بازدید ۸۴۸۳
نویسنده برآن است که ایالات متحده در حال اجرای یک جنگ اقتصادی شدیدتری علیه ایران هست، که بدون شک هدف از آن فقیر کردن مردم ایران است به این امید که آنها را وادار به شورش خواهند شد. اما این تنبیه بیشترین فشار را بر اقشار ضعیف و فقیر جامعه وارد می کند که از قضا حامیان سرسخت نظام هستند تا تضعیف کنندگان آن.
کد خبر: ۹۳۴۷۶۰
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰ 04 November 2019

در خواسته مکرر ترامپ برای عقب نشینی و کنارکشیدن از آنچه جنگهای بی پایان علیه آنچه ترور جهانی نامیده می شود و اول بار از سوی بوش در سال ۲۰۰۱ به راه انداخته شد؛ یک طنز تلخ و مسخره است.

به گزارش تابناک، «فیلیپ گیرالدی» متخصص ضد تروریسم و افسر سابق اطلاعاتی آمریکا در «امریکن هرالد تریبون» نوشت: مشکل اینجاست که ترامپ چنین احساساتی را هم وقتی ابراز کرد که در حال رقابت برای ورود به کاخ سفید بود و هم در هفته گذشته، بدون اینکه هیچ گونه تغییری حاصل شده باشد. به طوریکه می توان گفت عقب نشینی پر سر و صدای نیروها از سوریه نیز در واقع امر بیشتر شبیه یک تغییر مکان امکانات نظامی موجود بود؛ که طی آن نیروها از شمال سوریه به عراق منتقل شدند تا کتترل میدانهای نفتی را در جنوب شرقی کشور را به دست بگیرند.

در حقیقت، با منتقل شدن واحدهای زرهی از پایگاههای خود در عراق، نیروهای آمریکا در سوریه در واقع امر ممکن است حتی افزایش نیز یافته باشند.

در حقیقت، نگهداشتن میدانهای نفتی سوریه به همان اندازه حماقت آمیز هست، که جنگ در شمال سوریه بلافایده هست. حتی اگر نفت شمال سوریه به تمام و کمال سرقت شده و به فروش برسد باز هم کفایت هزینه های اشغال را نمی دهد.

برنامه کاخ سفید برای خفه کردن ایران با سیاست خارجی الاکلنگی ترامپ!

به یقین اعضای کنگره از برندگان و بازندگان آگاهند. رسانه های جریان اصلی آمریکا آکنده از تعبیرهای حماقت آمیز در رابطه با این عقب نشینی هستند، از جمله اینکه این عقب نشینی باعث برنده شدن ایران، روسیه و سوریه می شود.

در همان حال که می گویند این عقب نشینی باعث خدشه به پیشرفت دموکراسی در خاورمیانه شده و بعلاوه اسرائیل را نیز با خطر مواجه می کند؛ و البته اینکه این عقب نشینی لکه ننگ و عامل شرمساری دیگری در کارنامه خیانت آمیز آمریکا به متحدان خود هست و باعث خدشه وارد شدن به اعتبار جهانی آمریکا می گردد.

از نظر نویسنده دلایل عمده حضور نظامی آمریکا در سوریه به موضوع اسرائیل برمی گردد؛ که همواره از تقسیم سوریه به بخشهای متعدد حمایت کرده است تا از این طریق هم سوریه را به عنوان یک کشور خصم تضعیف کند و هم کماکان به سرزمین دزدی از سوریه ادامه دهد به ویژه در مناطق نفتی که از تراکم جمعیتی پراکنده ای برخوردار هست.

اسرائیل همچنین حضور نظامی قوی آمریکا را از این جهت مطلوب می داند، که این امر می تواند به مثابه یک عامل بازدارنده در مقابل ایران باشد، تا از تبدیل شدن سوریه به عنوان پایگاهی برای حملات به اسرائیل جلوگیری کند؛ در واقع، بازدارندگی در مقابل ایران، پربسامدترین دلیل ارائه شده از سوی آمریکا و اسرائیل، برای توجیه مداخله آمریکا در سوریه بوده است.

در واقع، تمام ابهامات در رابطه با آنچه ترامپ باید انجام دهد و آنچه نباید انجام دهد، افزون بر کشتن ابوبکر بغدادی، آمریکا را قادر ساخته است تا به سرعت به سوی تحقق هدف اصلی اش که همانا نابودی ایران هست، پیشروی کند.

در همین راستا منوچین، اخیرا در کنفرانس خبری مشترک با نتانیاهو، به تشدید کارزار فشار حداکثری بر ایران تصریح کرد؛ حرفهایی که نتانیاهو را به وجد آورد تا ضمن قدردانی از این تلاشها خواهان تشدید آن گردد.

اشاره منوچین به تحریم های اخیر آمریکا علیه ایران هست که ظرف چند روز گذشته وضع شد که هدف از آن سخت کردن امکان مبادلات مالی و بانکی بین المللی برای ایران بود.

نویسنده برآن است که ایالات متحده در حال اجرای یک جنگ اقتصادی شدیدتری علیه ایران هست، که بدون شک هدف از آن فقیر کردن مردم ایران است به این امید که آنها را وادار به شورش خواهند شد. اما این تنبیه بیشترین فشار را بر اقشار ضعیف و فقیر جامعه وارد می کند که از قضا حامیان سرسخت نظام هستند تا تضعیف کنندگان آن.

در همین راستا، آمریکا تلاش جدیدی را برای راه اندازی یک ائتلاف تحریمی علیه ایران آغاز کرد. بنا بر اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا «مرکز مقابله با تامین مالی تروریسم» که واشنگتن، بحرین، کویت، عمان، قطر، امارات عربی متحده و عربستان سعودی عضو آن هستند، ۲۵ شرکت، بانک و شخص حقیقی مرتبط با ایران و گروه‌های وابسته به آن در منطقه را تحریم کرد. طبق گزارش خبرگزاری رویترز، همه این ۲۵ هدف تحریم شده پیش‌تر در لیست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته بودند.

