون حذف موتورسیکلت‌های فرسوده، خبرساز و علت آن نبود زیرساخت‌های لازم برای اجرای این قانون اعلام شد.

اسفند ماه سال گذشته موتورسیکلت‌سازان با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت، پیشنهاد حذف ماده مربوط به اسقاط موتورسیکلت‌های کاربراتوری را به دولت ارائه کردند که بعد از بررسی در هیئت دولت، در نهایت این درخواست مورد موافقت هیئت وزیران قرار گرفت و ماده مربوط به اسقاط موتورسیکلت‌های کاربراتوری به تعویق افتاد.

توفیقی در ادامه با بیان اینکه ۱۵ درصد آلودگی هوا مربوط به منابع آلاینده ثابت است، تصریح کرد: این ۱۵ درصد شامل گاز‌های گلخانه‌ای ناشی از نیروگاه‌ها و پالایشگاه‌ها و سایر اکسید‌های کربن و متان ناشی از احتراق‌ها، کارخانه‌ها و تاسیسات صنعتی است.

وی اظهار کرد: صنایع در مجموع هفت درصد در آلودگی هوای تهران سهم دارند که بیشتر هم مربوط به صنایع بزرگ است که از سوخت‌های فسیلی استفاده می‌کنند.

به گفته وی صنایع کوچک و متوسط نقش کمتری در آلودگی هوا دارند.
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۷
انتشار یافته: ۳
اتوبوسهای شهرداری از همه بدترند- یه جا می ایستند تا اتوبوس پر شه و هی گاز میدن و دود بیرون میدن و سر خط اتوبوس پر از دود و بوی بد هست- در حالیکه اگر سر ساعت تنظیم شده حرکت کنند و متنظر پر شدن اتوبوس نباشند- هم در یک ساعت به جای یک بار 2 بار در طول خط حرکت میکنند و انگار که تعداد اتوبوس دو برابر شده و حسن دیگر هم اینه که مردم در ایستگاه های بعدی سوار اتو بوسهای کم جمعیت تری میشوند و این باعث میشه مردم ار اتوبوس بیشتر استفاده کنند و ترافیک کمتر شه
تازه با برنامه های آینده نگرانه دولتمردان باید منتظر حجم بیشتر موتور سیکلت تو تهران هم باشید
وقتی برای موتور سیکلت 20 لیتر سهمیه در نظر گرفته میشه و اتومبیل 60 لیتر
ساده ترین مسایل هم تو این کشور حل نمیشه. وقتی که موتور سیگلت های اسقاطی رو دوباره میفروشن به خود مردم همین میشه
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو