بازدید ۳۶۹۱۲
با پایان شصت روز کاری، خبری از تحویل خودرو نشد تا نهایتاً در هجدهم مهر ۹۸ به ما اعلام شد که برای دریافت نامه تحویل و مدارک خودرو به نمایندگی مراجعه کنیم. پس از مراجعه به نمایندگی، مدارک خودرو و نامه تحویل آن را دادند و در کمال ناباوری اولاً تاریخ نامه تحویل خودرو، نهم مهر ماه خورده بود و ثانیاً خبری از خودرو نبود!
کد خبر: ۹۳۲۸۳۵
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۴ 26 October 2019
تابناک اقتصادیدر هفته گذشته بود که رئیس کل بانک مرکزی در جمع فعالان اقتصادی حضور پیدا کرد و با فشل خواندن خودروسازان گفت: آن‌ها (خودروسازان) خودشان می‌خواهند همه چیز به نفعشان باشد. حالا با گذشت یک هفته از این صحبت‌های رئیس کل بانک مرکزی، یکی از مخاطبان سایت تابناک در گفت‌وگو با خبرنگار تابناک اقتصادی اعلام کرد که شرکت سایپا بر خلاف روند گذشته و برای فرار از پرداخت جریمه دیرکرد بیشتر، قبل از تحویل خودرو به مشتری، اول نامه تحویل و مدارک خودرو را ارسال می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ در یک سال و نیم گذشته، خودروسازان همواره به بهانه‌های مختلف از عدم تحویل بموقع خودرو‌های پیش فروش شده شانه خالی کرده اند و همین باعث نارضایتی مردم شده است؛ هر چند بخشی از این بدعهدی‌های خودروسازان در تحویل بموقع خودرو‌ها را باید به حساب تحریم صنعت خودروسازی کشور گذاشت، مقصر بخش دیگری نیز قطعاً خود خودروسازان هستند. طبق آخرین آماری که ارائه شده است دو خودروساز بزرگ کشورمان بیش از ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو در پارکینگ‌های خود دارند که دلیل عمده تجاری نشدن این خودرو‌ها را نبود نقدینگی کافی برای خرید قطعه از قطعه سازان عنوان کرده اند.

این در حالی است که در هفته گذشته عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در جمع فعالان اقتصادی با اشاره به اینکه خود خودروسازان از دریافت تسهیلات ۸۴۰ میلیون یورویی سرباز زدند گفت: "آن‌ها خودشان می‌خواهند همه چیز به نفعشان باشد و هر چه گفتند بانک مرکزی بگوید چشم. تا صحبتی هم می‌کنیم می‌گویند این همه کارگر داریم و اگر آسیب ببینیم بحران ایجاد می‌شود. تا کی می‌خواهیم این خودروسازی فشل را ادامه دهیم؟ بانک مرکزی چرا باید تاوانش را بدهد؟ به ما می‌گویند شرایط حساس است. ۴۰ سال است که همین حرف را می‌زنند و می‌گویند به خودروسازان کمک کنید. چه زمانی می‌خواهد این شرایط درست شود؟ چه زمانی این رویه باید اصلاح شود؟"

به هر صورت عدم تحویل بموقع خودرو‌ها به هر دلیلی که باشد علاوه بر نارضایتی مردم به ضرر خود خودروسازان هم خواهد بود. آن‌ها باید جریمه دیرکرد تحویل خودرو را نیز به مشتریان خود پرداخت کنند که با طولانی‌تر شدن فرآیند تحویل خودرو هزینه‌های هنگفتی از جانب پرداخت دیرکرد تحویل خودرو به خودروسازان تحمیل خواهد شد. البته گویا خودروسازان برای فرار از پرداخت هزینه دیرکرد بیشتر و از آنجا که طبق گفته رئیس کل بانک مرکزی خودشان (خودروسازان) می‌خواهند همه چیز به نفعشان باشد، چاره‌ای اندیشیده اند که به ضرر مشتریان و به نفع خودشان می‌باشد. مخاطبان تابناک اقتصادی اعلام کرده اند که شرکت سایپا برای فرار از پرداخت دیرکرد بیشتر دست به ترفند جدیدی زده است.
 
سایپا برای فرار از پرداخت جریمه دیرکرد، «مدارک» را زودتر از «خودرو» تحویل می‌دهد!
 

♦بیشتر بخوانید♦

 
یکی از مخاطبان در گفت‌وگو با خبرنگار تابناک اقتصادی گفت: در شهریور ماه سال گذشته و در جریان پیش فروش خودرو‌های سایپا با واریز ۱۵ میلیون تومان، اقدام به پیش خرید خودروی تیبا ۲ با موعد تحویل اسفندماه کردم.
 
وی افزود: با فرارسیدن اسفندماه ۹۷ نه تنها خبری از تحویل خودرو نشد بلکه حتی برای تکمیل وجه نیز فراخوانده نشدیم. سرانجام در چهاردهم اردیبهشت ماه ۹۸ شرکت سایپا برای تکمیل وجه خرید خودرو ۲۰ میلیون تومان دیگر دریافت کرد و اعلام شد که حداکثر پس از شصت روز کاری، خودرو تحویل داده خواهد شد. این مخاطب تابناک اقتصادی گفت: با پایان شصت روز کاری، خبری از تحویل خودرو نشد تا نهایتاً در هجدهم مهر ۹۸ به ما اعلام شد که جهت دریافت نامه تحویل و مدارک خودرو به نمایندگی مراجعه کنیم.
 
پس از مراجعه به نمایندگی، مدارک خودرو و نامه تحویل آن را دادند و در کمال ناباوری اولاً تاریخ نامه تحویل خودرو، نهم مهر ماه خورده بود و ثانیاً خبری از خودرو نبود!
 
وی افزود: پس از آن که دلیل اختلاف تاریخ نامه با زمان تحویل نامه به مشتری و همچنین عدم تحویل خودرو را جویا شدیم متصدی نمایندگی اعلام کرد که شرکت سایپا برای عدم پرداخت دیرکرد بیشتر چنین کاری کرده است! وی گفت: با گذشت ۱۵ روز از زمان تحویل نامه به ما و گذشت حدود یک ماه از زمان تاریخ تحویل نامه (۹ مهر) هنوز خبری از تحویل خودرو نیست و با پیگیری که از امور مشترکین سایپا انجام دادیم، اعلام کردند که خودرو در ۲۱ مهر ماه ۱۳۹۸ به شرکت پیمانکار جهت تحویل به مشتریان، تحویل داده شده است.
 
این مخاطب تابناک اقتصادی گفت: در گذشته روال کار تحویل خودرو به این صورت بود که در ابتدا خودرو تحویل مشتری و سپس مدارک خودرو پس از گذشت دو تا سه هفته به مشتریان تحویل داده می‌شد، اما هم اکنون شرکت سایپا این روند را معکوس کرده است و این موضوع شائبه فرار شرکت سایپا از پرداخت جریمه دیرکرد بیشتر را افزایش می‌دهد. بدتر از همه اینکه خودرو را هم بعد از گذشت یک ماه از تاریخ انتشار نامه تحویل و مدارک آن، هنوز تحویل نداده است.

شایان ذکر است، بررسی صورت‌های مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه شرکت سایپا نشان می‌دهد، اوضاع مالی این شرکت چندان مساعد نیست و احتمال اینکه شرکت سایپا برای فرار از پرداخت بیشتر جریمه دیرکرد چنین کاری کرده باشد وجود دارد.

صورت‌های مالی نشان می‌دهد که میزان دارایی‌های شرکت ساپیا در سال ۹۷ به ۲۴.۴ هزار میلیارد تومان رسیده است. این در حالی است که میزان بدهی‌های این شرکت با رشدی ۴۸ درصدی در مقایسه با سال ۹۶ به ۲۷ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است. بررسی بدهی‌ها و دارایی‌های شرکت سایپا در پایان سال ۹۷ نشان می‌دهد، این شرکت به میزان ۱۱۰ درصد دارایی‌های خود بدهی دارد!
 
همچنین زیان انباشته این شرکت از ۱.۱ هزار میلیارد تومان در سال ۹۶ به ۶.۷ هزار میلیارد تومان در سال ۹۷ افزایش یافته است؛ به عبارت بهتر در مدت یک سال میزان زیان انباشته شرکت سایپا ۵۰۹ درصد رشد کرده است که رقم قابل توجهی است.
 
سایپا برای فرار از پرداخت جریمه دیرکرد بیشتر، مدارک را زودتر خودرو تحویل می‌دهد!
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۴
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۸۲
بختیاری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
الان معنی فشل رو فهمیدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
یعنی دنیا از تکنیکایی که خودروسازی رو مردم پیاده میکنه انگشت به دهن موندن خدایی به عقل جنم نمیرسه عججججب بابا دمتون گرم
مجید
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
یه بار یه شتر سواری یه کاری کرد بعد گفت لعنت بر شیطون این چه کاری بود من کردم یوهو شیطون ظاهر شد گفت لعنت به خودت و هفت جدت من تواین همه سال شیطونی این یکی به عقلم نرسیده بود
حالا حکایت این جماعته با این ترفنداشون
اگه یه کم از اون همتی که میذارن برا کلاه برداری میذاشتن برا کیفیت خودرو الان به بنز میگفتن برو کنار بذار باد بیاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
این نتیجه انحصار خودروسازان داخلی است که هم قیمت بالا دارد و هم بی کیفیت است و هم باعث کشته و زخمی شدن بسیاری از مردم بی گناه است و هم فرار از دیر کرد ....
محمد محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
خدا به داد مردم برسه. سونامی دیگری همچون موسسات مالی که پول مردم را خوردند در راه است! احتمالا دوباره دولت پول چاپ میکنه و سوپر تورمی دیگر در راه است! حالا هی بروید پیش خرید کنید و گول پیش فروش های این فشل ها را بخورید. از ماست که بر ماست!
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۰۶:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۵
دقیقا فقط خدا میتونه به داد مردم ایرام برسه و گرنه مسئولین با این خودروسازهای فشل کاری نمیتونن بکنن...!
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
خدمتی دیگر از مسئولین محترم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
تورو خدا جمع کنید بساط مسخره خودرو سازهای مسخره ایرانی را . دیگه صدای همه درآمده مردم، وزیر، وکیل و خلاصه همه و همه اما مشخص نیست زور اینها از کجاست که ککشون نمی گزه تا حرفی هم میزنید می گویند هزارن کارگر را میریزیم جلو دفتر تان تا حساب کار دستتان بیاید. خودرویی که تابوت مرگه دیگه ابن همه بگیر و ببند ندارد. فولکس گلف جی تی آی ۲۰۱۹ با آخرین امکانات ۱۷ هزار دلار قیمت داره بهترین و کاملترین خودروی سیتروئن ۷ هزار دلار قیمتش است شورلت آوئو که یک خودروی تمام استاندارد است با قیمت ۸۵۰۰ دلار در نمایندگی بفروش می رسد آنهم یک ساعتها پولی هم لازم نیست بدهید. فقط شمار تامین اجتماعی تون را میدهید خودرو در عرض کمتر از ۱ ساعت تحویل میشه درب منزل. قیطس را ماهیانه بر اساس میزان درآمدتان پرداخت میکنید. حالا شما بگو مسلمانی کجاست؟
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۶
ببخشید آقای ناشناس، غیر از صدای مصرف کننده، صدای کدم وکیل و وزیر در اومده؟ میشه بگید ما هم بدونیم؟
سعید از مشهد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
ما هم مدت هاست منتظر تحویل خودرو تیبا 2 هستیم. سند ماشین و کارت هوشمند اون اومده ولی هرچه پیگیری میکنیم خود خودرو هنوز تحویلمان نشده است.
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
بشین تا بیاد، دعا کن مدارک دتری
محسن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۷
ببخشید تکمیل وجهه خودروی شما چه ماهی بود؟
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
سایپا خون مردم مکیده کسی هم جلودارشون نیست.نه اداره بازرسی نه دادگاه زورشون به این مافی ها نمیرسه
جمال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
...متاسفم برای مردمی که به این خودروسازها اعتماد میکنند حداقل درس بگیرید از یه سوراخ چند بار گزیده شدید؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
چند سال هست که مشخص شده وقتی یه فرغون ثبت نام کنی بهت تحویل نمیدن یا اینقدر دیر تحویل میدن که جون به سر بشی ولی مردم همیشه در صحنه باز هم میرن ثبت نام میکنن و بعدش هی غر میزنن که ماشین من کو. حقتونه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۵
وقتی مجبور باشی بین پراید و بی ماشینی یکی رو لنتخاب کنی معلوم اخرش پراید رو انتخاب میکنی...گزینه دیگه نیست برا ملت فقیر.
میرزا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
چرا کسی پیگیر و نظارت بر سایر خودروسازان مثلا کرمان موتور نداره. الان 5 ماهه انصراف دام هنوز پولومو ندادن. سود هم به پولی که نگهداشتن نمی دن. بی قانونی تا کی. چرا مملکت اینقدر بی قانون و بی نظارت شده
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
برای این که دولتی حقوقدان بر سر کار است!!
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
تابناک جا اینطور نیست . چون شرکت دولتی هست و ساخت و پاخت زیاد هست به همین خاطر باید همیشه براش کمک کرد و مسئولانشون براش دل نمیسوزانند .
. مثل پرسپولیس ، استقلال و ...
برای اثباتش یه چیز جالب براتون بگم .

چند رو قبل یکی از فامیل هامون از شهرستان تماس گرفته بودن که 10 سال قبل که از سایپا خودرو خریده بودند چند تا قسط ش مانده بود و چون سند را هم لازم نداشت وجه را واریز نکرده بود تا درصورتی که تماس گرفتند الباقی قسطش واریز کنه تا سند براش زده بشه .

تو این ده ساله شرکت هیچ تماسی با شخص بدهکار نگرفته بود که بیاد بقیه بدهکاری اش به سایپا را واریز کنه .

من تعجب میکنم این ها مگر سیستم کامپیوتری ندارند که بدهکارها را نشون بده !

چرا ؟؟؟ چون شرکت دولتی است و فقط منتظر عقربه ساعت هستند که ساعت کاری تمام شود بروند خونه و همیشه هم صحبت حقوق و مزایا با همکاران شون هست . تازه هنوز ساعت کاری تمام نشده 45 دقیقه قبل دارند اماده میشند برند و ارباب رجوع بره میگند برو فردا بیا .

فکر کنید تو این شرکت های دولتی چقدر اشتباهات این چنینی هست .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
سایپا همین الان اعلام ورشکستگی کنه باید اون مابقی بدهی هاش رو از کجا بیاره بده؟ (110 درصد دارایی هاش بدهی دارد) فشل یعنی این...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
همین الان فقط بیش از 1000 میلیارد تومان از پول مردم بابت پیش فروش خودرو دست سایپاست! یعنی غیر از آن زیان انباشته ایمن مبلغ هم روی آن است! نه خودرویی در کار است و نه پولی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
تا شما باشید صف نبندید درود بر سایپا و ایران خودرو
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۶
احسنت خوب گفتی دمت گرم
ناشناس
|
-
|
۱۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
پس تیتر بزن رشد نفرت از سایپا
حمزه بوشهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
بله ریس کل بانک مرکزی اینجور که پیداست ااز زمانی که این سمت به عهده گرفته از نظر من ثبات در بازار عرض به خوبی مدیریت کرده و در مورد خودرو سازان واقعا حرف حق زده واقعا فشل هستند خودرو سازان واقعا دیگه بی اعتماد شده اند و سواستفاده می‌کنند از اعتماد مردم اگه من جای وزیر صنعت بودم به مدت سه ماه تمام ماشین های وارداتی ساخت 5سال آزاد میکردم و مالیات بیشتر میگرفتم و گمرکی درصد خیلی کم ببینم خودرو ساز فشل ترس شکه تکون میخوره یا نه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۵
ارز
ناشناس
|
-
|
۱۸:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
بعد از انصراف من گفتن 3 ماه دیگه پولت رو بهت می دیم. اگر این دزدی نیست پس چی هست؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
وقتی مسئول صنعت از ناتوانی در مقابل خودروساز صحبت میکنه.یعنی دولت بی لیاقت باعث ایجاد خودروساز فشل شده.این هم نتیجه ان.که اینها فقط بفکر گذران وقت هستند تا مدیریت بعدی.
محمودی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
شهریور ثبت نام جهت تحویل در اسفند 97
- 14اردیبهشت 98تکمیل وجه خرید
- 18 مهر 98 تحویل با ثبت تاریخ 9 مهر!!!!!
-21 مهر اعلام تحویل خودرو به پیمانکار.
با توجه به کیفیت ساخت،گارانتی، قیمت ، تحویل،
(فشل نه ، بنظر شما کلمه هچل بهتر نیست؟ ؟؟؟؟؟؟ )
Asd
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
شعار سایپا که دقیقا مخالفش عمل میکنه:
سایپا مطمئن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
همه اينا به كنار ....سالي 10000 نفر هم به دليل خودور بي كيفيت تويي جاده هاي ايران كشته ميشن كه كلي خانواده بدبخت و بيچاره ميشن بالاتر از اين ظلم داريم مگه !!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
خداوند مملکت ما رو از شر این دو خودروساز فشل نجات بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
سایپا خیلی کارهای دیگه هم می کند ! خودرو های که به ما پیش فروش کرده بود و تحویل مهر ۹۷ بوده رو در بازار آزاد فروخته و الان به بهانه تحریم ما را مجبور به گرفتن پراید می کند. و چون قبول نکردیم سایپا هم راه خودش رو گرفته و رفته ! در صورت انصراف از خودرو با تاخیر ۶ ماهه و با شکایت شاید به پولت برسی و هزار کار بی بسم الله دیگه ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
خدایا ماچه گناهی کردیم گیراین خودروسازها افتادیم ۱۵ ماهه ماشین ثبت نام کردم هنوز برام دعوت نامه نیومده وقتی دردت بیشتر میشه که مصرف کننده باشی
ناشناس
|
-
|
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
به هر حال اینجور اعمال و رفتار ها منحصر به فرد سایپا نیستند و در فرهنگ تجاری ما نهادینه شده استعدادی داریم به پیدا کردن همه راه ها جز سراط مستقیم
فراز
|
Germany
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
دو خودرو ساز ویرانگر صنعت خودروی کشور تز ابتدا ورشکسته بودند و الان با این کلاه و اون کلاه و بازی با مال مردم فقط دارند وقت تلف میکنند
آرش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
یعنی باید در این سیپا رو گل ( gel ) گرفت و بس . آخه من نمیدونم شرکت ورشکسته چرا اصلا باید به کار خودش ادامه بده . خوب تعطیلش کنید آدم تکلیفش روشن بشه . بدونه چه کار باید بکنه
علیرضا مزیدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
از اسم پیش خرید معلومه که خود شرکت ها میگن به مشتری هاشون از پیش خرید
از جمله خود بنده که الان ۱۳ ماه منتظر لگن ساینا هستم
سلطان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
یعنی قانون کشک
تورج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
میشه لطفا یکی توضیح بده خودرو سازی که هر قیمتی که بخواهد رو خودرو میزاره و یه بازار انحصاری در اختیار داره و هر بلایی دلش بخواد سر خریداراش میاره که یه نمونش همینه که تو این خبر اومده و هر قطعه بنجلی که بخواد رو تولیداتش میزاره، جوری که بعضی ها ماشین تحویلی رو میبرن میکانیکی و باهزینه خودشون قطعه اصلی تهیه میکنن چطور میشه که ورشکسته میشه وبدهیش بیشتر از داراییها شه.؟..؟ ؟؟ اینه باید درآمد افسانه‌ای داشته باشن!!! پس پول ها رو چطوری هزینه میکنن؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
سزای مردمی که ماشینی را پیش خرید میکنن که تابوت سازها نمی دونن کی تحویل میدن،قیمتش چنده،رنگش چه رنگیه،همینه،از ماست که برماست.
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
من خودروی تیبا ۲ در خرداد ۹۷ ثبت نام کردم خرداد ۹۸ دعوت نامه اومد گفتن تکمیل وجه کنید تا ۶۰ روزه تحویل بدیم، الان که آبان ماه ۹۸ هست هنوز خودرو فاکتور نشده! چه برسه به تحویل! نکته جالب اینجاست که مفاد قرارداد های شرکت سایپا کاملا یکطرفه و به نفع شرکت سایپا و به ضرر مشتریان هست! چراکه جریمه تاخیر فقط تا زمان فاکتور شدن خودرو محاسبه میشه بعدش اصلا لحاظ نمیشه !
من به عنوان اعتراض از امور مشتریان سوال کردم که شما وقتی میدونین نمیتونین خودرو را تحویل بدین چرا دعوتنامه تکمیل وجه ارسال میکنین؟! چرا با وجود این همه تعهدات اجرا نشده هر روز برنامه فروش میزارین؟!
یک چیز جالب تر اینکه سود مشارکت ۱۵ درصد و جریمه دیرکرد ۱۲درصد شده! یعنی جریمه دیرکردشون از سودمشارکت کمتره به همین دلیل سعی میکنن دعوتنامه ارسال کنن و به جای سود مشارکت جریمه دیرکرد با نرخ کمتر بدن! تازه اون مدت ۶۰ روز بعد تکمیل وجه که مدت تحویل خودرو هست نه سود مشارکت بهش تعلق میگیره و نه جریمه تاخیر ....! یعنی اگه حساب کنین پول ملت با نرخ ۱۰ درصد دست شرکت خودرو ساز هست و چه بهتر از این ! کی به داد این مردم میخواد برسه! تازه اگه انصراف هم بدین نه تنها سود مشارکت کم میشه تا چند ماه پس ار انصراف پولت رو هم پس نمیدن! یعنی هر کار کنی به ضرر مشتری و به سود سایپا میشه... خدا نبخشه مسئولینی که این همه حمایت نابحق از این شرکت خودروسازی دارن....
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۰۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۵
میخواستی ثبت نام نکنی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۶
حقته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۶
البته قرارداد رو دقیق بخونی نوشته در صورت عدم تحویل به موقع جمع 15 درصد و 12 درصد یعنی 27 درصد به عنوان جریمه به مشتری پرداخت میشه و واقعا هم همینطوری پرداخت می کنن اما حقه هایی میزنن که کمتر جریمه بدن مثل فاکتور کردن خودرو و تحویل چند روز بعد، که میزان جریمه هم تا روز صدور فاکتور محاسبه میشه!
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
شهریور 97 تیبا ثبت نام کردم و اردیبهشت تکمیل وجه کرده ام و آخر اردیبهشت باید تحویل می دادند که هنوز بعد از گذشت 5 ، 6 ماه تحویل ندادند زنگ هم می زنیم می گویند دیرکردش را می دهیم ، در حالی که خودرو تولید شده را به قیمت آزاد 57 میلیون در اردیبهشت ماه از طریق واسطه هایشان بفروش رسانده و سود کلانی را کرده اند و همین طور تولید و بجای تحویل به قیمت کارخانه به مشتری ثبت نام کرده ، به قیمت آزاد به دیگران می فروشند و بارها و بارها با پول ثبت نام کنندگان که تکمیل وجه نیز کرده اند تولید و به قیمت آزاد فروخته اند مگه مرض دارند به 43 تومن به مشتری بدهند 50 الی 57 تومن بفروش می رساند و 7 الی 14 تومن بیشتر سود می کنند آن هم با پول ثبت نام کنندگانی که بیشتر از یکسال است پولشان خوابیده
فشل از فشل همین خودروسازان هستند و با حرف آقای همتی اگر رای گیری کنید تمامی مردم ایران موافقند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
بنده ثبت نام کرده بودم و تحویل خودرو اسفند ۹۸ بود که اواسط مهر ماه تحویل شد ولی جریمه دیر کرد پرداخت نشد چون تحویل وجه خرداد ماه بوده و فاصله بین خرداد و مه ماه رو ماست مالی کردند
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
این ها همه بازی با مردم است تا حق مصرف کننده ضایع شود باید مجلس ورود کند
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
چرا جلوی پیش فروش سایپا را کسی نمیگیره که مردم بدبخت نشن
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۰۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۵
مگه به زور میگن بیاین پیش خرید کنین؟ خوب هرکی میخواد بدبخت نشه پیش خرید نکنه. مثل بچه‌ها همش باید براتون ممنوع کنن؟
مهرداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
در40 سال اخیر به بهانه حمایت ازتولیدداخل واردات یا درمقاطعی بامالیات وعوارض بسیارسنگین به صورت محدود ازاد بوده یا به کلی ممنوع. نتیجه اش هم این شده که دوشرکت کلاهبردار 20 میلیون ارابه متحرک رابه اسم خودرو به مردم قالب کرده اند انهم با شرایطی بسیارتحقیر امیز وتحمیلی. تریلیونها تومان پول مردم را بالا کشیده اند هزاران نفرشان رابه کشتن داده اند تازه میبینیم که طلبکارهم شده اند.
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
چه گزارش دقیقی! برای منم دقیقا همین اتفاق افتاده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
برای ما هم همین بود. پول دیرکرد یک ماه و چند روز را به همین شیوه بالا کشیدند.
فاکتور اول شهریور بود و تحویل چند روز گذشته از مهرماه.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
آقا ما تحویل گرفتیم 6 میلیون هم جریمه طلب داریم اما کو پول؟
احسان
|
Brazil
|
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
عجب غلطی کردم ثبت نام کردم انصراف بدم پولمو 4 ماه بعد میدن اونم بدون سود مجبورم صبر کنم خودرو رو تحویل بگیرم بهتره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
یه سوال
به نظرتون چرا انقدر کرخت شدیم
هر بلایی سرمون میارن، ککمون هم نمی‌گزه
چرا واقعا!!!!؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
با اینجور پیش فروشها میخاد جلو ورشکستگی خودش بگيره!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
مدتی است که سایپا بهم‌ گفته مبلغی رو می خواد به حسابم‌ واریز کنه. باید یک کد بفرستن که بتونم پول رو از بانک بگیرم ولی خبری از این کد نیست!!! در هر گام‌یک جوری سر مشتری ها رو شیره می مالند.
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
سال قبل از سایپا ماشین صفر خردم و تحویل گرفتم
بعد از چند روز استفاده از ماشین سیستم برقی ماشین به مشکل خورد و ماشین روشن نمیشد
نهایتا چند بار امداد سایپا مشکل را جزئی حل کرد تا اینکه دیگه نتونستن مشکل را حل کنتد و ماشین منتقل شد نمایندگی برای تعویض قطعه
ماشین یازده روز تو نمایندگی خوابید
قرار بود از قرار هر روز خواب ماشین مبلغ ۶۰ هزار تومن بدن
که متاسفنه هنوز ندادن
واقعا حال آدم بهم میخوره از این خودرو ساز های بی مسئولیت.
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
پس چرا مردم دارن سهامشو میخرن ؟ هر روز هم قیمت سهمش بالاتر میره ، خسایپا خنده داره واقعن ، شرکت ورشکسته که نباید قیمت سهمش بالا بره ، اینم از عجایب مملکت ماست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
کجا میشه از اینها شکایت کرد؟
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۰۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۵
تو صف نون یا موقع پاک کردن سبزی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
راه مبارزه راه انداختن کمپین اعتراض و شکایت ثبت نام کنندگان است که بزودی اتفاق می افتد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۵
حق با شماست در کنار اینها به تحویل استپ وی های معوقه هم اشاره کنید
بیش از یکسال دیرکرد در تحویل خودرو
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۵
دقیقا همین موضوع واسه دامادمون اتفاق افتاده برگ سبز خودرو یکماهی هست اومده ولی از خود خودرو هیچ خبری نیست.خودرو تیبا 2میباشد
آل عبدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۵
برای من هم همین اتفاق افتاد
مهرماه به من تحویل دادند ولی بیمه نامه و غیره از یک ماه قبل یعنی شهریور شروع شده.
به نمایندگی گفتم چرا الان تحویل می دهید گفتند شرکت، خودرو را یکماه قبل ناقص تحویل پیمانکار حمل داده و پیمانکار هم به نمایندگی داده ولی چون کاتالیزور نداشته امکان تحویل به مشتری وجود نداشته. حالا خودرو در حالی تحویل ما شد که یکماه از بیمه و گارانتی خودرو و... گذشته بود. به نمایندگی گفتیم به کی شکایت بکنیم گفت با ما مربوط نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۵
اینهمه سایپا از پرداخت جریمه دیر کرد میگه. العان نزدیک سه ماهه قراره برای ما پرداخت بشه. اما اگه شما پشت گوشت رو دیدی ما هم جریمه دیر کرد رو دیدیم. قابل توجه دولت حقوقدان.
خويي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۵
وكسي هم از گل نازكتر به انها نميگويد يعني زورشان نميرسد بگويند
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۵
درود و سلام بر تابناک که حرف دل مردم زدید
من سال گذشته خودرو پراید ثبت نام کردم مردادماه ۹۷تکمیل وجه قرار بود خود رو ۳۰روزه تحویل بدند ولی دوماه بعد برگ سبز و کارت ماشین با پست اند درب منزل .هرچه خود شرکت و نمایندگی تماس گرفتیم یه روز گفتند پارکینگ یه روز گفتند تحویل پیمانکار هستش دفعه بعد گفتند با قطار حمل میشه خلاصه ۲ماهه این خودرو با ریل قطار نیومده جالب تر اینکه سامانه گویا شرکت سایپا و سایت شرکت سایپا میگه خودرو از طریق نمایندگی تحویل مشتری گردیده است
اگر این فرار از جریمه عدم تعهدات نیست پس چی هستش چرا شرکت سایپا و وزارت صمت واکنش نشون نمیده
h
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۶
مردم حقشون پول پیش پیش به خودروساز بدی اون اینطوری حال به حتون میده...
پرویز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۷
رفتم ستاد رسیدگی به شکایات سایپا گفتم من فروش ۳۰ روزه ثبت نام کردم الان ۲ ماه هم گذشته میگه یه ماه دیگه شاید! میگم تاخیر ۵ روز یا ۱۰ روز که بیشتر نباید بشه میگه توی سایت شرایط رو میخوندی بعد ثبت نام میکردی ما زدیم در صورت تاخیر جریمه میدیم ولی حرف از چند روز و چند ماه که نزدیم! یعنی مخم سوت کشید
مهناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
من ۱۰ مرداد ۹۸ تکمیل وجه کردم نوشتن تحویل تا ۳۰ روز دیروز رفتم نمایندگی گفتن فعلا داریم اردیبهشت رو تحویل میدیم. حداکثر تا ۳ ماه دیگه میرسیم به تحویلیای مرداد.
داوود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
...فروش فوری و..... مردم رو سرکیسه میکنن و کسی نیست جواب بده
کسی ثبت نام نکنه ...
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
منم 13 خرداد یه 111 تحویل فوری ثبت نام کردم، 28 شهریور فاکتور کردن، بیمه صادر شده، مدارک همه اومده در خونه بعد خود ماشین رو 25 مهر تحویلم دادن! تو سند هم زده 2400 سود تاخیرش هستش و یک ماه بعد تاریخ سند قابل دریافت از شعب بانک صادرات!
زنگ زدم 096550 میگه پرداخت جریمه تاخیراز اول سال 98 ، 3 ماهه شده! میگم رو سند زدین یک ماهه! میگه سند آپدیت نیست، 7 ماه از سال گذشته سند آپدیت نشده یا میخواین سر مردم رو کلاه بذارین؟
پاسخ ها
سید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
فروش فوری سی روزه میزارن و بعدش تحویل نمی دند . واقعا جای تاسف داره هیچ کس هم پاسخ گو نیست...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
یعنی دیر کرد نمیدن ؟
مجتبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۸
سلام.برج پنج نودوهشت ۳۴میلیونوصدریختم به حساب نمایندگی زرند سه تا چک ۱۵۸۰ تومان هم دادم قرار بود ماشین را تحویل یک ماه کاری بدن الان برج ۹هست خبری نیست فقط یک ماه پیش برگه سبز و کارت هوشمند از طریق پست آمد درب خانه تا قبلا ماشین را میدادن یک ماه بعد مدارک می آمد هرچی هم به نمایندگی مراجعه میکنم میگن تریلی ندارند بارگیری کننداینکاررا دارند میکنند که جریمه دیرکرد ندهد. متاسفانه ما نمی دانیم توی این مملکت باید به کی شکایت کنیم
ساینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
همچنان هر وقت زنگ میزنیم شرکت سایپا میگن تا هفته اخر اردیبهشت فاکتور شده و هیچ خبری از فاکتور شدن و تحویل ماشین های جدید نیست. من 22 خرداد تکمیل وجه کردم و قرار بود 60 روز بعد تحویل بدن ولی هیچ خبری نیست ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
سلام. دوستان برج پنج پراید ۱۳۱ ثبت نام کردم نمایندگی زرند بعنوان تحویل فوری و یک ماه کاری هالا تصور کنید الان برج ۹ هست ....
محمد
|
United Kingdom
|
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
سلام به همگی خودرو تحویل فوری اگر خرداد ثبت نام کنید آبان ماه تحویل میگیرید .. دقیقا 5 ماه طول میکشه .. یه ماه بعد از فاکتور خودرو رو میدن تا سود مشارکت کمتر تعلق بگیره .... من یه پراید گرفتم که خود ماشین هم پر از مشکله . سود مشارکت رو 3 ماه بعد از تحویل خودرو میدن
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
برنامه فروش ساینا فوری از 26 مرداد تا 10 آذر که نقدی و اعتباری میشه.
26 مرداد ex-AL
2-5 شهریور EX-AL/F
9-12 شهریور EX-AL/F
17 شهریور EX-AL/F
13 مهر ex-AL
6 ابان ex-AL
18 ابان EX-AL/F
1-10 آذر ex-AL
امروز نمایندگی گفت دارن شهریور رو تحویل میدن.اگر فرض رو بر این بگیریم که تا اخر دی شهریور تموم میشه,از بهمن باید مهر و ابان شروع شه که با توجه به تعداد کمشون انتظار میره نیمه اول بهمن این دو ماه تموم شه و از نیمه دوم هم آذر شروع بشه.
دوستان کوییک هم تا قبل از 18 آبان اصلا طرحی نداشتن و مابقی عین ساینا هست.
خودم ساینا EX-AL پذیرش 19 آذر.
زینی وند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
من برج ۵تکمیل وجه کردم برا تیبا۱ تحویل یک ماهه بوده ولی هنوز ماشین نیومده هیچ کس هم جوابگو نیست تو رو خدا بگین چکار کنیم
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
عبدالحسین مجدمی اکبر طبری دی بیاسی عباس تبریزیان طرح گام کروناویروس سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر طرح تعیین سقف طلاق