نویسنده در تحلیل نهایی اقدام آمریکا علیه ایران را نه تنها غیر اخلاقی، بله غیرقانونی نیز می داند، زیرا ایران و آمریکا در جنگ به سر نمی برند و بعلاوه ایران هیچ تهدیدی برای آمریکاییها مطرح نمی کند؛ در واقع کل ماجرا صرفا مثال دیگری هست از شیوه ای که لابی های داخلی قدرتمند، در این مورد لابی اسرائیل، سیاست خارجی آمریکا را منحرف کرده و آن را به سمتی سوق داده که نه تنها مایه شرمساری که هیچ دستاورد ملموسی برای منافع ملی آمریکا ندارد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۱۸
انتشار یافته: ۱۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۳
بعد از این همه سال هنوز دنبال این روش ها برای جلوگیری از نفوذ ایران هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۳
فق ما رعیت بدبخت تر میشویم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۳
بدون شک هدف از آن فقیر کردن مردم ایران است به این امید که آنها را وادار به شورش خواهند شد........
مسولان باید بر خلاف این بازی حرکت کنند و سعی در بالا بردن رفاه و پایین آوردن قیمت برای اقشار کم درآمد و با حقوق ثابت باشند چون بالای 80 درصد ایران را این قشر تشکل می دهند و در صورت عدم توجه در آینده دچار خسارات بزرگی خواهیم شد.
خدای هست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۳
متاسفم برا شما قلم به دستان بی وجدان که از سفره خالی مردم هم نمیگذرید
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۳
اﻳﻦ ﺩﻗﻴﻘﺎ ﻫﻤﻮﻥ ﭼﻴﺰﻱ اﺳﺖ ﻛﻪ ﻣﻘﺎﻣﺎت اﻣﺮﻳﻜﺎ اﺩﻋﺎ ﻣﻴﻜﻨﻨﺪ.
ﺑﻴﺸﺘﺮﻳﻦ ﻃﺮﻓﺪاﺭاﻥ ﻧﻆﺎﻡ اﺯ ﻗﺸﺮ ﺿﻌﻴﻒ ﻫﺴﺘﻨﺪ و اﻧﻬﺎ ﻫﻢ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻛﻪ ﺑﻴﺸﺘﺮﻳﻦ ﺿﺮﺑﻪ و ﻓﺸﺎﺭ ﺭﻭ ﺗﺤﻤﻞ ﻣﻴﻜﻨﻨﺪ.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۳
لبنان و عراق منتظر ماست بیا تا برویم!
رضا
|
Germany
|
۱۷:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۳
مهم ان نیست که امریکا چه می خواهد مهم ان است که چه می تواند بکند که پاسخ تقریبا هیچ است
سیاوش
|
Germany
|
۱۷:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۳
اگر دوبار پشت سرهم پست شده است چاپ نفرمایید. سپاس
«آن را به سمتی سوق ...مایه شرمساری که هیچ دستاورد ملموسی برای منافع ملی آمریکا ندارد.»
در پایان نویسنده دچار اشتباه سختی گردیده است.
آمریکا بخاطر لابی ایست ها نیست که شرمسار که هیچ بلکه بیشتر به سوراخ سیاه کهکشانی تاریخ فرومیرود!
دلیل آن داشتن وال استریت و میز قمار آن یعنی بازار بورس و دریوات های(محصولات جنبی) خلق شده از هیچ (مثلاً بازار شرط بندی روی اسب!!!) در آن‌ها و گران شدن بهای نیروی وصولی آن یعنی پنتاگون میباشد که سبب شده مردم این کشور از دیدن قرض دولتیِ ۲۳تریلیاردی = ۲۳ هزار میلیارد دلاری که باید با ۴ شغل در روز(سرنوشت خانم معلم سفید پوست آمریکایی در نیویورک که امروزه برسر رسانه‌های آمریکاییست) باید بهره آنرا به بانکها بپردازند که سالانه بیشتر از یک تریلیارد دلار با بهره ای مرکب بدان اضافه میشود!!
نعمت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۳
ما باید از سیاست ضد حمله استفاده کنیم و دشمن را شکصت دهیم
یعنی اگر امریکا از سیاست الاکلنگی استفاده میکند ما باید از سیاست تاب و سرسره استنفاده کنیم
دکتر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۳
اگر معتقدید با سیاست تقابلی با امریکا میتوانید دوام بیاورید وپیشرفت هم بکنید چرا مقالاتی از امریکاییها منتشر میکنید که در ان بوی خواهش از انها که بیایید از تحریم ایران دست بردارید میاید اول به این سوال پاسخ دهید ایا امریکا دولت وملتش به ایران برای بقا نیاز دارند ۲۰درصد ثروت دنیا را دارند ومنابع غنی هم دارند انور دنیا هستند بود ونبود اسراییل هم اثری در بقایشان ندارد ماییم که نیاز مندیم لابی قوی اسراییل در امریکا باعث بقایش است ما کمترین لابی در امریکا ودنیا نداریم ما هدفمان نباید نابودی اسراییل باشد
مهدی
|
Germany
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۳
به سیاست الاکلنگ خودمان بپردازیم.
منوچهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۳
مردم عادی از خصومت ورزی با امریکا چه سودی می برند چرا جای تعامل با تخاصم با کشورهای مهم دنیا رفتار می کنیم ایا با شعار می توان یک کشوررااداره کرد ؟ ما به سرمایه و فن اوری غرب نیازمندیم شعاردادن که ما عزت داریم و مستقل هستیم و... مشکلات صنایع کشور و جوانان بیکار و... حل نمی کند راه فعلی ما برخی کشورهای دیگر رفتند و سرنوشت مردم و اقتصاد و معیشت و رفاه و عزت این کشورها مشخص است
مقایسه کره جنوبی و شمالی و چین قبل از اصلاحات اقتصادی و حتی سیاسی با چین بعد از ان بیان کننده این دیدگاه است با تشکر
ناشناس
|
Switzerland
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۳
دشمنی بیهوده موجب میلیاردها دلار خسارت از جیب مرم است
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سامانه سعدی تعلیق فوتبال ایران امام خمینی اعتبارنامه نمایندگی آتش سوزی جنگل های زاگرس
آخرین اخبار